Oregon se rozhodl zakázat GMO a zničit všechny Round Up plodiny do 90ti dnů

NO_GMO_sign_shutterstock_173635619-600x350Oregon si nedělá legraci. Ani trochu. 19. května se očekává volba o opatření Measure 2-89. Toto opatření znamená, že stát by nejen zakázal veškeré GMO, ale co je ještě více šokující, že by stanovil 90 denní termín na zničení Round Up Ready řepy v celém státě. Umíte si představit plamenná pro a proti v debatě na toto téma při posledním shromáždění města.

Ale jedna věc ukazuje, že Oregon si již nezahrává s otázkami kolem potravin.

Návrh, známý rovněž pod názvem Benton County Local Food System Ordinance (Nařízení pro místní systém potravin v kraji Benton), bude předmětem zvláštní volby dne 19. května. Zakázal by pěstování geneticky upravených plodin v kraji a vyžadoval by, aby všechny takové plodiny – v první řadě Roundup Ready cukrová řepa – byly sklizeny nebo zničeny během 90 dnů od dne platnosti. (zdroj | gazette times)

Ale to není všechno.

Čtěte dále tuto pasáž:

Návrh také obsahuje sekce, které stanovují práva pro „přírodní biotopy“ jakými jsou rostliny a půda, provize, které, jak se zdá, by omezily používání patentovaných semen i pro další plodiny eliminováním možnosti násilného vynucování práv na patentovaná semena v rámci kraje, a výslovná ustanovení, že všechny korporace a vládní agentury by měly zakázáno používat jakékoliv geneticky modifikované organismy, neboli GMO, v rámci kraje. (zdroj | gazette times)

Toto je příslovečný smrtící šíp do srdce korporace Monsanto a podobných korporací. Nevíme, zda tento návrh projde, ale víme, že jde o nádherný směr, a doufejme, že povede k obdobným legislativám v řadě dalších států.

Mary Kingová z Benton Food Freedom to vyjádřila nejlépe: „Návrh naprosto zakazuje GMO plodiny s otevřeným opylováním,“ Kingová řekla. „Vaše plodina, která není GMO, se stane plodinou GMO, když se GMO pyl dostane na vaše pole.“

Toto je velmi důležitá část, kterou, jak se zdá, lidé těžko chápou. Zde nejde o svobodu výběru, protože s GMO potravinami možnosti výběru neexistují, neboť infikují pole místních farmářů, kteří nezamýšlí GMO pěstovat.

Zdroj: http://edgytruth.com/2015/05/03/oregon-moves-to-ban-gmo-destroy-all-round-up-crops-90-days/
16 Komentářů k Oregon se rozhodl zakázat GMO a zničit všechny Round Up plodiny do 90ti dnů

 1. rur napsal:

  no tak super,aspoň někde, kromě Ruska. U nás jede řepka a některá je taky GMO a nikoho to moc nezajímá...žlutá je přece hezká.

  • miru napsal:

   Pokud se tak Oregon rozhodne, tak mu gratuluju!

   Nicmene u nas se zadna GMO repka nepestuje. Pro nakladani s GMO (samozrejme i pestovani) je registr MZP CR, kde jsou vsechny GMO uvedeny. Zadna repka v registru neni, ani si min. dva roky zpetne nepamatuji. ze by tam byla. Btw. je tam i seznam uz ukoncenych povoleni, takze je tam i trochu historie.

   http://www.mzp.cz/__C1256E7F0041C8C2.nsf/gmo-all?OpenView

   miru

 2. Michal napsal:

  Semena smrti
  Seeds of Death: Unveiling the Lies of GMOs

  ZEMĚ: USA
  ROK: 2012
  DÉLKA: 80 minut
  REŽIE: Vandana Shiva
  JAZYK: angličtina
  TITULKY: slovenské
  Dokumentární film s odborníky zabývajícími se lžemi, které se šíří ohledně problematiky geneticky modifikovaných organismů (GMO). Jeho obsahem jsou témata neuznaných studií a výzkumůco způsobily GMO v mnoha případech ve světě, jak se prosazuje agenda GMO, jak se vytváří světový monopol, který vytlačuje rozmanitost, proč GMO nepotřebujeme a k čemu vede či jaké nevratné změny se dějí v mikro RNA. Bohatá paleta rozhovorů se dotkne i dalších témat.

