Zajištění plné zaměstnanosti

Snímek obrazovky pořízený 2015-04-26 10:13:57

Drtivá většina dnešních globálních problémů je uměle vyvolávána s cílem udržování populace neustále pod tlakem, ve stresu a na hraně přežití, aby se neměla čas zamýšlet o podstatě koncepce řízení, ve které žije (ubírání volného času je uskutečňováno i formou "zábavy", hollywoodskou "továrnou na sny" apod. = zahlcením cílové skupiny informačním šumem). Avšak nejsou to neúspěchy nebo omyly. To, co většina společnosti vnímá jako selhání systému, může být z hlediska panující koncepce ve skutečnosti cílem.

Za posledního sto padesát let lidské historie energetická vybavenost pracovního místa a produktivita práce vzrostly o řády, zatímco celková populace Země vzrostla jen 7 krát. Proč se tedy za stavu rapidního růstu efektivity výroby délka pracovní doby nekrátí a většina lidí musí pracovat naopak spíše déle, aby vyšla s prostředky a zachovala si svůj spotřebitelský status? Proč je tento stav z hlediska panující biblické koncepce globalizace nikoliv chybou, ale záměrem?
44 Komentářů k Zajištění plné zaměstnanosti

 1. Uhranul napsal:

  Jistě že nejde o "chybu", ale o samou podstatu Systému (státních živlů).

  Je to dokonce mnohem prostší než jak uvádí tento článek - lidi nemají pro sebe smysluplnou práci, protože jim byl a neustále je kraden KAPITÁL (kapitál nerovná se JEN monopolní peníze za který můžete nebo spíš nemůžete -protože je drahý - a je drahý mimo jiné působením státním a také těch, kteří ho uchvátili a jen tak nepustí protože to je pro ně zdrojem moci- bolševiků myšlením).
  Protože jim je ukraden kapitál (uskladněné úsilí), můžou zapomenout na to, že jim ve fyzickém světě něco patří (když nepatří nezbývá jim než si produkt pořizovat od těch, kteří ho právně ukradli)...
  Protože jim je ukraden kapitál, tak nemohou na SVÉM KAPITÁLU PRACOVAT a zvelebovat ho, zvyšovat jeho produktivitu, rozvíjet, atd.-a pochopitelně čerpat jeho plody (=PŘÍJEM NEBOLI DŮCHOD).
  Protože jim je ukraden kapitál, nezbývá jim nic co by používali ve směně a tak jsou přinuceni směňovat svůj (volný) čas = práce pro jiné, na cizím kapitálu, zaměstnání, atd. Slibují si od toho, že si vydělají dost MONOPOLNÍCH PENĚZ (TEDY NIKOLI KAPITÁLU, ale jen prostředku s kterým nejde udělat nic jiného než ho utratit-pracovat na něm nelze - záleží však za co. Jestli se za ně pokusí pořídit nějaký kapitál a jakého druhu a likvidity a jaké pak bude mít jmění strukturu...), aby si mohli pokrýt jak spotřebu, tak ještě aby měli na nákup kapitálových statků - ovšem zde je třeba podotknout, že to jim hatí kryptobolševičtí státní byrokrati...(šetřílek šetří jenže než naakumuluje takové sumičky že mu za to nějaký ten bolšán prodá - tedy pokud by se vůbec chtěl zbavovat lukrativních aktiv...nějaký ten kapitál...na kterém už by se pak dalo pracovat...-tak protože to trvá dlouho...než našetří, inflace - a zvláště u určitých kategorií aktiv - zase odskočí a vzdálí se jeho "možnostem".)

  • henryho napsal:

   většina dnešních globálních problémů je uměle vyvolávána s cílem udržování populace neustále pod tlakem, ve stresu a na hraně přežití

   pro ně zdrojem moci- bolševiků myšlením

   blablabla
   v podstatě západní židovský koncept vidírání a otroctví je přežit, v současnosti lidé i národy pracují společně na prolidském systému vnímámí, jenž po čase zavedení v myšlení a realizaci záměru bude realizovám prakticky v každodenním životě

   míru spolupráci a životu zdar přeje henryho :-D

 2. martin bareš napsal:

  Pane Uhranul.

  Jako "nebolševik" bych Vás žádal, abyste si tímto slovem nevyplachoval ústa.

  Říkám to i jako nekomunista.

  Nenabízíte nic, jen mluvíte.

  Pokud stát převezme absolutní kontrolu nad námi obyvately a nařizujeme nám, kdy máme jít na záchod, či kolik máme přijmout syrských uprchlíků (EU-když je předtím tatáž mega instituce cílovědoměně jako prodloužená ruka vyhlazuje), je zvrácenost.

  Stejná, jako když neoliberální kravky a volové z neoliberálního institutu básní o tom, že všichni budeme něco vlastnit, stát nic a bude na zemi ráj (viz Klausův neoliberální institut a promluvy jeho členů na ČR začátkem devadesátých let.

  VŘSR byl pokus, který přinesl mnoho dobrého a mnoho špatného, uskutečněn velmi rychle vzhledem k situaci a možnostem jak mohl být uskutečněn.

  Rozeberte situaci šíře, studujte historii s pokorou a ne s pravicovým hulvátstvím a neexhibujte rádobyznalostmi a soudy.

