Havlisticko-americká klika se bojí změn v ČT a chce svůj vliv získat přes iniciativu Svobodu médiím

havlomedia15. dubna 2015 vydala Iniciativa Svobodu médiím prohlášení následované řadou mediálních výstupu o tom, že svoboda médií, a to především veřejnoprávních, je u nás ohrožena a že je třeba změnit v Zákoně o ČT a ČRo způsob volby mediálních rad a že je třeba tuto volbu odpolitizovat. S tím se dá samozřejmě plně souhlasit. Problém je v tom, kdo za touto iniciativou stojí a jakou změnu chce uskutečnit.

V současné době probíhá ve Volebním voboru Poslanecké sněmovny výběr 15ti kandidátů do Rady České televize, ze kterých pak budou všichni poslanci vybírat 5 nových členů Rady České televize. Zároveň probíhá schvalování Výroční zprávy o hospodaření ČT za rok 2013 a následovat bude schvalování Výroční zprávy ČT o činnosti ČT (o tom, jak naplňuje veřejnou službu podle Zákona o ČT a Kodexu ČT) za rok 2014. Pokud poslanci zprávu neschválí, může dojít k odvolání celé Rady ČT.

Zároveň je Česká televize poslední dobou terčem kritiky ze dvou stran a to od občanů, kteří ji kritizují za to, že "ČT nám ukradla banda humanitárních bombardérů a amerických řiťoalpinistů" a z druhé strany od Andreje Babiše za to, že kritizuje jeho osobu a Agrofert.

Americko-havlistická klika má tedy dost důvodů obávat se, že by mohla přijít o monopol na formování vysílání České televize, který má už od pseudorevoluce v listopadu 1989.

Když se podíváme, kdo iniciativu Svobodu médiím představuje a zastupuje, tak je úplně jasné, odkud vítr fouká. Jsou tam lidé jako Tomáš Halík, Tomáš Klvaňa, Jiřina Dienstbierová, Hana Marvanová, Petr Havlík, Ondřej Vetchý, Martin Přikryl, Martin Mejstřík, Petr Kolář, Jiří Pospíšil, František Janouch (zakladatel Nadace Charty 77) Jiří Šesták (senátor za STAN/TOP09), Jana Černochová (politička z ODS), Václav Láska (senátor za KDU/ČSL) nebo Olga Sommerová.

To jsou lidé, u kterých je jejich pro-americká orientace naprosto jasná. Jsem si jist, že u většiny dalších osob na seznamu podporovatelů iniciativy Svobodu médiím by se po chvíli pátrání nebo diskuze zjistilo, že patří do stejného názorového spektra.

Když se podíváte na tiskovou konferenci nebo rozhovor s Hanou Marvanovou o iniciativě Svobodu médiím, tak je tam jasně řečeno, že za ohrožení svobody slova považují značný mediální vliv v rukou Andreje Babiše a iniciativu senátorů pod vedením Jana Veleby za změnu Zákona o ČT ve věci platby koncesionářských poplatků.

Hana Marvanová prohlásila, že by kanidáty mediálních rad měli vybírat vysoké školy, církve, odbory či neziskové organizace, o jejichž vyjmenování chce diskutovat s experními organizacemi. Tím by se zamezila možnost přístupu lidí, kteří chtějí skutečnou a nikoliv pouze předstíranou svobodu slova k tomu, aby mohli do mediálních rad alespoň kandidovat. A situace by byla ještě horší, než je nyní.

Pravdoláskařská, resp. americko-sionistická mrtvola chcípá vinou své pokrytecké a krvelačné morálky a tak kolem sebe kope. Zdá se však, že umírá příliš pomalu a má ještě dost sil na to, aby vypouštěla takovéhle smradlavé bubliny.

Ano. Mediální svět je ohrožen oligarchizací. Ano. Způsob vybírání mediálních rad by se měl odpolitizovat.

Ale Hana Marvanová si ve vysvětlování toho, co je třeba s tím udělat, protiřečí, pokud přímo nelže. Říká, že je problém, když občané, kteří si veřejnoprávní média povinně platí, nemají na její řízení žádný vliv, což je samozřejmě naprostá pravda. Jenže její návrh to předá do rukou opět úzce omezené skupině lidí.

