Demonstrace proti TTIP – 18.4.2015 – 14h – Praha

stop-ttip-day-protest-praha_plakatChceme zabránit úmluvám TTIP a CETA, protože obsahují řadu problematických částí, např. arbitrážní řízení mezi investory a státy a pravidla sbližování regulací, která ohrožují demokracii a právní stát. Chceme zabránit tomu, aby byly v netransparentních vyjednáváních sníženy standardy pracovních práv, sociálních jistot, ochrany životního prostředí, ochrany osobních údajů a ochrany spotřebitelů i deregulovány veřejné služby (např. dodávky vody) a kulturní statky.

Nedosti na tom, Evropská komise se snaží dosáhnout toho, aby o TTIP nemusely nutně rozhodovat národní parlamenty členských zemí. Proto to může dopadnout tak, že když obejdou nás jako občany, budou nakonec i samotní poslanci odstaveni na druhou kolej. A jako třešnička na dortu bude tato smlouva prakticky nevypověditelná a velice tak omezí volnost ve vyjednávání budoucích vlád a parlamentů.

Právě proto se připojíme 18. dubna k celoevropským protestům v rámci Mezinárodního dne odporu proti TTIP a ukážeme, že hlas občanů může být slyšet!

Praha, Náměstí 14. října, před bazilikou sv. Václava, 18.4.2015 od 14h

Mapa: http://www.mapy.cz/zakladni?x=14.4060051&y=50.0732337&z=17&source=stre&id=122969&q=Praha%2C%20N%C3%A1m%C4%9Bst%C3%AD%2014.%20%C5%99%C3%ADjna

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/433466580160073/

Petice proti TTIP: https://stop-ttip.org/podepiste/

TTIP_keller_web

Další info: http://www.stop-ttip.cz/

Částečně odtajněný text od EU:15 Komentářů k Demonstrace proti TTIP – 18.4.2015 – 14h – Praha

 1. martin bareš napsal:

  Jsem rád, že kvůli tomuto je demonstrace. Je to zásadní věc, dokud nevystoupíme z EU.

  Místopředseda KSČM Dolejš smlouvu hájí a chtěl by ji "vylepšovat".

  Ostuda komunistů, že souhlasí s oranžovými zrádci a přizdisráči, kteří se smlouvou, jak jinak souhlasí.

  Ten kdo je blbej ani nic jiného neumí, dodávám já.

  Jen se divím, že proti smlovuvě vystupuje europoslanec Keller. Že by se korouhvička ve větru otáčela?

 2. Anti-Havel napsal:

  Tak Dolejš... to je komunista asi jako jsou Kalousek a Kníže "konservativci" nebo Myrka Němcová "pravicová politička" :)

 3. CARLOS IV napsal:

  Pokud jke mne znamo, tuhle z dalsich zrad na lidstvu zatim nikdo jeste nepodepsal (v Asii se jemnuje Trans - Pacificka).
  Text nebylo umozneno docist do konce ani samotnym signatarum v USA a nekteri se proti tomu ohradili - byli pozadani pouze o podpis. Pan Keller mozna spis tusi nez vi co ve smlouve je (v hrubych rysech: Zlegalizovana nemoznost statu se branit nadnarodnim korporacim, prijeti US bankovnich praktik - se vsemi dusledky ovsem - a mmj. take cenzura internetu). Britsky Guardian uverejnil clanek proti smlouve uz predloni:
  http://www.theguardian.com/commentisfree/2013/nov/04/us-trade-deal-full-frontal-assault-on-democracy
  - a autor G.Monbiot byl nekolikrat ucelove zesmesnovan mainstreamem. Ze se v CR najde par zaprodancu je nasnade.
  A jak vidno - pravice a levice nebo Republikani a Demokrate - vsechno jedno. Prachy nesmrdi nikomu.

 4. svobodný napsal:

  Největší svinstvo,jaké kdy bylo do Evropy naplánovano protlačit, otázka zní - JAK SE TOMU MOHOU OBČANÉ BRÁNIT ??? pokud se vůbec nějak mohou....
  Jsem ale přesvědčen,že mohou,to ale záleží jaké jsou jejich hodnoty, kterých si váží a to je podstatné pro jejich rozhodnutí.Pak už budou jen oni sami nést zodpovědnost,za vše co se stane...
  Búh nás opatruj

 5. pražská vlaštovka napsal:

  Neexistuje "vylepšování" ,ale jenom odmítnutí!!!!
  Je to podtrh a každý ,kdo má trochu informace ví,co se za tím skrývá..
  Zrada a opanování hospodářsko -politické..totální pràvní područí
  a na desítky let plundrování evropy....To vše zaštítěno zàkony,které
  normální smrtelník nemá šanci obejít...
  Plus náhrada "škody" za event.ušlý zisk v případě "problémů" s opozičními postoji...
  Proč si myslíte,že se jedná za zavřenými dveřmi a ven se pustí jen nedůležitý anebo trochu
  navoněný FOUK ????
  jituš

 6. Xpartak napsal:

  Protest musí být masivní !!!! a jestli, přesto smlouva projde, jednalo by se prakticky vyhlášení války občanům...Politická smetánka si zahrává s bublajícím hrncem..Jak přiznal Nečas, revoluce je prý legitimní převrat....hold bude s hooodně velkou pravděpodobností DEFENESTRACE :)

 7. nazdar napsal:

  TTIP má údajně odstranit bariéry pro obchod mezi EU a USA. To zní hezky. Jenže už dnes jsou tyto „bariéry“ ve výši asi 2%. Snížení bariér je pouze nepatrnou částí celého mnohasetstránkového elaborátu. Asi jedinou částí, která může obstát před veřejností.
  Co by po přijetí TTIP následovalo? Přišlo by Monsanto, že tu chce pěstovat GMO plodiny, přišel by Biden, či jeho syn, že tu chce frakovat zemní plyn. A jistě mnoho jiných, se svými „podnikatelskými“ záměry. Nelíbí se Ti to, Česko? Potom s Tebou musíme jít do arbitrážního řízení o náhradu ušlého zisku.
  TTIP má zajistit rozšíření prostoru pro US korporace, o celou Evropu. Už by se nemusely kvůli prosazení svých zájmů snižovat ke korumpování místních politiků, už by měly na své ničím neomezené působení, právní nárok.