  Zjistíte, že neumíte navrhnout nic (což neumí nikdo a nezazlívám Vám to, proto jsme tam, kde jsme).

  Já mám plnou zaměstnanost jako termín také a otazníkem, ale takových jako jste Vy, jsme v životě viděl a vidím dost. Nic z nich nepošlo.

  • Redan napsal:

   V procesu automatizace a globalizace se stát a jeho moc v "demokratické" části světa vytrácí. Stává se jen nástrojem globálních prediktorů (termín vypůjčený od Levašova) k dalšímu omezování a okrádání. Diktatury jsou poslední bašty odporu proti NWO. Nic povzbudivého. Nač plnou zaměstnanost. Stačí zavést automatizační jednotku (po vzoru dobytčí jednotky) která bude ekvivalentem práce jednoho člověka. Takový lis plechu v automobilce by třeba reprezentoval 500 kovodělníků. Korporacím se pak naúčtuje sociální a zdravotní za počet nahrazených dělníků. A bude peněz pro sladký život seniorů a nezaměstnaných.:)

   • Briketa napsal:

    Právě naopak - stát má nesmírnou moc nad obyvateli, tak o jaké "vytrácející se moci" to píšete?
    Na to jak jste přišel na to, že existují někde nějaké "bašty odporu" v podobě států a zda jste přitom vycházel z mediální propagandy zpravodajských služeb, které lstivě vytvořily falešný dojem nějakých "pólů" a/nebo jste zamrzl v marxově státistické ideologii o "třídním boji a soutěži mezi národy" (neboli státním nacismu...) se snad už radši ani neptám.

 3. martin bareš napsal:

  chyba: ne "obyvately", ale obyvateli.

 4. Uhranul napsal:

  martine bareši, chápu..každý máme svého trolla (který ho má odkázat do patřičného statusu quo), že.

  Vy si asi myslíte, že co ovládá "stát" (co mu poddaní nasypou), že patří snad i jim - těm nevolníkům, bezzemkům, nevlastníkům... chudáci jim to sypou do byrokratického bezedného chřtánu (Unie byrokratů takzvaná Evropská Unie je jejich spojení - integrace vrchnosti, která má mimo jiné za cíl zakrýt a zabezpečit, co nakradli...) s mylnou nadějí, že jim tak bude někdy něco patřit ! :D - místo toho však napomáhají k blahobytu těm neproduktivním napojeným přes státní cecek (z cizího se nejlíp krade, že ano...). Nižší byrokrati co neměli nakradeno si musejí a mohou narozdíl od jiných...brát hypotéky...a skupovat zbývající produktivní kapitál ostatním před nosem - touto umělou poptávkou zřejmě opět zvedají ceny - Hypotéky nedávají banky se státní licencí z úspor ale "ze vzduchu" OKAMŽITĚ jako výsměch šetřílkům, kteří se k němu chystali správně prohospodařit...a než něco naakumulují, tak to trvá...Ti utřou hubu zase a jsou za hlupáky, co nechápou umělá "pravidla hry".

  Co kontroluje stát, nepatří VÁM (poddaným), ale státní reprezentaci (vrchnosti) - oni o tom rozhodují a nemusí nést náklady (je to z cizího a ne osobně z JEJICH KAPITÁLU), zato výnosy vycucávají co to jde...
  Pokud neznáte ani tu nejbližší historii máte možnost se doučit např. zde jen ilustrativních pár příkladů z tisíce metodicky takových:
  "vše vesměs v režii sehraného a zkušeného týmu agentů StB."
  http://top4eu.com/tunel.html

  Neboli důsledky působení tzv. "tržních bolševiků" chytrých jak vopice, přesněji bolševiků hrajících si na podnikatele, majitele, atd. jenže tak jak ONI TO chápou- sice změnili režim na němž zakládají svou moc, ale sami svou mentalitu a metody nezměnili a podle toho vytvořili umělou státní ekonomiku s vysokým stupněm predátorského podvodného přístupu (jako obraz jejich nitra).

 5. Jan Jinsky napsal:

  Pred 150-ti lety byla osmihodinova pracovni doba pet dni v tydnu? Admine, to nemyslite vazne...

 6. Ivan napsal:

  Pozrite si a sirte rychle dalej...!

  Je ich pomerne dost. Tu je zaujimavejsie videjko z Polska :))))