Navrhuji jiný a vrcholně demokratický přístup a to přímou volbu členů mediálních rad občany. Zákonem lze bezpochyby stanovit rovné podmínky pro to, aby jakýkoliv člověk mohl do Rady České televize a Českého rozhlasu kandidovat a předvést svou vizi činnosti v této instituci.

A na závěr malý přehled otázek, na které by bylo třeba se lidí z iniciativy Svobodu médiím zeptat:

Souhlasíte s tím, aby se v České televizi vysílaly dokumenty o tom, že:

- na 11. září 2001 se podílela americká vláda?

- na převratu na Ukrajině se podílela americká vláda?

- na válce na Ukrajině se podílejí ukrajinští fašisté?

- připojení Krymu k Rusku byla správná věc?

- NATO, Bilderberg, MMF a Světová banka jsou zločinecké organizace?

- protokoly sionských mudrců vypovídají o současné realitě nezávisle na tom, kdo je sepsal?

- očkování a chemická léčba rakoviny a cukrovky jsou podovody v zájmu Farmakorporací?

- církevní restituce jsou jednou z největších státních loupeží?

- úroková ekonomika je zločin?

- Václav Havel a Karel Schwerzenberg jsou vlastizrádci?

- Obama, Bush a Clintonovi jsou váleční zločinci?

- Izrael je teroristický stát?

- konopí je lék?

a další a další a další....

Pokud na to odpoví záporně, tak je jasné, že jim o svobodu médií nejde, ale jen o prosazení vlastní propagandy. U některých osob z uvedeného seznamu je to naprosto zřejmé: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tomas-Klvana-Pusti-propagandiste-jako-lide-z-Protiproudu-Barabanov-ci-Vyvadil-nemaji-co-delat-v-CT-Nikdy-jsme-nebyli-lokajove-USA-Cina-je-nervozni-z-Putina-365718

Na závěr si nechám jednu myšlenku, pro níž zatím nemám žádný přímý důkaz: Celý spor mezi příznivci TOP09 a ANO je uměle vyvolán za účelem odstavení proti-amerických nálad a médií v české společnosti. Možná, že se někde za zavřenými dveřmi Babiš se Schwarzenbergem (nebo někým, kdo reprezentuje stejné zájmy) domluvili na tom, aby společnými silami pomocí uměle vytvořené konfrontace odstavili od moci lidi, kteří sympatizují s prezidentem Zemanem a s Ruskem. Kvůli tomu vznikly v relativně nedávně době projekty jako http://svobodneforum.cz/, http://echo24.cz/, http://reportermagazin.cz/http://neovlivni.cz/ či www.dvtv.cz, protože Reflex s Respektem už na to nestačí.

Když se podíváte na to, jak se tato média, ČT, média vlastněná Zdeňkem Bakalou (sponzor TOP09) a Andrejem Babišem vyjadřují o Rusku, Putinovi a dalších zmíněných otázkách, tak je od sebe nerozeznáte. Ale ta, která Babišem vlastněná nejsou, se o něm vyjadřují vrcholně kriticky. A to nikoliv z principu, protože pak by podobně kritizovala Zdeňka Bakalu či Karla Schwarzenberga.

A proč se tedy pouštějí do Andreje Babiše, když jejich domácí ani zahraniční politické zájmy nijak nenarušuje? A je jeho reakce na tuto kritiku předem domluveným krokem scénáře s plánovaným výsledkem?
30 Komentářů k Havlisticko-americká klika se bojí změn v ČT a chce svůj vliv získat přes iniciativu Svobodu médiím

 1. Žabák napsal:

  "Na závěr si nechám jednu myšlenku, pro níž zatím nemám žádný přímý důkaz: Celý spor mezi příznivci TOP09 a ANO je uměle vyvolán za účelem odstavení proti-amerických nálad a médií v české společnosti."

  Ne já si to nemyslím. Můj názor je ten, že jde o boj mezi dvěma frakcemi, které obě chtějí být vedoucím protektorem.

  Ani jedna strana nejde proti zájmům SSa a obě jsou loajální NWO. Proto ambasáda SSa zůstává mimo.

