Uniklý audio záznam svědčí o Libyjské válce 2011 jako o promyšleném podvodu

1280px-Barack_Obama_and_Hillary_Clinton_speakings_togetherPravda bývá ve válce první obětí, ovšem v Libyi vstává z mrtvých. Nikdy nebyl jediný důkaz pro podporu nároku presidenta Obamy s Hillary Clintonovou na sesazení vlády Kaddáfího v Libyi. Právě zveřejněné audio záznamy odhalují, že všechen spěch do války byla propaganda. Pentagon a osazenstvo kongresu zasvěcené do reality pracovali v tajnosti na tom, aby zabránili americké intervenci v Libyi, což trvalo sedm měsíců.

Hillary a její okamžik "zbraní hromadného ničení": rozvědka Spojených Států byla svědkem falešného libyjského příběhu

Zpravodajská služba neshromáždila žádné zvláštní důkazy o hrozící genocidě v Libyi na jaře roku 2011, podrážejíc tím primární argument ministryně zahraničí Clintonové pro užití vojenské síly za účelem odstranění plukovníka Muammara Kaddáfího od moci. Dle oněch pracovníků k této události, která zemi zanechala v chaosu, došlo s přímým vědomím tohoto rozporu.

Šéfové obrany, poprvé hovořící o detailech jejich posouzení libyjské občanské války před čtyřmi lety, řekli Washington Times, že u Clintonové spočívala silná obhajoba intervence proti Libyjskému režimu více na spekulativních debatách o tom, co by se mohlo stát civilistům, než na faktech reportovaných z terénu.

 

Libyjskou zpravodajskou operaci vedla rozvědka USA, Defense Intelligence Agency (DIA)

"Bylo to rozvědkou podnícené rozhodnutí," řekl jeden vyšší pracovník rozvědky USA, napřímo obeznámen s Libyjskou záležitostí. Vypovídal pro Washington Times pod zárukou anonymity, jelikož nebyl oprávněn mluvit s reportéry. Jeho názory byly sdíleny skoro tuctem dalších klíčových hráčů uvnitř rozvědky a armády, kteří popsali frustrující období, během kterého obavy vyšších vojenských vůdců, včetně ministra obrany Roberta  M. Gatese a předsedy Joint Chiefs of Staff admirála Mika Mullena, byly opakovaně zavrhovány.

Zpravodajská služba nebyla jediná, kdo se obával protlačení války Clintonovou na základě nadsazených záminek.

V tajně nahraných hovorech emisař vyslaný Pentagonem a reprezentant demokratů Dennis J. Kucinich v roce 2011 s představiteli Kadáfího režimu otevřeně probírali obavy, že existují falešné zkazky za účelem rozpoutání války, uvedl Washington Times pro noviny Thursday.

V jednom hovoru bylo poukázáno na to, že Clintonová se účastnila stejné taktiky lži jako vláda George Bushe ml., když šla do války s Irákem, tvrdíc, že tato země má velké zásoby zbraní hromadného ničení  - teze potvrzená jako nepravdivá.

"Bylo to jak s těmi zbraněmi v Iráku. Založeno na falešné zprávě," řekl v květnu 2011 v telefonickém hovoru s Kucinichem syn libyjského vůdce Seif Gadhafi. "Libyjská letadla bombardují demonstranty, libyjská letadla bombardují čtvrti v Tripolisu, libyjská armáda zabila tisíce lidí, atd...a nyní celý svět zjišťuje, že není jediný důkaz, že se takové věci v Libyi staly."

Zásadní rozdíl mezi rétorickým varováním Clintonové o Rwandě podobných jatkách na civilistech v Libyi a fakty nasbíranými profesionálními agenty rozvědky nabírá na důležitosti, jelikož se tato bývalá ministryně zahraničí chystá na další pokus o křeslo v Bílém domě a její kredit ve věcech národní bezpečnosti je znovu testován.

 

Zvěsti o genocidě

Když začátkem roku 2011 zápal Arabského jara odstartoval válku v Libyi , američtí agenti byli zaskočeni. Tvrdí, že CIA měla málo informací o rebelech, kteří boj sváděli, o Libyjcích, kteří stanovili prozatímní vládu, či o Kaddáfího vlastních úmyslech potlačovat povstání.

