Fištejn a Kolář jsou podle šéfa zahr. zpravodajství ČT Kubala nestranní experti

Snímek obrazovky pořízený 2015-04-13 18:15:04Ve čtvrtek 9.4.2015 jsem se zúčastnil diskuze Zpravodajství ČT pod palbou. Protože se jednalo o akci Fakulty sociálních věd, tak v publiku byla většina studentů a pak i několik lidí včetně mne, kteří pak ve druhé polovině začali dávat otázky. Dotazy byly prakticky všechny kritické vůči práci zpravodajství. Šéfové zpravodajství však reagovali arogantně a s výsměchem, k čemuž jim značně pomáhalo zhlouplé publikum z řad budoucí intelektuální „elity“.

V diskuzním panelu seděli:

- Petr Mrzena (šéfredaktor zpravodajství ČT),
- Michal Kubal (zástupce šéfredaktora zprav., vedoucí zahraniční redakce ČT),
- Čestmír Franěk (zástupce šéfredaktora zprav. ČT, řízení aktuálních diskusních-analytických pořadů),
- Pavel Herot (ředitel Media Tenor).

Na akci byla nějaká zvláštní atmosféra, které nedovolovala většině kritických tazatelů dostatečně dobře formulovat své komentáře a dotazy, takže pánové ze zpravodajství měli snadnou práci s odrážením špatně zaměřené kritiky. Já jsem se dostal ke slovu až úplně naposled. A z videa je patrné, že až můj komentář ohledě manipulace zpravodajství o Rusku a Ukrajině prostřednictvím jednostranně zaměřených hostů vyvedl panelisty z míry.

Vzhledem k tomu, že v publiku bylo málo schopných kritiků, tak mohli i tak reagovat s výsměchem. Michal Kubal, který je vedoucím zahraničního zpravodajství, však prohlásil neuvěřitelnou věc: Označil Jefima Fištejna a Petra Koláře jako příklady nezaujatých odborníků na Rusko.

Je řada příkladů, že zrovna tito dva pánové patří k těm největším lhářům, jejichž komentáře na adresu Ruska a Ukrajiny jsou nejvíce zatížené jednostranným proti-ruským pohledem.

O tom je možné se přesvědčit např. z těchto odkazů:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/215411058040211/

http://www.nwoo.org/2014/06/22/kde-jsou-hranice-sebeobelhavani-panu-vondry-fistejna-a-spol/

http://www.nwoo.org/2014/06/12/karel-schwarzenberg-usvedcen-z-podpory-zlocinu/
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/285218-petr-kolar-putin-chce-zamestnat-zapad-a-povzbudit-rusy-o-mir-nejde/
http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark/24.11.2014/

Dalším absurdním argumentem Čestmíra Fraňka bylo, že jiní odborníci, kteří by byli schopni komentovat dění v Rusku a na Ukrajině, zkrátka nejsou, či případně nechtějí přijít do vysílání. O tom, že je to lež a řada schopných publicistů byla pro ČT navržena a odmítnuta a další zkrátka už nemají chuť do té žumpy chodit, protože nevěří, že by to mělo nějaký význam, už diskutovat nechtěli.

K okomentování toho, že analýzy agentury MediaTenor neobsahují zjišťování postoje hostů ve zpravodajství, se nikdo z panelistů neodhodlal. Zástupci této agentury mi pak po skončení diskuze ještě potvrdili, že toto si u nich skutečně nikdo neobjednal.

K manipulaci s postojem veřejnosti tedy dochází především způsobem, který externí mediální analýzy nehodností. Avšak tyto analýzy jsou vydávány za důkaz objektivity zpravodajství ČT, kterým ale po faktické stránce nejsou.

Samostatným tématem je posměch studentů v publiku. Tahle parta debilů se zřejmě probudí až tehdy, kdy budou ve skutečné válce a na hlavu jim budou padat bomby, protože si evidentně naprosto neuvědomují závažnost problému, který představuje vyvolávání válečných konfliktů pomocí štvavých propagandistických médií, mezi které bohužel Česká televize dlouhodobě jednoznačně patří. :-(

Závěrečná zmínka Martina Kubala o tom, že je velký fanoušek stránky NWOO.org, vypovídá o tom, že jsme se dostali z fáze ignorance do fáze výsměchu, dle citátu Ghándího:

Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak vyhrajete.

A to se dá označit jako úspěch :-)

Až příště přijdete na nějakou takovou diskuzi, buďte lépe připraveni, ať se bariéra arogance zatřese o něco více, než tentokrát.

