Potopa, Noe, a mýty o nejstarší bajce lidstva. I. Část.

noe_potopa_biblia_noah_mcconnell_1965Bible popisuje jak Bůh utopil všechny žijící bytosti a tvory na zemi, kromě Noeho, jeho sedmičlenné rodiny a několika párů tzv oblíbených hovad. Fundamentalisté věří, že tato historka je „literárně“pravdivá. Mnozí z nich dokonce tvrdí, že archa, primitivní plavidlo na kterém přežil, nebo jeho trosky byly nalezeny.

Historka o Noemově arše je popsána ve Starém Zákoně (Genesis). Bůh viděl, že svět ovládl ďábel a po krátké meditaci rozhodl, že všechno živoucí, i neživoucí na povrchu placky/koule, kterou stvořil zlikviduje, až na svého favorita Noa a jeho rodinu. Tajně mu prozradil svůj genocidní plán a předal mu náčrt, výpočty a instrukce k výstavbě bárky. Noe, analfabet vše pochopil a v podstatě v utajení se pustil do práce. Do té bárky o rozměrech cca (165x35x25) m, musel na boží příkaz nalodit po páru každého žijícího druhu, proto ty tajnosti. Byl bedna. Tušil, že už dva mamuti, brontosauři, dinosauři, --- Rexe vynechejme, bude velký problém. Ti se naštěstí do exodu o život nehrnuli. Vyhynuli přibližně 60 miliónů roků předtím, než Noe prkna nařezal a svázal dohromady. Ani ti primitivní mamuti ze Sibiře se neobtěžovali. Zemřeli někde na území RF z ne úplně vysvětlitelných příčin a jejich zmrazená těla se tam dodnes nachází. Radioaktivní metody bez rozdílu potvrzují, že se to událo před 10-12 tisíci lety. Ale pozor! Nebuďte překvapeni, když na ČT uslyšíte, že americký dementní jestřáb McCaine prohlásil, že za jejich vyhlazení může satan Putin, navíc podporován Eskymačkou Palin která ví, že země je stará 6 tisíc let, a že jsme žili s dinosaury. Bible je Bible a blb je blb! Bláboly o páru nečistých zvířat a 7mi čistých živočiších velkoryse ignorujte. Liché číslo???

noe3No a začíná řízené naloďování. Přichází uvědomělé žirafy, buvoli, tygři, lvi, bizoni, lední medvědi z Grónska, sloni, nosorožci, ještěrky, tučňáci patagonští, islandští a antilopy a zebry. A ten hňup Noe neví jestli to je černý kůň s býlími pruhy, nebo býlí kůň s černými pruhy a vezme toho “převalského“. Ten z vděčnosti za záchranu po opuštění archy se s tím moc nepáral. Všechny ty klisny byly po ročním půstu totiž k mání. Díky jeho aktivitě máme koně, zebry, soby, losy, srnce. Přiskáče vačnatec klokan a unavený medvídek koala, který na svém eukalyptu prožije téměř život. Proti australskému kolegovi nehopsá, a na zem sleze, jen aby se vyšplhal na sousední strom.

noeJihoamerický lenochod není také žádný maratonec a za těch 70 roků co Noe budoval tu dřevěnou krabici, by z džungle kde byl vrhnut, nedolezl ani na břeh Amazonky. Také proč? Nedostal signál jako anakonda, protože v písečné poušti při plus 50°C se teplota už blíží 90°C, což není ještě bod varu, ale pravý úhel. Jak se k té „arše“ dostali lachtani, mroži, vydry, tuleni a bobři, se Bible nezmiňuje. A natožpak o žralocích, chobotnicích, kosatkách a velrybách. Ta, která spolkla a vyplivla Jonáše, musel být určitě nadržený samec. Jinak nelze pochopit, kolik statisíců jsme jich za poslední století brutálně ulovili na tuk a žrádlo včetně bílého Moby Dicka. To nám jednonohý kapitán Achat nikdy nepromine.

Imbecilní pohádka pokračuje, jak evakuace „záchranná akce“ probíhala v pohodě. Podobně jako pří záplavách pražského Karlína, kdy ten nadaný „šestiměsíční starosta Prahy“ informoval veřejnost, a to několikrát denně na ČT, že má vše pod kontrolou. Měl i neměl? Protipovodňová vrata nikdo nezavřel, a tak voda zatopila metro, což stát přišlo na několik miliard. Toho blbečka od pohledu, nikdo nejen že nikdy neobvinil a neuvěznil, ale on je dnes šéfem odboru ochrany osobních údajů. Hlavně, že si odskočil za naše peníze do Říma, kde mu senilní a slintající Polák požehnal.

