Teď mají už i Češi problém s oligarchou

Babi kaJak vzestup mocného businessmana hrozí, že v srdci Evropy podvrátí demokratické instituce. Český oligarcha Andrej Babiš, druhý nejbohatší muž své země a jeden z politicky nejmocnějších miliardářů světa, rozšiřuje své podnikatelské impérium i do pražských mocenských kuloárů.

V současnosti slouží Babiš jako ministr financí, ale jeho ambice sahají mnohem dále. Vzestup Babiše – s přezdívkou „Babisconi“ po italském miliardáři, který se stal ministerským předsedou Silvio Berlusconim – znamená v post-komunistické historii jeho země bod zvratu.

Česká republika od svého „sametového rozvodu“ se Slovenskem v roce 1993 prodělala rychlý přechod k demokracii a k tržní ekonomice, když si užívala jednoho z nejvyšších temp růstu v Evropě a stala se aktivním členem EU. Podobně jako její sousedé ze Střední Evropy i tato nová země rozkvétala a zpočátku představovala příběh pozoruhodného úspěchu. Ale v posledních letech její liberální demokracie oslabila.

Mnozí Češi prožívali od globální finanční krize čím dál větší deziluzi z Bruselu. České mediální prostředí svého času obdivuhodně diverzifikované teď čím dál více padá pod kontrolu mocných magnátů. President Miloš Zeman tento proces povzbuzoval a pod jeho vedením vzkvétaly síly zaměřené proti establišmentu. Ač situace v Praze není tak chmurná jako v Budapešti, kde Viktor Orbán, zdá se, ztrácí víru v demokracii jako systém, a couvá zpět od demokratických institucí, tak i v České republice už zní poplašný zvonek, že i tady jde o kout Evropy vystavený vlivu Ruska Vladimira Putina. A vzestup Andreje Babiše je toho příkladem.

Babiš před čtyřmi lety založil Akci nespokojených občanů, tj. stranu ANO. Po sériích skandálů, při nichž se úřadující politici obohacovali, se Babišova strana velice ironicky zaměřila na to, že těžila z rostoucího znechucení Čechů bohatými businessmany. ANO stoupalo k moci pomocí protikorupčních a proti-establišmetu zaměřených sloganů, a Českou republiku občas nazývala i „zhrouceným státem.“ V parlamentních volbách 2013 skončilo druhé a vstoupilo do koaliční vlády. O rok později ve volbách do Evropského parlamentu 2014 si ANO vedlo ještě lépe: Získalo více hlasů než kterákoliv další česká strana.

Stejně jako jinde v Evropě značka ANO jako anti-politického hnutí u veřejnosti zabírala. Babiš, který sám sebe líčil jako nepolitického a outsidera mimo politické kruhy, sliboval dramatickou změnu českého vládnutí. Voliče ANO rovněž přitahoval jeho osobní šarm: Prostě mluvící podnikatel, jehož tvář zářila z českých billboardů a novinových stránek. Ale Babiš a jeho jmění -  podle Forbes obnášející 2,4 miliardy $ (62,16 miliardy Kč) - je zabředlý do kontroverzí.

Historici ze slovenského Ústavu pamäti národa, který uchovává složky z časů, kdy byla země pod nadvládou nacistů a komunistů, vydal dokumenty poukazující na to, že Babiš (pod kódovým jménem Bureš) nejenže kolaboroval s československou tajnou policií StB, ale dokonce spolupracoval i se sovětskou KGB. Babiš v roce 2014 u bratislavského soudu úspěšně žaloval Ústav pamäti národa, když tvrdil, že byl ve složkách StB registrován nesprávně. Tento ústav se však odvolává a trvá na tom, že výnos soudu byl nespravedlivý, a že bývalý důstojník StB pod přísahou lhal, aby jej ochránil. Podle českého Lustračního zákona z roku 1991 je protizákonné, aby bývalí kolaboranti s StB a vrcholní komunističtí funkcionáři zastávali vysoké politické a ekonomické posty. Ale když ministerský předseda Bohuslav Sobotka (člen české Sociálně demokratické strany, tj. největší strany v zemi) Babiše v roce 2014 jmenoval ministrem financí, aniž by si vyžádal lustrační osvědčení, jak by správně měl, tak pražský soud pouze oznámil, že má v úmyslu ho pokutovat – a i ta pokuta byla na Sobotkovo odvolání anulována.