  https://youtu.be/gNQUugXULwM

  Dokonca im polska policia robi koridor

 7. Flav napsal:

  Zdravím všechny
  Velmi dobry článek. Jsem moc rad, ze někdo intuitivně dochází k tomu co si myslím již delší dobu. Všímáte se toho jak se vlastně nic nemění )) nebo spise mam říci, ze ke změnám dochází, ale pomalu a plíživě jsou to změny k horšímu. Vrátím se ale k obsahu článku. Je naprosto jasné, že pokud jste schopni pokrývat ze svého příjmu pouze svoji spotřebu nejste schopni nikdy a to zdůrazňuji nikdy zlepšit svoji životní situaci. Osobně by mne zajímalo jak vysoký by musel byt příjem aby byl schopen jedinec vytvořit úsporu a následně ji kapitalizovat a v jakém časovém rámci by to muselo proběhnout. Pro ty, kteří ne zcela přesně rozumí, tak kapitál jsou prostředky nebo lepe řečeno statky, které neslouží ke spotřebě, ale jsou určeny k rozvoji a zvyšování úrovně vynaložených prostředků (reinvestovani). Nedávno byla na nejmenované vysoké škole přednáška a jeden ze studentu se zeptal kolika lidem se v průměru nepodaří zdárně ukončit splaceni hypotéky. Dle posledních výsledku (neveřejných) se jedna o 67 % všech hypoték. Trochu šokující, ze!!! Systém je nastaven tak aby primárně více než 60 % splácejících neuspělo a svoji tvrdě vytvořenou přidanou hodnotu odevzdal zpět do předluženého systému, který opět, ale jen na chvilku prodlouží svou agonii. Dál ať si udělá obrázek každý sám. Samozřejmě se jedna o důmyslně promyšlenou systémovou věc jak pisatel článku píše a k tomu s doprovodem všech zákonných uprav, které tento megapodvod, sloužící k legálnímu shromaždování moci do rukou hrstky vyvolených má dovést. O tom není žádných pochyb.

  • Preklenout napsal:

   Flav(i?)e, výtečné postřehy a brilantní formulace, které by konečně mohli začít (chtít) chápat i "hoši z alterstreamu" roky vycvičení štěkat na cokoli začínajícího na kapi... a co hůř úplně to ignorovat a vytlačit ze svého zorného úhlu - pak mají odpor se s tím seznámit...a svobodně bádat v oblastech vpravdě ekonomických (nikoli státních "ekonomických" co "se" učí na školách). Takže tady zeje obrovská propast neznalosti podmíněná ignoranstvím.

   "pokud jste schopni pokrývat ze svého příjmu pouze svoji spotřebu nejste schopni nikdy a to zdůrazňuji nikdy zlepšit svoji životní situaci."
   - Prosím kdybyste ještě doplnil čím je dáno to jestli je někdo schopen nebo není... (např. aby si uvědomili, že to má co dělat s produktivitou a ta že je diametrálně jiná, když by se někdo spoléhal jen na práci - třeba do udření - na tom ale není nic ctnostného, spíš to značí, že někdo nepoužije rozum, aby si to ulehčil...a teď nemyslím podvodem, ale třeba nástrojem, atd. - Jakou produktivitu asi má dám příklad - někdo s téměř NULOVOU KAPITÁLOVOU VYBAVENOSTÍ a třeba tentýž člověk ale vybavený kapitálem? Proč se zmiňuju o PRODUKTIVITĚ? Protože není mnoho cest k "bohatství" - bohatství znamená možnosti - na výběr.
   A pro ty, co nehodlají používat násilí, manipulace a podobně zbývá jen produktivita a to nikoli produktivita jejich osobní (ta je omezená) jako jedince-pracanta nýbrž produktivita kapitálu o němž (nebo o něhož plodech) rozhodují.

   • Preklenout napsal:

    A taky tohle je zajímavé...
    ..."vytvořit úsporu a následně ji kapitalizovat a v jakém časovém rámci by to muselo proběhnout"

    Příklad... pozemky za 7kč/metr - ÚŘEDNĚ "nestavební" - pak když dojde k tomu, že se "dostanou" do "správných rukou" jsou politicky převedeny na stavební s možností je prodat třeba za 1000kč/metr - to je ten moment kdy se "kapitalizují" předpokládané budoucí výnosy do CENY takového statku.. Pro každé další majitele už to není žádná "výhodná" koupě, jen pro toho bezprostředně při "kapitalizaci" (co to měl třeba za 7kč/metr či méně), kdežto až si to od něj někdo koupí za 1000kč/metr s vidinou že to bude "výhodná investice" a že na tom vydělá...tak ve skutečnosti už toto "zaplatí v ceně předem" a nejpravděpodobněji se pak výnosy můžou pohybovat jen kolem "obecné úrokové míry" (jen sotva "držet krok" s vládní inflací a dalšími faktory).

  • vilon napsal:

   No dobre, Flav, píšeš že system je nastaven, v skutočnosti Systém iba postaví úlohu pre nižšie články (teda banky), ale ony musia ďalej regulovať predpisy a podmienky úveru(hypotéky),a to tak aby bola návratnosť efektívna v rámci "aktiv", teda hotovosti.Nie zabavených domov, vecí,a cenností ktoré treba ďalej predať s premenlivým ziskom. Ak myslíme na klientov bežných ľudí z ulice.V skutočnosti je tých 60% (neschopných splácať ),iba užitoční idioti! Nikto ich predsa nenútil. Všetko bolo dobrovolné, aj ich podpis na zmluve.

   • Preklenout napsal:

    Vilone, poddaní dřou jako koně, ale majetky jim nepřibývají...To jim (těm poddaným) není divné?

    • Paul Durham napsal:

     Původně jsem tu otázku chtěl položit "FLAV"ovi, ale položím ji vám : opravdu si myslíte ( spolu s "admin", že populace je schopná myslet resp. zamýšlet se ?