  Je to boj o koryto, ale hlavní politická línie zůstává. SSa je úplně jedno kdo to vyhraje, hlavně když zůstane loajální. Proto havloidi chytaj paniku, protože ví, že Babiš ty prachy má a může je odstavit a ambasáda nezasáhne.

  Už sem to tu jednou psal. Královsky se bavím a dokonce Babišovi trochu fandím už jen proto abych viděl ty protažené havloidské xichty až dostanou na prdel :)

  Pro nás se tím nic nemění, ale bavit se tím rozhodně můžeme.

  • weissbach napsal:

   Vidím to podobně.

  • Adolf Balík napsal:

   U nich je standard všude po světě, že na funkci jejich protektora je něco jako "veřejná soutěž". Jejich vzájemná zášť asi bude nelíčená, ale léního pána mají oba stejného.

 2. weissbach napsal:

  Iniciativa "Svobodu médiím" je další orwellovský projekt, který znamená nesvobodu pro všechny, kteří mají odlišný názor a vidění světa od profláknuté pravdoláskařské lobby, který jako rakovina rozežírá českou společnost.

 3. martin bareš napsal:

  aurorovi velký dík za tuto práci, dále poděkování za odkrývání pozadí, jmen a stanovisek a špíny, která od jejích nositelů pochází.
  Televizi nemám, ale je na ní závislá 90% národa bez názoru.
  Proto ta lopotná práce smysl má.

  Hana Marvanová, poslankyně za Unii Svobody, svého času velmi nebezpečné strany, která zkrachovala, nedostatkem zkušeností, ale mutací se z ní vyvinula ještě nebezpečnější a poučená TOPka.
  Marvanová sama, bývalá manželka Cibulky, ne chartistka, má na svědomí rozběhnutí volného obchodu s byty.
  Tak se stalo, zejména v Praze, že byty koupili i movití cizinci, hodně z Balkánu, nasadili nesmyslné nájmy, odstartovali rapidní vzestup cen za nemovitosti a vyhnali spoustu lidí z lokalit, kde dříve bydleli a podnikali, či se snažili podnikat.
  Podílí se tak velice na rozvrstvení společnosti. Hodila do vody obrovský balvan a zlo se šíří jak kruhy na vodě.

  Mám obavu, že její boj s "H systémem", resp. za oběti ve funkci advokátky je jakýmsi krycím manévrem.
  Ale nic o tom nevím a byli by potřeba pražáci, aby promluvili.

 4. hel napsal:

  a podporují je michálek, láska...jděte do háje..pozdě jste si všimli, že jsou média nesvobodná...hodně pozdě..tak pozdě, že vám vůbec nelze věřit poctivost vašich úmyslů...u mě jste POKRYTCI..uzavření před skutečnými problémy, které tady má 90% obyvatel čech, slovenska, evropy, světa...a marvanová ať už se jde taky vycpat se svými klišé s rádoby nezávislými a expertními..a bla bla třesky plesky, nic víc!!

 5. Slovan napsal:

  Havloidi mají obrovskou politickou a ekonomickou podporu ve velvyslanectví USA. Šapito ví jak NATO.Podporuje havloidy přesně jak podporoval disidenty hlavně finančně.Ti se topili v penězích a pouze bužírovali,ožírali se sexovali.Ostatní disidentí z jiných krajů jen živořili.Vše se točilo kolem havla.ČT je prohnilá žumpa a redaktoři studující v USA jsou dobře zpracování.Tady pomůže jen defenestrace...

 6. rur napsal:

  moje myšlenka na závěr je že brzo budeme žít hokejem a v té době se provedou všechna planovaná svinstva a nikdo si toho nevšimne. Budeme běsnit a skákat a mezitím nás okradou o zbytky demokracie a majetku ČR.

  • Robo napsal:

   Tak snáď z turnaja oba národy vypadnú včas.. :-)
   A vlastne, im je už jedno, či tie svinstva vidíme alebo nie. Jak sú už bez-mocní (i keď navonok to vyzerá inak), tak už karty skoro ani neskrývajú, nemajú jak.
   Takže nakoniec...Slovensko (Česko) do tohoo! :-)

  • weissbach napsal:

   Tak nějak...