Takže ve zkratce. Všichni z oslovených (mobilními telefony) se v hojném počtu dostavili. Většina po souši, ale určitá, zanedbatelná parta mořských predátorů na okraji moře (navíc žádné tam nebylo), intuitivně tušila, že výstup do kopce a schody do archy nezvládne. I přes ty nepřekonatelné překážky se do lodi většina narvala. Byla to fuška. A začalo pršet čtyřicet dní a čtyřicet nocí. Kromě vydatného deště se probudily k činnosti jakési tajemné, podzemní zdroje, jenž destruktivní boží dílo umocnily. Země (plochá, kulatá) se ocitla pod vodou a na její hladině se pohupovala archa. Jen tak, ve vichru, bez kormidla a plachet. Pršet po čtyřiceti dnech/nocích přestalo, přesto trvalo další rok, než loď narazila na pevné podloží, někde v dnešním Turecku a dosedla na vrchol hory Ararat (3400 m), informace, která vaši mysl po flašce gruzínského koňaku s vinětou „ararat“ neoslní.

noe2Přátelé, převážně vy věřící, máte problém. Od té vaší potopy před 4.5 až 5 tisíci lety k žádným „geodetickým“ změnám nedošlo. Everest je přibližně o 5 tisíc metrů vyšší než místo přistání archy. Takže si zopakujte velkou násobilku, smíšené zlomky, trojčlenku a vzorec výpočtu povrchu koule a přihoďte na ní bandáž vody o výšce pět kilometrů k nadmořské výšce Araratu. Možná se vám ve snech o stvořiteli uleví. Bohužel pro vás věřící, protiargumenty ateistů z daleka nekončí. Po roce plus čtyřiceti dnech dešťů, voda dle Bible začala opadávat. Miliardy krychlovým metrů vody někam zmizely. Nepodstatný detail „kam“, ponechme stranou. Noe otvorem v lodi vypustil krkavce, který se už nevrátil. Pravděpodobně hodoval na rozkládajících se mrtvolách. A pak vyslal holubici která přiletěla zpět, protože holub se neživí masem mršin. Asi po týdnu, na druhý pokus se vrátila s olivovým stonkem v zobáku. To naznačovalo, že hladina sice poklesla, ale nic moc. Po následné prohlídce terénu se holubice už nevrátila, z čehož Noe usoudil, že pevnina je již suchá. Neotálel a za asistence rodiny expedoval z archy všechna zvířata, která na Hospodinův příkaz měl před utonutím zachránit. Nějak nechápal, že když otevřel ten prestižní kotec v prvním patře kam umístil jeleny, srny, lamy, losy, kozy, ovce, soby, osly a tygry, tak klec, až na dvě šelmy zela prázdnotou. Parohy a kopyta na zemi ho nepatrně zmátla, ale v tom šrumci na nějaké úvahy nebyl čas. Asi nastal úprk, což po více než roce života ve tmě je pochopitelné. Ale kam tak spěchali? Vy věřící zahrádkáři, chataři a majitelé bazénů přece víte, jak to dopadne, když všechny ty vaše okrasné květiny a dřeviny zatopíte vodou (sladkou, slanou) po dobu jednoho roku. Co se stane? Totální kolaps vegetace. Žádná tráva, odumřelé stromy, žádné křoviny a listí. Kam se všichni ti býložravci po přistání v té výšce nad tři tisíce metrů (Ararat) hnali? Do údolí, která byla stále zatopena? A jak to zvládl pětitunový Moby Dick, vorvani, kosatky, žraloci a slepí macaráti? A tasmánský čert, koala, panda? Bambus ani eukalypt v tak vysokých kopcích totiž neroste. Pokud ale byli vybaveni navigací GPS jež je nasměrovala, tak následoval úprk o přežití do Číny, Austrálie. Světový super maratón. Běh anakondy a lenochoda na opačnou stranu, zpět do brazilské džungle nechám na vás. Kam se na ně hrabou „ železní muži“, nebo Dakar?

