Potopa, Noe, a mýty o nejstarší bajce lidstva. IV. část.

661ec695be3f1c55dde37534abf99f00Epilog ke komentářům III. části: Až na pár výjimek byla většina na hranici mírné demence. Článek se v kontextu nezabýval tzv satany a anděly, věrozvěsty C/M, slovanskými mýty, atd. Jen mírumilovně nadhazoval racionální otázky týkajících se Archy, globální potopy a přežití živočichů, kteří se podle Bible nalodili na palubu dřevěné lodi. Ta by se při udávaných rozměrech nedala ani prázdná spustit na vodu.

Nejste-li schopni vymáčknou z toho „hemoroidního“ mozku nic jiného než citace z Bible a odkazy na články na googlu, ušetřete tu pochybnou mozkovou kapacitu na činnosti, kde jste dominantní. Tesco, Globus, Albert, atp., možná že dostanete i přidáno.

MTE1ODA0OTcxMjY3MzYwMjY5„Cogito ergo sum“. Myslím, tedy jsem, ale k žádné nesmyslné teorii nás to neopravňuje. René Descartes byl víceméně věřící člověk ale uvědomte si, že se lámalo světové/křesťanské dogma o vesmíru, díky Newtonovi a později Kantovi a La Placeovi. Tento francouzský genius nejen matematicky popsal pohyby planet sluneční soustavy, ale jako jeden z prvních tušil že gravitace mezi nebeskými tělesy se šíří rychlostí „C“x10 na osmou, což znamená sto milionkrát rychleji. Jinými slovy téměř instantně, což je v rozporu z dogmatem úředníka druhého stupně z patentovaného úřadu v Bernu z roku 1905, zrodu „Speciální teorie relativity“. Už více než 100 let je nám podsouváno, že „C“ je konstantní a konečná. Předpovědi o gravitačních vlnách a tzv „gravitonech“, cestování v čase (paradox dvojčat) se nepotvrdily. A fyzikální smetánka navrhuje koncept reliktních gravitačních vln. Progresivní, mladí fyzici očekávají, že „paradigma“ minulého století se co nevidět zhroutí a že formule E=mxC kvadrát, bude z milionů skript a populárních publikací odstraněna. PR „STR“ nabylo v první polovině minulého století extrémních (goebelských) proporcí i přes výhrady renomovaných fyziků. E. Mach z Chrlic u Brna byl jedním z nich (rychlost zvuku = 1 mach). Úředník z Bernu Machovy námitky ignoroval a navíc se o něm posměšně vyjadřoval, podobně jako o H. Lorenzovi, jehož transformace použil. Machův názor, „ že objektem vědy jsou komplexy vjemů za nimiž nestojí žádná objektivní příčina, jenž existuje nezávisle na vjemech“ nikdy nevstřebal. Ale hlásal, že Mach je ubohý filozof.

458690153_640Francouzský matematik Henry Poincaré svou verzi relativity odeslal do „Annalen der Fysik“ o měsíc dříve než Einstein. Prý kvůli bordelu, který tam údajně panoval si nikdo H. Poincarého obsáhlé obálky nevšiml. Byla to náhoda? Přesto, že mu autorství STR nebylo přiznáno (což by dnes ocenil), tak formuloval své myšlenky na lidské poznání reality brilantně. „Pojmy vědy jsou jen dohodou přijaté předpoklady. Otázka o tom, jak odpovídají realitě je zapovězena, protože přesahuje hranice vědy. “Pesimistický“ názor o poznání světa vyslovil anglický matematik,filozof Bertrand Russell. Fyzika vykládá „smyslové vjemy“ jako funkce „fyzikálních objektů“. Rovnice vyjadřující smyslové vjemy pomocí fyzikálních objektů mu_ síme řešit tak, aby vyjadřovaly fyzikální objekty pomoci smyslových vjemů. To je vše. Jsme opět u „platonské jeskyně“. Sir Bertrand byl navíc vyhoštěn z USA za své názory a článek „Proč nejsem křesťan“.

Ale vraťme se zpět k potopě. Ken Hovind (spíše howning), zavilý kreacionista, tvrdí, že to enormní množství vody jež zaplavila celou zemi, spadlo z komet, které explodovaly v zemské atmosféře. Prozatím naše pozorování a nalezené artefakty dokazují, že vše co vstoupí do atmosféry shoří nebo roztaví. Rakety, družice, meteority.

31_344Voda z komet by se odpařila. Nálezy meteoritů jenž dopadly na zem jsou součásti expozice každého krajského muzea. A máme tu další problém. Kdo a jak zajistil to enormní množství žrádla pro zvířata a potravu pro osm lidí na dobu jednoho roku. Jen k jejich přežití by tu archu musel doprovázet konvoj lodí podobného výtlaku se žrádlem, senem, vojtěškou, kukuřicí, zrnem, živými tvory. Jinak by nepřežili a zakrátko chcípli hladem. Všimněte si prosím ateistické tolerance. Nikde zmínka o eukalyptech (koala). Žádný dotaz na bambusové výhonky (čínské pandy). Fakt si myslíte, že dva termiti a navíc bez královny v temném koutku bárky by tu rekreaci zvládli?

O dalších prostorách nutných k výběhu sudokopytníků, koní, zeber, bizonů, žiraf, jelenů, muflonů, kamzíků, losů a sobů nemá smysl ani diskutovat. Bez pohybu by jejich svaly atrofovaly během několika týdnů. To je už druhá výzva. Necitujte Bibli a další boží nesmysly a přihlaste se jako dobrovolníci do Zoo ve vašem kraji a vezměte si na starost stádo jelenů, losů, muflonů, daňků na čtrnáct dní. Většina z vás to pochopitelně nikdy neudělá. Budete se tradičně odvolávat na Bibli, což je pohodlné ve srovnání s kydáním hnoje v Zoo.V cirkusech to vyjde na stejno. Prý tam berou ošetřovatele zvířat, což není ani 1% z toho co měli na starosti Noe a jeho rodina během záplavy. Diskuze mezi věřícími a ateisty se motá kolem počtu zvířat, která Bůh a Noe před utonutím zachránil. Někdo uvádí až 16 tisíc a drobotinu, můry, larvy, komáry, střevlíky, termity, pavouky, včely, sršně a čmeláky přehlíží. Je to insekt a paraziti, entita, která nám z té společné mísy užírá, proklamuje americká firma Monsanto a masivně propaguje ty své geneticky modifikované produkty, jenž nasytí vzrůstající lidskou populaci. Geniální plán. Všichni, kromě elit, budeme v budoucnu žrát hamburgery u MacDonalda a křidílka v KFC a zapíjet je litry Coly.

Hmyz nám vládcům vesmíru je k ničemu a musíme se proti němu bránit. Když této úchylné tezi podlehneme, tak modrá planeta bude bloudit vesmírem pustá a prázdná. Vy věřící fanatici si krátkodobý pobyt na zemi užívejte. Na bludy o Nebi a Sv. Petrovi zapomeňte. A jestliže nejste smíření s realitou, že jsme smrtelní a naše existence je časově omezená, tak vás lituji. Kremace, hrob a okázalá mramorová hrobka mají ve finále společného jmenovatele. Budete hodně dlouho mrtví. A mrtví prd ví. Tak se netrapte. Na konci své životní pouti se zamyslete a buďte vděčni za „vesmírný zázrak“, že jste vůbec byli. Většina se nenarodila a nikdy nespatřila náš svět a tak je naštěstí „hamletovské“ zapeklité otázky “být či nebýt“ ušetřena. Bohužel ani naše generace není sto její hloubku zatím pochopit.

Na dinosaury, alias draky a vejce nikdo nezareagoval. Přece je nevyseděla Noemova stará? A co inkubační doba? Ta je o něco delší než u slepic. Takže lidské kvočny (4) se střídaly, což při té velikosti vajec nebylo sexy. Než opustíme dinosaury, mamuty a ponoříme se do podpalubí tak si osvěžme paměť o imbecilitě některých politiků.

0829_mccain_460x276Při volbách 2012 magor John McCaine (78) si vybral na post vice_ prezidenta krávu non plus ultra z Aljašky, která věří, že planeta je stará 5 tisíc let a že jsme zde žili pohromadě s dinosaury. A lovkyně vlků (střelbou z pušky ze zaměřovačem a z helikoptéry) se dokonce mohla stát „ nejmocnější ženou planety“, kdyby volební karty byly cinknuty jinak a s hrdinou z Vietnamu (7 roků v zajetí) McCainem to seklo. Namísto kohoutku kulovnice by mohla zmáčknout červený knoflík k odpálení raket s  jadernými hlavicemi. Ale neradujme se.

Příští rok ten puntík chce ovládnout „face liftová“ babička Hillary a další magor z rodiny Bushů, Jeb. Uvidíme! Co se děje? Co se stalo? Nic se nestalo. U nás v ČR přece takové krávy máme v parlamentu (Němcová) a již tradičně na postech ministrů obrany (Parkanová, Peake). Ale pozor! Nastal zásadní obrat. Momentálně naši obranu „proti čemu a všemu“ řídí hochštapler Felix Krul. Impresário, herec třetí třídy. Ty strategické vědomosti, jak ubránit zemi proti Rusku a Putinovi asi vstřebal po několika návštěvách americké ambasády. Takže klídek. Když se ale Vladimír naštve, což se může stát, tak za 2 dny projede Ukrajinou a za další týden bude u kanálu La Manche. Slabší kus „Hanibal“ Stropnický to nepostřehne, pokud se to nedoví od mulatky na ČT. Slogany „Gott mit uns“,„God bless USA“ a „Buď připraven“ vyčichly. Ten první a třetí bychom měli oprášit.

Dost, stačí, protože tam u dna, nejnižším podlaží archy je situace horší než na české politické scéně. Naivně předpokládejme, že prostor dole Noe spravedlivě rozdělil na dvě poloviny a zaplavil nejen mořskou, ale i sladkou dešťovou vodou. Kytovci, kteří se živí planktonem a Jonáše nežerou, byli unešení do té doby, než zjistili že v tom plivátku o délce 75 metrů si ani nevydechnou, natož aby se ponořili do větší hloubky. Vorvani, kosatky, delfíni, žraloci, murény a chobotnice neměly dobrý pocit. Dvě sardinky, co se tam proháněly nezakládaly důvod k optimismu. Jestli je některý člen rodiny občas přikrmil kukuřicí, nevíme. V tom druhém sladkovodním plivátku to bylo o něco lepší. Sumci záhy zjistili, že dole na podlaze v 3 metrech kromě exkrementů nic není. Hlavatky, štiky, pstruzi to vzdali a šli na hladinu do toho smradu a tam s břichy nahoru chcípli. Vydrýsci měli rej. Zato bobři nechápali co se děje. Žádná tekoucí říčka, jezero a stromy na stavbu hrází a doupat. Scenerií v té sladkovodní říši v arše vystihuje s nadsázkou text lidové odrhovačky. “Po řece Moravě plavaly hovna try, ľuďá si mysleli že sú to ondatry“. Tak odpovědi a protiargumenty tentokrát nehledejte v Bibli, ale ve vlastním mozku.

Upozorňuji předem že na otázky„jakou barvu má žárlivost“ nebudu reagovat. Ale tuším, že populární krteček, který se navíc přemnožil a devastuje naše zelinářské zahrádky se do Evropy po podzemním maratonu (3 tisíce km po vypuštění z archy) zřejmě prohrabal.

Fine.