 7. Jana Karásková napsal:

  Sledovala jsem úsilí H. Marvanové už dřív - propagovala ten návrh např. na akci věnované médiím, konané v Americkém centru.

  Její seznam byl později dost kritizován na konferencích konaných na půdě FSV UK a na semináři v Poslanecké sněmovně. Hlavně Štěpánem Kotrbou.

  Je to i na videozáznamech.

 8. Václav Vezsenyi napsal:

  A co ty VAŠE "SVOBODNÁ MÉDIA" co paní "skorosenátorka" a MEGADISIDENTKA L.PROCHÁZKOVÁ, už má ČAS ČÍST POŠTU. A už si VAŠE Ne Základnám udělalo jasno o tom že Mariánský sloup je pieta za ŠVÉDSKÉ OBLÉHANÍ a co tedy jste proti či ZA v otázce M. sloupu??? Jinak všem DOPORUČUJI se jit MRKNOUT na schůzky NGO NE ZÁKLADNÁM jehož je p. Korál členem!!! Kdo Vám platí prostory v TOMÁŠSKÉ ULICI??? Kdo Vám přispívá na činnost??? Tak šup šup ZRZAVEJ JÉŇO, a žádný KROUCENÍČKO!!! Pěkně odpověz jak je to s Vaším financováním a podporou!!!

  • weissbach napsal:

   Já jsem proti sloupu, protože je to symbol porobení a rekatolizace.

   • Václav Vezsenyi napsal:

    A kde jste se TOTO dozvěděl??? Kdo a kdy a k jaké UDÁLOSTI nechal tento PIETNÍ SYMBOL vybudovat??? Budete UMĚT odpovědět, nebo jen SLEPĚ PAPOUŠKOVAT???
    Přesně TÍMTO TERMÍNEM REKATOLIZACE se zaklínají i Ne Základnám, moc by mne proto zajímalo kdo VÁM toto vysvětlení poskytl a kde, tedy uveďte pramen VAŠEHO zjištění. Děkuji, Vezsenyi Václav.

  • Valduk napsal:

   Měli je narazit všechny na kůl, ty vlastizrádný hajzly pražský! Voni nás konečně příjdou osvobodit ty vole, a ta chátrá hnusná jezuitská jim postaví na mostě barikádu!! Je tohle vůbec možný! Sloup zbořit, kdyby ho nějaký papeženský hovado zas vztyčilo - to je jasný! a nejdřív na něm voběsit autora tohodle pitomýho návrhu!!!!

 9. Miroslav Kelnar napsal:

  opět se semkla židovská parta v parlamentu, aby uhájila své pozice při možnosti manipulovat s informacemi pro veřejnost, to je přece naprosto zřejmé

 10. miška napsal:

  Něco velkého se začíná odehrávat a elity se připravují. Celkem dost děsivý článek z německých a jiných novin.

  http://prvopodstata.blog.cz/1504/neco-velkeho-se-zacina-odehravat-a-elity-se-pripravuji#komentare

 11. henryho napsal:

  ČT co se týče zpravodajství není nezávyslá, objektivní, sami mi to potvrdili......pracují na zakázku zahr. firem......

  dětské pořady jsou zavádějící, seriály, filmy samé násilí, kriminálky atd

  no hnus

 12. host napsal:

  Nevíte jestli už někdo podal žalobu, případně trestní oznámení na Stropnického, případně celou vládu za vlastizradu?

  To by bylo potřeba udělat, za ten ozbrojený, parlamentem neschválený americký konvoj.

  • Miroslav Kelnar napsal:

   já ji podal, už mi přišla i odpověd´ z nevyššího soudu

   • Robo napsal:

    budú sa tým aspoň naoko zaoberať?

    • Miroslav Kelnar napsal:

     Něco mi napsali z nejvyšího soudů z Brna jako odpověd´ na moji žalobu, mám doma dopis od nich, ale otevřu až dneska večer

     • Miroslav Kelnar napsal:

      žalobu jsem podal na Zaorálka, Sobotku a Stropnického. Stropnickému jsem to napsal na jeho e-mail, že jsem na něho podal žalobu, on už mi i jednou odpověděl na můj e-mail, takže to čte.
      stropnickym@psp.cz

     • host napsal:

      Správní žalobu?
      Proč ne trestní oznámení, to je jednodušší?