Agenti pro deník The Times vypověděli, že vlastně zpravodajské služby ani neměly dobrý odhad, kolik civilistů žilo v Benghazi, které se očekávalo, že bude ohniskem konfliktu.

Pro zhodnocení situace byla do čela postavena vojenská rozvědka, DIA, a oddělená skupina pracovníků v rámci semknutých šéfů Pentagonu dala rychle dohromady hodnotné postřehy od amerického agenta, který byl v přímém kontaktu s Kaddáfího režimem, včetně vůdcova syna Seifa a Mohammeda Ismaela, náčelníka štábu Seifa Kaddáfího.

Brzy však informace shromažďované zpravodajskou službou byly v přímém rozporu s tvrzeními hlavních příznivců války v Libyi, mezi nimiž byli tito: francouzský president Nicolas Sarkozy, arizonský republikán senátor John McCain, předseda senátního výboru pro zahraniční vztahy John F. Kerry - Massachusettský demokrat - a tři vlivné dámy, blízké presidentu Obamovi, paní Clintonová, Susan E. Rice  - velvyslankyně USA v United Nations - a poradkyně Samantha Powers.

Clintonová se nakonec stala nejvlivnějším zastáncem použití vojenské síly pro sesazení Kaddáfího z trůnu, jak na svých jednáních za zavřenými s Obamou, který pak učinil konečné rozhodnutí, tak na veřejnosti se spojenci a sdělovacími prostředky.

Její argumenty byly nejlépe shrnuty v komentářích, které vyslovila v březnu roku 2011, kdy pronesla varování o tom, že Kaddáfí má krůček ke genocidě proti civilistům v Benghazi, srovnatelné se Rwandou a Bosnou v 90. letech, kdy její manžel byl presidentem.

"Vezměte si, že bychom tu seděli a Benghazi by bylo obsazené, město se 700 tisíci lidmi, a desítky z tisíců lidí by byly vražděny, stovky z tisíců by uprchly buď nemajíc kam, nebo zaplavujíc Egypt, který zažívá dost vlastních těžkých přeměn," řekla Clintonová ABC News 27. března, potom co USA odstoupili od usnesení OSN o poskytnutí vojenské intervence."

"Seděli bychom tu a slyšeli nářky, proč USA nic nepodnikly," prorokovala.

 

Málo objektivních ukazatelů

Zpravodajská služba měla málo faktů pro podporu smělých předpovědí Clintonové, řekl agent pro The Times.

V podstatě úsudek Pentagonu byl, že Kaddáfí pravděodobně nebude riskovat rozhořčení světa tím, že by způsoboval rozsáhlé oběti na straně civilistů zátahem na rebely v Benghazi, řekli agenti.

Konkrétní informace byla, že Kaddáfí poslal na západní poměry celkem malý kádr asi o 2 000 vojácích s 12 tanky mířícími na ozbrojené rebely v Benghazi. Terénní rozvědka poukázala na to, že Kaddáfího síly porážely rebely, z nichž asi 400 zabily a mnoho dalších zranily.

Pro porovnání 10 000 lidí bylo zabito rukama Boko Harama v Nigérii během samotného předchozího roku. Odhadovaný počet obětí ve Rwandě, především Tutsiů, sahá od 500 000 k 1 milionu během období 100 dnů. Bosenská válka trvala, v různých stupních intenzity, 3 roky a zmařila aspoň 100 000 životů, s některými odhady sahajícími až ke 200 tisícům.

Některé zprávy vypovídaly o tom, že libyjské síly útočily na neozbrojené protestující, ale nebyla zaznamenána žádná genocida. Byly silné důkazy o tom, že většina obyvatel uprchla z Benghazi ještě před očekávaným střetem, řekli agenti.

Navíc šéfové obrany od agentů rozvědky, kteří byli v kontaktu s režimem, měly přímé informace o tom, že Kaddáfí vydal zvláštní rozkazy neútočit na civilisty a úzce se zaměřit na válku s ozbrojenými rebely, jak vypověděl agent, který válku přežil.

Všichni vypovídali pro The Time pod podmínkou anonymity, ale potvrdili rozkaz plukovníka Kaddáfího.