Babiš popírá zprávy, že i jeho rodina s StB spolupracovala, když namítá, že oni – jako i mnohé jiné rodiny – byli oběťmi komunistického režimu. Avšak archivy poukazují na něco jiného. Dokumenty říkají, že Babišův otec diplomat Štefan (který údajně vedl ve Vídni sídlící černý trh se zbraněmi, v tomto podniku obchodoval pod ochranou StB), a i jeho bratr Alexander s touto agenturou dobrovolně spolupracoval.  Když byl Babiš kontaktován, aby to komentoval, tak jeho kancelář sdělila, že on už přeci své jméno očistil, přičemž Babiš sám o všech těchto domněnkách o jeho minulosti prohlašuje, že jsou to „kecy“.

Babišův obchodní úspěch – který se promítá do jeho měsíčního platu 1,4 milionu $ (36 milionu Kč) před vstupem do vlády – se často připisuje kontaktům vytvořeným během minulého období komunismu. Babiš byl během Sametové revoluce v listopadu 1989 umístěn v Maroku jako zástupce československým státem kontrolované obchodní společnosti Petrimex. Domů se vrátil, aby spatřil, jak se jeho země rozděluje na dvě. V roce 1993 Babiš za pomoci svého někdejšího ředitele z Petrimexu založil giganta průmyslu hnojiv Agrofert, což je v současnosti největší společnost v České republice s téměř monopolním postavením v několika hospodářských sektorech.

Agrofert pak celou tu dobu přebíral státem vlastněné společnosti za využití půjček se státní zárukou, na jejichž splatnost Babiš nakonec vyhlásil platební neschopnost. Tato společnost rovněž údajně získávala obchodně citlivé informace od konkurenčních společností přes odposlechy. V roce 2006 poté, co byl hlavní obchodní rival Babiše František Mrázek nalezen za záhadných okolností mrtev, tak někteří naznačovali, že za to mohl Babiš. Mrázek měl mít podle domněnek na Babiše kompromitující materiály, které plánoval publikovat. Avšak proti Babišovi žádná obvinění vznesena nebyla.

Babišovy podniky nadále tyjí z jeho konexí s českou politickou elitou, zvláště s presidentem Milošem Zemanem. Zeman v roce 2001 jako ministerský předseda dohlížel na prodej státem vlastněné chemické společnosti Unipetrolu Babišovi. Tento obchod byl důkazem strategického partnerství mezi těmito dvěma muži, které pokračuje dodnes. Ač se Babiš později z této koupě roku stáhl, když v roce 2005 zařídil prodej Unipetrolu jisté polské společnosti. Poté vysoce postavení polští činitelé ohlásili, že na obou stranách hranic se předalo 42 milionů euro (53 milion $, 1,399 miliardy Kč) jako úplatky. Tento skandál ve Varšavě otřásl polskou politickou scénou. Avšak v Praze parlament opominul zahájit vyšetřování, což bylo údajně kvůli Babišovým úzkým vazbám na tehdejšího ministerského předsedu Stanislav Grosse. (V e-mailové výměně s autory Babišova kancelář trvala na tom, že „žádné úplatky“ vyplaceny nebyly.) Přitom je děsivé to, že Babišův přístup k vládě nad zemí byl až donedávna založen na slibu, že bude „státu vládnout jako podniku.“

Stejně, jako se to děje na sousedním Slovensku a v blízkém Maďarsku, tak i nad českými médii si zřizují svoji kontrolu bohatí a mocní. V Praze vede Babiš cestu k tomu, čemu se tam přezdívá „oligarchizace“ médií. Když udeřila globální finanční krize, začali se dlouhodobí mezinárodní investoři stahovat. Babiš, který už tehdy vlastnil četné vlivné noviny, však svůj mediální holding rozšiřoval: získal Mediální skupinu MAFRA, která kontroluje nejlépe prodávané české noviny Mladá fronta DNES, a koupila i Rádio Impuls, které má v České republice nejširší obec posluchačů. Tyto kanály pravidelně o Babišovi referují se sympatiemi a kritizují jeho odpůrce. Babiš od té doby, co se stal ministrem financí, rekrutoval vyšší policejní důstojníky, agenty bezpečnosti státu a bývalé komunistické informátory, aby mu pomáhali s konsolidací moci. Tuto alianci bezpečnostních sil, podnikání a médií v současnosti poněkud omezují nezávislí soudci – ale vypadá to, že tahle mocenská protiváha je čím dál křehčí.