      Každopádně je dobré tyto věci konzultovat s dobrým právníkem aby měly šanci na úspěch. (třeba s Pecinou)

      On už je průšvih sám o sobě, že o průjezdu cizích vojsk může podle zákona rozhodovat vláda. Ale podle nezakladnam.cz se nejednalo o průjezd, když tu byli i ubytovaní a zastavovali se na několika místech.

      Docela by mě zajímalo, čím jste argumentoval vy. Kdyžtak začerněte osobní údaje a hoďte to celé na internet. Myslím že nejen mě by to velice zajímalo.

  • Žabák napsal:

   No dočetl sem to k tomu jak říká, že média dnes už nejsou silná a skončil sem. Média hlavního proudu samozřejmě neslouží k vydělávání, ale propagandě. A kdyby to tak nebylo, tak si ty ztrátová média ty finanční skupiny nekupují.

   • hel napsal:

    já vím a souhlasím, on kotrba nikdy nebyl žádný velký rebel, znám ho z britských listů... dala jsem to sem jen kvůli tomu, že se to týká české televize a že se tam vyjadřuje kriticky ke zpravodajství..

 13. Clovek napsal:

  Myslím, že Babiš byl vhozen do politiky, jako náhrada za proflaknutých Kalouska s Schwarzenbergem.Loutkovodič netušil. že volič v ČR je tak zabedněný a zloději vč. podvodníků z TOP se ještě dostanou do PS. Jako všude dává Bildeberg 2 možnosti, jak mocipány podporovat. Když bude mít většinu strana A, jsou tam ti správní lidé Zaoralkova typu. Když vyhraje strana B, musí oligarchové splatit dluh svým podporovatelům ( zřízovatel může účet bloknout ).

 14. kurt napsal:

  Vážený pane Korále, přiznám se, že mi poněkud vadí, že se zde objevují články takových skalních až militantních neomarxistů leninistů jako je Kašuka, ale respektuji, že svoboda slova je svoboda slova (i když si myslím, že má dost prostoru pro hlásání svých bludů na svém blogu a na idnesu).
  To co bych rád přednesl v reakci na tento článek je, že se plně ztotožňuji s vaším názorem na společný postup Bakaly s Babišem (jedná se o klasický dialektický souboj za nastolení nové situace - syntézy teze a antiteze). To co bych vám rád dal k úvaze je skutečnost, že stejný dialektický souboj probíhá na úrovni dvou velmocí USA a Ruska. Nepovažuji Putina za žádného spasitele zdravého rozumu proti zběsilosti západního liberalismu, jen za jeho antitezi. Cílem tohoto souboje je tvorba asijského bratříčka EU - Asijské Unie, jehož je Bezcelní unie skromným zárodkem podobně jako bylo Společenství uhlí a oceli zárodkem EU. Putin musí vystupovat jako zastánce zdravého rozumu ze dvou základních důvodů.
  1. Mnoho asijských zemí je příliš tradičních než by skočily na lep někomu, kdo by hlásal liberalismus západního střihu
  2. Musí být onou antitezí Západu, jinak nebude fungovat ona dialektika.
  Říkám vám to proto, abyste nevkládal přehnané naděje do Ruska a jeho představitele. Kdyby nejdenal v souladu se svou rolí, dávno by jej odstavili nebo zabili. Z těch samých důvodů nevkládám žádné naděje do nových finančních institucí vznikajících na východě (AIIB ad) Rothschieldi mají podíly ve všech bankách v Shanghaji. Jedná se jen o přesun centra z vycucnuté a vyčerpané Ameriky a UK. Plán na ovládnutí světa nezadrhává (díky Rusku a Číně). Naopak. Běží nadále zběsilým tempem ke svému cíli. Ještě není zcela jasné, jestli bude světová válka nutná a nebo se to obejde bez ní (každopádně v Apokalypse svatého Jana třetí světový konflikt není popsán, jinak většina toho, co bylo předpovězeno, se již udála)
  Přeji vám ve vašem úsilí hodně sil a pevného morálního postoje. Je ho potřeba.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!