  • martin bareš napsal:

   nazdare: A právě tuto formulaci, kterou zmiňuješ, použil Dolejš, místopředseda KSČM, k obhajobě:

   "Zvětšení obchodního prostoru". Pro koho neuvedl. Pro nás určitě ne.

   Fuj reformnímu vedení KSČM, kdysi jediné straně, která se stavěla proti ruinování Česka.

   Dobře, že už k "volbám" nechodím. Musím to slovo volby dát do uvozovek, jinak to nejde.

   • Patrik Semecký napsal:

    Nevolte KSČM ! Ta už 25 let není komunistickou stranou, a její název by se mněl psát takto: "K"SČM ! Bohužel Babiš se ukázal opět jako pouhý politický podnikatel, čemuž ze začátku lidé nechtěli věřit. To samé Okamura. Tedy pro normálního občana zde není politická strana, kterou by volit rozhodně šel ! Není čas jí založit ?

 8. weissbach napsal:

  Přijetí TTIP bude největší katastrofou Evropy od druhé světové války a škrtem pera z nás všech nadělá otroky. Souhlasím s tím, že je třeba ten diktát US korporací odmítnout jako celek!

 9. martin bareš napsal:

  ještě mě napadla jedna věc.

  Keller je sice profesor sociologie na Univerzitě v Ostravě, toho času v EU za ČSSD.
  Jeho pohledy na společnost berou hodně do úvahy ekonomiku.
  Je to bývalý komunista, přeběhlík k ČSSD. V tomto na ně neházím špínu. Chtělo by to vědět, za co hlasuje v EP, protže socialistická frakce v EU je stvůra, která samozřejmě EU drží.

  Můj dojem je ten, že upředstňuje pohled na ekonomiku jednostranně a naopak potlačuje geopolitické hledisko, důsledky pro státnost v souvislosti s podřízenou rolí Česka jako člena EU, které je zcela politicky závislé na USA.

  Nejsem odborník, ale myslím si, že jeho analýza bude objektivní. To v daným případě povede k vytváření souhlasu ("no, když jsme v tý Evropě").

  Je to jen můj názor, ale k tomuhle pánovi jsem nedůvěřivej.

  Když byly v našem městě eurovolby, ke kterým jsem nešel, zívaly na mě billbordy s kandidátem panem Kellerem a textem: "Chceme v Evropě kopat první ligu".

  To je legrace, - baníkpyčo vytunelován a i když mu fandím, tak stadion Bazaly podržen v městském rozpočtu pomocí tlaku místní ČSSD s ohledem na místní situaci. Tunelář Petera samozřejmě bez postihu a fakta, jak k vytunelování fotbalu v Ostravě, v klubu, který měl jednu z nejlepších mládeží, došlo, nikde.

  Takže pan Keller si své vtipné úvahy, které jistě ozdobí demonstraci, může strčit do zádele. Alespoň pro mě.

  • nazdar napsal:

   Pane Bareši, v souvislosti s panem Kellerem, jsem nepochopil, co myslíte tím: “upřednostňuje pohled na ekonomiku jednostranně a naopak potlačuje geopolitické hledisko…“.
   Z věrohodného zdroje vím, že ať už bude názor Socialistické frakce na TTIP jakýkoliv, tak p. Keller bude hlasovat proti. Pro mě, to je očekávaný postoj, p. Kellera, ale bohužel, v té Socialistické frakci, takových není mnoho.

 10. Jarda napsal:

  Petici proti TTIP podepsalo k dnešnímu dni 1.685.852 občanů Evropské unie. Jsem jedním ze signatářů petice proti tomuto zrůdnému paktu. Bohužel, českých občanů, kteří petici podepsali bylo minimum. Zdá se, že buď o petici nevěděli, nebo je česká společnost vlivem nedostatku pravdivých informací informačně paralizována.

 11. Zdeněk napsal:

  V současné době, kdy je vedení ČSSD pravicovější než u stran TOP 08, ODS či KDU-ČSL a je poslušnou loutkou principála z Bílého domu jsou legitimní protesty občanů v česku zbytečné.

  Přívlastkem "moudrý" ověnčili účelově morální devianti stepující tenkrát ns podiu na Letné český lid,který je tenkrát vysadil do sedla Šemíka, když mu slibovali dohonit do nělolika let v životní úrovni Rakousko.

  Dnes tito humanisté a kdemohkradti pasovali tetýž "moudrý" lid na pouliční lůzu, která nemá do politiky žvanit!!!

  To jsou oni, ti Sobotkové. Zaorálkové, Kalouskové, Švarcenberkové, Bělobrádkové Fialové a jim podobní z ČSSD, TOP 09, Kdu CSL, ODS a jiní...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!