Četné Babišovy mediální kanály zahájily vyšetřování údajných korupcí s účastí ministerského předsedy Bohuslava Sobotky, jehož pozici Babiš podrývá. Po letech skutečné nezávislosti médií mluví mnozí Češi o návratu do 70. let, kdy se žurnalisté řadili do šiku s politickým řádem. Babiš nechce českou politiku jen změnit, chce ji kontrolovat.

Vzestup Andreje Babiše v české politice představuje novou éru  - takovou, v níž více záleží na podnikatelských zájmech než na obraně demokracie. Praha svého času bývala ohniskem změn ve Střední Evropě a domovem nejsilnější disidentské tradice v bývalém Východním bloku. Ale v roce 2015 je české hlavní město místem hodně odlišným od toho, jaké předjímali ti, kteří v listopadu 1989 povstali na Václavském náměstí.

Nedávný článek o čerstvých podnikatelských úspěších Babiše dosahovaných i přesto, že jej už jako ředitel nevede a obětoval se tedy pro národ tak, že se vzdal tohoto ředitelského postu, který mu podle výše uvedených údajů (kromě vlastnických výnosů) vynášel 36 milionů korun měsíčně: Babišovu Agrofertu loni rekordně přitekly státní dotace

Jiné zprávy o Babišovi:

Babiš chce o čtvrtinu snížit důchody, to mi přijde kruté, říká ...

Bělobrádek: Musíme samoživitelkám pomoci. Jestli má ...

Kalousek vs. Babiš - Voličské vymítání čerta ďáblem

Zprávy o nadcházejících Babišových pohovorech u US elity:

Babiš míří do USA, setká se s "kolegou" Bloombergem

Tak to je zlom: Andrej Babiš jede do USA. Setká se s Madeleine Albrightovou a řadou hlavounů |...

Rozhovor s Klausem, v němž tvrdí, že se už od nás kvůli probíhající oligarchizaci představované zejména Babišem stahují zahraniční investoři:

Klaus: To, co teď předvádí Miroslava Němcová, to nevěřím svým očím. A Saša Vondra... Jsem zděšen...

 

Poznámka: Článek pochází ze zdroje, který představuje vlajkovou loď geopolitického myšlení Západních elit.

Vyšlo na Reformy.cz

Zdroj: http://foreignpolicy.com/2015/04/10/now-the-czechs-have-an-oligarch-problem-too-andrej-babis/
37 Komentářů k Teď mají už i Češi problém s oligarchou

 1. hel napsal:

  a on to snad někdo z voličů babiše nečekal? to byla ale hodně velká naivita...já vím, že nejvíce hlasů získal podle statistik ve věkové kategorii 18-30...ani se tomu zase tak nedivím...tam se naivita předpokládá..ale žasnu, kolik přesvědčených demokratů sedlo na lep taky

  • weissbach napsal:

   "a on to snad někdo z voličů babiše nečekal?"