Šéfové obrany řekli, že Kaddáfího síly vážně zamýšlely povstání rozdrtit a nějaké vedlejší oběti na civilistech zůstávaly možné, ale nebyli schopni Bílému domu poskytnout specifika. Žádná rozvědka nenaznačovala, že by hrozila genocida.

"Kaddáfí byl náročný, ale nepřirovnával bych to ke Rwandě," řekl neidentifikovaný velitel obrany, blízký rozvědce toho času dostupné.

 

Otázka politiky

Clintonová ohledně Libye mlčí, jelikož zvažuje kandidaturu na prezidenta, částečně protože kvůli následnému útoku islámskou domobranou na americký diplomatický úřad v Benghazi a svým reakcím na tento incident čelila ostré kritice.

Spolu s dalšími vládními úředníky Clintonová určovala falešné viníky útoku, který zabil velvyslance Christophers Stevense a tři další Američany, na protiislámském videu. Také se proslavil její dotaz "jaký je v tom rozdíl," jestli to byl plánovaný terorismus nebo spontánní protest, jak tvrdila.

Její oficiální zástupce výrok odmítl komentovat.

Ministerstvo zahraniční potvrdilo, že jejich hlavním cílem v roce 2011 byla změna režimu, tedy svržení Kaddáfího od moci. Ale pozdrželo komentář ke Clintonové ohledně jejích vlastních veřejných výroků a specifik rozvědky.

John Kerry, jenž Clintonovou následoval na postu ministra zahraničí, podporoval libyjskou intervenci ve stejném duchu. Řekl New Your Times, že "vzpomínka na Rwandu spolu s Irákem 1991 činí jasno v tom, že USA potřebují jednat, ale potřebují mezinárodní podporu."

S možností zpětného pohledu se takové srovnání se Rwandou diplomatickým analytikům nelíbí a říkají, že tyto řeči z roku 2011 byly prostě nadhodnocené.

"Tíhneme k tomu věci k něčemu přirovnávat a analogie se Rwandou byla ta, kterou vládní úředníci jako Hillary Clintonová a další použili a myslím, že to byla analogie neadekvátní, protože Libye není Rwanda," řekl Paul Miller, který pracoval jako poradce pro bezpečnostní záležitosti pro Obamu a Bushe.

"Libye byla válka mezi autokratickou vládou a hrstkou kmenů a ve víru tohoto druhu války dochází k humanitární krizi a umírání nevinných. Ale to se velmi liší od přímé genocidy proti seskupení," řekl Miller.

Představa hrozící genocidy byla založena na Kaddáfího projevu z Února r. 2011, ve kterém se zavazoval k "dezinfikování Libye jedním coulem" a "vyčištění od těch krys."

 

Oběti na civilistech vs. genocida

Zastánci intervence argumentovali, že Kaddáfího slova o krysách a čistce připomínala jazyk genocidy užívaný vůdci Hutuů a milicemi ve Rwandě roku 1994. Rwandské rádio vybízelo Huty k "poražení těch vysokých stromů" a "potření těch švábů". Měsíc na to Kaddáfí přišel s dalším proslovem, ve kterém ujasnil, že pouze ti, kdo stojí proti němu se zbraněmi, budou čelit represáliím.

"Čteme-li pozorně Kaddáfího komentáře, slova byla jasně adresována pouze rebelům chystajícím se povstat a bojovat," řekl Alan Kuperman, profesor veřejné politiky na University of Texas, který vytvořil vyčerpávající studii o libyjské válce.

"Pokud jste odhodili zbraně, byli jste neškodní. Pokud jste utekli, tak rovněž. Pokud jste byli jen civilisté, tak jakbysmet. "Namířeno měli proti rebelům. To byly ty krysy, o kterých mluvil. " řekl Kuperman.

Sdružení pro lidská práva poskytla podobná hodnocení. Amnesty International a Human Rights Watch, která obě sledovala krizi před americkou intervencí, tvrdí, že nebyl k dispozici způsob, jak toho jara stanovit, zda se Benghazi vyvine v krizi typu Rwandy.

"Nemohli jsme definitivně předurčit, zda dojde na slova ministerstva zahraničí o hrozící krizi na úrovni Rwandské genocidy," sdělila Robyn Shepherd, mluvčí z Amnesty International, ve svém emailovém prohlášení.

