Systém řízení veřejného mínění

1599699_600Dnes vám, přátelé, nabízím shromážděné práce, lekce, plány vystoupení, nazývejte si to, jak chcete. Jsou to materiály, s nimiž jsem vystoupil i ve Veřejné sněmovně v Moskvě a nedávno v URFU (Uralská federální univerzita) před studenty.

V Rusku v souladu s Ústavou neexistuje státní ideologie. Nicméně neexistence státní ideologie neznamená, že se nám nesnaží nějakou vnutit na základě svých zájmů. Navázat ideologii spotřeby a západní systém hodnot, to je prvořadý úkol našich geopolitických protivníků. V souladu s tím je zase naším úkolem co nejrychlejší uspořádání referenda, změna Ústavy (včetně i v plánu liberalizaci trestního zákoníku, pokud jde o trestné činy korupce) a realizaci takového systému v Rusku jako státní proruská ideologie, která bude prostupovat všemi institucemi od mateřské školky až po vysoké školy.

 

Doba tradičních médií končí

Současný člověk se nachází pod obrovským přívalem zpravodajských i informačních zdrojů. Informační pole za poslední desetiletí se radikálně změnilo, prakticky už není možné vyčlenit nejdůležitější zprávy a správně je interpretovat, vše je vnucováno masou nejrůznějších médií. Takovou "smršť" zplodilo množství nových jevů/technologií, které jsou v současnosti využívány.

 

Oranžová revoluce - nová technologie

Oranžová revoluce je jedna z těchto technologií. Možnost s minimálním úsilím i náklady uskutečnit například státní převrat v kterékoli zemi. Co to je pár miliard dolarů a tisíc-dva aktivistů ve srovnání s výsledkem, jaký by dříve mohl být dosažen pouze vyčerpávající válkou, a to navíc s nejistým výsledkem. Barevná revoluce umožňuje uchvátit moc i zdroje úplně nekrvavě tam, kde to vojenskou silou udělat nelze. Ale barevná revoluce není jediným produktem pokroku.

 

Lídři mínění v informačním poli, dávno je znají, věří jim

Lídři veřejného mínění v informačním poli, to je další nový jev. Tím, že ovládají obrovské auditorium, vybírají pro ně to nejdůležitější podle jejich názoru a co je hlavní - potřebným způsobem je interpretují.

 

Interpretace informačních jevů, formování informačního pozadí

Síla vůdců veřejného mínění spočívá v tom, že prakticky jakákoli událost může být interpretována jak v pozitivním, tak i negativním smyslu. Vše závisí na tom, na čí straně se nachází daný lídr.

Dále se podíváme na úkoly lídrů v podobě, jak já si je představuju, tak i konkrétní příklady našich aktivit s publikem.

 

Evoluce občanů: od lhostejnosti k aktivní účasti

Jedním z úkolů LOM (lídr veřejného mínění) spočívá ve zvýšení úrovně sociální aktivnosti a odpovědnosti občanů. Nejstrašnější zločiny se dějí kvůli nezájmu ostatních. Nejlepším příkladem je Ukrajina, kde tolerance k banderismu ve stylu "no a co, děti se baví" dovedla k nacistickým pochodňovým průvodům v centru Kyjeva, k mučení a vraždám nevinných lidí.

 

Informační rezonance a prolomení informační blokády

Prolomení informační blokády je jeden z nejdůležitějších úkolů lídra veřejného mínění. Není důležité, zda se to týká ojedinělého případu zvůle s odpojením plynu v obytném komplexu (http://zergulio.livejournal.com/2016786.html) nebo lidového protestu proti pokrytectví Evropy ignorující vraždění tisíců lidí na Donbasu, ale demonstrující na ochranu deviantních novinářů (http://zergulio.livejournal.com/2441687.html). Mimochodem, víte, že při bombardování civilní Jugoslávie letadly NATO padlo mnoho novinářů, když bylo rozbombardováno televizní centrum? Nyní už to víte.

 

Informační válka - všechna pravda o Rusku jen z USA

Ještě jeden úkol - odpor jak organizovaným kyberskupinám USA a NATO, tak i jednotlivým figurantům vedoucím aktivní činnost v ruském informačním poli. Každý člověk má právo na vlastní názor. Ale jistě souhlasíte, že je podivné, když občan žije v USA a celé dny trousí po celé síti stovky negativních komentářů o Rusku.