Negativní a zavrženíhodné znaky příběhu. Vševědoucí, všemocný a milující Bůh vyvraždil lidskou populaci. „Spravedlivý“ Bůh odsoudil novorozence a děti k hrůzné smrti utopením, včetně všech žijících tvorů a vegetace bez jakýchkoliv morálních zábran.

arca-de-noeNa světě žijí milióny živočišných druhů, takže tvrzení, že Noe vybudoval obrovskou bárku a zachránil všechny ty reprezentativní páry je absurdní. O zásobách žrádla na více než rok, nemluvě. Kdo nevěří ať tam běží! Kam? Do ZOO v Praze či Hradci a přihlásí se na letní brigádu jako pomocný ošetřovatel. Ale neberte si velké sousto.

Postačí žirafy, losi, lední medvědi a tygři co vědí jak chutná maso, a kteří jsou nepatrně nebezpeční. Pár slonů. Lopaty na úklid trusu tam určitě mají. Místo kázání ovečkám, obracení očí k nebi a Bohu, prožijete úžasnou dovolenou včetně brutální redukční diety. Ještě doporučujeme doplnit repertoár o gorily, šimpanzy a orangutany. Na obědy v kantýně nebude čas. Ale příležitost k uzmutí nějakého banánu opicím se přímo nabízí. Až upadnete do bezvědomí únavou z práce (pro církevní hodnostáře abstraktní pojem), tak vás banán postaví na nohy. Přece nenecháte ta boží „hovada“ strádat. Amen.
27 Komentářů k Potopa, Noe, a mýty o nejstarší bajce lidstva. I. Část.

 1. antikabalista napsal:

  "Imbecilní pohádka...".

  Ne, to starobylé vyprávění transformované z eposů předchozích kultur vůbec není imbecilní.

  O autorovi tohoto pamfletu "Deharsovi" to ovšem s jistotou popřít nemohu.

  • Vladislav napsal:

   Ne transformované, ale ukradené, zprzněné, přizpůsobené potřebám těch, kdo ho zatoužili použít.
   Stejně jako zimní slunovrat = narození Jesuse, konec zimy = ukřižování Jesuse, letní slunovrat = Johny Křtitel, stejně jako tisíce posvátných míst našich předků, na kterých vyrostly obludné kostely nebo o kterých "preventivně" vyrostly příběhy typu "tam strašá, jaj, tam strašá!"
   Prostě biblický model fungování světa - alias jedna obrovská, grandiózní megalež.

 2. kakadoo napsal:

  Autorovi tohto vyplodu odporucam precitat si Perunove santie alebo knihu svetla, mozno pride na ine/logickejsie vysvetlenie tohto biblickeho pribehu.

 3. JARIS napsal:

  Autor Deharse zrejme pozrel Salamounovo 'enono'a je neoblomne presvedcen, ze drzi patent na svoje sverazne blaboboly. Clanek je plny nenavistneho sarkazmu napadajici biblicky pribeh o potope sveta. Autor zrejme nestudoval jine kultury, ktere tuto povest podporuji jako napriklad aboriginalove v Australii. Neni to tak nedavno, kdy mesto Troja take patrilo mezi 'blaboly'. A hle! Nasly se trosky tohoto mesta a z 'blabolu' se stala historicka udalost. Takovych pripadu je vic, ktere se vynorily napovrch dejin. Proto bych Deharsi 'povidku' o Noemovi zas tak moc nepodcenovala.

  • Vladislav napsal:

   Příběh Troje a židokřesťanská lež o potopě světa mají společného asi tolik jako dalamánek a Dalmácie.
   Pravděpodobné je pouze to, že kdysi, před několika tisíci lety, došlo na Blízkém Východě k velkým záplavám, které zničily velkou část tehdejšího "světa" - dnes bychom řekli možná tak území o velikost čtverce se stranou 1000 km.
   Jakýsi Noe postavil archu, na které zachránil svou rodinu a pár zvířat, to je všechno.
   Ovce ovšem uvěřily, že šlo o CELÝ SVĚT, stejně, jako uvěřily, že Ježíš přišel spasit CELÝ SVĚT, a on přitom přišel údajně pouze ke ztraceným ovcím národa izraelského (nebo jak to tehdy říkal).
   Zkrátka uvěřily, že národ izraelský, potažmo Blízký Východ, z něhož vzešel jed monoteistických bludů, rovnají se CELÉMU SVĚTU.
   Je mi moc líto všech, kterým to stále ne a ne dojít...