Předchozí části:

http://www.nwoo.org/2015/04/25/potopa-noe-a-myty-o-nejstarsi-bajce-lidstva-iii-cast/

http://www.nwoo.org/2015/04/17/potopa-noe-a-myty-o-nejstarsi-bajce-lidstva-ii-cast/

http://www.nwoo.org/2015/04/08/potopa-noe-a-myty-o-nejstarsi-bajce-lidstva-i-cast/
93 Komentářů k Potopa, Noe, a mýty o nejstarší bajce lidstva. IV. část.

 1. varachamichara napsal:

  Jsem zmaten . Má ten článek hlavu a patu? )))

  • Contumax napsal:

   Nemá... ani hlavu ani patu a nazývá se to blábolení ...

   • Vladislav napsal:

    Contumaxi,
    jsi jako bojovník proti nacismu spoléhající na "jiný" nacismus. Ježíš Nazaretský kdysi prohlásil, že přišel ke "ztraceným ovcím národa izraelského", byl popraven a jeho vrahové poté, co pochopili, že by se dalo jeho názorů šikovně využít, VNUTILI takto vzniklé křesťanství všem, kteří se tomu nedokázali ubránit.
    Slovan nepotřebuje Ježíšovo učení. A to ani takovou, ani makovou jeho odnož. Své subjektivní názory na to, kdo a jak z křesťanů si toto učení vykládá "správně" či "nesprávně" si nechej - nejsou totiž podstatné. To, že na křesťanství může být třeba 30% správných věcí, ještě neznamená, že jde o "správné" učení!
    My máme naše duchovno, naši spiritualitu, naše hodnoty! Věci, které jste se nám snažili a snažíte vy křesťané vyrvat, ukrást, zničit! Díky nim jsme přežívali tisíce let, a byly to tisíce let DOBROVOLNÉHO života s touto vírou, nikoliv křesťanství vnucovaného vrchností!
    Tvá víra je víra vymyšlená Židy pro ne-Židy. Měla a má nás zotročit, udělat poslušné ovce svých pánů. Spojení křesťanství a boje proti NWO je oxymorón.
    Je to totiž právě naopak. Nemůžeme být svobodní a "sví", pokud jsme zároveň křesťany. Stejně, jako nemůžeme jet na výlet, pokud máme svázané nohy. Bojuješ za bestii, dáváš svou energii něčemu, co ve skutečnosti nemáš rád - a nevíš to!
    Je škoda tebe i dalších naivních křesťanů. Budete zneužiti, použiti, sežráni jako husité, kalvinisté a další protestanti v českých zemích, jako každý, kdo upsal duši něčemu, co má ve skutečnosti úplně jinou podobu, než se on naučil věřit.
    Škoda vás!

    • Contumax napsal:

     Vladislav

     Pokud jsi mě přirovnal k nacistovi, Tak jsi úplně ale úplně mimo mísu... Tvůj problém...!!!

     • Vladislav napsal:

      Omyl, nepřirovnal jsem tebe k nacistovi, ale Starý zákon k Mein Kampfu, a na tom trvám.
      A taky trvám na tom, že "argumenty" typu, že za chyby a zločiny křesťanství mohou pouze konkrétní lidé, jsou stejně tupé, jako tvrdit, že třeba komunismus nebo nacismus byly v pořádku, a všechno zlé, za co zodpovídají, bylo pouze chybou lidí, kteří si je špatně vyložili.
      Zamysli se nad slovy toho svého Ježíše (člověka, kterého si vážím i já) o ovoci a stromu!
      To, co dnes je, je z podstatné části ovocem křesťanství, protože to bylo právě především ono, co tady 1000 let formovalo realitu!
      To jsou fakta, která těžko oddiskutuješ.
      My Slované potřebujeme NAŠE bohy, NAŠI spiritualitu. Díky nim a ní jsme sem totiž přišli, udrželi se, odolali nepřátelům, rozmnožili se a přežili.
      Poděkuj Velesovi za moudrost, Perunovi za sílu, Radegastovi za pevnost rodů!
      Ježíše nechej Židům - jak sám řekl, byl k NIM poslán, a je pouze jejich chybou, že ho odmítli a zabili.
      Jejich Ježíš, jejich problém, ne náš!

    • citatel napsal:

     autor, prosim ta mohol by si konkretnejsie popisat tvoje duchovno, spiritualitu a hodnoty ? vopred dakujem. citatel

 2. Jano napsal:

  Clanek ma ale jasny ciel. Popret Boha za kazdu cenu a zosmiesnit na hemeroidne mozky tych co v neho veria. Autor clanku zjavne bibliu nestudoval, lebo inak by zistil minimalne dve taketo okolkosti:
  1. Archa bola chystana na svoju rocnu plavbu cca 120rokov.
  2. Boh je panom casu a moze s nim narabat podla svojho uvazenia. A archu mal vo svojej osobnej starostlivosti.
  Autor clanku nam v skutocnosti opisal to, ako by bolo pre neho a ostatnych ludi nemozne taky projekt zrealizovat.

  • Tomas Rybar napsal:

   Clanok Boha nepopiera, v podstate sa o Bohu nezmienuje. To je obvykla nafukanost krestanov, ze stotoznuju Boha a nabozestvo. Clanokzosmiesnuje ludi, ktori pokladaju legendy starych narodov za nespochybnitelnu pravdu. Teda vlastne len jedneho naroda, hoci podobne legendy mali vsetky narody a ten vyvoleny od inych casto opisoval. Legendy boli stvorene pre negramotnych pastierov na pociatku civilizacie a ich uroven tomu zodpoveda. Moderny clovek tiez musi poklesnut na uroven starovekeho pastiera aby sa tie pribehy mohol brat vazne.
   Tu uvedene namietky su peknym prikladom takeho toporneho snazenia. Boh ako vsemuhuca bytost by urcite nasiel elegantnejsi sposob, nez 120 rokov v svojej osobnej starostlivosti budovat archu. Na pribehu o potope nie je nic bozske. Postavit archu a zobrat tam po pare zvierat je ludske riesenie. Boh stvoritel vsetkeho nepotrebuje materialne prostriedky (lod) na dosiahnutie svojich zamerov.

   • Ekklesian napsal:

    Tohle vše je v zásadě pravda, přesto to proběhlo tak jak nás informuje Bible. Není důvod nevěřit. Ale zároveň je dobré vzít i v úvahu zde zmíněné, že Bible (i původní boží zákony a zvěst, příběhy lidu jediného a nestvořeného Boha Stvořitele) je kniha, která má a musí mít moc uchopitelně oslovit deseti tisíce generací lidí, každého jinak na výši po stránce duchovní, technologické, kulturní. Je to kniha přinášející vše podstatné co nám Bůh sděluje, která nám dává návod ve všech oblastech života a žití jak být spravedlivý a žít tak aby život byl plný a naplněný (Bůh nás stvořil, zná naši podstatu a to co potřebujeme).
    Již jen toto je mistrovské dílo a učiněný zázrak, ale není se čemu divit, vždyť Bůh vede každého kterého vyvolil, a očistil sám před sebou od hříchu, jedinečnou cestou a dává mu poznání podle potřeby. Nevěřící či rouhající se odpadlíci to nepochopí, protože nejsou a nechtějí být blázny v očích světa, který má v moci Satan, Bůh jim otupil mysl, oči i uši (neuvěří když uslyší, ani když spatří na vlastní oči).

    Vraťme se k potopě, kterou mnozí odmítáte.

    Uvědomte si, že Bůh nechal umřít i Lámecha (tělesného otce Noe) ještě před naloděním na archu, což muselo být jednak milostivé k Noemu a jednak tím bylo dáno zadost boží spravedlnosti (on si pravděpodobně nezasloužil zachránit, přesto dle svého věku 777 let mohl ještě přirozeně po potopě žít, možná i 200 let).

    Zásadní problém při přemýšlení a diskusi o potopě vychází z nectění a nepochopení několik zásadních vlastností Boha (výčet není úplný):
    - Bůh činí co se mu zlíbí
    - Cílem Boha je oslavit se a oslavit svého Syna (Syn oslavil Otce při přijmutí úkolu svým životem ukázat lidem jak vypadá dokonalý obraz Stvořitele jednající podle jeho vůle, včetně vykoupení vyvolených z hříchů a vzkříšení jejich ducha k novému životu; Syn se oslavil právě na nás svým činem, tím že sám nepodléhá smrti z hříchu a že má moc vzít si svůj život zpět, stejně jako ho dát komukoli uzná za vhodné)
    - Bůh je absolutně milující i spravedlivý zároveň, vždy dostojí svému slovu

    Můžeme jen spekulovat proč zvolil způsob záchrany vyššího života ve Stvoření a zejména pak Člověka jaký zvolil. Nebudeme to vědět jistě, protože jeho cesty i myšlenky nejsou našimi. Lze uvažovat o tom, že kvůli spravedlivosti i milosti mohl chtít aby se zpět k němu obrátilo více lidí či aby ho nebylo možné označit za nespravedlivého který jim šanci nedal, či šlo o příležitost oslavit se,...
    Způsobem jakým to pitváme se nedostaneme nikam, je to zbytečné. Uvažte jen, že muselo trvat mnoho generací zvířat než se shromáždili v okolí archy, musela pro ně být přichystána spousta žrádla, samotné naloďování, jen lidmi by muselo trvat velmi dlouho,... To vše a milion mnohdy i důležitějších věcí proběhlo jen díky Boží vůli, protože On tomu tak chtěl. Nakonec i vchod do archy uzavřel Stvořitel a archu následně kormidloval.

    Dokud neuvěříte ve Stvořitele, a to že je všemohoucí, ideálně nepřijmete jeho vlastnosti kterými se nám dal poznat, nemáte šanci dále nad ničím přemýšlet. Už Pavel to popsal v listu k Římanům (1:20) tak, že "Jeho věčnou moc a božství, které jsou neviditelné, lze totiž od stvoření světa vidět, když lidé přemýšlejí o jeho díle, takže nemají výmluvu." Pro některé zejména pak platí i verš (Římanům 1:21): "Poznali Boha, ale nevzdali mu čest jako Bohu ani mu nebyli vděčni, nýbrž jejich myšlení je zavedlo do marnosti a jejich scestná mysl se ocitla ve tmě."

    Někdo tu například zmiňoval záchranu všeho živého na zemi. Jde o můj osobní názor, ale věřím že blízký pravdě jakou dokážeme jako lidé uzřít…

    V minulosti byli prakticky všichni opravdoví vědci i věřícími v jediného a nestvořeného Boha, Boha Bible. Dokonce i neznaboh Darwin, který vyzvednul k proklatému světu (Bůh zemi i lidstvo proklel, když Adam s Evou zhřešili) sumu nauk popírající Boha, pravidelně přispíval na misii, když uviděl pro něj neuvěřitelný zásah evangelia na pro něj nižší rase. O něm ale hovořit nechci.

    My lidé jsme ani nepoznali ani nepochopili Stvoření. Teorie strun a podobné zhovadilosti jsou spíše lákavou nabídkou jak Boha urazit či se od něj nechat odvést. Myslím, že kniha Henochova (která je i součástí kánonu Bible u východních křesťanů), poukazuje i na to že Bohu se nelíbilo ani to, když démoni učili lidi zpracovávat a užívat byliny. Jde o to, že stačilo a stále stačí Otce o pomoc požádat, a nedojde-li k porušení nějakého principu kolem Otce (jeho vlastnosti, přívlastky, zákony, přísliby) a je-li to jeho vůle (chápejte Otec dělá i přímé zásahy do stvoření, pro nás zázraky) a vy se řídíte jeho nařízeními, pomůže. Nejtěžší je si uvědomit, že žitím spravedlivým životem (tedy podle řádu který Bůh stvořil a nařízení která lidem dal) znamená žít v plnosti i hojnosti, bez potřeby obcházet autoritu Boha, i hledat učení která by Boha znevažovala (dělala lidi domněle na Bohu nezávislými jedinci). Kdo opravdu věří (tedy i v seslaného nám mesiáše Ježíše Krista, vtěleného božího Syna kterému bylo umožněno aby měl podobně jako Otec život sám v sobě), jistě zažil i svůj osobní zázrak (kdy přinejmenším nepravděpodobné se událo, mnohdy i opakovaně) v čase kdy to opravdu potřeboval, tak má i osobní důkaz v oblasti duchovní či pro něj uchopitelný důkaz přímo mu ovlivňující uchování života či zdraví.

