Zákon o heroizaci OUN-UPA nazvali fackou Polsku a jeho prezidentovi

volynskaya_reznyaJak již dříve informovala «Русская Весна», v Polsku se s velkou kritikou setkal na Ukrajině přijatý zákon o heroizaci UPA. Byl nazván fackou celé zemi i jejímu prezidentovi Bronislavu Komorovskému. Píše o tom "Vzgljad" s odkazem na Gazeta Wyborcza.

foto: Polské děti - oběti Volyňského masakru uspořádaného OUN-UPA

"Zákon, který přijal ukrajinský parlament a který mimo jiné oslavuje UPA, je políčkem do tváře Polska a prezidenta Bronislava Komorowského," - poukazují představitelé strany "Svazu demokratické levice". Zdůrazňují, že ukrajinský parlament tento zákon přijal jen pár hodin poté, co v Nejvyšší radě vystoupil polský prezident, - píše vydání Russia Today.

Ředitelka tiskové služby prezidenta Polska Joanna Trzaska erb-Wieczorek zdůraznila, že ve svém projevu v Nejvyšší radě Ukrajiny se Komorowski dotkl i citlivých témat v historii polsko-ukrajinských vztahů. "Vyzval ke vzájemnému odpuštění a smíření," - dodala.

Generální tajemník "Svazu demokratické levice" Krzysztof Galkovsky řekl: "Smíření, o kterém hovořil prezident, to je žádoucí, ale tato touha musí být založena na pravdě, na historické pravdě. Proto nelze dopustit, aby byl popírán Volyňský masakr, aby ukrajinský parlament zapomněl, co se dělo na Volyni, protože to je totéž, jako kdyby prezident Komorowski souhlasil s tím, že Německo začne popírat holokaust."

"Oslava UPA a přijatý zákon, který UPA přiznává zvláštní status v historii Ukrajiny a umožňuje, že na jeho základě bude možné stíhat všechny, kdo by ho chtěli zpochybňovat a tvrdit, že UPA je zločinecká organizace provádějící genocidu - to je hanba. Je to políček do tváře Polska a prezidenta Bronislava Komorowského," - zdůraznil představitel téže strany Tomasz Kalita.

UPA od jara roku 1943 prováděla ozbrojené akce proti polskému osídlení na Volyni, Polesí a východní Haliči, s cílem zcela vymýtit obyvatelstvo této oblasti. Odhaduje se, že v akcích UPA bylo zavražděno okolo 100 tisíc Poláků, - uzavírá polské vydání Gazeta Wyborcza.

Již dříve ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že v Moskvě s úzkostí a obavami i nadále sledují "obrátky nabírající zápas s hrdinskou minulostí národa Ukrajiny ze strany sil, které se chopily vlády ukrajinského státu".

9. dubna ukrajinský parlament přijal zákon přiznávající organizaci OUN-UPA status bojovníků za nezávislost Ukrajiny, dal jejím členům právo na sociální zabezpeční a hlasoval pro přijetí zákona o odsouzení komunistického režimu na Ukrajině.

Kromě toho poslanci Rady přijali zákon o zřízení nového každoročního svátku na počest vítězství nad nacismem ve druhé světové válce v letech 1939 - 1945 - "Dne památky a usmíření", který bude slaven 8. května místo 9.

Zdroj: http://rusvesna.su/third_world/1428924806
29 Komentářů k Zákon o heroizaci OUN-UPA nazvali fackou Polsku a jeho prezidentovi

 1. novapalo napsal:

  Nerozumiete ničomu. Skutočne ničomu.
  Omieľam to neustále dokola. Prečítajte si knihy Oskára Cvengroscha, Cirila A. Hromníka. Halíč nie je ani Poľsko a ani Rusko. Halíč (teda Ľvov a oblasť ukrajinských Karpát) sú Slováci ..... ??!! Ste šokovaní? A prečo? Nie ste schopní prijať pravdu a budete sa biť hlavou o múr (ako tí Anglickí somári zo skupiny Pink Floid s ich slávnym albumom STENA - všetci sú duševne narušení a všetci musia zbúrať ten svoj múr v sebe ....... ha, ha. Teda samozrejme kresťanský múr - určite Vatikánsky).
  Nechápete, pretože ste kresťansky retardovaní a nepoznáte našu Slovanskú históriu??!!
  My Slováci sme posledný fragment veľkého slovenského národa, ktorý sa rozprestieral na území bývalého Rakúsko-Uhorska. To všetci boli Uhri a Rakúšania neznamenali vôbec nič. A západní Ukrajinci nie sú ani Poliaci a ani Rusi. Pretože Ukrajina je hlavne Rusko, ale na západe Ukrajiny sú Slováci.
  Nemáte žiadnu šancu zmeniť genetiku a tak ani dušu. Duša je priamo zviazaná s genetickou štruktúrou.
  Demokratické západné tuposti vás dovedú vždy do slepej uličky nechápania a nevedomosti.
  Teraz sa už musím obrátiť od faktografie k filozofii a psychológii Slovanskej - teda filozofii pána Kysuckého!!!!!!! Chcete chápať, čo sa deje vo svete?! Čítajte dve knihy pána Kysuckého a potom budete vedieť aj to, čo sa stane s Ukrajinou a Ruskom.
  Pán Kysucký je náš génius Slovenský medzi tým odpadom kresťanským západným v EU ........ ha, ha.........