 8. Žabák napsal:

  Situace je taková, že každá kapitalistická společnost má nezaměstnanost a velkou armádu pracující chudiny. Tzn. lidi, kteří mají třeba i 2 práce, ale pokud by skončili v práci tak bez pomoci se ocitnou pod mostem. V ČR je ofiko nějakých 500 000 a něco nezaměstnaných, ofiko. Bezdomáčů a neregestrovaných, který už nechtěj ani na tom pracáku je cca 200 000. Tzn. 700 000. Další milionek sou ty chudáci co dřou za tu minimálku nebo mírně nad. Cca 2/3 lidí neuvidí průměrnou mzdu ani z rychlíku. A otázka je jestli v dnešní době robotizace, automatizace, PC technologií, internetu a všeobecné gramotnosti obyvatelstva by to nešlo lépe? No jistě, že šlo. Ale účelem peněžního systému přece není zabezpečit obyvatelstvo, ale držet ho na obojku. Jak jinak chcete OVLÁDAT populaci než pomocí PENĚZ, kterých dáte tak akorát na přežití. Vše je přesně spočítáno, aby si průměrný občan vzal hypo, auto a nějaké blbosti a do důchodu to splácel. Délka důchodu, aby se ten občánek moc nedožil a moc si ho neužíval je spočítána taky. Používají se statistiky jako v pojišťovně. Občan, který by si vydělal svoji prací dost a ve 40-ti řekl systému polib mi prdel, takových je pár, ale kdyby to lidi dělali masově, tak jak by paraziti mohli parazitovat na populaci, která je neposlouchá a nepracuje pro ně? Jaké páky by na ně měli? Takže ano, nezaměstnanost a práce chudých je součástí systému záměrně, nikoliv jako náhoda.

  • Babrak napsal:

   Žabáku, "pokud by skončili v práci tak bez pomoci se ocitnou pod mostem." - to značí fundamentální problém toho, že kromě "své práce pro cizí" (=tedy osobního volného času životního) nemají nic co by směňovali...Tohle sahá až k dědictví a dalším nedořešeným modelům...

   Například proč by někdo měl trpět za to, že někdo jiný (třeba byť i v jeho rodině či předcích) byl ekonomicky tak "neschopný", že o ty možnosti přišel (stačila jediná chyba) a nebo že už generace předtím je vrchnost (v zásadě státní) nejednou "povinně" okradla...a skrze dědění na obou stranách (tedy jak vrchnosti vyzobávající to nejlepší tak poddaných-vlastníků nevhodné struktury majetku) se tato "nerovnost" přenáší dál a dál a rozdíly rostou, protože pochopitelně v tomto nemá každý rovné alespoň ty výchozí podmínky (to neznamá že mají mít "všichni stejně")...aby vůbec mohl rozvinout potenciál.

   Otázka automatizace je také zajímavá a v zásadě se vylučuje možnost, že by jednou mohla být společnost "bezpeněžní" A ZÁROVEŇ automatizovaná... Buď jedno nebo druhé, ale ne obojí dohromady. Lepší by byla automatizace, aby ze sebe nemusel ČLOVĚK dělat robota...Ovšem musel by být PODÍLNÍKEM takových provozů a to faktickým a ne přes nějakou "vládu". Jedině tak by mohl mít "co" směňovat ANIŽ BY MUSEL PRACOVAT (ty podíly a/nebo ty výnosy na něž by měl právo na základě těch podílů).

   • Žabák napsal:

    Chce to změnu myšlení. V dnešní době je práce nedostatkovým zbožím a přesto vše je založeno na penězích za práci. Lidí je čím dál víc a práce čím dál míň. Prostě tento model je neudržitelný. Už dnes je polovina populace zaměstnaná v úplných blbostech typu výroba reklamy, manažer zbytečnosti, telemarketing a kdovíco ještě. Všechno blbosti, které kdyby zítra přestali existovat, tak nejen že se nic nestane, ale ještě si oddychneme. Musíme přejít na věci jako je základní příjem a lidi se musí naučit fungovat jinak než práce, pivo fotbal spát, práce atd.

    • Babrak napsal:

     Žabáku, možná že Vy to myslíte dobře, ale pochopte, že tyto nápady jakkoli "revolučně" znějící jdou jen po povrchu a dokonce mohou lépe zabezpečit pokračování pozice vrchnosti (takové "trumfy" které kdyžtak kdyby bylo pro ně nejhůř...zavedou aby se vlk nažral a koza zůstala celá...takové šidítko, vy to v tom nevidíte?)
     Jinak abyste si nemyslel, že obhajuju monopolní NEDOBROVOLNÉ (de fakto státní reprezentace) PENÍZE... Ty kdyby nebyly (vnucovány zákony), tak bych neuronil ani jedinou krokodýlí slzičku... Mám namysli peníze ve smyslu ČEHOKOLI

    • Babrak napsal:

     Žabáku, možná že Vy to myslíte dobře, ale pochopte, že tyto nápady jakkoli "revolučně" znějící jdou jen po povrchu a dokonce mohou lépe zabezpečit pokračování pozice vrchnosti (takové "trumfy" které kdyžtak kdyby bylo pro ně nejhůř...zavedou aby se vlk nažral a koza zůstala celá...takové šidítko, vy to v tom nevidíte?)
     Jinak abyste si nemyslel, že obhajuju monopolní NEDOBROVOLNÉ (de fakto státní reprezentace) PENÍZE... Ty kdyby nebyly (vnucovány zákony), tak bych neuronil ani jedinou krokodýlí slzičku... Mám namysli peníze ve smyslu ČEHOKOLI co si kdokoli vybírá na směnu mezi sebou oboustranně dobrovolně (SVŮJ čas, stříbro, rohlíky, to je fuk-přesněji to je na nich.)