 4. Ondřej Dvořák napsal:

  Běžte do kostela a zeptejte se na nějaký zázrak Ježíše. A dají vám příklad, že udělal abrakadabra a vyčaroval chleba pro 3000 lidí, nebo že poslal učedníka a ten zázračně nahodil prut a vytáh rybu se zlaťákem v puse. Jednoduchá mysl potřebuje věřit jednoduchým věcem, vytváří mýty a kouzelné pověsti, a věří jim tak jak si je zaznamená, i kdyby nedávaly smysl. Víra je silnější než rozum, v pojetí prosťáčků. Biblické příběhy, pokud se staly, jednoduše mohly být "trošku jinak".

  • Vladislav napsal:

   Nicméně na to, aby z těch prosťáčků udělaly poddajné, nemyslící a k využití "těch nahoře" vhodné stádo, bohům žel, evidentně stačily až příliš dobře:-(

  • eM napsal:

   "Víra je silnější než rozum, v pojetí prosťáčků" :-D dost dobrá hláška, vzhledem k podstatě pojmů "víra" a "rozum" a jejich etymologickým původům.
   Souhlasím s Vámi že jednoduchá mysl potřebuje věřit jednoduchým věcem, ale stejně platné je to, že složitá a komplikovaná mysl vidí všechno příliš složitě a komplikovaně, a prosté věci na kterých se život zakládá jí unikají...

   • Ondřej Dvořák napsal:

    Díky. :-)
    Složitost je relativní, co je pro jednoho složité, může být pro jiného jednoduché.

    Ještě by se to dalo parafrázovat, že Když ho nemáme, tak první, o co bychom měli Boha žádat, je rozum. ... Jenže vysvětlete to nerozumným. Je v tom určitý paradox.

    Podle mého názoru, jedině víra, která má své kořeny v rozumu, je skutečná víra.

    • Poutník napsal:

     :o
     Váš názor je mylný, protože se to snažíte chápat pouze rozumem a ten vás omezuje. Byť jste přesvědčen o opaku. Rozum je trochu jako oheň - dobrý sluha, ale zlý pán.

 5. Rudolf napsal:

  Ne, že bych Alberta Einsteina bůhvíjak ctil nebo něco podobného, ale lze o něm říci, že ve dvou větách dokázal vyjádřit to nejpodstatnější o bibli. Stalo se tak v roce 1954 v jednom soukromém dopise, který byl objeven v roce 2008.

  Zde Einstein m.j. uvádí: „Slovo Bůh pro mne není nic víc než označení výtvoru lidské slabosti. Bible je sbírka legend, které jsou sice úctyhodné, ale přesto velice primitivní. Žádná její interpretace, byť by byla sebelepší, nemůže (podle mého názoru) tento fakt změnit.“

 6. varachamichara napsal:

  Rudolfe, ono se jakoby náhodou objevilo věcí, ono se to někomu hodí do krámu . Pokud vím , tak Einstein byl věřící, takže nevím co kde mohli vyhrabat po 54 letech. Jedna věc je víra a druhá věc je církev jako instituce , ta určitě zneužívá své moci proti lidu. On Darwin jako náhodou stvořil svoji evoluční teorii, nemyslím že by ji vymaslel pro dobro lidstva , byl to zaprodanec, ve službě proti lidstvu. Hojte.))

 7. eM napsal:

  pane Autore, držím Vám palce, ať to s tím svým ateismem dotáhnete daleko. Já bych to až tak neriskoval :-)

  Jistě souhlasím s vašimi výtkami k tomu, co z původních událostí různé přepisy zachovaly, a děkuji za výborný článek. Vaše pobavení mne pobavilo, a vzhledem ke spoustě článků s hlubšími významy, které člověk čte, je příjemné oddychnout si u něčeho tak povrchního, u čeho se nemusí moc přemýšlet protože není o čem ;-)

 8. ján napsal:

  Čo tak téma, nefugujúce súdnictvo, zmanipulované volby, policajná šikana, rastúca nezamestnanosť?.....atd. na nezmysli náboženskej propagandy by času moc nezostalo.

  • Robo napsal:

   je snáď článkov o podobných nezmysloch málo? :-)
   Súhlasím s Em a ďakujem Vlabi, mrknem na to.. :-)

 9. REAKČNÍ POZOROVATEL napsal:

  Potopa, o níž mluví Bible je jen částí událostí, k nimž tehdá došlo - nešlo jen o celosvětovou záplavu, ale rovněž bahnotoky a tlak, který vytvořil tzv. geologické vrstvy, protože zkaměněliny musely vzniknout naráz (tento jev pozvolně nikde nebyl pozorován a mrtvá těla jsou dříve rozložena), taktéž došlo k rychlému rozpadu původní pevniny na jednotlivé kontinenty a vyvrásnění pohoří, včetně naklonění zemské osy a vzniku střídání počasí.