   Najdou se i takoví a není jich málo. Lidi přece oligarchy milují, zvlášť když jdou před volbami s koláči mezi prostý lid a slibují, že bude líp. To přece chce slyšet každý uvědomělý volič.
   Andrej Babiš přímo hmatatelně zosobňuje tragédii tohoto státu:
   -propojení estébáckých struktur s polistopadovou politikou
   -není Čech /Češi si přece vládnut neumí/
   -financování pravolevého politického cirkusu, který mu zajistil výhodné privatizace a dotovaný monopol
   -majitel mediálních goebbelsovských dinosaurů
   -oligarcha, který neplatí skoro žádné daně a zisk vyváží do ciziny
   - a s ním přichází zelená pro GMO a MONSANTO...
   Setkání s Krvavou Madlou /Balkánskou Řeznicí/ je jen třešnička na dortu.
   Potvrzuje to jeden podstatný fakt a to je, že bankovní kartel považuje za nejdůležitější osobu pro správu kolonií ministra financí jako garanta správných a pravidelných odvodů Velkému Bratrovi. To je skutečně stěžejní a důležitá funkce, předseda vlády je, jak jste si již vy prozíravější stačili všimnout, pouhá figurka nastrčená veřejnosti na základě "síly mandátu" jednotlivých dobře zvolených partají.
   Naplánovaná válka s Ruskem se nyní přesouvá do horké fáze a proto bude pavučina pevněji dirigována a její vlákna zesílena. Takže co to máme v časové posloupnosti podstatného a co nám z toho vyplynulo?
   -"špatná" Olympiáda v Soči
   -pronásledování homosexuálů a pussy riots v Rusku
   -"ruská agrese" na Ukrajině
   -všeobecná branná povinnost i pro ženy
   -znevěrohodnění a likvidace Zemana coby nespolehlivého článku v jinak bezchybně fungující mašině: US Embasy-neziskovky-parlament-senát-justice-vláda-odbory
   -dlouhodobě upravovaná legislativa pro boj s terorismem /rozuměj s občany a skutečnou opozicí/
   -hon na ruské agenty v rámci likvidace svobody slova /nutného to předpokladu pro informační monopol v rámci rozjetí válečné hysterie/
   -odstranění Zemana a dosazení /teď už správně a v "zájmu" nás všech/ potřebné loutky, která bude plně podporovat a schvalovat a podepisovat vše, co se přes Brusel, nebo ještě lépe přímo z US Embasy přijde
   -odstranění Sobotky a rekonstrukce vlády v čele s Babišem
   -to jsou logické a nutné předpoklady k zavedení policejního státu, stanného práva, našich "patriot act" na ochranu státu a obyvatel, případně vyhlášení mobilizace, vyhlášení války, zavedení přídělového systému potravin a energií, konfiskaci úspor atd. atd. atd....
   Takhle funguje moc a je to pořád dokola. Mrkněte do historie..

  • svobodný napsal:

   Já nevolím nikoho ( není koho )ale řekněte mi,koho,by jste chtěli volit.Vždyť tady NENÍ ŽÁDNÁ strana typu Syriza. Kritika je hezká ale JAK TO JINAK VYŘEŠIT ???? Snad by některé malé strany byly,ale lidé jsou (jak známo) ovce,takže zbývá jediné,vzhůru zpět do totality :-)

   • weissbach napsal:

    "Kritika je hezká ale JAK TO JINAK VYŘEŠIT ????"

    To vyřeší sám život!!!
    Jako vždy! a taky to nebude dlouho trvat, protože implozivní síly tohoto zparchantělého systému jsou v plném běhu a vrchol tohoto hnusu bude současně i jeho koncem. A netrapte se s tím, jak to vyřešit, to je mimo síly nejen jednotlivce, ale i poměrně obřího zástupu lidí. Před kolapsem se už nic změnit nepodaří.
    Jsem realista, tak se omlouvám za zdánlivý pesimismus :-)
    Optimistické je, že ta imploze je nevyhnutelná a pak bude teprve možnost zlepšovat /pokud to přežijeme (tím myslím fyzicky).

    • hel napsal:

     fajn, mně jen vadí, kolik lidí už ztratilo obyčejnou lidskou hrdost...ona by ta imploze zparchantělého systému vypadala pak taky trochu jinak..

     • weissbach napsal:

      Především by nebyl ani zparchantělý systém, kdyby nebyli lidi, udržující ho naživu. A přiznejme si, že jsou to stále ještě davy provádějící denně jeho resuscitaci.

     • hel napsal:

      přesně tak to bylo myšleno :-(

    • svobodný napsal:

     Já to taky tak nějak v podvědomí cítím a asi i mnozí,jen se mi zdá,že to (ta imploze) už příliš dlouho trvá :-) a asi právě tím,že to vypadá na nekonečno,se najde mnoho lidí,kteří tento zrůdný system ještě oživují s jaksi s ním srůstají a tím ztrácejí svou lidskou tvář.A nebo,je to jakási "Boží zkouška charakteru" aby se vyselektovalo dobro od zla,což je asi,taky možné.

     • weissbach napsal:

      Ve skutečnosti jsou to procesy, které probíhají samočinně. Představte si to jako orbitální dráhu na kterou se dostanete tak, že vyvinete nějakou energii, která vás na ni dostane. Pak kroužíte a obíháte kolem aniž byste musel vyvinout úsilí. Pokud je na orbitě nějaká překážka a vy nevyvinete úsilí, abyste se dostal mimo, pak nastane srážka. Čas srážky je obtížné stanovit přesně, ale pouze přibližně.