  Ke shlédnutí online:
  http://www.mustwatchtv.cz/11-zdravi/155-semena-smrti/

  DAL

 3. Jura napsal:

  Teď jde o to, jestli to projde.

 4. martin bareš napsal:

  Oregon, z nějakého důvodu, byl vždycky oproti většině US států, trochu demokratičtější a trochu "levicovější". Dávám do uvozovek, protože se jedná o americké poměry.
  Tu Oregon-levicovost vidím v šetrnějším přístupu k ŽP.
  Jinak, co se týče vztahu k zahraniční politice, či demokratuře v US jako takové, nevím, nesleduji to.
  Řekl bych, že jsaou liberálnější a tak trochu "skandinávštější", ale nechci si hrát na všeználka.
  Jestli je to jinak, prosím, opravte.

 5. Rudolf napsal:

  Čeká Oregon série nečekaných a nevysvětlitelných sebevražd?

 6. one napsal:

  trochu zavadzajuci nazov clanku, Oregon sa totiz este nerozhodol.

 7. michal napsal:

  Že by se Američani probrali z letargie a začali si konečně dělat doma pořádek?
  Tak ještě zrušit korporace, bankstery, znárodnit FED a odstranit obchodování s deriváty a mohlo by být ve světě trochu klidněji.

 8. novapalo napsal:

  Takéto reakcie sú možné len vďaka odvážnym mužom. Teda zámerne píšem vďaka odvážnym mužom a nie ženám. Pretože mužská rola je duálne opačná, ako ženská rola.
  Preto demokracia aj demokratická emencipácia žien je totálna somarina. Pre tých, ktorých sa netýka tento duchovný problém je to sranda, ale drvivá väčšina mužov aj žien doslova duševne trpí depresiami z nepochopenia základných zákonov existencie tohto vesmíru. Prečo teda Oregon sa odhodlal k takýmto odvážnym činom? Preto, čo som napísal vyššie. Povstala veľká skupina odvážnych mužov, ktorí boli vážne frustrovaní svojimi americkými emancipovanými ženami a pochopili, že len oni, muži, môžu niečo zmeniť, a dokonca to ľahko dokážu, ak sa tak rozhodnú a budú ako chlapi držať spolu a žiadne ženy ich od ich zámeru neodklonia.
  Žena ???? ........ problém, ktorý sa neutále v demokratickej degenerácii zväčšuje. Určite oregonskí muži sú tí, ktorí bojujú proti GMO a som si istý, že hlavní ich oponenti sú demokraticky emancipované ženy na druhej strane. Stavím sa, že to tak je. A bude veľká sranda, ako si dá niekto tú prácu, aby urobil štatistický prieskum koľko mužov a žien sú na ktorej strane tohto sporu. Pán Kysucký v knihe "Demokracia je principiálny omyl" napísal približne toto : "Ak chcete znefunkčniť, ale vážne poškodiť a rozvrátiť nejaký úrad, ktorý sa má nejako transformovať, dosaďte na vedúcu pozíciu ženu, prípadne ešte lepšie viac žien a výsledok je istý. Žena nedokáže to čo muž a bezpečne úrad zlikviduje.Žena je pasívny princíp a muž aktívny a nič sa do konca existencie tohto vesmíru v tomto smere určite nezmení."
  Preto ak oregonskí muži nepustia medzi seba ženy, tak určite urobia to, čo si predsavzali. Ak naopak sa medzi nich dostanú ženy, tak z toho nebude nič. Pretože v USA je demokratická emancipácia a dokonca duševná choroba ženský feminizmus na najvyššej úrovni, tak neverím, že sa to oregonským mužom podarí. Nebude z toho nič.......

  • Leoš50 napsal:

   Kysucký, prestaňte už propagovať tie svoje choromyseľné drísty! Jediný principiálny omyl ste tu vy!

  • Jan Jinsky napsal:

   Palo, Palo... Mám pocit, že tu knihu Kysuckého přečetl jediný člověk - ty, jako její autor. Je to sbírka totálních krávovin a nebo somárin, pokud to chceš po slovensku.

   • Justass napsal:

    Dnes máte svátek J.J.: Pro novapala je kniha pána Kysuckého biblí a on sám potom jejím hlavním hrdinou.

 9. ... Gemo modem napsal:

  ...otoč to - DOME. Také "model", "si dom", má vlna -t.j Madona, atd. ... kdo si hraje, nezlobí ...

 10. Tamara napsal:

  VČELY !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!