  Ale žádný strach, ptopa už nebude, tento svět je zkaženější než před potopou a bude restartován ohněm http://rexcz.blogspot.cz/2015/04/jina-proroctvi-sestry-eleny-aiello-1956.html

 10. spiky napsal:

  "Víra a náboženství spolu souvisí asi tak jako Bůh a církev"

 11. Vesna napsal:

  Keby som ja a zopár jedincov prežila katastrofu planetárnych rozmerov a všetko čo bolo vybudované pre zabezpečenie spoločnosti zmizne, čo spravím? Myslím pre budúce generácie. Vymyslím príťažlivú rozprávku. Skúste si predstaviť televízor. Všetci vieme ako funguje. Väčšina ho nedokáže zostrojiť ale je nám aspoň jasný princíp a považujeme ho za samozrejmú vec. Ako však vysvetlíte bez elektriny ďalšej generácii, že tam boli pohyblivé obrázky a aj rozprávali? Ste bez šance. Nebudú si to vedieť ani predstaviť a postupne ústnym podaním sa z toho stane mýtus-rozprávka. Ťažko budem v zničenom svete vysvetľovať budúcej generácii genetiku alebo svetovú banku kde sa odkladajú semená rastlín a zvierat práve pre prípad nejakej katastrofy, aby mohol znova štartovať život na planéte keď nič konkrétne nevidia. Ale vymyslím si príťažlivý jednoduchý príbeh a hľa, Noe, potopa a archa sú na svete. Nevysvetlím dosiahnuté zložité vedecké poznatky ale zanechám niečo ako kód až znova civilizácia po dlhej dobe a vývine dospeje určite pochopí. A v tom je čaro rozprávok. Majú reálny základ. Nie všetky sme zatiaľ vylúštili. Nebudeme ich však znevažovať a vysmievať sa z nich. Či sa to vedcom hodí alebo nehodí do krámu, tá potopa na našej planéte bola.

  • Contumax napsal:

   Jaris

   Ježíš Kristus není žádný prorok ale Bůh, takže chceš li psát o Ježíši Kristu studuj prosím Tě Písmo...

   Potopa není žádná bajka ale skutečnost...!!!
   Najděte si dokumenty na netu o arše úmluvy ,přechod přes Rudé moře a o Noeho arše...

   • JARIS napsal:

    V tom asi Contumaxi nebudeme spolu souhlasit, jelikoz Bible rika, ze Jezis Kristus je syn Boha (Jan 10:36). Sam nikdy o sobe netvrdil, ze je Buh. V Janovi 17. kapitole je prednesena Jezisova motlitba k Otci, pred tim nez byl ukrizovan. Kdyby byl Jezis Buh, proc by mluvil sam se sebou? K jeho vzkriseni mu dopomohl Buh (Tesalonicanum 1:10). Pozdeji, kdyz Jezis vstoupil zpet na nebesa,usedl po pravici Boha, (Kolosanum 3:1).
    Rozhodne nechci snizovat roli Jezise Krista. Bez nej by lidstvo bylo ztraceno a proto si ho pro jeho vlastnosti a skutky nesmirne vazim. Jsem rada, ze se zajimas o Bibli.

 12. JARIS napsal:

  Pro vsechny neverici a odsuzujici Bibli mohu dodat jen toto. Neznam nikoho, kdo by pro lez nasadil svuj vlastni zivot. A ze tech krestanu bylo, kteri byli zabavou v rimske arene! Mezi prvnimi byli umuceni a popraveni i primi svedkove Jezise Krista. To jsou historicka fakta. Co se tyce potopy sveta, mluvil o ni i Jezis Kristus, kteremu jako proroku se da verit na sto procent. Staci si precist Matouse 24, kde je proroctvi pro dnesni dobu jako vysite.

 13. runner napsal:

  Tenhle článek je nenávistný blábol chorého blbouna. Seriozní článek je například tohle:

  http://svobodnenoviny.eu/od-potopy-sveta-k-stavbe-babylonske-veze/

 14. Michal napsal:

  Kořen všeho zla?
  Root of All Evil?