    Jednou z veřejných věcí jsou i názory pana Béchampa (spolupracovník Pasteura, který znegoval jeho teorii, kterou následně svět přijal). To je to o čem hovořím, že mám z vlastní hlavy (pozorování života který se mne přímo dotýká).
    Domnívám se, že pan Bécham byl konfrontován s určitými ději které probíhají ve Stvoření a my je nechápeme, ději přímo souvisejícími s podstatou života i když pravděpodobně až v nějaké hrubší fázi kterou jsme schopni pozorovat. Nebudu psát o čem jeho zjištění je, ale chci poukázat na to, že všechny životní formy (teď se bavím zejména o dračích tělech, ještě z dob než démoni zkřížili své sémě draka s člověkem - brali si lidské dcery, a vznikli Nephilim, stvůry, obři i hrdinové dávnověku) které tu byly tu být zase mohou, budou-li vhodné podmínky (mimochodem Satan byl nástrojem pro splétání kořínků života a proto se možná neustále snaží o zneužití daru člověka rodit bytost i s duchem, u Nephilim se to nepovedlo a byly to zrůdy bez duší, a v době před potopou se opět lidé dobrovolně pářili s démony...) A přinejmenším Leviathan tu prý znovu bude. Chtěl jsem ale poukázat na to, že některé tvory mohl i Otec nechat znovu zrodit, protože život prostě plodí zase život a možná nemusel ani extra zasahovat, protože prostě je to součástí určitého řádu který ve stvoření panuje a který mi lidé nikdy nepochopíme (přinejmenším dokud se budeme soustředit na neuchopitelné teorie místo pozorování a přemýšlení o Bohu a jeho díle) a myslím že Bůh ani nechce abychom zkoumali, my se na něj máme s vírou obracet.
    Myslím že nejen Člověk byl zásadně pozměněn, ale i celé Stvoření tak aby se podobné scénáře snadno neopakovali, přesto myslím že hned po potopě byla neuvěřitelná úrodnost, plodnost i hojnost. Protože Bůh chtěl. Podobně neužitečně by šlo spekulovat o tom zda tvory čisté požadoval Bůh na arše v sedmi párech kvůli riziku vyhynutí, či proto aby více zaplnili svět?!

    Ještě dodatek, co se týká vody.
    Uvědomte si, že například hned po stvoření světa byla země zavlažována pravidelnou záplavou z důli, než Bůh oddělil vody nebeské od pozemských a začal koloběh vody tak jak ho známe dnes. To je jen taková myšlenková berlička, pro ty uvážlivější, kteří si nedokáží představit že i ty vody nad hlavou tam setrvávají jen díky autoritě Boha Stvořitele, mocnostem působícím ve stvoření, tedy i částí toho co mi lidé popisujeme jako fyzikální zákony, kterými se většinou opět, i když "nevědomky", vedeni Satanem (odpůrcem Boha) snažíme popřít Boha a podsunout si myšlenku, že jsme na Bohovi nezávislí, že ho nepotřebujeme…

    Potopa je velmi zajímavé téma, ale spíše jako součást historického celku, než sama o sobě. Protože poučení z potopy, a jejího začlenění do celého příběhu lidí, budeme brzy potřebovat.

    • Ekklesian napsal:

     Žádné deseti tisíce generací to pochopitelně nebyly, za svou chybu se omlouvám.

     Řekněme, že právě od Noeho a potopy světa by mohlo jít o 350 generací, budeme-li uvažovat že každých 20 let se zrodí nová generace (tedy vycházím-li z úvahy, že lidé po potopě plodili děti podobně jako tomu bylo až do nedávna, kdy opět poklesla plodnost).

     I tak, ale každý musí vidět sílu a plnost slov a sdělení Boha. Jen za posledních 1500 let, kdy máme v zásadě Bibli dnešní podoby ji zkoumalo bezpočet lidí s různými záměry a přesto nebyla zásadním způsobem zpochybněna. Naopak se ukazuje její komplexnost a pravdivost.

     Jak se říká, dnes už vás může překvapit (rozlobit i naplnit) jen Bible. Vyvarujte se ale filmových zpracování a konečně i volných převyprávění Bible, jaké zde činím i já, sáhněte přímo po této knize všech knih a čtěte. Najdete v ní vše, včetně vysvětlení důvodu vašich každodenních starostí i způsobu jak je řešit, což je ale pro většinu z nás oříšek, protože základem bude opět víra z které vyvěrá veškeré naše další konání i jednání.
     Ani Petr neměl dostatečně silnou víru aby na Pánův přímý příkaz přešel po vlnách až k němu. Žádejte o přeměnu, s ní poroste i vaše víra, postupně jak se budete měnit.

     • Vladislav napsal:

      Dokážeš, Ekklesiáne, aspoň připustit, že tvůj, tedy křesťanský, výklad světa, nemusí být vůbec pravdivý?
      Že je to prostě pouze jedna z verzí, podobně, jako mají svou verzi buddhisté, hinduisté, muslimové, jako měli svou verzi naši slovanští předkové?
      Tvůj bůh (záměrně píšu s malým "b") nemůže být tím pravým i z dalšího důvodu, než jsou ty, které jsem už napsal. Než sem přišel jeho údajný syn Ježíš, skrze něhož by se lidé výlučně měli dobrat posmrtného života, tak tady byly tisíce generací lidí.
      A pro všechny tyto lidi máte k dispozici jen očistec, předpeklí, nebo jak to nazýváte...stejně jako pro miióny "divochů", kteří si žili někde v Americe před Kolumbem, a o tom, že někde existuje nějaká Jediná Správná Víra, neměli tušení.
      Prostě a jednoduše: někdo žil příkladným životem třeba před 3000 lety, ale protože nepotkal Ježíše, má smůlu.
      Zatímco jiný to "štěstí" měl, žil jako prase, ale na smrtelné posteli se začal strachy kát, nějaký fráterník mu dal "svátost" a on tak měl šanci.

      Já i pro toto nejen že s vaším náboženstvím nesouhlasím, já jím OPOVRHUJU.
      Je z něj na sto honů cítit židovina, tedy to proti čemu mj. brojil i ten váš nazaretský prorok.
      Těch paralel mezi hlavními pilíři vaší víry a dnešním NWO dokáže najít spoustu kdokoliv, kdo není zaslepen vaší "vírou".
      Dokázal bys to i ty - ale, bohům žel - Jehova ti zaslepil rozum a ponechal ti jen "víru".

     • Ekklesian napsal:

      Vidím, že tvůj požadavek na cenzuru byl vyslyšen a moje odpověď (opakovaně) nebyla uveřejněna. Přesto ti (nebo je to spíše můj pohled, který sděluji všem) zkusím objasnit ještě jednu věc.

      Přestaň se zajímat o "život věčný", způsobem jakým to děláš! Příslib života věčného sice existuje, a jak říkám Bůh za svým slovem stojí, ale…

      Ty jsi Boha (skrze jeho popis a činy, o osobním vlivu nemluvě) vůbec nepoznal a není tedy možné ani to abys po něm vůbec žádal aby tomuto slibu dostál.
      Je totiž mnoho příslibů, mnoho spravedlivých zákonů, i mnoho zdánlivě jednoznačných omezení/nařízení od Boha. Vytvořených pravděpodobně pro malý rozhled člověka, jeho nechápání a celkovou jeho malost, i znalosti toho jakým mocnostem je podřízen. Toto vše je naše berlička, naše rychlá pomoc v tísni, kdy si nedokážeme rychle vybavit koho žádat o pomoc a radu, či pro ty co nemají s Bohem tak blízký vztah (z nejrůznějšího důvodu, a třeba i jen dočasný).

      Musíš chápat, že Bůh dostojí všem svým slovům, příslibům, zákonům,… vše zhodnotí, nikomu neukřivdí, neb všechny své děti miluje ale zároveň je spravedlivý.

      Nemusel bych ti toto vše psát, kdybys přijal alespoň to, že po pádu (Adama a Evy, myslím že je i tvoji démoni v nějaké formě připouštějí) jsme všichni naskrz zkažení a špatní a tedy nemáme na život věčný ani nejmenší nárok, nebude-li to vůle Boha (a i tehdy musí zůstat spravedlivý, a proto nás sám před sebou a jen kvůli sobě očistil od hříchů). Ten komplex vlastností padlého stvoření jménem Člověk, které snad ani nelze vypsat, je děsivý a nemůžeš nic z toho popřít, stačí se dívat kolem sebe, a to je jen to viditelné a chápatelné, my prostě propadáme hříchu, jsme hříšní skrz na skrz, a tedy jdeme ke smrti (nevím jak to vyjádřit, ale nemyslím tím jen smrt těla).

      Zabývat se otázkou života věčného je podle mne zbytečné, mimo naše schopnosti chápat i schopnosti toho dosáhnout. Cílem musí být poznání Pána a Otce (Stvořitele).
      Já třeba dnes stále ještě přemýšlím, zda by mi Otec dovolil odmítnout účast na životě věčném, ale již dnes vím jak je ta myšlenka nesmyslná a mimo, protože jde o moji starou tělesnou myšlenku. My jsme prostě Bohem a pro Boha stvořeni, proto nikdo kdo měl s Bohem přímý kontakt (nazývám to tak protože nevím jak to pojmenovat, ani zda jde opravdu o druh kontaktu jaký budeme se Stvořitelem mít) netoužil už celým svým srdcem a celou svou podstatou již po ničem jiném než po něm.

     • Ekklesian napsal:

      Přemýšlet o čemkoli jsem pochopitelně schopen, jinak bych nemohl procházet ani tento web a rozsuzovat ty miliony závadných informací, které potkávám na každém kroku.

      Jenže já prostě věřím, vnímám, a dostal jsem i důkaz. Přitom mne nikdo k Bohu nevedl, nikdo se mne nesnažil přesvědčit, nikdo mi nevnucoval evangelium,...

      Opak, tedy nevíra, je tvůj zásadní problém, který ti nedovoluje vnímat věci, které dnes vnímáš určitým způsobem, jiným způsobem. Nebude-li ti shůry dáno, tedy od Stvořitele, nic se nezmění.
      Já bych řekl, že tě démoni drží pevně ve svých rukách, nebo jsi pravdu poznal a ze své vlastní svobodné vůle jsi se od Boha odvrátil (což ti bylo umožněno) a dnes záměrně lžeš, vytváříš chaos a odvádíš od Boha další jeho děti.

      **

      Vzhledem k tomu, že to zde opět vypadá na fungující cenzuru, dovolím si k tomuto příspěvku (který jakožto reakce na tebe snad projde) přidat ještě odlišnou informaci, kterou považuji za důležitou, přestože pro ni nemám jednoznačnou podporu v Bibli (přinejmenším v českých překladech).

      Hovořím o informaci týkající se masa. Povolení jíst po potopě maso všech živočichů, versus Ábel (tedy syn Adama a Evy) který již byl pastýřem ovcí. Tuto informaci jsem původně uvedl v odlišném vlákně této diskuse, ale od včerejška se neprobojovala, zatímco dnešní příspěvky ano.

