Donbas v palebné linii: Pozdrav z Gorlovky – 9. film

maxresdefault

Válečný zpravodaj agentury NewsFRONT Maksim Fadějev, který přežil obléhání Slavjanska, nyní vytváří dokumentární projekt "Donbas v palebné linii" Maksim Fadějev je rovněž autorem filmu "Slavjansk. Válka zevnitř". Newsfront představuje devátý díl dokumentu s názvem "Pozdrav z Gorlovky". Tento film vám ukáže válku na Donbasu takovou, jaká ve skutečnosti je.

Ukrajinská armáda přišla na Donbas pevně přesvědčená, že proti ní bude stát jen "hrstka" pro-ruských separatistů. Když kartatelé pocítili těžké ztráty, ukrajinská média začala troubit do celého světa, že proti Ukrajině bojuje ruskou armáda a snad i sám Putin osobně v létajícím tanku. Ale ve skutečnosti na obranu své vlasti povstali obyčejní lidé z Donbasu, kteří nechtějí žít v zemi, která oslavuje Banderu, a kterou řídí politici zaprodaní USA.

Film se natáčel v Gorlovce, ve městě, kde nezůstalo nic. Ani lidé, ani domy, ani radost, ani život.

Opolčenec:

" Ukrajinská armáda bombarduje naše města, naše rodiny a přátele. Nedávno do domu mé přítelkyně přiletěl granát a po této příhodě jsem se dal k opolčencům, abych mohl aspoň nějak ochránit svou rodinu a přátele. Ať každý, kdo sedí doma a šoupe nohama, přijde sem a brání ty, které miluje. Každý den přicházíme o ty, kteří jsou nám drazí, a jak dlouho to ještě může trvat. A ty zrůdy pořád jen bez přestání bombardují a bombardují. Už nám došla trpělivost. Ať už horník, řidič autobusu či strojník, všichni jsme šli k opolčencům, abychom bránili svou zemi před nacisty. Kdo to udělá, když ne my? Je nás stále více a více, protože lidé už to nechtějí tolerovat. Nepotřebujeme Evropskou unii, která dodává Ukrajině bomby a zabíjí nás."

Srdce krvácí, když slyšíte děti, které se schovávají ve sklepech, jak zpívají:

Od země až do nebe stoupá černý dým a sviští kulky.

Od země až do nebe stoupá černý dým a sviští kulky.

Šrapnel probodl denní světlo.

A kulky za letu prošívají Doněck.

A Rusko pořád nikde. A Rusko pořád nikde.

A města hoří. Kulky trhají dráty.

Granát nese smrt.

Města nemohou ustoupit.

Padnou tam, kde stojí.

Věří v nás nesmrtelný Donbas.

Braň Novorusko. Ruští lidé si musí navzájem pomáhat.....
3 Komentářů k Donbas v palebné linii: Pozdrav z Gorlovky – 9. film

 1. Slovan napsal:

  Svině z USA,zelené mozky USA armády se nezastaví před ničím.Proklínám zelené mozky na celem světě.Do horoucích pekel s váma kovbojové a jím podobní.Dnes jsem koukal na výměnu manželek v USA(TV prima) no to byste museli vidět ty primitivní špinavé ubožáky.Dělají si tímto programem pěknou reklamu.To snad ani není možné,že by amíci byli tak dementní.Již se nedivím,že věří všemu co jejich vláda jím prezentuje.A tito dementi chtějí vládnout světu?

 2. hel napsal:

  já se na ten dokument večer podívám...už teď mi je z něj smutno:(...ale radost mi dnes v záplavě všeho toho hnoje udělali polští motorkáři...http://www.stalo-se.cz/?p=25017

  • hel napsal:

   "...Dnes, kdy funkcionáři polskojazyčných novin a televizí za pomocí lží prosazují protipolské cíle a rozpoutávají v polské tradici, polské kultuře dosud neznámou štvanici na naše hosty, ruské motocyklisty, vyzývajíce přímo k fyzickému násilí vůči nim, prohlašujeme: ruští motocyklisté projedou přes Polsko bezpečně."...nepřipomíná vám to českojazyčné noviny a televize ??

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!