 

Odhalení lží médií skoupených Spojenými státy

Dalším směrem je odhalování antiruské mediální aktivity médií náležejících USA. Začátkem roku 2015 patřilo americké společnosti Hearst Shkulev Media více jak deset největších městských internetových portálů. Za první kvartál tohoto roku bylo skoupeno ještě více než čtyřicet dalších. (http://zergulio.livejournal.com/2541605.html). Znamená to každodenní auditorium v řádech milionů lidí, s nimiž je vedena systematická ideologická práce. (http://zergulio.livejournal.com/tag/www.e1.ru).

Pokud si vzpomínáte na nedávný případ, kdy časopis Maxim sovětské dívky-ostřelovačky umístil do jedné řady s šílenci a vrahy, je vám jasné, že majitelem tohoto časopisu je... ano správně, tatáž společnost Hearst Shkulev Media.

 

Odhalení protiruské propagandy opozičních médií

Dalším na řadě je odhalení už místních liberálních médií. Mnozí, kdo jsou znalí v oblasti psychologie, vědí, že existuje také "autorita většiny". Jistě souhlasíte, že není jednoduché dát přednost Krymu před kouskem sýra, když za sýr hlasuje více než dvacet tisíc lidí.

 

Odhalení činnosti agentů vlivu USA a konsula Otto Maerssena.

Zvláštní kapitolou je práce proti agentům vlivu USA v regionu a také konsula USA Otto Maerssena a nového kurátora Uralu Tima Timmonsona. Setkání s radikálními islamisty, účast na antiruských pochodech, setkání s příznivci Majdanu, antiruské projevy o anexi Krymu před městskými úředníky - to je jen malá část "zásluh" tohoto činovníka. Jak víte, taková práce má ráda tišinu. A tak my jim právě takovou tišinu neposkytneme.

 

Pomoc hladovějícím starým lidem Donbasu: více než 150.000 rublů za první dny.

Nezůstali jsme stranou ani humanitárních misí. Pomoc bratrskému národu Novorossii je jedním ze systémových úkolů.

 

Noviny "Iskra"

Noviny "Iskra" jsou novým projektem, jehož posláním je pokrytí auditoria offline.

 

Protipropaganda v informačním poli USA a Evropy

Máme ještě jedno směřování práce - agitace a propaganda v zahraničním informačním poli. To, že my sami známe pravdu, je málo. Je nezbytné ji donést milionům lidí po celém světě. Taková práce se vede už dlouho a systematicky.

 

Perspektivní plány

Plánů je mnoho, omezeny jsou jenom stálým nedostatkem času a prostředků, ale práce probíhá ve všech uvedených směrech.

Tento seznam budu doplňovat novými slidy, dopracovávat text, který se stane základem budoucích výstupů. Jak vidíte, nemám materiál na cyklus lekcí, protože situace se mění každodenně a dělat vícedenní workshopy "jak se stát úspěšným blogerem", a přitom nevydělávat peníze na blogu - je nelogické.

Zdroj: http://zergulio.livejournal.com/2692594.html
3 Komentářů k Systém řízení veřejného mínění

 1. prece napsal:

  "Co to je pár miliard dolarů" - Zvláště když nejsou z vlastní kapsy ale z daní vybraných libovolným státem, že ,) To se to rozdává a krade z cizího :D

  • Marco napsal:

   Celé zlo je virtuální měna, která umožní soukromým subjektům nonstop tisknout peníze a za ně si kupovat vliv ve světě. Američané jsou vlastně podvodníci a získali vliv jen díky ničím nekrytým papírkům. Jsem opravdu zvědavý kdy to lidi pochopí. Mimochodem, pokud neustále hází nové a nové peníze na trh, měli by trpět šílenou inflací a neměla by jim stoupat hodnota dolaru, jak se děje asi umělě dnes.

 2. Alfa napsal:

  A takto se dělí lidstvo, na ty jenž vyhledávají a přijímají pravdu, a na ty jenž podléhají iluzi. Tento rozdíl mezi těmito skupinami bude neustále větší a větší.
  Iluze ty hlupáky pohltí, otroky špínovládců z nich učiní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!