      Podle Genesis (9:3-6, Ekumenický překlad, revize 2001) pravil Bůh Noemu:
      "Každý pohybující se živočich vám bude za pokrm; jako zelenou bylinu vám dávám i toto všechno. Jen maso oživené krví nesmíte jíst. A krev, která vás oživuje, budu vyhledávat. Budu za ni volat k odpovědnosti každé zvíře i člověka; za život člověka budu volat k odpovědnosti každého jeho bratra.
      Kdo prolije krev člověka, toho krev bude člověkem prolita, neboť člověka Bůh učinil, aby byl obrazem Božím."

      Lidé čtoucí Bibli v angličtině, někdy tyto verše vykládají jako příkaz jíst maso, což v češtině nemusí až tak vyznívat.

      Většinou se také domnívají, že to nějak souvisí se snahou démonů a jimi stvořených náboženství, ale i dnes módními názory na "zdravou stravu", vnutit lidem myšlenku na nejezení masa a učinění z nich vegetariány. Patrně s tím nějak souvisí i úchylná láska ke zvířatům, která jsou u nich postavena na vyšší úroveň než člověk, o Bohu nemluvě.

      Co o tom praví například "Re-bbe-ca Bro-wn, ve své knize Při-šel o-svo-bo-dit za-ja-té":

      Normálně přebývá lidský duch v přirozeném těle. Přesto nám mnohá písma ukazují, že přirozené tělo člověka může žít i poté, co je odděleno od ducha. U duše tomu tak není. Jestliže duše jednou opustí přirozené tělo, toto tělo umírá. Proto se ta mnohá místa v Bibli, kde se mluví o přirozeném těle, vztahují i na duši. A přesto jsou přirozenému tělu zvláštním způsobem odčerpávány síly, jestliže se v něm zrovna nenachází duch.

      Po všechna ta léta, co stojím v této službě, mi Pán ukázal, že tato zátěž v tělesné rovině je pozoruhodná tím, že má za následek akutní nedostatek bílkovin. Nebudeme-li při intenzívním boji pečlivě dbát na zvýšený přísun vysoce hodnotných bílkovin, pak zeslábneme. Bible má k tomuto tématu mnoho co říci. Již od Boží smlouvy s Noem, kdy Bůh Noemu přikázal, aby jedl maso, se Satan se svými démony pokouší člověka od jezení masa odvrátit. Je zajímavé, že současní hinduisté a mnohá východní náboženství (která koneckonců jsou různými formami uctívání démonů) věří, že úspěch média anebo i mistra, kteří získávají sílu od démonů, jimiž jsou obsazeni, závisí na přítomnosti jakési jemné tekutiny v těle zvané »akasa«. Tato tekutina se prý rychle spotřebovává, a bez ní by démoni nemohli působit. Tato tekutina, praví hinduisté, se obnovuje pouze vegetariánskou výživou a odříkáním se od masité stravy.

      P.S.
      Toto další pokus sem dostat moji starou odpověď, která neprošla cenzůrou.

  • Contumax napsal:

   Jano

   Souhlas s Tebou...!!!

 3. Vladislav napsal:

  Jak uvedl Tomáš Rybár: božské nerovná se křesťanské! Křesťané si v našich končinách udělali patent na víru, osobují si něco, co jim nepřísluší a nikdy příslušet nebude!
  Naši předkové měli své bohy, měli svou spiritualitu, tisíce let předtím, než jakýsi Žid v sandálech začal kázat kdesi v poušti dalším Židům, a ti pak to, co se dozvěděli, začali nutit zbytku světa.
  Blud o potopě je jedna z největších debilit, jakým kdy lidé uvěřili. Jak píše autor, každý, kdo se někdy staral o nějaké zvíře, ví, kolik toho dané zvíře sežere a spotřebuje, zejména za rok. Každý, kdo na rozdíl od galilejských idiotů nepovažuje přírodu pouze za "věc", ví, jak složité a komplexní je předivo přírodních zákonů, jak komplexním systémem je třeba jediný čtvereční metr lesa.
  Monoteističtí bludaři to ovšem ignorují. Z lokální potopy někde na Blízkém východě, sepsané v židovských knihách, udělali potopu celosvětovou, protože přece křesťanské se týká všech, podle stejné logiky, podle jaké se i židovské hodnoty považují za univerzální. Tito bludaři jsou ochotní věřit, že na jakési dřevěné kocábce zachránil jakýsi Židák kdysi všechny světové ekosystémy, a to jednoduše tak, že tam ta zvířata přivedl:-(
  Je to jen tupé? Ne, je to směšné a ubohé. Je to tmářské a trapné. Tato civilizace vznikla a rozvíjela se díky moudrosti starých Řeků, Římanů, Slovanů, Germánů a Keltů. Pak měla ve svém vývoji tisíciletou pauzu, kterou nazýváme christianizací a středověkem. A teprve po ní, jakmile se začaly bourat kláštery a do lidských domovů se začalo vracet světlo Jarily-Slunce (renesance, osvícenství), vývoj lidského poznání mohl pokračovat.
  Táhněte, (ne)milí křesťané, zpátky za svým prorokem do izraelské pouště. Naše poznání je založeno na tom, co VÍME, ne na tom, v co si přejete, abychom UVĚŘILI. Kdo je silný, chce vědět, kdo je slabý, potřebuje věřit!
  Táhněte někam, bludaři a tmáři, ničím jste nepřispěli a nejste vítáni!

  • Contumax napsal:

   Vladislav

   Mluv za sebe a ne za ostatní ...!!!

   Si četl slovanský védy a co jako ...???

   • Vladislav napsal:

    Kdyz nas v roce 1968 okupovala vojska Varšavské smlouvy, psali lide transparenty:
    - Lenine, vstavej z hrobu, Brežněv se zbláznil!
    Ty a dalsi fanatičtí křesťané mi svou naivitou či zaslepenosti připomínáte tyto lidi.
    Oni si mysleli, ze komunismus/socialismus je správný, to jen Brežněv se odchylil.
    A vy si zase myslíte, ze za vše spatne v krestanstvi muzou chyby konkrétních lidi.
    Jenže nic neni dal od pravdy! Kdyby to takto bylo, tak by krestanstvi svet někam posunulo, udělalo ho "lepším".
    Jenže nic takového se nestalo. Za vše dobre, co v nas, v teto kultuře, je, vděčíme odkazu antiky a našich předků.
    O krestanstvi upadá zájem ne proto, ze by o to nekdo usiloval, ale proste proto, ze v okamžiku, kdy přestává byt prosazováno násilím, ztrácí i vyznavače...
    Uzavřu citátem nikoliv boha, ale člověka Ježíše Nazaretskeho: strom poznáte po ovoci...
    Vy křesťané tomu tady šéfujete uz 1000 let - takze to, kam jsme se dostali, je ovoce prave toho vašeho stromu!
    Proto odtahnete - měli jste dost casu - a stačilo!

    • Contumax napsal:

     Vladislav

     Mýlíš se Ježíš Kristus se sice nazýval synem člověka to znamená, že miluje člověka a je zároveň Bůh Vykupitel a Spasitel světa....!!!

     Ježíš Kristus je Bůh a Bůh je trojice: Bůh Otec a Bůh Syn to jest Ježíš Kristus a Duch Svatý...

     • Vladislav napsal:

      Křesťanské bláboly. Ježíš z Nazaretu, historicky prokázaná postava, kazatel, reformátor židovské církve, to jsou fakta.
      Všechno ostatní je produkt křesťanstvím vymytého mozku. Já jsem Slovan, mám své bohy, své hodnoty, pokud se ty potřebuješ klanět Židovi z pouště, tak to dělej, ale nenuť to ostatním.

    • Ekklesian napsal:

     Člověče, celá Boží zvěst je kromě jiného i o úpadku lidstva, zhoršování se poměrů mezi lidmi navzájem i mezi lidmi a Bohem, což je ovocem odpadnutím od Boha a jím stanovené cesty. Hovoří o tříbení lidí a vzrůstající moci satana, šířícím se zlu a úkolu těch Vykoupených z moci Satana a hříchu.

     Jak můžeš očekávat ráj na zemi, když křesťané nejsou Kristovci (jak se pravděpodobně sám snažíš poukázat, ale děláš to způsobem že opět Boha znevažuješ a vyznění tvé myšlenky je v konečném důsledku celkově závadné). Toto vše je dáno lidskou podstatou a propadnutím hříchu, tím že to Stvořitel dopustil a tobě lidský červe nezbývá nic jiného než to příjmout. A ty víš dobře, že jsi to i přes své záměrně podivné nářky přijal.

     My v Kristu se nebojme, nepodléháme zlému a je jasné, že když Bůh s námi kdo proti nám a jakou má šanci (bez dovolení u samotného Otce, nás vyzkoušet, na nás nemá právo)!

 4. Jan Jinsky napsal:

  Brát Bibli doslova je pitomost. Bible je alegorie, ne skutečný popis událostí. To je jako chtít pomocí Bible odvodit plány na stavbu raketoplánu.

  Článek je praštený...

  • Vladislav napsal:

   Bible je Mein Kampf, ktery si svou nenávistnou prvni části, Starým zákonem, nezada s těmi nejnenavistnejsimi pamflety.
   Bytost, o které tato slatanina píse, neni a nemůže byt Bohem. Je to nenávistná zrůda, démon.
   Pravy bůh, světla bytost, nikdy nevybizi nikoho k násilí jen kvůli odlišné víře, netestuje silu viry otce podle toho, zda je ochoten obětovat syna, apod.
   Je to lez všech lži.

   • Jan Jinsky napsal:

    Nesouhlasím s tím, že to je Mein Kampf. Ale to nemění nic na skutečnosti, že se v článku bere archa Noemova jako loď, jako fakt - a to je fakt totální zabedněnost autora. Tohle snad nemůže napadnout ani malé dítě.

    • Contumax napsal:

     j.j.

     Bible píše přesně všechno co v ní je, všechny události jsou pravdivé a všechna proroctví se naplnila na to jsou důkazy , a mimochodem podívej se na web Biblická archeologie nebo si najdi jiné informace a to nejen o potopě ...

     • Vladislav napsal:

      Ty jsi nebezpečný šílenec, měli by te zabanovat.
      Pokud bude nekdo profil "typického" odpůrce NWO brat podle militantních křesťanských fanatiků tvého typu, vyřídí NWO své odpůrce paratkem.
      To je proste TMA.

     • Jan Jinsky napsal:

      Bible je filozofie a souhrn morálních pravidel. Ne příručka na stavbu lodi.

     • Contumax napsal:

      Vladislav

      To se ještě uvidí kdo z toho...

      NWOO je satanova práce a Ty si myslíš, že si Bůh neochrání svůj lid ...???
      Ježíš Kristus sedí po pravici Boží a každý den se za nás, za věřící lid přimlouvá ...

      Křesťan nesmí mlčet, když vidí nepravost, takže se ještě uvidí kdo je kdo bránit pravdu, slabé není hřích ale povinnost...!!!

      Nebezpečně nevědomí jsi Ty...!!!

     • Ekklesian napsal:

      Jen aby jsi se nespletl. Jak sám poukazuješ, Bůh ani jeho Syn, ani jeho vtělení do Syna člověka, Ježíše Krista, nejsou příznivci všeobjímající super lásky (ke které vás vedou náboženství stvořená démony).

      My Kristovci můžeme (nemá cenu zde pitvat okolnosti je to pro tebe nepochopitelné) i zabíjet i zvážit uplatnění starého dobrého zákona oko za oko, zub za zub, nebude-li Boží vůle odlišná.

