Tisíce saúdských vojáků dezertují ze základen. Odmítají se dle zpráv účastnit pozemního útoku na Jemen

Téměř 4 000 saúdských vojáků v očekávání rozkazu z Rijádu k zahájení pozemního útoku na Jemen, uprchlo ze svých pohraničních základen, sdělily v neděli evropské diplomatické zdroje. „Zpravodajství shromážděné Západními výzvědnými agenturami ukázalo, že příslušníci saúdských ozbrojených sil po skupinách prchali ze svých základen, vojenských center a z pohraničních kontrolních stanovišť u Jemenu,“ citovala irácká zpravodajská webová stránka Nahrain Net v arabském jazyce prohlašení diplomatických zdrojů.

Evropské zdroje řekly, že saúdské síly masově svévolně opouštějí posádky, aby donutily Rijád vyhlásit zastavení palby a odradily ho od zahájení pozemních útoků proti Jemenu.

I další zprávy sdělily, že více než 10 000 vojáků z různých jednotek saúdských ozbrojených sil uprchlo od svých armádních batalionů a od jednotek Národní gardy.

Experti věří, že Saúdské armádě se nedostává silné morálky potřebné k zahájení pozemní invaze do Jemenu, a že takový útok by byl pro Saúdskou Arábii považován za sebevraždu.

Saúdská Arábie na Jemen útočí teď už 32 dnů, aby tak obnovila moc uprchlého presidenta Mansour Hadiho, blízkého spojence Rijádu. Saúdy vedená agrese prozatím zabila 3 005 Jemenců včetně stovek žen a dětí.

Hadi vyklidil pole už v lednu a odmítl toto rozhodnutí revidovat i přes apely revolucionářů z Ansarullah uvnitř hnutí Houthiů.

Ač Rijád tvrdí, že bombarduje pozice bojovníků Ansarullah, tak saúdská válečná letadla srovnávají se zemí obytné čtvrti a rozbíjí civilní infrastruktury.

V úterý tato monarchie po čtyřech týdnech bombardování sice vyhlásila konec náletů na Jemen, ale nálety i tak probíhají.

 

By Fars News Agency
Global Research, April 26, 2015
FARS News

Vyšlo na Reformy.cz

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/thousands-of-saudi-forces-flee-bases-refuse-to-participate-in-ground-assault-on-yemen-report/5445389
4 Komentářů k Tisíce saúdských vojáků dezertují ze základen. Odmítají se dle zpráv účastnit pozemního útoku na Jemen

 1. Rudolf napsal:

  Přesně takhle skončí každá armáda, která bojuje za peníze a nikoli za ideje. Saúdští vojáci nejsou pitomí a dobře vědí, že cizí válka se nedá nikdy vyhrát. Čekala by je pouze zbytečná smrt.

 2. miška napsal:

  Četla jsem dost zajímavé otázky k vašemu článku, prý na ně dostaneme zítra odpovědi. No jsem moc zvědavá o čem to bude.

  http://prvopodstata.blog.cz/1504/v-podstate-malokdo-vi-z-jakeho-duvodu

 3. Josef Švejk napsal:

  V poslední době se to pindostánu nějak všechno hatí. Jakmile zatroubí k útoku, nastane odliv bojovníků. Ukrajina, saúdští a začíná se to objevovat i u nás:
  "V naší přísaze, kterou stále ctíme, není ani zmínka o NATO a útočných válkách na cizím území. Tuto svou přísahu, bez ohledu na oficiální agresivní a proválečnou politiku představitelů České a Slovenské republiky, v případě nutnosti naplníme." (Vojáci v záloze)
  Asi se naplňuje proroctví - "Plány imperialistů zhatí naši pašíci boubelatí!"

 4. miška napsal:

  Tak tenhle článek je skutečně absolutní bomba. Na tohle bych nikdy nepomyslela.
  S Jemenem je něco úplně jinak:

  http://prvopodstata.blog.cz/1504/jemen-zcela-skryta-data-pro-verejnost-dil-1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!