Je jednoznačné, že atmosféra ignorance a arogance u pracovníků České televize vznikla z toho, že Zákon o České televizi je tak špatně postavený, že není prakticky žádný způsob, jak vést tyto lidi k zodpovědnosti, pokud svou práci dělají tak špatně, jako je tomu nyní. Dokud nebudou změněny zákony, tak je možné tyto gaunery odstranit z jejich míst pouze násilím, protože jinak nemají důvod na své práci něco měnit.

 

Celý záznam: https://www.youtube.com/watch?v=T6-yxMuprAQ
Komentář: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/CT-nam-ukradla-banda-humanitarnich-bombarderu-a-americkych-ritoalpinistu-Ctete-co-si-musel-od-lidi-vyslechnout-sef-zpravodajstvi-a-Michal-Kubal-370097
31 Komentářů k Fištejn a Kolář jsou podle šéfa zahr. zpravodajství ČT Kubala nestranní experti

 1. Vlado48 napsal:

  To ta diskuse byla jistě pečlivě umístěna pouze hlavně vy autore jste tam byl jaksi rušivý element. Chtělo by to ale aby vás bylo víc připravených. Snad se příště zadaří víc.

 2. Lex DRUID napsal:

  Ukrajinský žid a vyškolený a placený agent CIA s dlouholetou praxí v čistě protiruském propagandistickém rádiu Svobodná Evropa financovaném vládou USA k destabilizaci nepohodlných vlád a systémů a oblbování místních občanů a též bývalý šéfredaktor havlistických Lidových novin Jefim Fištejn je skutečně „nezaujatý odborník“ jak prase. Jedna lež plodí a vynucuje si další lež a v ČT od slavného „Spacákového puče“ a později nástupu kádrú TOP09 a ODS do řídících funkcí a jediného kontrolního mechanismu – Rady ČT, už lžou tak dlouho, že jim nevěřím ani datum a přesný čas.
  Tyto „party debilů“ jsou záměrně protěžovány a hájeny na všech VŠ, neb systém si vychovává své kádry a kdo myslíte, že dostane místa ve státní správě a námi placených státních organizacích?

  • Ondřej Dvořák napsal:

   K pozvracení. Je to goebbelsovská buzerantská partička, a hejno hus se jim řehtá, jak nevychcaný nány.

 3. Justass napsal:

  Ti dva pánové, tedy Fištejn a Kolář jsou ztělesněním koncentrované rusofóbie. První ukrajinský Žid druhý nevím, možná pravdoláskovec – kombinace prvního je přímo vražedná.
  Tito pánové by snesli trestní stíhání za veřejné ohrožení národa stran válečného štvaní.

 4. pražská vlaštovka napsal:

  U P.Hájka na Protiproudu je zajímavej článek o „bostonském atentàtu“…
  Vzpomněla jsem si na Ondřeje Dvořáka,jak o to stále psal…je tu někde?
  jituš

  • Ondřej Dvořák napsal:

   Díky za tip, Jituš, podívám se na to.

  • Ondřej Dvořák napsal:

   I bych jim to tam okomentoval, kdyby nebylo podmínkou členství v klubu. A krom toho je to úplné tápání ve tmě, co tam píšou.

   Boston bylo divadlo pro věřící diváky. 0 zraněných 0 mrtvých – všechno herci, pyrotechnika, maskování, flashmob. To byl Boston.

   Proč? … To se lze dohadovat. USA aktivně agenty provokatéry vyhledává potenciální teroristy a dělá z nich skoro skutečné. Dá jim třeba 50 tisíc dolarů, vybaví je vším potřebným, a když to má bouchnout, tak je zatknou. Takových případů bylo v poslední době asi 17, ví se o tom. Tohle bylo podobné. Další skrytý důvod může být vytvoření „kouřové mediální clony“ pro letecký útok na továrnu na hnojiva ve Westu, která vybouchla den po maratónu, a na záběrech je vidět podezřelé světlo a slyšet podezřelý zvuk.

   Monsanto potřebovalo sejmout protivníka, který je žaloval pro zneužívání dominantního postavení na trhu. Tak si „půjčili“ stíhačku a foukli tam jeden J-DAM, nebo nějakou jinou raketovou bombu. A aby se tomu nevěnovala taková pozornost, potřebovali něco většího – Boston.

   • Ondřej Dvořák napsal:

    Postoval jsem tu několikrát video, která ukazuje jednu z „obětí Bostonského maratónu“ …

    https://www.youtube.com/watch?v=QVLYAG_30sw

    Odvážejí ji z místa výbuchu na pojízdných nosítkách, „výbuch“ jí potrhal a popálil džíny na pravé noze. A později je ukazována s chybějící levou nohou.