      Svým způsobem musí být, ten kdo opravdu věří slovům Bible a poznal Boha Bible mnohem radikálnější a militantnější než kdokoli z vás odpadlíků, protože nosíme v srdci obraz Stvořitele i Pána (tak jak se nám dal poznat) a cítíme vlastním srdcem i Duchem co jako obraz našeho Stvořitele můžeme učinit a co již ne. Konečně (viděno očima zaslepených) pro naši tvrdost většina z vás odmítá ve Stvořitele uvěřit, jde o berličku kterou vám pravděpodobně nabídla vaše hříchem postižená mysl a srdce.

  • Contumax napsal:

   j.j.

   Pro Tebe je brát doslova Bibli pitomost, tak za 1.některá ustanovení a zákony se doslova brát musí a a za 2.jiné jsou obrazně řečené ale to Ty nezvládneš a víš proč ...???
   Protože Ti to není dáno... toť vše...!!!

 5. Paul Durham napsal:

  Autore, vybral jste si k zápasu v košíkové soupeře bez rukou. Nicméně zábavnou formou.

 6. Vlabi napsal:

  Deharsi,
  tvoje uvažování je mi blízké a ráda bych si tvůj článek přečetla. Pokud však autor už v první větě obvińuje čtenáře z demence, nějak ztrácím motivaci.
  Škoda. Tak snad někdy příště... :-)

  • Robo napsal:

   No áno, keď nás autor "len mierumilovne nazýva dementami" už najmenej v druhom diele tejto série, tak počet "prečítaných" tohto článku bude dosť skresleny..

 7. Robo napsal:

  Deharse, ako "potrefena husa" mi nedá nereagovat.
  Potopa bola, vieme? Nebol však potopený celý svet, vieme?
  Potopena bola Atlantida niekedy pred cca 26.000 rokmi, vieme?
  Biblia je nástrojom satanistov a preto jej neveríme, vieme?
  V nejakú formu "archy" však veríme alebo aspoň ju len tak "šmahom ruky" neodsudzujeme, vieme?
  Biblia totiž, aby Satanovi slúžila dobre, obsahuje aj mnoho pravdy, vieme?

  Takže naopak premýšľame a nepapame nikomu len tak, s čím sa vnútorne nestotoznime, vieme?

  Dnes sú už dostupné aj pravdivé informácie, stačí pátrať, vieme?

  Vo finále si všetku múdrosť sveta VŠETCI nosíme vo svojom srdci, v každej bunke nášho tela, vieme?
  Poniektorí z nás sa snažia naučiť získať prístup k nej, vieme?

  Vieš prd, máš len arogantné kecy.

 8. MainFrame napsal:

  O celosvetovej potope, o arche sa neda vela rozumneho popisat, ked ze ta historka moc rozumna ani nie je. Ani historky o svetych.
  Fakt dobre vymyslene pribehy, dobry film by sa dal natocit, ale robit z toho vedu ? Viera nie je veda. Vsak to je v tom vyzname slova viera, cize verim a nie viem ale verim.
  Len u veriacich mi chyba dokaz.
  A tak kazdy ma pravo verit v co chce, len nech nenuti svuju vieru druhym.

  • Contumax napsal:

   Jaris

   Úžasný ,dobře jsi to popsala... o potopil světa jsou důkazy, Noemova archa se našla je na Tureckým území, byla vyrobena z Goferoveho dřeva, nýty byly ze slitin kovů, dle nálezu z uhelnatělé archy a její rozměrů vypadá jako moderní obrovská loď, ,která by dokázala odolávat i 60 m vlnám, dalo se i spočítat to, že se do ní skutečně vešli všechny zvířata... a jen tak pro zajímavost dnešní geologické výzkumy skutečně ukazují na celosvětovou potopu světa...

  • Contumax napsal:

   MainFrame

   Bůh způsobí, že i dětí porozumí Písmu, není na ní nic nepochopitelný, vše do sebe srozumitelně zapadá... Bible se vykládá sama Starý zákon a Nový zákon dávají jeden celek a vzájemně korespondují ...potopa byla 1 500 let po stvoření světa...

   • Ekklesian napsal:

    No, párkrát jsem to počítal ale nedopočítal se, takže těch 1500 let nepotvrdím a má mysl má pochybnost (nemám ale teď čas ani potřebu se tomu věnovat, tak to někdy chodí, nepochybuji že by mne Bůh vedl správně kdybych to potřeboval řešit). Ale kvůli tomu teď nepíši.

    Nedávno jsem zkoušel přelouskat knihu Jóel (Starý Zákon), i přes mou mnohou neznalost historických skutečností, je evidentní že ještě předtím než Bůh svému lidu (zavlečenému do všech koutů světa) vrátí svatost a požehnání, učiní právě to, že vyleje svého ducha na každé tělo, synové i dcery budou prorokovat, starci budou mít sny, jinoši budou mít prorocká vidění. (Jóel 3)

    • jaris napsal:

     Podle chronologie Bible, Potopa se udala v roce 2370 pred nasim letopoctem. Tato katastrofa neprisla nahle a bez varovani. Leta byla stravena budovani archy a sam Noe varoval lidi pred nadchazejici katastrofou. Samozrejme se stal tercem vysmechu, nakonec je to stejne jako dnes.

 9. jaris napsal:

  Bible neboli Pisma Svata jsou svazkem 66 knih ruznych autoru. Prvnich 18 knih obsahuje historii, nejdrive o stvoreni sveta(Genesis, ve ktere je take popsana potopa).Od Potopy se zaobira hlavne historii Zidu a verte mi nebo ne, nepopisuje je zrovna v nejlepsim svetle. Dalsi cast 4 knih se zaobira poezii, kam patri mezi jine Zalmy a Prislovi. Pak nasleduje 17 knih proroctvi (napr. Izias, Jeremias, Daniel atd). Tim konci Stary Testament a otviraji se dalsi 4 knihy Noveho Testamentu (Matous, Marek, Lukas ,Jan),zvane Gospels. Tam se jedna o narozeni,zivote a skutcich Jezise Krista. Pokracovani je v dalsich 23 spisech - Akta a dopisy apostolu, kteri prijali krestanskou viru. Mezi ty patri take slavne Zjeveni, kde je popsan konec tohoto svetoveho systemu a nikoliv zniceni Zeme.
  Neni bez zajimavosti, ze do biblicke Potopy, lide neznali dest. Genesis hovori pouze o jakesi mlze ci oparu, ktere zavlazovaly zemi. Voda byla uschovana kolem Zemekoule a vytvarela jakysi obal. Pri Potope byly otevreny' brany' tohoto vodniho obalu a zacalo nepretrzite prset 40 dni a noci. Zaroven take vytryskla podzemni voda v obrovskem mnozstvi. Zeme byla potopena 150 dni nez Noemova archa pristala nekde v pohori Araratu. Po tehle katastrofe se zmenila tvar cele zemekoule. Byly vyvrasneny hory, reky zmenily puvodni koryta, zmenilo se i pocasi. Byla vetsi zima a Noe dostal povoleni jist maso. Zeme uz nebyla chranena onim 'vodnim obalem'.Ta voda se dnes nachazi na Zemi.
  Bible neni slozitou scientifickou knihou, ktera vse dopodrobna vysvetli. Ale cela historie a budoucnost lidstva je ve zkratce podana srozumitelnym jazykem.

  • Ekklesian napsal:

   To o tom mase jsem popravdě nikdy nepochopil, protože už Ábel byl pastýřem ovcí (někteří "lidoví" vypravěči ho dokonce rádi označují za lovce).

   Nicméně nemám ještě přečtenou většinu Starého Zákona, čtu jak mne Bůh vede a jak se zrovna nevzpírám. Ale pokud víš kde je to v Bibli rozebrané, klidně informuj.

   • jaris napsal:

    Ekklesian:
    To povoleni jist maso je v Genesis 9:1-3. S tim Abelem jsi mi zamotal hlavu. Na to se podivam. Neni zminka totiz, ze by prvni lide jedli maso. Byli striktni vegetariani. Vysvetleni vidim v tom, ze ovce pestoval Abel pro odev a vlnu. Zdravim.

 10. Vladislav napsal:

  K čemu že to nabádá "svůj lid" údajný Bůh ve svaté knize křesťanů, Starém zákonu?
  - vyvraždit všechny, kteří odmítají přestoupit na víru v něj
  - včetně kojenců, malých dětí
  - víru otce zkouší tak, že testuje, zda by byl kvůli tomuto "bohu" schopen zabít syna.
  To je prostě hnus všech hnusů a takto by se nezachoval ani morálně průměrně vyspělý člověk, natož tak světlý bůh, potažmo hlavní Bůh!
  Křesťané to různě obkecávají, mlží, relativizují, ale Starý zákon prostě není o žádném bohu a žádný bůh ho nediktoval.
  Žádná dobrá bytost nezabije nikoho pro odlišnou víru. Žádná.
  Bůh otec židokřesťanů je démon, bestie. Protestanté si to zčásti uvědomili a přechýlili se k Novému zákonu, ale ani oni se nedokázali Starého zákona a pokynů údajného Boha v něm zříct.
  Uvědomte si, KOMU sloužíte, v KOHO věříte.

  • jaris napsal:

   Vladislave a Vlado, vite co mi prijde zajimave? Ze lidi, kdyz jsou uplne fyzicky i dusevne na konci a v Boha nikdy neverili, volaji Boha o pomoc. Mozna, ze to sami jednou zazijete.
   Co se tyce historickeho Kananu, kam prisli Zide z Egypta, museli Kanan nejdrive dobyt. Jednalo se o kmen, ktery byl kruty, sexualne posedly a zvrhly. V chramech se provozovala prostituce. Obeti byly obetovany bohum Astarte, Baalovi a Molochovi. Jedna ze straslivych zrudnosti, kterou provozovali, bylo hazeni zivych nemluvnat do ohne. Z techto duvodu Buh Jehova tyto lidi za jejich zvrhlost pomoci Zidu eliminoval.
   Co se tyce Abrahama, ten sam tusil, ze Izak obetovany nebude, protoze sam jako odpoved na otazku kdo bude obetovan, Izakovi rekl, ze Buh se o obet postara. Tak se take stalo, protoze pobliz se nasel beranek, ktery byl obetovan namisto Izaka. Ma to take druhy smysl. Je to predzvest obetovani Jezise Krista, syna samotneho Boha, ktery byl poslan na zem, aby ukazal lidem uzasne moznosti 'Boziho Kralovstvi'. O tom se prave pise v Bibli - uzdravoval lidi, krisil k zivotu, ucil je svymi ilustracnimi pribehy o vlade Boha. Snazim se toto vysvetleni zjednodusit, protoze vim, ze tato temata nejsou jednoducha. Krasa na Bibli je ta, ze nikoho nenuti, aby ji prijal. Je to kazdeho jedince volba. Pravdu mate oba v tom, ze cirkev Bibli znetvorila ke svym financnim a mocenskym prospechum.
   P.S. Contumaxe nechte napokoji a budte tolerantni.