     Vždy a v každé situaci provádíte směnu i když třeba nevědomě... Nemůžete všechno najednou, ale vybíráte si..."Mám radši věnovat půl hodiny trollování na netu nebo se mám jít projít ven, když je tak hezky?" - Jak vidíte, nejde obojí aniž byste jedno neoželeli pro druhé.. To je příklad směny. V tomto příkladě jen sám se sebou. Ale princip je podobný s kýmkoli dalším když mírově směňujete.

     Není jiný způsob má-li lidstvo konečně skoncovat se zavrženíhodným okrádáním (např. daně státní vrchnosti či "drobnější kriminalita".), manipulacemi, podváděním a vůbec zpuchřelým charakterem "kapitánů průmyslu", kteří to jací jsou...(kdyby to ovládali jiní dobráci vypadal by svět zase docela jinak a zřejmě by ani nebyl tak ekologicky a sociálně devastován)...vtiskují do tváře "kapitalismu" jak Vy to zvete (ale ten opravdu dnes nikde nevidno-případně uveďte podle kterých symptomů se domníváte, že se jedná někde o fungující kapitalismus...-tedy něco co nemá vlastní hlavu...a ne o choutky konkrétních lidí ovládat druhé a měnit svět podle svých představ...podotýkám z libovolných států - nejde o věc "rasy" natož "národnosti", ale o psychické druhy v lidském druhu...o určité spolupracující mentality "při lovu" na "dobráky".)

     • Žabák napsal:

      Nemyslim si, že věci jako základní příjem jsou revoluční. Nejsou. Ale jsou v dnešní době s dnešním stavem společnosti proveditelné. Jinak z Vašeho příspěvku jsem nepochopil co navrhujete. Jestli to má být liberální forma "Liberlandu" tzn. zrušení státu anebo jestli navrhujete zrušení peněz jako takových. Peníze jsou jen prostředek. V pravěku používali korálky, pazourky a mušle jako platidlo. V tom problém nevidím, je to jen nástroj. Hlavní problémem jsou psychopati u moci. To už tak bývá.

 9. Žabák napsal:

  To už vůbec nemluvím o tom, že kapitalismus je primitivní způsob obchodu, který může fungovat na planetě Zemi někdy před 300-ty lety, kdy lidí bylo málo a zdrojů hodně. V dnešní době, kdy je to přesně naopak, slouží jen jako "přeměňovač" přírodních nerostů na odpadky. Surovina se vytěží, vše kolem se znečistí a výrobek, který je už dopředu naprogramován k sebezničení se za rok za dva vyhodí. Už dnes planeta vypadá jako odpadkový koš a na trvale udržitelný rozvoj bychom potřebovali 2,5 planety. 1 už nestačí. Bez zásadní změny kapitalismu a hlavně myšlení si tuhle planetu neuvěřitelně zasviníme, dokonce ještě více než dnes a společnost se zhroutí.

 10. martin bareš napsal:

  Tak jsem si konečně pořad vyposlechl. Výborný. Napadla mne přitom spousta věcí. Hlavně, že příspěvky začínají jít pod povrch věci.

 11. Babrak napsal:

  Žabáku, "Hlavní problémem jsou psychopati u moci. To už tak bývá" - já bych řekl... MOC U PSYCHOPATŮ ,) (Je snad "moc" něco "nezávislého", co někde jen tak bezprizorně putuje vesmírem a čeká kdo se jí zmocní a bude zneužívat na úkor ostatního?)
  Proč je moc u psychopatů (to je příliš generalizující označení, lepší je "mentalitou bolševici" - líp to vystihuje podstatné rysy jejich psychiky známé z praxe... Z pochopitelných důvodů se oni sami tak obvykle nezvou a mnohdy ani nepovažují za takové...ale zato dokáží vycítit "kdo je jejich". A opravdu nezáleží na tom z kterého státu pocházejí...jsou všude, dokonce v každé rodině kdekoli na světě se nějací s takovými předpoklady najdou.)
  Jde v jejich podání o moc OVLÁDAJÍCÍ NÁSILNĚ - tato nedobrovolnost je gró jejich státního Systému (který je reprodukuje) ve kterém se jim daří-proto si ho udělali.
  PROTI TOMU STOJÍ DOBROVOLNOST A NAPŘÍKLAD V EKONOMICKÉM JEDNÁNÍ SVOBODA A DOBROVOLNÁ SMĚNA NA ZÁKLADĚ VLASTNICTVÍ (Neznamená to "nutit" vlastnit).
  Není nic jiného než buď ovládací násilí nebo mírová dobrovolnost...A lidi se dělí právě podle inklinace k jednomu či druhému respektive čeho si cení více a co naopak zásadně nezneužívají...

  PS.: K myšlence "základního příjmu" - pokud by to měl být "příjem" monopolních (donucovaných) peněz, tak to neřeší vůbec nic. Protože jde jen o číslo. Důležité je, co si za to pořídí reálně a v tom by nastalo jednoduše že se o tolik zvednou zase ceny (což mnohé poškodí) a můžeš se jít klouzat - pořídíš stejně jako před zavedením a navíc by to NUTILO lidi používat TYTO (státní) peníze, co "dostanou".
  Kdežto nyní můžou - byť teoreticky - existovat i lidé nepoužívající peníze (monopolní) vůbec. Poté však by celá společnost byla naprosto závislá na těch penězích, protože by nikdo nebyl kdo by neměl "žetony do hry" a tudíž by s nimi musel hrát a nemohl se ani vymluvit.