  • weissbach napsal:

   I tak je možné zblbnout. A co národ Ukrů, který dal základ té nejlepší civilizaci? To je tak trochu konkurence, ne?
   Upřímně si myslím, že vám hráblo a dočista jste se pominul.

  • kolby 47 napsal:

   Keď Cvengrosha takto propaguješ, môžeš dať odkaz, odkiaľ to stiahnuť?

   • Vlabi napsal:

    Cvengrošovy Tajné dějiny Slovenska, Slovenov a Sloveniek skutečně stojí za - ne přečtení, ale důkladné prostudování - i přes tu nešťastnou reklamu novapala :-)
    Je v nich sebráno a zpracováno nepředstavitelné množství seriózního materiálu a knižní zpracování (celobarevné a na křídě!) tomu dává důstojný rámec. Za to obrovské množství práce, které je v knize uloženo, by myslím nebylo zrovna fér si to chtít jen tak zadara stáhnout, nemyslíš? Važme si práce druhých, třeba nám to někdy někdo oplatí.:-)
    Knihu jsem si koupila a té pětistovky za ni opravdu nelituju.

    • KL napsal:

     Súhlasím s Vlabi! Je tam vidieť kus práce a mnoho námetov na ďaľšiu prácu. Čo sa týka Slovanských národov - sme rozbití na rôzne akože "národy", pritom tvoríme jeden obrovský národ, a drvivá väčšina ľudí to ani len netuší a čo je horšie ani to nechcú pripustiť, hoci DNA sa nemýli. Slovanské národy si v minulosti zvykli v boji s nepriateľom výdatne pomáhať. Pozrite sa do sveta - tak ako sa vyrábajú konflikty inde, podobným spôsobom úskokmi a intrigami sa vytvorili aj medzi našimi národmi v minulosti. Zaviedli sa nové jazyky... Účel? Ovládnuť nás. Bojom to nevedeli, tak to urobili ináč. Za prečítanie stojí aj Moravičanský a Horák.

  • Jara napsal:

   Tenhle server je plny sracek a lzi, napr:

   „foto: Polské děti – oběti Volyňského masakru uspořádaného OUN-UPA“

   Tohle neni fotka z Volynskeho masakru ,ale jsou to deti zavrazdene svoji svoji psyhicky nemocnou Ciganskou matkou Marianna Dolińska v Polsku 1923.

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Marianna_Doli%C5%84ska

   Me to vubec neprekvapuje kdyz tento dusevne nemocny a kompulzivni lhar uvadi na svem webu tyhle ulhane sracky.

 2. viliam napsal:

  ...nech boh zabudne na mna,ak ja zabudnem na volyn..Polska-Tvoja Katyn tvoja Volyn nie je Rus...neodid z uma ako odisla ukrajina...never satanovi Rzeczpospolita...

 3. Ondřej Dvořák napsal:

  Mají co zaslouží, ať vidí koho tak vřele a vroucně podporují. Vrahy svého vlastního národa. Poláci mají úplně vygumováno.

 4. LadyAnn napsal:

  Kdyby Ukrajina nebyla 70 let součástí SSSR, tak už by se dávno vzájemně vymlátili. Na ně platí asi jenom totalita. Mají přes 20 let nezávislost, mají vlastní přírodní zdroje, úrodnou půdu, mají moře, přes 40milionů obyvatel. Kdo to má?
  Všechno jim rozkradli oligarchové s chazarským rodokmenem. Země je rozvrácená a oni(cizácká vláda) uzákoňují své národní "hrdiny" se zločineckou minulostí. Dost pochybná národní identita.

  • Ondřej Dvořák napsal:

   Jestli na Ukrajině zbyl někdo kdo má rozum, tak si musí trhat vlasy, a čekat na zázrak.

  • Ondřej Dvořák napsal:

   Prostý člověk, kterého se oligarchické zájmy a hrátky netýkají má jednoduše smůlu, že Ukrajina je třecí plochou dvou velmocí, a USA se rozhodlo investovat do posílení svých pozic velké částky, a zaplatili si tu nejhorší svoloč s vůdcovskými schopnostmi, aby jim šli na ruku, v reakci se část země odtrhla a nyní USA musí platit vícenáklady v podobě pokračující válečné kampaně. Kdybychom si tu do Evropy obecně nevpustili americkou finanční a mocenskou kliku, tak bychom tu měli klid, a především Ukrajina samotná. Je na Evropě, aby tyhle pařáty vzala pořádným klackem a zlámala americké prsty, které se sem napřahují.

   • Justass napsal:

    Ondřej Novák: "...má jednoduše smůlu, že Ukrajina je třecí plochou dvou velmocí..."

