Podle OSCE pro-Rusové na východní Ukrajině rozmisťují zpátky těžkou výzbroj

4e063939-8541-4de3-a5df-d381163b0907PressTV - Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OSCE) říká, že její pozorovatelé zjistili, že pro-ruské síly na východní Ukrajině i přes Minskou mírovou dohodu z počátku letošního roku znovu rozmisťují těžkou výzbroj. „I přes tvrzení, že stažení těžké výzbroje bylo dokončeno, Speciální monitorovací mise SMM nadále přítomnost těchto zbraní pozoruje,“ uvedla ve zprávě zveřejněné ve středu OSCE.

Tato mezivládní organizace dodala, že její pozorovatelé spatřili tři 122 mm houfnice D-30 vlečené náklaďáky a další umisťovanou v samozvané Luganské lidové republice a bojový tank T-64 stejně jako 100 mm protitankové dělo v sousedním regionu Doněck.

Tento ve Vídni sídlící orgán dále uvedl, že členové SMM „v Širokinu 28. dubna slyšeli neidentifikované exploze stejně jako palbu z malých zbraní.“

18. dubna trval vůdce Doněcka Alexandr Zacharčeno na tom, že území zabraná pro-ruskými silami musí být právně uznaná, a znovu zopakoval, že Kyjev dohodu o zastavení palby v únoru zprostředkovanou v Běloruské metropoli Minsku přiměřeně nerealizuje.

„Ukrajina všechny tyto záležitosti řešit nechce,“ řekl v interview se státem financovanou BBC. „Když odsouhlasíte, že budete něco řešit, tak je zapotřebí, abyste jednali a postupovali vpřed, a řešili všechno, co k tomu patří.“

„Pokud k tomu nedochází, pak to Minskou dohodu anuluje a činí to všechny ty schůzky v Minsku bezpředmětnými,“ dodal Zacharčenko.

Rovněž tvrdil, že Západem podporovaná ukrajinská vláda se připravuje na válku na východní Ukrajině, což je tvrzení, které Kyjev popírá.

Krize nepolevuje

19. dubna OSN vyčíslila počet vnitřně vysídlených osob na Ukrajině na 1 228 090 s uvedením, že mezi nimi je 154 635 dětí.

Kancelář lidských práv OSN v Ženevě 17. dubna uvedla, že od vypuknutí té vřavy rozpoutané loni v dubnu bylo zabito nejméně 6 116 lidí a 15 474 jich od té doby bylo zraněno.

Uvedla ale, že skutečná čísla by mohla být značně vyšší, a vyjádřila rostoucí obavy, že opětovné porušování tohoto křehkého příměří, jež by mělo vést k ukončení tohoto konfliktu, by mohlo dále zhoršit situaci lidských práv v tomto výbušném regionu.

Kancelář OSN rovněž hlásila, že od počátku roku 2015 bylo údajně zabito skoro 400 civilistů buď plošným bombardováním obytných oblastí, nebo minami a nevybuchlou municí jak v oblastech držených pro-ruskými silami, tak i v těch pod kontrolou vlády v Kyjevě.

News | 30.04.2015 | 10:29

Zdroj: http://www.strategic-culture.org/news/2015/04/30/pro-russians-re-deploy-heavy-arms-in-east-ukraine-osce.html
13 Komentářů k Podle OSCE pro-Rusové na východní Ukrajině rozmisťují zpátky těžkou výzbroj

 1. Marek napsal:

  Co znamená pro-ruský? Chtějí být součástí RF? Lež. Chtějí mluvit také ruštinou? Pak se musí nazývat pro-také-rusky-mluvící. Vyznávají stejné/podobné hodnoty a svátky jako lidé z RF? Pak jsem i já pro-ruský občan EU? Nazývájí se chunťané pro-ssa? Ne, tak už s tím pro-ruský jděte do novinářké žumpy.

  • Adolf Balík napsal:

   Takhle to vyjádřila Press TV, ze které je článek přeložen. Měli by snad NWOO ty články vylepšovat?

   • Contumax napsal:

    Adolf Balík

    No já nevím - " vylepšovat " spíš nazývat správně, právně... statut daných zemí jako je Doněcká republiky a Luhanská republika..

    • Borek napsal:

     Doněcká lidová republika a Luhanská lidová republika jsou obojí nikým neuznané samozvané republiky takže o nějakém statutu daných zemí nemůže být řeč.

   • Marek napsal:

    Tohle byl postesk nad všemi novinami, které to uvádí. Redakce novinek mi nebyla schopná odpovědět, idnes to samé, mzv čr také ne, takže se ptám všude možně. Z wikipedie jsem to odmazal.

  • lol napsal:

   Marečku, a kdepak jsi vzal, že nechtějí být součástí RF? Těch žádostí o jejich uznání a začlenění do RF bylo od jejich vůdců víc než dost na to, aby to i paka pochopila.

   • bibi napsal:

    nikdy to tak neboIo ja narozdieI od teba sIedujem ruske ebaty kde chodia predstaviteIia novorosije a nikdy to nepovedaIi

   • Marek napsal:

    Výkřiky několika jedinců neznamenají většinový a všelidově přijímaný názor. Jak Polotnický, tak Zacharčenko nic takového nevyslovily a RF proklamuje integritu toho, co zbylo z bývalé Ukrajiny. Také jsem zaznamenal slova o připojení, ale v nejbližších letech to není ani reálné. Viz J. Osetie, Abcházie, Podněštěří.

 2. vlad napsal:

  Zmetek Jinský.....svině

  • martin bareš napsal:

   Mění vizáž. Mimikry, chameleónsky se vybarvuje.

   Je to asi zkušenej a školenej trol pro práci v terénu. Vyšší šarže.

   Ale klec spadne, věř tomu.

   • Borek napsal:

    Jj - USA ambasáda věnovala statisíce dolarů na jeho vyškolení americkými specialisty. Sám Obama osobně sleduje, jestli v diskusích na nwoo.org dobře odvádí svou štědře placenou službu.

  • Contumax napsal:

   Vlad

   Ták ták ...je to j.j.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!