"Co můžeme potvrdit je to, že libyjské síly se dopouštěly vážného porušování mezinárodních lidských práv."

Amnesty zaznamenala činy, ve kterých Kaddáfího režim "záměrně zabil a zranil mnoho neozbrojených protestujících" a "spustila nevybíravé útoky včetně útoků mířících na civilisty ve snaze o znovuzískání kontroly nad Misratou a územím na východě."

Akademici ale říkají, že takové počínání nebylo neobvyklé od diktátora pokoušejícího se ubránit svůj trůn uprostřed občanské války.

"Nikdy jsem nenarazil na žádný důkaz svědčící o záměru nebo opatření, kde by vyplývala bezprostřední hrozba krveprolití," řekl Kuperman. "Nenašel jsem nic co by se týkalo zpráv o pohybu vojsk, nic ve smyslu výhrůžek ze strany jeho režimu nebo akcí kdekoli jinde."

Obhájci Clintonové by mohli namítat, že Američané se nikdy nedozví, zda by došlo ke genocidě, když USA učinily potřebné a zasáhly dříve než k tomu mohlo dojít.

Rovněž mohou s jistotou konstatovat, že konečné rozhodnutí nespočívalo na Clintonové, ale na Obamovi.

 

Rand Paul: "Hillary a její válka"

Nesporné je to, že posouzení tajnými službami a obavy vojenského vedení nebyly zcela respektovány a to bude téměř s jistotou nahrávat kritikům Clintonové v napadání jejího stylu vedení.

"Myslím, že se v Libyi uhánělo střemhlav do války a ministerstvo zahraničí a vláda nenaslouchali nikomu, kdo zmiňoval cokoli jiného, včetně ministerstva obrany a tajných služeb, které říkaly "počkat, moment, to by nemusel být dobrý nápad," namítá senátor Rand Paul, republikán z Kentucky, sám uchazeč o prezidentské křeslo.

"Úsudek Clintonové musí být prošetřen. Její dychtivost po libyjské válce by ji měla vyloučit z toho, aby se o ní uvažovalo jako dalším vrchním veliteli."

Rand Paul, se svým libertariánským cítěním, začal Libyi nazývat "Hillarina válka." V příštích měsících se uvidí, zda si toto jméno Clintonová osvojí s její nadcházející kampaní.

Zdroj: http://www.washingtontimes.com/news/2015/jan/29/hillary-clinton-libya-war-genocide-narrative-rejec/print/

 

Uniklé audiozáznamy dokazují, že válka v Libyi v r. 2011 byl promyšlený podvod

S přezdívkou "Hillary válka", získala libyjská intervence v r. 2011 oboustrannou podporu od proválečných elementů v Kongresu. Pak zde ale byl reprezentant Kevin Mc Carthy. Tajně spolupracujíc s Pentagonem se Kucinich sešel s emisarem a hovořili s lídry libyjské vlády.

Z článku Washington Times:

"Bylo to jak s těmi zbraněmi v Iráku. Založeno na falešné zprávě," řekl v květnu 2011 v telefonickém hovoru s Kucinichem syn libyjského vůdce Seif Gadhafi. "Libyjská letadla bombardují demonstranty, libyjská letadla bombardují čtvrti v Tripolisu, libyjská armáda zabila tisíce lidí, atd...a nyní celý svět zjišťuje, že není jediný důkaz, že se takové věci v Libyi staly."

Káddáfího syn Seif a Dennis Kucinich mluvili o vnnitřních záležitostech regionu a probíhajícím boji o moc, ve kterém se představitelé Kataru snažili na Libyi vydělávat a destabilizovat ji. Katařané by se pak dělili o přírodní zdroje společně s Brity a Francouzi:

Člen rozvědky z Pentagonu řekl členovi Kaddáfího vlády: "Všechno, co vidím na Ministerstvu zahraničí je, že se vůbec nechtějí se toho účastnit. Kongresmani však velmi chtějí být součástí řešení. Ministerstvo zahraničí a Clintonová nemají... Ona nechce vůbec vyjednávat. Bylo to velmi špatné. A proto mi chlápci z Pentagonu řekli: Poslouchej, říkám ti, zapomeň na Ameriku a udělej dohodu s Francouzi a pak, až přijdete na to, jak z té dohody  vycouvat, tak Francouzi už nebudou schopni do toho přivést Brity a U.S. zpátky."