 2. Adolf Balík napsal:

  Asi mezi těmi všemi akvizicemi oligarchy ukrajinského typu Babišenka zapomněli zmínit STEM, protože jak jinak si vysvětlit výsledky tohoto průzkumu?
  http://www.novinky.cz/domaci/366641-nejpopularnejsim-politikem-je-babis-pred-sobotkou-a-stropnickym.html

  • weissbach napsal:

   A mediální příprava popularity jen odráží další kroky a skutečné zájmy koloniální správy našeho bananistanu. Stane se to, co píšou v novinách /Orwell/
   Ano, přátelé, toto je budoucí předseda vlády, přímý i nepřímý majitel zemědělské výroby v kolonii, faktický majitel potravin v kolonii, faktický direktor nad PHM a pravděpodobně budoucí prezident kolonie, možná a za příhodných okolností obojí najednou.
   Takový náš Sulla...
   Tím se dostáváme k finální fázi ovládání evropských zemí /nebo spíš toho co z nich po rozparcelování zbude/ přímou správou oligarchů /místodržících vybraných a dosazených korporacemi /"ilumináti"/.
   U příspěvku nahoře jsem ještě opomněl zmínit zákaz plateb v hotovosti a plný přechod na virtuální měnu.

   • Adolf Balík napsal:

    Henry Kissinger: "Když ovládáte ropu, ovládáte národy. Když ovládáte potraviny, ovládáte lidi."

    A pak se někdo diví opojné moci koblihy!

    • weissbach napsal:

     Adolfe,
     u toho článku: http://www.novinky.cz/domaci/366641-nejpopularnejsim-politikem-je-babis-pred-sobotkou-a-stropnickym.html
     jsem dostal záchvat smíchu nad publikovaným grafem "Nejoblíbenější politik", kde se o největší popularitu dělí hned za Babišem Bohuslav Sobotka následovaný Martinem Stropnickým, kterému dýchá na paty Jiří Dienstbier v těsném závěsu se Zaorálkem.
     Jak říkal Orwell: Co se objeví v médiích,stává se pravdou. V překladu do češtiny: Tady máš ovčane černé na bílém co si myslíš a přeješ.
     Když jsem před 30 lety četl Orwella, tak jsem netušil ani z jedné desetiny, jak rychle a důkladně se vše zrealizuje ještě za mého života.

     • weissbach napsal:

      Oprava, nejedná se o nejoblíbenější politiky, ale o "Největší důvěru", což je k popukání ještě víc...

   • weissbach napsal:

    A samozřejmě si Andrej Babiš nejede do USA jen tak splknout s dalšími miliardáři a podělit se o cenné zkušenosti "jak vést firmu". S největší pravděpodobností si tam jede pro zasvěcení do vyššího levelu s přijetím úkolů, které ho zde čekají k provedení a z nichž se nebude moct vyzout, protože v této úrovni už žádná pochybení a lavírování nejsou možná a tvrdě se trestají. Takže se připravme na velmi zajímavý výstup "ze stínu" a nejedno překvapení.

  • svobodný napsal:

   pro weissbach - i tak by se tento pobyt zde na Zemi dal popsat :-)
   a taky si myslím,že i když,by si člověk,mnohdy celý vystresovaný :-) už už chtěl odpočinout od přemíry negatívních dění a činností,tak je tu právě proto,aby je prožil.A myslím,že v této době obrovských změn na Zemi ve Vesmíru i v člověku samotném spíše za odměnu,než za trest,jen záleží z jakého úhlu pohledu se na to kdo dívá :-)

 3. Ola napsal:

  Babišův vzestup "za koblihu" vypovídá o tom, že Češi a Moraváci sice ztratili důvěru v "demokratické Procesy", to se nám nikdo nemůže divit, ALE! Nepoučili se absolutně z dějin: Zcela pasivně přijali v 89 možnosti demokracie, a přestože karty byly do značné míry rozdány, pasivními zůstali. Systém se proměnil jako mávnutím kouzelného klacku.
  Měli jsme však šance: Otevřeně-glasnosť- zanalyzovat socialismus a zabránit tuhému kapitalistickému příkrovu. Chtěl to někdo? Měla jsem asi smůlu na lidi - každému byly tyto věci u pr...e. Ani ty odbory v práci jsme neuměli založit a teď jako shluk, ani ne už národ, volíme za koblihu, jako když si žáby zvolí čápa, který je požere.
  O Hitlerovi jedou desítky pořadů, ale že by se někdo poučil, to ne, a dokonce ho obdivují a cestovky vozí debily na prohlídku Orlího hnízda.