    To je pravda až poslední doby. Ukrajina má už historickou smůlu, protože existuje Vatikán a zlo zel římsko - katolická církev. Ta se zastavila z oblasti naší Moravy (Cyril a Metoděj) až někde u Lvova. Dál ji pravoslaví nepustilo. Takže smůla Ukrajiny spočívá ve střetu dvou církví jednoho křesťanství. Která z nich je lepší ( když už vůbec musí, pro některé nějaká být) si vyhodnoťme sami.

 5. Jarek* napsal:

  Za vším tímto svinstvem je zřetelný otisk Vatikánu. Dokud toto lidé nepochopí a neskoncují s tímto amorálním svinstvem hlásaným jejich pohunky po všech obcích a městech, nevypráskají je fyzicky ze země a neoprostí se vnitřně od těch stovky let šířených zvrácených pabludů, nenastane v zemi klid a pokoj.

 6. Slovan napsal:

  Je nutno si uvědomit proč toto SS dělají.Heslo rozděl a panuj.Toto učinili v Korei,Vietnamu,Srbsku,Libyi nyní v Iraku,Jordansku,Jemenu,Syrii,atd.V současné době vrážejí klín mezi Slovany.Blíží se doba,kdy Se Slované budou vzájemně nenávidět.Bohužel Polsko je již silně proamerické,pobaltské státy rovněž.Nepodařilo se jím vrazit klín mezi Čechy a Slováky.Ukrajinu, USA potřebuji.Jednak přírodní zdroje,ale hlavně strategickou blízkost k Rusku.Rusko se svou obrovskou zemí a přírodním bohatstvím je dráždí nejvíc.Naše Madlen,kdysi prohlásila,že Rusko nemůže mít pro sebe tak velký prostor.Je to plíživá anexe Ruska,bohužel za přispění slovanských národů.Pro dollar jsou mnozí Slované udělat cokoliv.A politici bez rozdílu to dělají velmi poctivě.

 7. Slovan napsal:

  A ještě k Ukrajině.Krym a část Ukrajiny byla převážně Ruska.Odjakživa.Ožralý Chruščev daroval Krym.Ale předpokládal,že k osamostatnění a k vytvoření umělého státu-Ukrajiny,nikdy nedojde.Až se Ukrajina totálně rozpadne budou si nároky klást Poláci,Bělorusové,Rusové,Slováci.A o to SS jde.Opět rozděl a panuj.

 8. martin bareš napsal:

  Poláci jsou pohoršeni: zase ta hromada pokrytectví a kvikotu, jen když mě někdo rýpne pod žebro.

  Bez toho by politici nemohli vlastně ani existovat.

  Marně čekám, kdy i Poláci půjdou "zpátky do trenek" a začnou mluvit o Katyni, Beckovi, Pilsudkém atd. O pomoci fašistům z Ukrajiny - jejich výcviku a věrolomném potřásání rukou Sikorski - Janukovič, když už všechno věděli.

  Ani naše komunistické vedení nedozrálo k poctivé analýze a tak pouze nastavili tvář těm, kteří je chtějí fackovat a otírat se o ně. Prostě zmrhali šanci, jejich chyba.

  To i Rusové hledají cestu ke své minulosti. Pomalu, ale hledají. Ne tak, aby se odkrývali před americkými válečnými štváči, pseudohumanisty pehem a Šiklovou a dalšími.

  Část polské veřejnosti, co tomu fandí, pakáž, má co chce, co si přeje.

 9. hel napsal:

  ano, smíření skutečně musí být založeno na historické pravdě..jen mě zaráží, že se takto ozývá jen levice, zatímco pravice mlčí, a to nejen ta polská, ale i naše...čím dál otevřeněji podporují fašistickou chuntu, která provedla státní převrat v kyjevě..úporně se pokouší vztyčit false flag s putinem a krymem...ač mi je u toho všeho nedobře, tak děkuji za zjištění historické pravdy, že pravice je příčinou všeho zla a násilí ve světě, neštítí se ničeho a nenávidí lidi...ukrajina je ukázkou toho, že je nejspíš nelze ani řadit mezi lidi, protože oni lidsky vůbec necítí:-(

 10. petr366 napsal:

  Asi má ten čobol pravdu.Byl to kmen nejprimitivnějśích,takzvaných pralesních slovanů.Však se k nám do střední Evropy dostali po haluzi.

 11. Jana napsal:

  Možná,když Putin bude jen vyčkávat,tak se nepřátelé všech Slovanů sami rozloží svými problémy a tím,že nemají žádnou vizi.

 12. Jara napsal:

  Tenhle server je plny sracek a lzi, napr:

  "foto: Polské děti – oběti Volyňského masakru uspořádaného OUN-UPA"

  Tohle neni fotka z Volynskeho masakru ,ale jsou to deti zavrazdene svoji svoji psyhicky nemocnou Ciganskou matkou Marianna Dolińska v Polsku 1923.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Marianna_Doli%C5%84ska

  Me to vubec neprekvapuje kdyz tento dusevne nemocny a kompulzivni lhar uvadi na svem webu tyhle ulhane sracky.

 13. fingolfin napsal:

  Je to presne opakování přípravy na 2.svetovou válku a úloha Polska a Ukrainy je stejna. Doufal jsem, ze se tomu vyhneme, ani lidi v Čechách nejsou schopni si to uvedomit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!