  ZEMĚ: Velká Británie
  ROK: 2006
  DÉLKA: 90 minut
  REŽIE: Russell Barnes
  JAZYK: angličtina
  TITULKY: české
  Oxfordský profesor Richard Dawkins skrze prosté důkazy vysvětluje, proč je náboženství kořenem všeho zla na Zemi. Zabývá se otázkami existence Boha, který je dle jeho výkladu bible krutovládcem a rasistou. Ve snímku je možné vidět, jak křesťané či stoupenci jiných náboženství, nejsou ochotni vyslechnout jiný názor a útočí na filmový štáb slovně (muslimové), nebo filmaře jednoduše vyženou (křesťané). Přičemž odmítají základní vědecké poznatky až nenormálně extrémním způsobem. Dawkins se vše snaží vysvětlovat logicky a smírně, ale jak víme, náboženský fanatismus ani této řeči nerozumí.

  Ke shlédnutí online:
  http://www.mustwatchtv.cz/9-nabozenstvi/196-koren-vseho-zla/

 15. Standa napsal:

  V diskuzi se nádherným způsobem utkávají dva světy. Svět víry a Svět poznání. Autor jasně patří do Světa poznání. Komunikace probíhá oboustranně ve vlastních jazycích, kterým druhá strana absolutně nerozumí. K jednotlivým slovům neexistuje překlad do druhého jazyka, protože ten druhý jazyk takový výraz neobsahuje. I kdyby jej obsahoval, nevyvolává v uživatelích žádnou představu a je naprosto nepotřebný, tudíž okamžitě zaniká. Zkuste vysvětlit Eskymákovi, že je někde vedro na chcípnutí, když vedro nikdy nezažil a chcípnout na ně nikoho nikdy neviděl. Zkuste ateistovi vysvětlit, že byla potopa. Vašim slovům neuvěří, protože kromě místních záplav neexistují důkazy, odporuje to logice poznání a je to neuvěřitelné. Zkuste to říci židokřesťanovi a uvěří vám ihned, protože to stojí v Bibli. On o tom má zakázáno od svého Boha pochybovat. On tomu nevěří proto, že by se mu to zdálo normální, přirozené a prokazatelné, ale proto, že by jej za nevíru čekala strašlivá sankce. Peklo, očistec ztráta důvěry atd. Jen jeho Bůh ví, zda by na věřící nepřišla nová genocida ve formě potopy. Věří tedy ze strachu. Věřící na to mají krásný výraz, jsou bohabojní. Nemůžeme jim to mít za zlé. Jsou v roli dobytčete hnaného na jatka, o kterých mu jeho Bůh řekl, že jsou rájem. Ono cítí pach krve a je nervózní. Za ním ale stojí jeho Bůh s elektrickým bičem a kdykoliv se odchýlí od stanoveného směru, krutě jej ztrestá. Tu Sodomou a Gomorou, tu potopou. Přitom, přátelé, nikomu to neříkejte, ale když Bohu nic jiného nezbývá, tak mu ani ty nejtěžší hříchy nevadí. I toto stojí v bibli a říkají to dcery Lotovy, když se jim nedostává sexu: "Aj, dáme otci píti vína starého a nebude on cítiti ani když budeme lehati, ani když budeme vstávati." Česky řečeno, opili otce jak carského důstojníka a pak jej při gruppensexu přefíkli jak párátko a zajistili tím pokračování lidského rodu. Bůh na to koukal jako čerstvě vyoraná myš (možná také nekoukal, protože k tomu došlo v jeskyni a Bůh ve své všemohoucnosti mohl tu jeskyni stvořit tak, že tam sám neviděl), ale protože to byla poslední tři pokusná laboratorní zvířátka, musel si přiznat svůj omyl a inces neinces nechal to běžet dál, jak bylo v Sodomě a Gomoře zvykem (v Rádiu Jerevan by řekli dál šukali kak narmalno). Můžeme věřit jako židokřesťané nebo pochybovat jako ateisté, pokoušet se spolu diskutovat bez jakéhokoliv výsledku a propadat zoufalství ze zatvrzelosti protistrany. Z uvedeného úryvku z Bible však vyplývá, že ani Bůh to někdy nemá lehké, zvláště když si vyrobí tak velký kámen, že ho potom sám neunese, i když je všemocný nebo všemohoucí. Nevím, co je židokřesťansky správné, ale to druhé se mi zdá výstižnější. Umožňuje mu to dělat i prasárny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!