  • Žabák napsal:

   No asi se dostáváme k jádru pudla. Nicméně nevěř tomu, že původem zla je stát nebo státní instituce. Původem je takhle založený psychopat nebo skupinka psychopatů. Vždyť přece u nás a ve světě není suverénem stát, ale mezinárodní finanční skupiny, které státy ovládají tak, že nám dají vybrat politiky, kteří všichni jsou podplaceni z jejich respektive našich peněz. Ať zvolíš Bohouše nebo Kalouska oba dodrží předem danou linii. Ať zvolí v SSa demokraty nebo liberály obě strany dodrží jejich linii.
   Pokud zrušíš stát nestane se vůbec nic, protože korporace zůstanou. Pokud naopak by jsi dosadil do vedení státu vlastence a státy i malé velikosti by se spojily, tak by to byla úplně jiná písnička.

   • Žabák napsal:

    oprava demokraty nebo republikány

    • Garet napsal:

     Ale nikdo přece nepopírá, že nezbytně nutně potřebují oba pilíře mít v moci a to jak hospodářské tak politické zdroje (tedy jak píšete "korporace", tak i stát jako nástroj donucení toho co nedokážou zmanipulovat přes korporace) - věřte že kdyby přišli o kterýkoli z těchto pilířů, tak budou jako bez jedné koule...jejich základna přesto nejsou korporace jako takové, nýbrž lup (z daní- co vydřou z druhých z toho si pořizují vlastní..aniž by přiznali na tom podíl těm které donutili jim na to přispět) čili státní sektor - to je líheň ze které se rekrutují a kde mají širokou základnu závislých...a navíc záminku ve jménu státu páchat to, že dělají "zákony" a smějí "trestat a odměňovat", atd. - máte pravdu, že skoro nezáleží "koho volit" - to už je jen měnění kulis, panáků a parametrické dohady které nikdy nepřekročí stín-STATUS QUO. "Vlastenectví a další "přenesené city" na umělé objekty a myšlenkové konstrukty a znaky...s tím nemá co dělat. Snad jen to, že stát je jejich "vynález" - dílo, kterým si vrchnost udržela a vylepšila svou nadvládu.
     Jistě, že se nespokojili pouze se státem, ale vytvořili respektive z části nechali vytvořit i od nich nezávislou - posléze však jimi obsazenou imitaci ekonomiky (vlastně státní či státem různě ovládané a deformované ve prospěch jejich zájmů) samozřejmě s obsazením v korporacích a klíčových uzlech a zdrojích. Těm tedy platíte většinu "vstupních nákladů". A co jim nezplatíte dobrovolně, to z vás vytřískaj povinně - od toho mají státní orgány a "pravidla". Takové mentality nevytvořil "trh" či nějaký "kapitalismus"(ty naopak inklinují k té dobrovolnosti)...kdežto takové mentality jsou násilné a tedy především státního ražení (tzv. státisti) byť k tomu musejí používat zároveň i třeba korporace, které mnohé ovládli či přímo vybudovali za legalizovaně nakradené prostředky. Bez donucení skrze "stát" by to nebylo možné. Oni jsou stát. My jen jeho nedobrovolní "obyvatelé", kterým tu nic nepatří...ale aspoň už víme jak k tomu došlo.

     • Žabák napsal:

      Vše státní můžete do půl roku nahradit soukromým korporátním. Však tzv. privatizace je toho důkazem. V SSa máte soukromé věznice a na ně navázané soudy, máte soukromé ozbrojené skupiny, ochranky, máte soukromé zdravotnictví, školství atd. Má to jen jednu chybičku a to sice, že všechno je to za těžký prachy. Já nevidím problém v existenci státu jako takového, ale v tom, že ONI si ho ukradli pro sebe a teď ho na nás používají jako bič. Zrušte stát a nevyřešíte nic. Vše bude nahrazeno korporátním, jen se to bude jinak jmenovat. Rusové nevzdorují NWO tak, že se vzdali státu, ale vzali si ho zpět. To je ta cesta.

     • aninahodou napsal:

      Dokud bude stát, bude to příliš mocný a brutální nástroj (ostatně války vedly také státy a ne kdejaké firmičky - ty mají zájem ekonomický a ne mocenský pokud je ovšem nevede temná ruka bolševika...to jde pak na prvním místě zneužití firmy k zisku nadvlády a ne blahobytu) zneužitelný a MONOPOLNÍ. Nebo si založte stát...a umožněte to i nám dalším. A co korporace? Tu si přece založit můžete a můžeme ne? Tak vidíte ten rozdíl. Hlavně zrušte nadvládu násilí, donucení, manipulace - to jestli se to zrovna jmenuje palácové, chrámové, církevní, knížecí či státní...je jedno. Prostě vrchnost a vy ji sloužíte. Každý stát je vrchnostenský bez výjimky - nebo chcete tady někomu namluvit že ten který dáváte za vzor je v čemkoli jiný?

 12. Definitiva napsal:

  Zažívame tisícročnú vojnu civilizácie anglosaso židovskej proti Slovanskej. Medzi civilizáciami sú nezmieriteľné rozdiely v duchovných, kultúrnych, spoločenských hodnotách.

