Provolání veřejnosti Donbasu ke garantům Minských dohod: Nechceme se vrátit na Ukrajinu!

aa92fc72fe2472f72199ab870c5687f4Zástupci veřejných i politických organizací Donbasu apelovali na vůdce zemí, kteří garantovali dohody v Minsku, s prohlášením, v němž hovoří o nemožnosti návratu Donbasu na Ukrajinu v rámci stávajícího režimu v Kyjevě. Představitelé Donbasu vyjádřili obavy lidí, že návrat do sestavy Ukrajiny hrozí neodvratnou genocídou obyvatel regionu.

 

Plný text dokumentu:

My, obyvatelé Donbasu, se obracíme k Vám jako ke garantům Minských dohod. Prohlašujeme jménem celého našeho mnohonárodnostního území, že Vaše plány vrátit nás zpět do sestavy Ukrajiny povedou k nevyhnutelné genocídě obyvatelstva národních republik Doněcké a Luhanské.

Dnes v Kyjevě vládne oligrachická klika, která přišla k moci přes krev prolitou na Majdanu a držící si tuto moc skrze naši krev a krev všech Ukrajinců, kteří nesouhlasí s jejich teroristickou politikou. Všichni, kdo vyzývají k míru a spravedlnosti jsou vystaveni štvanici a pronásledování.

V současné době jsou stovky a tisíce lidí uvězněni - v Kyjevě, Oděse, Charkově, Záporoží, Dněpropetrovsku jen proto, že se odvážili promluvit ve prospěch nezávislosti regionů, boje proti chudobě, proti bezohlednému podřízení se diktátu Spojených států, proti šílené glorifikaci Hitlerových stoupenců.

V současné době je veškerá moc uchvácena skupinou vrahů, kteří se před ničím nezastaví. Všechny, kdo se osmělí vystoupit s kritikou stávajícího režimu, nemilosrdně zničí. Jen za poslední měsíce v důsledku nespoutaného politického teroru byli dohnáni k sebevraždě opoziční politici, jako například členové Strany regionů Michail Čečetov, Stanislav Melnik a Sergej Valtěr, člen komunistické strany Aleksej Kolesnik, bývalý zástupce náčelníka "Ukrajinské železnice" Nikolaj Sergienko, podnikatel Vadim Višněvský, vedoucí Fondu národního majetku Valentina Semeňjuk-Samsoněnko.

Fyzicky zlikvidováni, zabiti byli: novináři Oles Buzina a Sergej Suchobok; poslanci Oleg Kalašnikov a Aleksandr Peklušenko. Lidé jsou zabíjeni systematicky, uprostřed bílého dne a absolutně beztrestně.

Na Ukrajině byl fakticky rozpoután masový teror proti jinak smýšlejícím Ukrajincům, proti bojovníkům za práva Rusů, Židů, Maďarů, Bulharů, Tatarů a Gagauzů. Všechny obyvatele jihovýchodu Ukrajiny, od Bessarábie až po Charkovštinu kyjevská klika pokládá za nedůvěryhodné osoby a téměř otevřeně je nazývá lidmi druhého řádu.

Pánové Porošenko a Jaceňjuk jmenovali do vedení těchto regionů cizince ze západní Ukrajiny, nepřátelské k obyvatelům jihovýchodu. Tito "vůdci" mají jasný úkol - potlačit a zničit opozici, na kterém pilně pracují. Každého, kdo se odváží mít vlastní odlišný názor, okamžitě označí za separatistu a příznivce teroristů. A teroristy Porošenko nazývá nás, obyvatele Donbasu.

Co bude v případě, že Donbas bude předán pod moc Porošenka a Jaceňjuka, jak jste Vy, pánové, dohodli v Minsku? Prostě nás zničí, stejně jako zabíjejí své protivníky v opozici a novináře.

Ne, vážení pánové a dámy, děkujeme Vám, ale do TAKOVÉ Ukrajiny my se nevrátíme. A představitelé našich republik nás podpoří.

Potřebujeme, abyste od Porošenka dosáhli ukončení politického teroru. Pokud je to možné jen cestou odstranění od moci, řekněte mu, aby odešel.

Dosáhněte od Kyjeva skutečné, reálné, nikoli fiktivní ústavní reformy, která by garantovala práva regionů a národnostních menšin. Zabezpečte naše právo na občanskou sebeobranu a civilní ochranu.

Odstraňte z ukrajinských úřadů duševně nemocné lidi, kteří touží po násilí, pomstě a svou kariéru staví na nové krvi.

Udělejte z Ukrajiny normální zemi! S normálními vůdci připravenými na čestný dialog s námi. Pak bude šance na řešení těchto složitých problémů, o kterých jste hovořili v Minsku. K takovému průběhu událostí jsme připraveni," - píše se v prohlášení.