   • Vladislav napsal:

    Já ti povím jiný příběh. V červnu 1167 přišla dánská armáda k Rujaně, známému ostrovu v Baltském moři. Na tomto ostrově byla svatyně boha Svantovíta.
    Král Valdemar a biskup Absolon ostrov dobyli. Všechny Svantovítovy kněze na místě povraždili, a pak vyzvali všechny přeživší obránce včetně žen a dětí, aby přijali křest.
    Kdo přijal, přežil, kdo nepřijal, byl zavražděn - včetně těch nejmenších dětí.
    Dodatečně začali křesťanští psi vymýšlet báchorky o tom, že Slované prováděli lidské oběti, že páchali pobuřující orgie a kdovíco.
    Ale kdepak - oni "pouze" odmítli přijmout křesťanství! To bylo jejich jediné, nicméně fatální provinění!
    Tento příběh není ojedinělý. V Evropě proběhl na stovkách míst, a byli vražděni nejen Slované, ale i Sasové, Skandinávci, Keltové a další.
    Proč to píšu?
    Protože křesťanství = arcilež.
    Protože toto je ovoce stromu jménem křesťanství. To nejsou poklesky či omyly jednotlivců!
    Protože naši předkové, díky nimž tu jsme, ti tupí pohané, co žili na stromech a běhali po čtyřech, než přijali tu Jedinou Pravou Víru, nikoho pro odlišnou víru, boha či bohy nevraždili!
    A nikomu ji nenutili.
    Vaše informace jsou založené na "opisech opisů", kdy se vše, co vám nebylo pohodlné, "jaksi" ztratilo...
    Vaše báchorky o národech žijících odsouzeníhodným životem jsou z 90% pouze dodatečně vymyšlené legendy, které mají ospravedlnit zvěrstva, jichž jste se dopustili a dopouštíte.
    Rujaňané, Obodrité, Lutici, Lužičané ... kdo dnes zná tyto národy?? Kromě pár historiků nikdo, byly vyvražděny, protože odmítly přijmout křesťanství!
    Křesťanství je arcizrůdnost, špička vší možné lži a podvodu. Pokud existuje peklo, je v něm křesťanský kněz s křížem v ruce, který křtí nově příchozí.

    • Robo napsal:

     Vladislav, súhlasím s Tebou!

     Veď aj dnes hádžu tí západní kreténi svoje svinstvá na nevinných (nevinný nerovná sa slabý, hádžu to i na Putina) a veľa ľudí ešte stále nezapojí a nezapojí svoju hlavu, aby si spočítali dva a dva. Zvlášť v prípade Jaris je mi to ľúto..

     Pekný večer.

    • jaris napsal:

     Vladislave, samozrejme s Tebou souhlasim, ze vyvrazdeni Slovanu na Rujane kvuli neprijmuti krestanstvi je zrudne. Cirkev at uz katolicka nebo evangelicka ma na rukou krev. Muzu Te ujistit, ze Bible s tim nema nic spolecneho. Naopak uceni Kristovo je proti nasili a prvni krestane nebyli zadni nasilnici. Mnoho jich skoncilo zivotem v rimskych arenach jako zabava pro rimsky lid. Umirali, protoze hajili to, ceho byli sami svedky. Neznam nikoho, kdo by dobrovolne polozil svuj zivot za lez.
     Co se tyce Jezise Krista, toho vzkrisil sam Buh a vzal si ho k sobe. Jak tvrdi Bible, posadil ho vedle sve prave ruky, to znamena, ze zaujima velmi dulezite misto. Povede konecny boj proti Satanovi, ktery momentalne ovlada svet. Po vitezne bitve se ma stat kralem Zeme a dat vsechno opet do harmonickeho poradku, tak jak to bylo naplanovano na zacatku v knize Genesis.
     Preji Ti hezky den.

     • Vladislav napsal:

      Lžeš. Ve Starém zákoně údajný Buh přímo vybízí Zidy, aby jinoverce vybijeli. Uz jsem to uvedl jinde.
      Vy křesťané jen lžete. Masakr na Rujane byl zcela v souladu se Starým zákonem.
      Mas smůlu, js znám ty vaše knihy lip nez většina z vas. A prave proto jsem nepřítelem krestanstvi.

  • Ekklesian napsal:

   A proč se zajímáš o to jak to okecávají lidé nevěřící v Boha Bible, neviditelného a neuchopitelného Stvořitele který se nám dává poznat skrze své slovo sdělené nám proroky?
   Ty se máš zabývat sám sebou a svému vztahu ke Stvořiteli a Pánu (náležíš-li mu, dlužíš-li mu svůj život)!

   Bůh se nám prostě dává poznat takovým jakým je, tak aby to bylo pro nás uchopitelné a pravdivé.
   Nezastírá že ho nedokážeme plně pochopit.
   Nezastírá že jeho Boží lid je, podobně jako i ostatní lidé, propadlý hříchu (jejich hříchy nezůstaly skryty), a jen on má tu moc nás zbavit hříšné podstaty (což ale nebude zcela jistě to co si ty představuješ).

   Ty jsi prostě jen arogantní člověk, který vyžaduje aby jeho bohové (démoni) dělali vše co ti na očích uvidí a tvé klapky na očích ti neumožňují vidět, jak jsi obelháván. Čímž mohutně hřešíš hned několikrát, což by jsi měl slyšet.

   Proč opakovaně vyzíváš k zabanování, hrozí ti trest od tvých mírumilovných bohů, když nezasáhneš?

   Následovník Krista cítí povinnost upozornit Člověka, který odpadá a poukázat na správnou cestu. Zároveň se ale přirozeně vymezuje ze společnosti odpadlých.
   Nikdy jsem nepřemýšlel nad tím jak to uplatňovat v prostředí Internetu, ale přinejmenším bych se přimlouval u správce tohoto webu aby ničí názory nemazal. Je to tak spravedlivé, lidé se stejně budou řídit touhou svého srdce a i když pravdu uslyší a nebude pro ně, přijmou raději lež která bude vyhovovat jejich podstatě.

   • Vladislav napsal:

    Nic jako "Bůh Bible" neexistuje.
    A pokud mluvíš o démonech: hlavní z nich se jmenuje Jehova, neboli po křesťansku "Bůh otec".
    Je to stvůra nabádající k vraždění lidí, kteří se provinili jen tím, že v něho nevěří.Odkazy viz Starý zákon.
    Kam vstoupila víra v něj, tam tekly potoky krve.
    I ten váš Ježíš to poznal, když o něm promlouval k Židům. Je mi vás líto, galilejští jelimánci.

    • Ekklesian napsal:

     A proč se tedy neodvážíš nám tu svou (či ty Deharse, nejste-li jedna a táž osoba) víru v ucelené kostce podat? Pokud chceš získat další uctívače tvých bohů, odvádíš dost mizernou práci.

     Opětovný masívní příklon k duchovnu je pochopitelný, nevyhneme se tomu nikdo. Jsme na koncí časů, věda mající za úkol lidi odvést od Boha přestává být Satanovi potřebná; finální svod musí být založený opět na víře, ale ve falešného Boha, který pravděpodobně sjednotí různé víry v různé bohy i vědu.

     Co myslíte že bude ekumena, týkající se snad jen křesťanů, i když i to začíná být pochybné?
     Opravdu věříte že svůj Boží lid (posvěcené, svaté) musí mít Bůh organizované do jakési světské struktury, kterou vedou samozvaní, nikým nepovolaní, vlci v rouše beránčím?

     Když si čtete některé myšlenky zastánců různých křesťanských organizací k ekumeně, tak vidíte že oni si záměrně nechtějí rozumět i přesto, že mnohdy obě strany původně vyslovili pravdu. Někdy je to přirozená obraná reakci, protože vědí že protějšek hlásá nějaké bludy. Většinou jde ale podle mne opět o opuštění Boha a držení se představy Boha kterou by rádi viděli, jsa mnohdy poškozeni právě prací teologů která vychází mnohdy zcela evidentně jen z logických konstrukcí a nesmyslných pitev Bible (prostě z lidských výmyslů).

     Kdo máš oči sleduj, jedna lež bude střídat druhou jen abyste směřovali k zvolenému cíli, odpadnutí od Boha.

     Lží je mnoho, ale pravda jen jedna, to vám může být vodítkem. Máte moc vzdorovat zlu, ale ne bez boží vůle a ne jen pouhým tělesným rozumem.

     Přiznám se, že přesně nechápu jak bude posuzována vina těch, které Otec sám kvůli sobě a z boží milosti nespasil. Výroky teologů i mnoha myslitelů vidím jako zavádějící a ne zcela stojící na Božích slovech, příslibech.
     Nicméně to není moje starost, soudit bude Pán, a já doporučuji držet se opět jeho vlastností, tedy v tomto případě jeho spravedlivosti: 'kdy lnu kouřícího neuhasí, ale ani nalomené třtiny nedolomí'.

     • Robo napsal:

      Boh nesudi, veď to máš aj v tej svojej svätej knihe.
      Toto je náhodou pravda, tak prečo práve túto časť pravdy nechceš pochopiť......

     • Vladislav napsal:

      Pravý bůh nesoudí.
      Pravý bůh netrestá za to, že v něj nevěříš.
      Pravý bůh tě nezatratí "navěky" ani za ten nejhorší čin.
      Všechny tyto věci dělá pouze váš bůh, který ve skutečnosti žádným bohem být proto nemůže.
      Protože ani průměrný otec by se takto odpudivě nechoval ke svému dítěti, natož tak bůh, který by měl člověka x-krát převyšovat.
      A co dělá pravý člověk?
      Bojuje nikoliv proti imaginárnímu hříchu, ale proti reálnému UTRPENÍ.
      A především: chce VĚDĚT, nikoliv VĚŘIT. Víra bez vědění je ničím, věřit můžu v cokoliv.
      Teprve když něco vím, můžu uvěřit v pravdivou věc.
      Zkus míň mentorovat křesťanské poučky a víc používat rozum, neublíží ti to.

     • Ekklesian napsal:

      Jen abych si to ujasnil?! Toto ubohé cosi má být vaše vyznání víry? Seznámení nás s vaším božstvem či vaší spiritualitou?

      Jak tvoji bohové zapůsobili na tom, že jsi je našel?

      Dostal jsi nějaké příkazy jak o nich informovat? Řiď se jimi! Rád si to vyslechnu a myslím, že i ostatní následovnící Krista.

      Pokud se snad odvážíte reagovat (minimálně vy všichni čtyři zde přítomní "Slované vírou"), nezapomeňte i sami sobě (tedy v bezpečí a v soukromí - to není útok, chci abyste si přiznali co nosíte v srdci) nezatajit před sebou samým jak že se to vyznání víry vašich stoupenců liší od vaší představy/znalosti/víry a zda opravdu nemůžete být polapeni lží démonů.

    • jaris napsal:

     Jehova/Yahwe je skutecne prave jmeno Boha. Puvodne v Bibli bylo napsano 7 000x! Nekdo byl velice 'pilny' a to jmeno ze vsech Bibli odstranil. Tim pachatelem je cirkev, ktera slouzi Satanovi. Ten dela vsechno mozne, aby lide na prave jmeno Boha zapomneli a bohuzel se mu to dari. V jeruzalemskem muzeu je vystaven kompletni svitek Iziase, ktery byl nalezen s jinymi svitky v Qumranu a tam se jmeno Jehova ve vsech pripadech vyskytuje. Jsou i jine archeologicke nalezy, ktere existenci jmena Jehova potvrzuji. Dnes je ho velice tezke najit. To jmeno bylo v dalsich stoletich nahrazeno tituly jako Vsemohouci, Pan, Otec a podobne. Kdyz Jezis predcital v chramu z tohoto svitku, pouzil jmena Jehova, nevyhybal se mu. Samotni Zide jmeno Boha staleti nepouzivaji ikdyz je tolikrat tahal z bryndy. Zalm 83:18 "...aby lide poznali, ze ty, jehoz jmeno je Jehova, jsi jediny Nejvyssi, kteremu patri cela Zeme."
     Vyznam jmena Jehova, volne prelozeno, = ten ktery zpusobuje, aby se tak stalo.