  Rozdiely medzi civilizáciami sú genetické, sú ľudskou vôľou nezmeniteľné. Anglosaso židia fungujú na princípe sociálneho parazitizmu, otroctva, dnes finančného, zisku ihneď a za každú cenu, privatizácii zdrojov Zeme nutných na prežitie, to znamená smrť pre ľudí bez prístupu ku zdrojom, otroctvo pre živých.

  Slovanská civilizácia je o rozvoji ducha spoločnosti, o rodine, o obojstranne výhodnej spolupráci v mieri, o odmietaní všetkých foriem otroctva, o živote v blahobyte /nie v bohatstve a mamone/, o zabezpečení zdrojov Zeme pre všetkých, o ochrane zdrojov Zeme.

  Vraždy ruských cárov, dosadenie Romanovcov na trón, DEDIČNÁ MOC, Židoboľševická VOSR, dve svetové vojny, socializmus u Slovanov, "sloboda" po 1989, okupácia Ruska až do nástupu Putina, toto všetko sú akcie anglosaso židov proti Slovanom, sústavné ničenie Slovanov, ich technické a ekonomické zotročovanie, BRZDENIE CIVILIZČNÉHO VÝVOJA. Toto všetko si anglosaso židia mohli dovoliť po zániku Veľkej Tartárie, ktorej dejiny sú vymazané z pamäti ľudstva, knižnice zhoreli, kto odmietol kresťanstvo, ten zomrel.

  Principiálne buď ste Slovan, alebo anglosaso žid, ktorý ekonomicky kolonizoval Slovanov po 1989. Afričania, Ázijci a Slovania sa v princípe zhodnú na životnej filozofii, na tom, kto sme a kam smerujeme. Anglosaso židovská civilizácia ako celok /nie všetci jedinci/ predstavuje negatívnu selekciu v existencii ľudstva.

  Príklad: Veolia, svetový koncern, ktorý privatizuje pitnú vodu, je v spolku s ropnými magnátmi /aj Bush klan/, ktorí vykrádajú vodné zdroje sveta, v USA vo veľkom, ktorým sa zisky z ropy mália, vodné zdroje rýchle miznú, nastane nedostatok pitnej vody, cena vody prudko stúpne a bude len pre vyvolených, ktorí si ju vedia zaplatiť.

  Niekto nám kradne pitnú vodu, aby umele vyvolal jej nedostatok, aby na vode nekonečne zbohatol, aby ovládol masy, dav, tlupu, ľudské zvieratá, menejcenných ľudí. Vládcovia sveta sú rasisti a fašisti, ktorí tisíce rokov ovládajú ľudstvo na princípe moci informácií, ktorí si vsugerovali, že sú nadľudia, že si môžu dovoliť všetko, že sú čosi ako bohom vyvolení, k tomu si vymysleli Boha a biblický projekt, úrok a dlhovú pascu, t.j. úžerou zotročené ľudstvo.

  Toto všetko funguje na princípe SAMODOVOĹOVANIA SI tzv. svetovej "elity", svetovej moci, kabaly. Cirkev, dedičná moc, finančná oligarchia a ich mafie /aj naši, vedome-nevedome, politici/ si samodovoľujú vládnuť svetu a zotročovať dav, tlupu, stádo, božie hoviadka, inak aj občanov, voličov "demokratických" štátoch.

  Všetko konšpiratívne o svetovej moci je realitou, ľudia sú klamaní, dejiny sú vymazané a falošné, ľudia sú nevzdelaní a cielene udržiavaní v stave duchovnej chudoby, nechápu realitu sveta. Nechápu ani chemtrails, ktoré vidno voľným okom, dnes to už nie sú lietadlá, dnes sú to hmloviny, ktoré spôsobujú zatmenie slnka, namiesto modrej oblohy vidno mlieko, slnko začína svietiť po 9,00 keď sa dostane kolmejšie nad hmloviny chemtrails. Hmloviny priplávajú po oblohe, vždy sú nad prirodzenou oblačnosťou. Hmloviny chemtrails sa voľne rozplývajú do stratena, mraky sú ostro ohraničené. Študujte oblohu starých filmov a fotografií.

  Ľudia nie sú schopní používať ani najdôležitejší zmysel, zrak, netušia o chemtrails. Ako môžu poznať svoje skutočné dejiny, odkaz predkov, rodovú pamäť? Ľudia, ste stádo, ovce, zvieracie duše v ľudskej schránke. Nažrať sa a vyspať sa pod strechou je trocha málo pre definíciu ľudskej duše. Svetová moc si samodovoľuje, lebo jej to VY VŠETCI dovolíte. Až budete umierať, bude neskoro konať. Blbci, začnite sa vzdelávať, ide vám o život.

 13. stefan goga napsal:

  Problem nieje v tom ze nedokazeme nakrmit 90 percent chudobnzch,ale je problem v tom ze nedokazeme nasytit tych 10 percent hornych.Nezijeme preto,aby sme iba robili. Ale robime preto, aby sme slusne zili a nie iba zivorili.