    Vysvětlení? … Jednoduché. Zranění v Bostonu byli amputovaní již dávno předtím, Bostonského bombového cvičení se účastnili, aby si vydělali na nové protézy. Na nosítkách je levá noha protéza namaskovaná, aby vypadala jako noha zdravá. Ta slečna přišla o nohu kdysi dávno před Bostonským maratónem. Stejné je to s Jeffem Baumanem a dalšími 24mi údajnými oběťmi, kterým měla bomba utrhat nohy. Je to celé lež, komplet.

    Ale do televize se to nedostane, o to nemusíte mít obavy. Alespoň za tohoto vedení ne.

 5. Petr napsal:

  Vážený pane Korále,

  děkuji za Vaše aktivity. Svírají se mi útroby z idiotismu těch studentů. Škoda, že až padnou, vezme to s sebou i lidi se ctí a fungujícím mozkem. Ti profesionální kazisvěti zaplatí vysokou cenu, ve své aroganci nevidí, že generaci, která jim předcházela, už jejich pán odepsal a likviduje.

 6. Ondřej Dvořák napsal:

  To je fašistickej krypl ten Mrzena.

 7. Ondřej Dvořák napsal:

  Taková partička buzíků!!! Tvl…

 8. Ondřej Dvořák napsal:

  Dobrá práce, Honzo! Kdybych to viděl naživo, tak bych se asi nejdřív pozvracet a pak je tam všechny poslal do prdele, chcípáky zasraný. Taková banda čuráků šéfuje televiznímu zpravodajství, to je horší banda debilů než kdy byla v kádrovacích komisích KSČS.

 9. weissbach napsal:

  „Označil Jefima Fištejna a Petra Koláře jako příklady nezaujatých odborníků na Rusko.“

  Bože, a kdo jsou potom ti zaujatí? Mengele, Himmler, Goebbles?

  To je tedy hnůj! Z ČT se mi zvedá kufr pokaždé, když na ni nešťastnou náhodou někde narazím!

  • weissbach napsal:

   Nabývám nezvratného přesvědčení, že je potřeba ihned ukončit snahu o humanizaci a objektivitu ČT, protože to není nic jiného než brodění se až po uši v bahně a výkalech. Oni si stejně udělají co budou chtít a čím víc toho udělají, tím rychleji se ta modloslužebna uplácaná ze sra..k rozpadne.
   Do ČT by měl slušný, objektivní a normální člověk mít vstup přísně zakázán!

   • Ondřej Dvořák napsal:

    To se musí vykydat celý naráz, tam není co po kouskách opravovat. Valník sraček, celá ČT.

   • hel napsal:

    fuj, čemu se tam tak smály ty holky?? té předváděné aroganci ?? to jim tak imponuje ?? tak to je lituji, ale ještě si ji užijí dost…taky mám za sebou studentská léta, ale tohle tedy napamatuji…vy jste na ně moc měkcí, vždyť oni vás tam jen urážejí…nic, jdu radši spát:(

    • hel napsal:

     jo a to byly studentky žurnalistiky ?? tak to mají vymyté mozky ještě násobně lépe, než jsme kdy mívali my…my jsem měli k těm za katedrou postoj kritický, tyhle se smály jako husy doslova všemu, co z nich vypadlo..

 10. Václav Vezsenyi napsal:

  Pane Korále jak pokračuje Váš BOJ PROTI Mariánskému sloupu? Už Vám došlo že je to PŘEDEVŠÍM pietní symbol!!! Nebo jste stále nepochopil??? A co říkáte na komentář prof. Pavlíčka k průjezdu“DRAGOUNŮ“ proč se chodíte zviditelňovat na VÁCLAVÁK a né před B.I.S. která jako jediná koná dohled nad principy ÚSTAVNOSTI, proč se chodíte HÁDAT s veřejností a né s politiky??? Kdy konečně pochopíte že čím víc ROZPORU mezi občany ke kterému Svým projevem jistě přispíváte TÍM MÍŇ kontroly nad jednáním politické reprezentace. Kdy konečně hnutí NE ZÁKLADNÁM bude místo předvádění se na veřejnosti skutečně klást otázky na těch správným místech??? Co třeba ÚSTAVNĚ PRÁVNÍ VÝBOR parlamentu poslanecké sněmovny České republiky??? Proč jen netlačíte na politiky ale děláte HALÓ ve společnosti??? Tak co, budeš umět ODPOVĚDĚT. V.