  • weissbach napsal:

   Přesně...

   • hel napsal:

    ano velmi přesně, plný souhlas, v podstatě tohle mě konkrétně mrzí nejvíc...a snažím se psát přesně o tomtéž..žádná smůla na lidi, olo...lidi prostě takoví jsou..pohodlní, sledující jen svůj nejbližší zájem, co jim to přinese, jim do jejich kukaně..

    • weissbach napsal:

     A proto je třeba postupovat trpělivě a opakovat a opakovat a opakovat ty základní a srozumitelné informace pořád dokola, protože jinak vyšumí a zmizí bez užitku v stereotypu všedního dne aniž by se dostaly trvale do masa a krve...
     Člověk dnes většinou začne o něčem uvažovat až když to slyší několikrát a v různých souvislostech. Jinak se nevyvine mozkové spojení a zůstává jen nekonkrétní šum, něco... Mozek je uzpůsoben tak, že v něm zůstanou pouze obrazy /ve smyslu-něco slyším a dokážu tomu dát tvar, podobu a tudíž si dokážu vizualizovat to co slyším/. Na tomhle principu pracují /negativně/ reklamy. Pokud má informace splnit očekávaný smysl, měla by pracovat na stejném principu...
     Opakování je matkou moudrosti.

    • svobodný napsal:

     Olo moc trefně napsáno,souhlasím i s Hel a myslím,že právě toto je naše novodobá, "národní povaha " myslet na nejbližší zájem a o zbytek "hlídacího psa" ať se postarají jiní.Proč zakládat odbory,když už máme demokracii a velení USA s letitými zkušenostmi.Tak si to raději užijme,však to zase ZA NÁS někdo vyřeší.A tak to je stále dokola do mrzení.

 4. novapalo napsal:

  Nemajte strach. Oligarchia tam, alebo oligarchia inde? Všetko sa už skoro zásadne zmení. A aka sa nezmení, no tak vy somári budete tu mať atómovú vojnu. Rusko oficiálne prepokladá vypuknutie atómovej vojny na roky 2020 až 2025. Teda je to už za dverami.......
  Vyserte sa na nejakých oligarchov, keď vám už skoro pôjde o život....
  Neverte tomu, že Rusko sa vzdá a nebude bojovať o svoje územia, ktoré vlastnia už asi 2000 rokov. Viete o tom, že stará ruská ríša Tartarov existovala údajne už 500 rokov pred Rímskou ríšou? Teda 1000 rokov pred Kristom? Neviete? Ja to tiež neviem, pretože západ a Vatikán všetko sfalšoval a všetko ďalej falšujú tie svine a mám len kusé informácie.
  Preto akíkoľvek súčasní oligarchovia nemajú nič isté. Dokonca ich situácia je veľmi labilná. Pretože všeobecná situácia v EU je veľmi labilná. Teda nielen ekonomická situácia je veľmi labilná, ale aj psychologická a filozofická situácia Európy je veľmi labilná. Grécko môže už do 3 mesiacov odštartovať rozppad EU a NATO.... A potom Babiš aj iní oligarchovia prídu o všetky svoje majetky. Neverte tomu, že sa potom niekto bude zaoberať nejakými demokratickými somárskymi zákonmi ........ jednoducho zoberú im všetky majetky a hotovo....
  Grécko totiž prvé nastúpi cestu znárodnenia majetkov oligarchov. Však Grécko sa jasne vyjadrilo, že po Nemecku chcú repatriace vo výške 300 miliárd EUR? Jasné, že sa Grécko pripravuje na to, že už oligarchom nemeckým a západným nezaplatia nič.