  • zyryz napsal:

   stefane, ta statistika není až tak přesná...tohle je výmluvnější:

   "skalap
   petrstavitel napsal(a):
   > ... Mimochodem jen tak na závěr, nebylo by rozumější se zamyslet nad českem a udělat pořádek doma???
   > Stačí jen odtrhnout pár stovek tisíc odsávačů od státních struků a je to.
   > Petr

   A jak toho chceš dosáhnout? Čistí parazité, včetně státních zaměstnanců a jim podobných, mají absolutní většinu, a také mají stejné hlasovací právo. A kapři si vlastní rybník nevypustí. Viděl jsi v posledních mnoha letech, že by někdo vyhrál volby s tím, že sníží počet státních zaměstnanců a sníží sociální dávky? Nebo že by s tím vůbec takhle do voleb šel???
   Tohle vyřeší jenom válka nebo násilná revoluce, jinak každá byrokracie a socialismus mají tendenci jenom přirozeně bobtnat."

   "skalap
   daewoo napsal(a):
   > Však založte stranu, hnutí nebo nějakou neziskovku. Posílejte návrhy zákonů, připomínkujte, kontaktujte (vytrvale) své zákonodárce. A přestaňte bulet, jak je to tady strašné. O tomhle totiž demokracie je. Nezapomínejte, že je tu pořád zhruba 40 % neaktivního voličstva, které můžete svými myšlenkami oslovit (a dalších zhruba 30 % stádních, které se přidají kamkoliv za párek s hořčicí).

   Evidentně nechápeš, co říkám. Nebulím, nestěžuji si, dokonce nevyzývám k násilné revoluci á la výstřel z Aurory. Pouze konstatuji fakt, že z mizérie se nikdy žádný stát nedostal vývojem a uvědoměním vlastních občanů, ale vždycky k tomu byl "donucen".
   I těch 40% neaktivního voličstva má stejné demografické rozložení jako aktivní voliči. Jsou to jak lidi vydělávající, tak parazité. A pokud bych založil stranu a šel do voleb s tím, že bych snížil počet státních zaměstnanců na čtvrtinu, snížil sociální dávky a nechal lidem více daní - můžeme polemizovat o tom, kolik pár procent voličů by si tohle dokázalo spočítat a dali by mi hlas. Ale vím jistě, že by mi nedal hlas téměř žádný zaměstnanec veřejného sektoru (935 tis. lidí, ze kterých stát z našich daní platí 420 tis. lidí) a nikdo, kdo bere jakoukoliv sociální dávku (ať už je to cigoš nebo matka na mateřské - dalších 220 tisíc lidí), nebo nezaměstnaní (520 tis. lidí). Stejně jako rodinní příslušníci těch výše uvedených, což dá taky pár procent navíc. K tomu důchodci (2,9 milionů lidí). Pokud vezmeme v úvahu, a můžeme polemizovat kolik přesně, má obecně levicové myšlení v ČR tak 50-60% lidí, tzn. že z těch, kteří pracují v soukromém sektoru a ani nijak jinak neparazitují na ostatních, tak z nich nejméně polovina má také "sociální cítění". Prostou matematikou vychází, že z 8,5 milionů voliču by zcela přirozeně nesouhlasilo s úspornými opatřeními přibližně 80% procent teoretických voličů. S tím se prostě volby vyhrát nedají. Proto i pravicoví politici ve volbách lžou a nikdo neřekne nutnou pravdu naplno... Koneckonců jsme to viděli na posledních volbách v Řecku a internet je plný jízlivých komentářů diskutujících o jejich volbách a jejich současné situaci..."

   "petrstavitel
   To není tak úplně pravda! V současnosti v ČR v primární sféře pracuje ( ti kteří vytvářejí hodnoty) max. 400 tis obyvatel!!! Nechci říct že zbytek jsou jen paraziti.... Ale už to neužíví!"

   "sbrabec
   petrstavitel: Království státu Bir Tawil byla hříčka diplomata, který chtěl své dceři splnit sen stát se princeznou.

   Podle statistické ročenky pracuje v primární sféře 2,5 milionu lidí. Na státu je přímo závislých 8 milionů lidí. Což je nejen většina, ale dokonce ústavní většina. (A to ještě neuvažujeme o tom, že i v primární sféře mnoho firem pracuje buď přímo na objednávku státu, nebo je poptávka po předmětu jejich činnosti vynucována zákony.)

   Cesta zpět k menšímu státu je podle mne větší utopií, než Liberland. Evolucí k ní nelze dospět.

   Když dnes otevřu české noviny, připomínají mi obsahem Rudé právo z roku 1988. Neustálé debaty nad nefungujícími regulacemi jsou zcela stejné. Jásání nad novými zákazy, příkazy a novými regulacemi, které by měly přinést pocit jistoty a bezpečí, je také stejné. Místo RVHP máme EU. Plnění závěrů XVII. sjezdu KSČ nahradilo plnění směrnic Evropské komise, pětiletý plán nahradil plán 2020 (a stejně jako komunistické pětiletky, není ani plán EU nikdy splněn). Povinná nenávist jenom změnila cíl."

 14. jaris napsal:

  Idealni obcan dnesni spolecnosti je ten, ktery - 1. Nic nema
  2. Ma dluhy a kupuje na dluh, 3. Dre jak vul a poctive plati dane, 4. Je donucen setrit si na penzi, protoze v budoucnu zadna nebude 5. Po socialnim systemu nic nechce, 6. Pokud mozno, nebude tu smrdet do osmdesati.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!