  • Ondřej Dvořák napsal:

   Na BIS jsem byl osobně, předat informace o Bostonském kečupovém divadle a podezření na raketový útok na továrnu ve Westu, který je ze 70% český. Myslíte, že se něco stalo? Že to něčemu pomohlo? … Lžou nám 2 roky směle dál, protože mají strach. BIS je partička srabů, kteří jsou zalezlí za plotem ve své kostce se satelity, a nevystrčí z ní nos.

   https://www.youtube.com/watch?v=ZtkwIYZCH6U

   6:52 – It was a plane?
   https://www.youtube.com/watch?v=skOJNFSVjRk

   • Václav Vezsenyi napsal:

    Vážení OBČANÉ já OSOBNĚ jsem byl na schůzce NE ZÁKLADNÁM navrhnout stížnost k rukám SNĚMOVNÍ KOMISE. Jak myslíte že jsem pochodil??? Dále jsem OSOBNĚ žádal představitelku SVOBODNÁ MEDIA pí. Procházkovou o zadokumentovaní předání konkrétních materiálů na B.I.S., a opět se zeptám. Jak si myslíte že jsem POCHODIL??? Samozřejmě všechna svá TVRZENÍ mohu lehce DOLOŽIT!!! Takže já si svou PRÁCI JIŽ DÁVNO ZÁLOHUJI!!! Mohu tedy kdykoliv podat DŮKAZ o nesprávné činnosti těchto NGO!!! Vezsenyi Václav

  • admin napsal:

   Když se ti to nelíbí, dělej si sám, co uznáš za vhodné.

   • Václav Vezsenyi napsal:

    Já se seznal za vhodné VÁS USVĚDČIT z pouhého rozdmýchávaní nálad ve společnosti, tak aby zůstalo zachováno heslo ROZDĚL A PANUJ!!! Tedy pokud se ti dole hádají mezi sebou nemají čas se hádat s těmi s kterými by měli!!!

    Už si takto rozumíme!!!

    Vezsenyi Václav

 11. Marco napsal:

  Řeknu vám jen jedno, takto nezměníte nic!!! Musíte ty lidi načapat, jak se říká na hruškách a bez odposlouchávání a kompletního napojení na jejich okolí to nepůjde. Při samotném vzniku zákonů lidem samozřejmě nikdo nechtěl nechat jakékoliv páky k ovlivnění čehokoliv. Musí se na dotyčné nalézt jakákoliv špína a ihned ji vytáhnout na světlo. Leda organizovaná skupina je může pokořit

  • hel napsal:

   ale proč se špinit používáním jejich vlastních metod „práce s lidmi“ ? načapá je každý tím, když si pustí televizní zpravodajství..ta lež, podvod a klam z nich přímo teče..

   • weissbach napsal:

    Tak tak…
    Je třeba strhávat masky a ukazovat realitu. Toho se bojí nejvíc. Jediný účinný odpor je nechat tyto instituce a lidi v nich válet ve vlastní špíně. To, že tam pustí někoho s nimi „diskutovat“, používají jako argument před veřejností jak jsou svobodní a demokratičtí, když tam pouští „konspirační teoretiky“ a nyní vlastně i „ruské agenty“ /seznam webů/. Takoví jsou to hluboce demokratičtí dobráci.

    • Ondřej Dvořák napsal:

     Souhlas s obojím. Platí na ně bezezbytku agent volá chyťte agenta. Primárním účelem manipulace a propagandy je udělat z vás agenta, aniž byste si toho byli vědomi, a to je právě tato situace. Otročí lžím, a věří přitom, že slouží pravdě.

     • hel napsal:

      věří, že slouží pravdě ?! k tomu ovšem potřebují dnes už značně sníženou inteligenci..tu vykazuje tak saška biely a zfanatizovaná ukrajinská mládež v černých maskách vozící soudce v kontejneru po městě..tihle vypadají docela inteligentně..o to hůř! mají odpovídající informace, resp. měli a mohli si je zjistit, dokonce to v mnoha případech bylo jejich profesní povinností…právě ty nic neomlouvá…!

     • Ondřej Dvořák napsal:

      Nechci je omlouvat, jen říkám, jak se věci mají. Jsou to vygumovaný hovada, který ve funkcích, jež zastávají, nemají co pohledávat. Jenže to je všechno politická objednávka, a dosazená pimprlata.

     • Ondřej Dvořák napsal:

      Říkáte to správně, není co by je vyvinilo. Dopouští se takových chyb, kterých by se neměli dopouštět. Existuje určité lege artis novinářské práce, a tohle vedení je jako kdyby primářem neurochirurgie byl dláždič nebo pokrývač.

  • Václav Vezsenyi napsal:

   ANO, na tomto se již velice ČILE PRACUJE!!!

   Vezsenyi Václav

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!