Seif a Dennis mluví poprvé:

Seif a Dennis o Katařanech, kteří se snažili shodit Libyjskou vládu:

Proč tehdejší ministryně zahraničí Hillary Clintonová tak tvrdě tlačila na válku v Libyi a neohlížela se na skutečné zprávy z rozvědky Pentagonu a na Kongress?

02.02.2015

Zdroj: http://www.voicesofliberty.com/article/leaked-audio-proves-2011-libya-war-rationale-a-fraud/
18 Komentářů k Uniklý audio záznam svědčí o Libyjské válce 2011 jako o promyšleném podvodu

 1. Drak napsal:

  Ta svině patří pod zem. A nejen ona!

 2. atos napsal:

  Nejevětší tragédií tohoto světa je to, že lidé jsou nenapravitelní a neponaučitelní!!! Z toho vše pramení. Nás všechny ale bude soudit někdo jiný, spravedlivý a nepodplatitelný. Nikomu nic špatného nepřeju, ale nechtěl bych být v kůži Hilary, protože ta asi neví, co jí čeká:-(((

  • Contumax napsal:

   Atos

   Ano bude nás soudit Ježíš Kristus ale zároveň bude i obhájcem ,obhájce těch, kteří uvěřili v zástupnou smrt Ježíše Krista za hříchy světa všech ....!!!

 3. Lordof Thesith napsal:

  Jestli tahle mrcha bude prezidentkou USA tak se má svět na co těšit.

 4. Slovan napsal:

  To je pomsta světu za Levinskou.Semeno Billa patří mně jinak bude trpět celý svět.

 5. agata napsal:

  Všichni ti jež byli pro útok, dobře věděli proč a komu slouží, USA armáda je vždy použita pro zájmy těch, co stojí v pozadí a vydávají rozkazy ale nikdo v USA je nevydává, to se musíte podívat na mapu světa kousek stranou... :-))

 6. jaris napsal:

  Podle mne oba vykutalenci padnou a s nimi i nadvlada US nad mnoha zememi. Nestoji ani jeden ani druhy za pozornost. Amerika jako celek take neni spokojena. Je to jen otazka casu a nebude to dlouho trvat kdy se jim sesype domecek z karet. Trpelivost, vsechno na amiky praskne a znemozni sami sebe. Jsou dve moznosti, bud dostanou pres rypak od Ruska, cemuz se Putin snazi vyhnout, protoze Amerika ze zbrojeni zije. Ta druha moznost je, ze padne dolar a o to Rusko s Cinou spolecne usiluje. V obou pripadech bude amen nadvlade bezcenneho dolaru.To bude toco!

  • LIFOSUR napsal:

   Jarise,ešte je 3. a 4.možnosť. Občianská vojna v USA, nemyslím si, že je to tam také ružové ako to mainstream prezentuje a potom Yellowstonský supervulkán.

 7. Deratizér napsal:

  Kádáfí musel být odstraněn a to proto, že vyzýval africké a asijské státy k odklonu od dolaru k vlastní zlaté měně. Totéž nyní provádí BRICS takže když to shrneme, USA musí jít do války a to proti komukoliv, kdo nebude chtít používat jejich papírky jako náhradní měnu.

  • Justass napsal:

   No - do války proti Číně, Rusku ...? Na to nemají koule ani vybavení. Zdechnou jako to kobyla, která ovšem stále ještě kope. Kope ovšem po těch slabších - na velké si netroufne.

  • pavelka70 napsal:

   jo, začína se zmrákat. Volby budou cobydup, a Klitorinda jako první klitoris v dějinách prezidentů USA zavelí do 3sv.války. S pomocí Františka-Papu, a Zion-Chazar smetánky.

 8. henryho napsal:

  Obamy s Hillary Clintonovou ...... hnus, na každý prase se vaří voda

 9. Miroslav Kelnar napsal:

  Ta svině Clintonova by měla ještě dostat Nobelovu cenu míru, za tu krvavou lázeń v Lybii si ji zaslouží

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!