     • Vladislav napsal:

      Jehova byla bytost, která nabadala Zidy k vyvražďování lidi, jejichž jediným provinenim bylo, ze neuctivali tuto bytost, tj. Jehovu.
      A to včetně nejmenších děti.
      Najdi si to ve Starém zákoně.
      Pokud ty takovou bytost nazývas Bohem, mam pro ni ja zcela jiné označeni.

 11. Vlado48 napsal:

  Contumax, tys opravdu nebezpečný náboženský fanatik srovnatelný s islamistickými sebebuchy.

  • Vladislav napsal:

   Pokud chce provozovatel tohoto serveru udržet jeho kredit, měl by pacienty typu Contumaxe zabanovat.
   To je prostě křesťanský fundamentalista par excellence, a je neuvěřitelné, že takové pavědecké bláboly může někdo reprodukovat i v 21. století.
   Pokud se takoví magoři nabalí na boj proti NWO, neexistují pro NWO lepší spolubojovníci.
   Takoví nám dělají medvědí službu:-(

 12. alfaomega napsal:

  Mysl autora těchto článku ovládá nenávist,neobjektivnost,slepota,klapky na očích.Vidí jen to co chce vidět.
  Některé komentáře jsou podobné,neboť vychází z všeobecného poznání,ne z vlastního.
  Pokud člověk opravdu neprostuduje podrobně obě dvě strany mince vlastní hlavou,nemá co konfrontovat.
  p.s. Bývalý ateista

  • Vladislav napsal:

   Bývalý ateista a teď křesťan, co?
   Ze všeobecného poznání vycházela i láska k egregoru nacismu, nejen Ježíše.
   Všeobecné poznání má asi tak miliardkrát vyšší hodnotu než manipulace těch, co tzv. uvěřili, nějakou sektou.
   Doufám, že nemáš potřebu nikoho informovat ve stylu, jak jsi byl slepý a jaks díky Ježíšovi prohlédl.

   • alfaomega napsal:

    Mnozí hledáte pravdu a spravedlnost a přitom sejete zlo a nenávist,které se obrátí nakonec proti vám samým.
    Někteří si sami odpovídají fantazii a výplody vlastní hlavy za druhé,přitom o druhém nevědí zhola nic.
    Přejí všem krásný den a hlavně,aby jste našli skutečnou pravdu,protože pravda je pouze jedna,a lži mnoho

 13. Plato napsal:

  Jediný z diskutujících "ekklesián" slyší boží slova ,proto mluví pravdu.
  Plato

 14. Marq Deharse napsal:

  Autor zdraví pana Vladislava alias pitbula jakým byl Aldous Huxley, když Ch. Darwin
  publikoval svou knihu "o původu druhů". Většina komentářů naznačuje, že autor by
  za rouhání měl být upálen po případě ho čeká trest boží.Naštěstí údaj na PC ukazuje
  12.5.2015, takže popravovat se nebude. Dukové, Halíci mají smůlu. Ti pochopitelně v
  Boha nevěří a jen předstírají.Je to přece dobré bidlo nic nedělat a oblbovat ovečky, že
  světské strádání bude na onom světě odměněno. Překvapil Jinský, že ty hovadiny je
  třeba chápat alegoricky. Hálík zase zamlžuje slovy "literárně, historicky, metaforicky.
  Komentář (Paul Durham z 11.5. (18.26)). Soupeř v košíkové nemá ruce "argumenty".
  Je to procházka růžovým sadem a číst ty kraviny "Bůh je pánem času, archa byla
  nalezena v Turecku, vědci se domnívají atd. Carpe Diem.

  • Vladislav napsal:

   Bylo jen otázkou času, kdy ta svoloč infiltruje i sem. Kdy se to tady začne hemžit pojmy typu "pán", "Ježíš", Kanaanští", "hřích", "odpuštění" atd. Jsou stejní už 1000 let. Nikým nezváni, nikým nevítaní, nacpou se tam, kde je nikdo nepotřebuje, šikovně předstírající, že jsou na "naší" straně.
   Je to plevel, bečící ovce. Nepochybně se za nás "hříšné" modlí, nebo to aspoň mnozí z nich tvrdí, ale já si přeju jediné:
   - ať odtáhnou zpátky do pouště za svým pejzatým Spasitelem - tady nejsou vítáni!

   • jaris napsal:

    Vladislave, uprimne, kdo s tim clankem o Potope sveta na pokracovani prisel prvni? Schvalne! Presto mne nazyvas svoloci, ikdyz jsem nic nezacala. Zdravim!

    • jaris napsal:

     ...a rozhodne, Vladislave, na Tve strane nejsem.

     • Vladislav napsal:

      Odpověz mi na jedinou otázku:
      - proč mají křesťané neustále potřebu obracet ostatní na svou víru, nebo je aspoň přesvědčovat, že ona je ta jediná možná a správná?
      Toto udělalo v dějinách tolik zla!
      Až s tím přestanou, přestanu je označovat svoločí.

 15. jaris napsal:

  Vladislave, tys mne naprosto nepochopil. Hned nazacatku jsem Ti proste rekla, ze Bible stoji stranou cirkve a nema s cirkevnim ucenim nic spolecneho. Navic nikoho NENUTI, aby jeji obsah prijal. Ta volba verit v Boha je naprosto dobrovolna. Nekteri v Boha Jehovu a jeho syna Jezise Krista nechteji verit. Je to jejich rozhodnuti a ani ja nikoho nepresvedcuji. Cirkev nadelala mnoho zla a zrudnosti. Mozna, ze sam nevis, ze cirkev zakazovala Bibli vlastnit a kdo ji vlastnil byl potrestan upalenim s Bibli na krku. Inkvizice je jedna z temnych dob historie a jak uz jsem psala, nema s Bibli nic spolecneho. Nejsem zadny fanatik avsak Pisma Svata mne prekvapuji svou presnosti dejin. Zajimavosti take je, ze ackoliv se ji snazilo lidstvo totalne znicit, prezila do dnesnich dnu v rekordnich nakladech a jazycich. Vidim v Tobe perspektivniho budouciho studenta Bible. AMEN.

 16. Vladislav napsal:

  Ale kdepak. Jak by bylo tobe, kdybych ti rekl, ze myšlenka nacismu je správná, souhlasím s Mein Kampfem a ze to byli pouze lide, naciste, kdo ji totálně prekroutili?
  Pravda je úplne jina. Špatná je uz totiz ta MYŠLENKA. Stary zákon, tj. pro ne-Zidy prevypravena Tóra, je jeden z nejodpornejsich spisku, jaky byl kdy vytvořen. Omlouvám se, ale pro me napr. myšlenka, ze tim, kdo vyzýval k vraždam lidi jen proto, ze to nebyli lide sdílející židovskou víru, mohl byt dobrý bůh, je zkratka nepřijatelná!
  Krestanstvi jakožto učení, náboženství, filozofie je odporné samo o sobe. Odmítá přiznat lidskou přirozenost jako správnou, odděluje člověka od přírody, muze od zen, fabuluje dědičný hřích, věcne zatraceni a dalsi totální bludy.
  Věř si, čemu chces, to je tvá vec. Vzdej se svého rozumu a náhrad ho tupou, odevzdanou vírou - to je tvá vec.
  Ale nenutte tuto cizorodou pouštní ideologii lidem - na to nemáte pravo.

 17. Vladislav napsal:

  A pokud jde o Ekklesiana. Moje vira je snad dost jasna! Co po me chces, abych ti tady na diskusi shrnoval jeji hlavní téze? Proč bych mel? Byly by to desítky a stovky příspěvku, jakým právem me o to zádas?
  Vygoogli si "slovanské pohanství". Tam to najdeš. Pak se můžeme zacit bavit, az pochopíš aspoň základy.
  Zatím nechápeš nic. Nebudu nalevat vodu do úplne prázdného sudu, pouze dolevat do poloplneho.

  • Ekklesian napsal:

   No žádám tě o to prostě jako člověk, kterého zajímá tvá víra, nejsem sám, stejný požadavek byl vznesen i na Deharse.

   Také tě žádám jako člověk jehož Boha se snažíš znevážit a přesto tu s tebou (a zejména ostatními, které se snažíš zaslepit útokem na nepřítele - Boha Křesťanů - kterého sis zvolil jako nepřítele) mírně komunikuje, nic nepřekroutil, vše řekl pravdivě a jednoduše tak aby i dítě bylo schopno pochopit.

   Věřím, že pokud je tvá víra více než jen souhrn nesourodých blábolů a názorů, budeš vyznání v kostce schopen a snad bude alespoň logicky/rozumem dávat smysl. Neskončíš doufám na tom, že máš zakázáno věřit v jiné bohy a proto je urážíš, hlavně ten Bůh Křesťanů a jeho Syn ti nedá pokoje, že?! Jen mne/nás prosím tě neodkazuj na slátaninu nazvanou "Zcestí bez poznání".

   Nebudeš-li toho schopen, pak alespoň ukoj mou zvědavost a prozraď mi jak se "množíte"? Dovedu si představit, že přímo posednutím, ale kdo ví? možná jsou i jiné cesty?!

   Zvaž také, zda když nejsi schopen podat základní informaci, kterou lze dále rozvíjet, zda máš právo na své mudry...
   V zásadě ti, ty odpadlý nedospělče, poskytuji příležitost se zdokonalit ve tvém úsilí tříbit lidi, myslíš že stačí říct slovanští bohové a lidé po ničem jiném nezatouží, než je začít uctívat?!

   Jsem si také jist, protože vím od koho tvá víra pochází, že pokud opravdu půjdeš "do hlouby" (u tvých bohů nic takového v podstatě neexistuje, možná až příjde nějaký jejich vesmírný sjednotitel) tak budeš ne-konzistentní a ne-budou s tebou moci souhlasit ani tvoji spolu-věřící.

   Jsme na Internetu, přesto některým z nich lze otevřít oči a poukázat na lež a svod, bude-li to Pánova vůle a záměr.

   Vaše víra je natolik slabá a myslím že i nevyhovující Satanovo záměru, že možná budete mezi prvními kdo budou převedeni na novou lež.

   **

   Pokud někdo něčemu z Křesťanství neporozuměl a budu mu to schopen objasnit, udělám to. Klidně se ptejte.

   Pán Ježíš Kristus s námi, nechť nás zbaví od zlého a ochraňuje. Amen

   • Vladislav napsal:

    Nevíš vůbec nic, a tve příspěvky jsou jen mentorovanim staletími známých křesťanských dogmat.
    Budto přestaneš v KAŽDÉM svém příspěvku, ba odstavci, napadat povýšenecky mou viru a/nebo vysmivat se ji a slušne me poprosis o diskusi, nebo s tebou mluvit nebudu.
    Ale vyprosuju si, abys se mnou jednal z pozice povýšeneho křesťana presvedceneho o tom, ze vše, co neni od jeho zdrojů, je nutne od toho vašeho "ďábla".
    Takze - shrnutí:
    - budto se mnou budeš mluvit slušne, používat argumenty a nikoliv dogmata (to, ze je neco uvedeno v některé vaši svaté knize, neni argument, ale pouze VAS zdroj), nebo s tebou odmítám ztrácet cas.
    To, co je psáno v Bibli či co rekl Ježíš, je pouze názor z vašeho tábora, nikoliv argument.
    Ja polemizuji s argumenty, ne s papouskovanymi dogmaty.

    • Ekklesian napsal:

     Já s tebou mluvím slušně, ty víš že si to nezasloužíš, že bych nemusel!

     Možná bys i pochopil některé z důvodů proč s tebou stále ještě mluvím slušně.