  • weissbach napsal:

   Člověče, nemůžu říct, že bych s vámi nesouhlasil ve všem. V mnoha věcech s vámi i souhlasím, byť to podáváte poněkud divoce.
   Jen bych chtěl požádat, jestli by to nešlo bez toho míchání všeho se vším.Válka...znárodnění, ... Tartárie,...
   Každý máme nějaký směr v tom co nás zajímá, ale bacha na pytel, kde hodíte všechno co si myslíte že je ta jediná pravda na světě a kterým pak mlátíte kolem hlava nehlava.
   Pravda není klacek!

  • Žabák napsal:

   No o Tartárii toho teda moc nevim a je otázka jestli to není spíš novodobá ruská ezoterika, ALE co lze vědecky ověřit je existence slovanské DNA na územích Ruska, Ukrajiny, Slovenska prostě na slovanských územích minimálně po dobu nějakých 5000 let. A to řikám minimálně.

 5. Žabák napsal:

  A v čem přesně je ten Babiš horší než pravdoláskaři? :) Jako já ho nevolil, ale je mi asi o 100% sympatičtější než ty slizovití, ukňouraný, ulhaní pravdoláskaři, kteří mají ty nejhorší vlastnosti jaké kdy lidstvo mělo. A to nemám o Babišovi žádné iluze a chápu, že primární úkol je pro něj budovat republiku Agrofert.

  • weissbach napsal:

   Horší nehorší, ale v každém případě je schopnější. Otázka zní: Je to pro nás dobrá nebo špatná zpráva?

  • weissbach napsal:

   Nehledě na to, že s pravdoláskaři žádný boj nevede. Pokud ANO, tak symbolicky. Jen se drží v pozadí. Kromě toho jsou pravdoláskaři vyřízení. Bez svého ideového vládce jsou sice přilepení na Bakalu a americkou ambasádu, ale už nejsou pro své protektory zajímaví. Došla jim šťáva a navíc v nadcházející době je potřeba důslednosti a tvrdosti, která jim chybí. Je to jen skupina plivajících zmijí. Někdo použitelný se z nich možná ještě vyklube. Správci si oddanosti a servility necení jen tak bez výsledků a je jim jasné, že většina pravdoláskařů je tak profláknutá a neoblíbená, že je nepoužitelná pro další hru.
   Ale Babiš-to je jiná liga. A lidi ho pořád ještě baští a má svůj mediální štít. A to se počítá. Jen mu nezávidím, co si tím na sebe uplete. Kdyby těmto lidem stačily ty milióny a miliardy, mohli by v klidu dožít v blahobytu kdekoli, ale to jim nikdy nestačí a navíc se asi z rozjetého vlaku vyskočit nedá...

   • Žabák napsal:

    No já s tebou nesouhlasím v tom, že boj se nevede. Boj se vede, protože temná strana síly nezná jiný způsob jak dosáhnout moci než skrze boj. Jestli znáš Star Wars, tak tam se kariérně lidé posouvají nahoru tak, že toho nahoře prostě sejmou. A pravda je taková, že Babiš se nechce dělit o republiku Agrofert s pravdoláskaři. Proto čt na něj sem tam plivne, Kalousek žvatlá u pultíku blbosti a vyřízená ODS bije na záchranu "demokratůry".

    Je to klasický boj o moc mezi dvěma lokaji NWO. A přiznám se, že Babiš je mi sympatičtější, protože on má koule. Pravdoláskař je slizký zbabělec, který se houfuje do smeček a otevřeně útočí jen v drtivé přesile. Do té doby plive jed ze stínu.

    Já se tímto bojem docela bavím.

    • weissbach napsal:

     Celkem chápu tento cynický přístup... :-)
     Blbé je, že nás do toho zatahují všechny a používají jako materiál a palivo. Pokud by šlo jen o ně, zavřel bych je do arény a občas tam poslal uklízečku, aby vyvětrala a uklidila svinčík.

     • Ola napsal:

      A ještě bych k nim přidala nový stát ve státě, naše soudce..Uklízeček by muselo být hodně a měly by na sobě brnění...

 6. Adolf Balík napsal:

  Asi jste zaregistrovali, že v rozporu se zákonem bude Babišova zakázka jen z vůle hlavy řepkou pomazané:
  http://www.novinky.cz/ekonomika/366787-babisova-miliardova-zakazka-bude-bez-souteze.html

  K tomu je však dobré si přečíst ještě tyhle události:
  http://echo24.cz/a/wg3fG/dal-babis-svemu-namestkovi-facku-ne-je-to-muj-podrizeny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!