 

Pod dokumentem jsou podepsány tyto organizace:

Veřejná organizace "Doněcká republika»
Veřejné hnutí "Svobodný Donbas"
Občanská iniciativa Donbasu Společenská asociace
Svaz veteránů Donbasu "Berkut"
Veřejné organizace "Mladá republika"
Komunistická strana Doněcké národní republiky
Veřejná organizace "Republikánský svaz mládeže Donbasu"
Veřejná organizací "Národní hnutí Donbasu"
Veřejná organizace "Spravedlivý Donbas"
Veřejná organizace veteránů výsadkářů "Svaz výsadkářů Donbasu"
Republikánské veřejné hnutí "Vlastenecký Donbas"
Veřejné hnutí "Jediná vlast"
Veřejná organizace "Svaz veteránů Afghánistánu DNR"
Veřejná organizace "Svaz divadelníků Doněcké lidové republiky"
Ženy Donbasu
Sociální hnutí "Rusko sněmovní"
Veřejná organizace "Vůle lidu"
Veřejná organizace "Vzkříšení Donbasu"
Veřejná organizace "Svaz spisovatelů Doněcké lidové republiky"
Svaz veteránů z Afghánistánu
Asociace mládežnických organizací z regionu Luhansk
Vlastenecké sdružení "Bulat"
Svaz spisovatelů LNR
Rada veteránů Luhanska
Federace odborů LNR

Mládežnická organizace "ARTLand"
Hnutí Vladimira Monomacha "Rus"
Mládežnická organizace "Mladá republika"
Studentské sdružení "Mladá republika"
Dobrovolnická organizace "Pomocná ruka"
Dětská společenská organizace "Lugari"
Výsadkářsko-vlastenecký sportovní klub Sverdlovsk
Veřejná organizace "Pravoslavná mládež" Sverdlovsk
Veřejné sportovní sdružení "Avantgard" Antracit
Rada mladých knihovníků "Profesní budoucnost"
Vojensko-vlastenecké sdružení "Kaskad"
Veřejná organizace "Svět Luhanštiny"
Veřejná organizace "Svaz Černobyl LNR"
Sociální hnutí "Svět Luhanštiny"
Veřejná organizace "Luhanský ekonomický svaz"
Veřejná organizace veteránů
Veřejná rada uprchlíků z Ukrajiny.

Zdroj: http://antifashist.com/item/obrashhenie-obshhestvennosti-donbassa-k-garantam-minskih-soglashenij-my-ne-hotim-vozvrashhatsya-v-ukrainu.html
11 Komentářů k Provolání veřejnosti Donbasu ke garantům Minských dohod: Nechceme se vrátit na Ukrajinu!

 1. Slovan napsal:

  Jasný požadavek.Už ho schválil Babrak Obama a Merkelová?

 2. hel napsal:

  ano, ano, ano! šílená glorifikace hitlerových stoupenců a obrovské množství lidí ve vězeních či rovnou zavražděných, šikanovaných a mučených jen proto, že nesdílí fašistický pohled na svět...je to alarmující! ..a pro mě z české republiky je rovněž alarmující, že s takovým prohlášením donbasské veřejnosti nás neseznámí česká televize, setrvávající na pozicích oněch hitlerových stoupenců !

  • Dan napsal:

   Vlada Ceska republiky je stejne odporna, jako je kyjevska vlada, protoze s ni sympatizuje. To vsak jeste neni to nejhorsi. nejhorsi ze vseho je to, ze z nas vsech dela uplne curaky a debily, davaji nam non stop najevo, ze jsme snad uplna hovada, ktera je mozne krmit vsemoznymi picovinami. A uplny vrchol vseho je, ze to delaji za nase penize. za tohle si vsichni zaslouzi smrt.

 3. Slovan napsal:

  pro HEL.Proč by nás pro SS servilní ČT měla informovat.Většina redaktůrků studovala v SS a s platem kolem 50 000 Kč + odměny z velvyslanectví SS.Navíc za nepráci neboť vše dostanou na papíře a jen to přečtou.Ti více zanícení ještě s průměrným ale působivým hereckým výkonem.Viz Tvarůžková a Pussy Riot.

 4. martin bareš napsal:

  děkuji za zveřejnění tohoto dokumentu.

 5. Václav Vezsenyi napsal:

  Koukněte na TY IDIOTY jak se jako PŘOU O HOVNO.

  JINAK PODEPISUJI V PLNÉM ZNĚNÍ. Vezsenyi Václav

 6. Jana napsal:

  U nás snad za pravdu ještě nezabíjí.Je to smutné,že u nás tolik reportérů vědomě lže.Mají to v popisu práce objektivně informovat.Nebo ne.Nějaký slib,jak skládají lékaři asi není.A můžou kecat-beztrestně,až se jim od huby práší.Stropnický s USA už vymýšlí válku.

  • Dan napsal:

   Tak herci jsou idioti, schozofrenici nebo hysterici. Kazdopadne vytvareji virtualni realitu a mozna ji i sami ti dementi veri. Uz jednou byli pouziti ke zmene rezimu a nyni pouzili tu zrudu stropnickeho. Jsou mi cim dal tim vice odporni.

 7. Václav Vezsenyi napsal:

  NÉÉ!!! Asi sem se špatně vyjádřil, měl sem na mysli ZDEJŠÍ ZAPLEVELOVAČE DISKUSÍ!!! V.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!