USA poskytnou Ukrajině 17,7 milionů dolarů v podobě potravinových lístků na jídlo a vodu

1012813536Tak USA zareagovaly na výzvu Kyjeva k západním partnerům poskytnout Ukrajině naléhavou finanční pomoc ve výši minimlně několik desítek miliard dolarů. Informovali o tom v tiskové službě Bílého domu na základě telefonického hovoru viceprezidenta USA Joe Bindena s prezidentem Ukrajiny Petrem Porošenko.

"Viceprezident informoval prezidenta Porošenko, že USA poskytnou vládě Ukrajiny dalších 17,7 milionů dolarů jako humanitární pomoc postiženým skupinám obyvatelstva, a to včetně stanů, podpory v oblasti ochrany zdraví a hygieny a potravinové lístky na jídlo a pitnou vodu".

1012813471

Již dříve bylo oznámeno, že USA jsou připraveny poskytnout Ukrajině úvěrové záruky na jednu miliardu dolarů a také poskytnout doplňující pomoc ve vojenské sféře. Zatím však Spojené státy ještě nerozhodlyo dodávkách smrtících zbraní na Ukrajinu.

V prosinci zástupce náčelníka administrativy ukajinského prezidenta Valerij Čalyj oznámil, že Ukrajina k záchraně národní ekonomiky nutně potřebuje mezinárodní finanční pomoc ve výši okolo 10 miliard dolarů.

Připomeňme, že v dubnu v Kyjevě před velvyslanectvím USA proběhlo několik mítinků pod heslem "Ruce pryč od Ukrajiny!", v jejichž průběhu lidé vystupovali proti vměšování Ameriky a EU do záležitostí Ukrajiny a také USA nazvali "hlavním rozněcovatelem války".

Zdroj: http://www.ukraina.ru/news/20150421/1012813146.html
6 Komentářů k USA poskytnou Ukrajině 17,7 milionů dolarů v podobě potravinových lístků na jídlo a vodu

 1. jiri vondra napsal:

  Věřím, že ve Spojených státech nerozhodují o zahraniční politice USA generálové. Také, že B. Obama nepodlehne jejich tlaku.
  I když to nevypadá přiznivé, věřme, že i za velkou louží stojí rovné a zemi převaha Američanů nad těmi, kteří realitu okolo Ukrajiny vnímaji křivě, když podlehli propagandě o nenasytné RF.

  • weissbach napsal:

   Kdyby rozhodovali generálové, bylo by to možná lepší, než když rozhodují spolky, které tahají na provázku všechny ty loutky včetně Obamy. Pravda, ale je, že jsou i mnohem mnohem horší než je Obama.
   Ta chobotnice je v současnosti díky událostem z 11.9. a následné přeměny USA ve fašistickou diktaturu tak rozlezlá celou společností jako rakovina, že jsem veliký pesimista ohledně toho:
   "I když to nevypadá přiznivé, věřme, že i za velkou louží stojí rovné a zemi převaha Američanů nad těmi, kteří realitu okolo Ukrajiny vnímaji křivě, když podlehli propagandě o nenasytné RF."

   Ono to totiž nepříznivě nejen nevypadá, ono to nepříznivé je.
   Pro celý svět!

 2. agata napsal:

  Tak se konečně Ukrajinci dočkali.. :-)) Teď mají tu pravou demokracii jako v USA, tam je taky půl národa na pot. lístkách. :-)))

 3. František napsal:

  Přesně tak. Včera pan Fryštejn perlil o ukrajincích jako o perlách a hrdém národě. Podle něj z východu- od separatistlů ,uteklo na západ do Kyjeva 1milion lidí. Tak nevím, jesti jim ty lístky budou stačit.Pokud ne, tak v USA natisknou další! Pak si snad uvědomí,kdo je jeho bratr,zda západ a USA nebo Rusko§

  • jatro napsal:

   no jsou to debilové,američaní maj svoje prijority,chtěli by rusko vidět na kolenou a tu ukrajinci blbi mysli že něco dostanou zadarmo chi chi,ale rusáci co těm parchantum natřou-tedy američanum co jsou zadluženy až po uži a nebej činy no nevím maj od nich hodně pujček

 4. Definitiva napsal:

  Sú tie lístky kryté aj potravinami, alebo len americkým snom?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!