     Napadáš a urážíš tu ty, a nejen mne. Já jsem pouze s lehkým sarkasmem, přestože je to spíše k pláči, vyjádřil co si o tvé víře myslím a nezatajil ti ani své důvody k tomu aby jsi zde veřejně svoji víru vyznal.

     Pod článkem urážejícím Boha Křesťanů, kde jsi se po celou dobu tak úžasně vyjadřoval, je to oprávněná otázka, od kohokoli kdo by ji položil.

     Je mi jedno zda se pro vyznání rozhodneš, nebo ne, oboje splní svůj účel, stejně jako vše co jsi učinil doposud.

     Sám od sebe nevěřím, že konáš jen jako pomýlený. A bylo by proto jistě zajímavé, když jak říkáš znáš tak dobře Bibli (což jsi neprokázal, ale spousta věcí je velmi dobře uchopitelná i jen pouhým tělesným rozumem), se podělit i o informaci zda se na tobě již vyskytuje i nějaký příznak ponechání tě pudům nečistým, nečistým touhám tvého srdce, či jsi dokonce neublížil rodině (oni si démoni nemohou často pomoci, i když ti možná naslibovali hory, doly).

     Tohle rýpnutí nebylo pro nic, za nic. Ber to například tak, že mám víru v jediného a nestvořeného a jeho jednorozeného syna a nemohu si pomoci.
     Ale rýpnul jsem si vzásadě proto, abych ostatní upozornil, že můj (dle tebe krutý) Bůh (tedy Stvořitel všeho a všech, viditelného i neviditelného) může trestat i tvoji rodinu, tvou ženu, tvoje potomky až do třetího kolena. Řekl to předem. A já chci abys si připoměl (vycházím stále ze tvé znalosti slova božího, písma svatého), že zodpovědnost za ně máš před Stvořitelem ty, trest může padnout na ně i na tebe!
     Měl jsi to po svém studiu Bible znát, neznáš-li toho, teď ti to říkám, abys neměl výmluvy.
     Tvé děti mohou, bude-li to vůle všemohoucího, požádat o očištění a ochranu. Požádat můžeš i ty, má-li ti jí být dopřáno, stane se tak.

   • Ekklesian napsal:

    Pokud někdo něčemu z Křesťanství neporozuměl a budu mu to schopen objasnit, udělám to. Klidně se ptejte.

    Platí jen do dnešní (tedy 15.5.2015) osmé hodiny večerní (tedy 20:00). Odpověď učiním do dnešní jedenácté hodiny večerní (tedy 23:00). Všechny další odpovědi s mým nickem nepovažujte za odpovědi ode mne.

 18. Vladislav napsal:

  A jeste jedna podstatná vec. Kromě vyvražďování odpůrců křtu si křesťané dali praci jeste s jednou veci - likvidaci či dezinterpretaci knih, dokumentu a dalších zdrojů vystupujících a argumentujicich v neprospěch vaši viry.
  Jinými slovy: dali jste si opravdu zatraceně důkladnou praci, aby se toho napr. o slovanském rodnoveri do dnešních casu dochovalo co nejméně, ze?
  Takze budto budeme argumentovat v rovině logicke argumentace, nebo spolu komunikovat nebudeme.
  Ale jak jsem rekl: citáty z Bible nejsou argumentem. My zadne knihy nemáme - spalili jste je i se svými odpůrci, jejich vyznavači.

  • Ekklesian napsal:

   Proč tedy stále nevyužíváš jedinečné příležitosti a lidem své znalosti nepředáváš.

   Mne tu viníš z citací z Bible, i když spíše jen používám tu a tam slova užívaná v Bibli.

   I v tom je Bible jedinečná, ta slova jsou prostě vhodná a budou vhodná a plně dostatečná ještě i za dalších 400 let (přesto jsem vás radši textů Kralické Bible ušetřil).

   P.S.
   Opět cenzura? No já se nedivím, je jasné od počátku kdo za NWO i NWOO stojí. Jako za kde čím ve dnešním světě.

   • Vladislav napsal:

    Ale ja to dělám, to si pis!
    Pouze, narozdíl od tebe, ty veci předávam pouze tem, kteri o to mají zájem.
    Protoze my nejsme jako vy krestane.
    My nasi viru nikomu nevnucujeme.

   • Ekklesian napsal:

    Vysvětli, svojí logikou, či principy tvých bohů, jak by bylo možné aby Křesťani vzívali démona.

    Většina z nás fonetické přepisy Božího jména nepoužívá. Nečinil tak (sám od sebe) ani jednorozený Syn Stvořitelův (vtělený do člověka, lidem přislíbeného vykupitele a spasitele, známý jako syn člověka - Ježíš Kristu) a já věřím, že měl velmi rozumné důvody (omlouvám se ale záměrně to teď nechci rozvádět).

    Opravdu myslíš, že když se celou svou myslí a srdcem upneš na zavolání všemohoucího Stvořitele všeho a všech, viditelného i neviditelného, že je možné volat démona?

    Vím že mnoho křesťanů je instruováno žádat Boha jménem Krista, a podobně... je to v pořádku. Ale začít můžete i zcela odlišně. Není pravda, že Otec nebude reagovat, když ještě neuvěříte v Ježíše Krista, ale budete toužit po společenství s ním.

    Takže, démoni (v tomto případě uvažuj tvé či jiné bohy) by tě mohli vnímat a oklamat tě, leda by tebou volaný Stvořitel neexistoval, voláš Stvořitele žárlivě si nestřežícího svou slávu který by něco takového nepřipustil (na to vše musí být tvoje mysl upnutá).
    Pak je otázka zdali by vůbec potřebovali tvé zavolání a museli by tě napřed oklamat aby jsi souhlasil s něčím s čím nechceš. Pokud by je něco k takovému postupu nutilo, co by to bylo?

    /Kristovci myslí, že démoni mají i určitou schopnost odhadnout myšlenky člověka a postoj srdce, mají přístup k duchu člověka v duchovním světě. Dále platí, že démoni se mohou za jistých okolností pokusit vyplnit přání člověka, který je ale pod ochranou Boha, která může být různá u každého jedince. Život člověku sami od sebe a bez trestu vzít nemohou, ale mohou proti vám poštvat další lidi./

    U dnešních multi-kuti myslitelů je možné okecat vše, tedy jistě zvládnou i mnou popsanou situaci.

    Proto budu lidi rád, pokud se kdo křesťanstvím hlásaného konce časů dožijete, abyste si na tuto moji "úvahu" vzpomněli až budete vyzváni dobrovolně pokleknout před falešným spasitelem (nejste-li věřící, bude jím pro vás každý), který se jistě také prohlásí za potomka stvořitele. Proč před ním jinak dobrovolně poklekat, že? A bude-li to nedobrovolně, nezapomeňte, že i tak volba bude na vás... vzpomeňte zavčas na má slova!

    Volat Stvořitele a nechat se jím vést až v tomto okamžiku, nebo okamžiku smrti, abyste se s ním seznámili a poznali i jeho Syna (tak to bylo dle mé víry stanoveno, jím jsme vykoupeni, skrze něho spaseni)… Mnou uctívaný Stvořitel je sice všemohoucí, ale lidsky vzato, vidíte tvrdost svých srdcí. Nicméně se nebojte a zkuste to, On čeká jen na vaše zavolání a čas pro něj nic neznamená, bude-li to jeho vůle stane se co si předurčil.

    Tím tedy říkám to, že lepší by tedy bylo asi v takové situaci volat o pomoc přímo předurčeného spasitele Ježíše Krista, než žádat spolehlivě definovatelného absolutního Boha a Stvořitele k navedení vás k víře ve spasitele. Dle vaší dnešní logiky se většině z vás nemůže nic zlého stát. Dejte ale pozor koho to opravdu voláte. S tímto jménem je sice spojená moc, ale postoj vašeho srdce musí být v souladu s vašimi slovy či myšlenkou (voláte-li v duchu). V dnešních časech je dovoleno o všemohoucím lhát i urážet ho. Nezapomeňte také, že Ježíš je stále jen jméno a kristus je jen výraz pro spasitele.

    • Vladislav napsal:

     Takže především: já si nemyslím, že Ježíš Nazaretský je předurčený spasitel. Ty si to myslíš, což je v pořádku - jsi totiž křesťan.
     Za druhé, podle mého názoru je Ježíš Nazaretský ušlechtilý, vznešený člověk, o kterém platí, že řadou jeho názorů a postojů je dobré se v životě řídit.
     Za třetí, podle mě proběhlo toto: Židé poznali, že Ježíš je jejich moci nebezpečný, proto ho popravili. Následně zneužili jeho odkazu k tomu, aby na něj naroubovali to, co potřebovali, a takto vzniklou víru použili k zotročení národů a kontinentů.
     Za čtvrté, Starý Zákon je zredukovaná, adaptovaná a převyprávěná Tóra. je to Tóra upravená tak, aby mohla být použita k aplikaci na ne-Židy a pomohla jim vnutit pro ně určenou víru, křesťanství.
     Za páté: Ježíš (člověk, kterého si vážím, jak jsem už předeslal) mj. řekl, že strom poznáte po ovoci. Jinými slovy, podstatu či kvalitu daného člověka, bytosti, poznáme dle jeho činů. Slovy nás může zmást, ale "stopa", kterou za sebou zanechá, už nelže.
     Kdo tedy je Jehova? Jehova je především bytost, která nabádá Židy k násilí včetně vražd vůči lidem nevyznávajícím židovskou víru. Jehova nejen povoluje, ale dokonce ukládá, aby lidé jiné víry byli vražděni, a to včetně dětí. Jejich provinění je přitom jediné: nevěří v Jehovu.
     Na základě této a dalších známých skutečností (pokoušení otce, zdali by zabil kvůli Jehovovi syna), se domnívám, že v žádném případě nejde o dobrou bytost, potažmo boha, ale o démona, zlou bytost. Na toto upozornil Židy už Ježíš, a i proto byl ukřižován.

     Pokud chci tedy posoudit, kdo zřejmě je Jehova, podívám se na činy, které byly jeho jménem (a na základě jeho popudu) spáchány. A vidím je hned: mimo jiné masové vraždy lidí pro jinou víru Jehova tedy nemůže být dobrou bytostí, potažmo bohem.

     Zákon "stromu a ovoce" je univerzální vesmírný princip, který mj. Ježíš dobře vystihl. Nemusím číst Hitlerovy spisy, abych poznal, že šlo o zlou bytost bytost - stačí se podívat na desítky miliónů mrtvých. Nemusím znát mateřské kvality paní XY - stačí, když uvidím, že má dvě hezké, šikovné a spokojené děti.
     A tak dále...

     Za šesté: Židé provedli to, že stejně, jako substituovali Tóru Starým zákonem, substituovali i Boha otce Jehovou. Takto sice vy křesťané uctíváte Ježíše (což je do jisté míry v pořádku), ale NAD NÍM nevědomky respektujete démona a zrůdu, o které věříte, že je jeho otcem. A proto vaše víra, jakkoliv v něčem i pozitivní, nepřinesla v celkovém součtu lidstvu téměř nic - je jako zvíře požírající svůj ocas.

     Za sedmé: podle ruských zdrojů, kterým důvěřuju, byl Jehova už likvidován, někdo dokonce tvrdí, že jedním z našich nejvyšších bohů - mocným Perunem. Toto nedokážu posoudit, nicméně faktem je, že moc křesťanství radikálně zeslábla, že "odkudsi" přestala přicházet síla, na kterou jste se stovky let předtím spoléhali. My rodnověrci říkáme, že skončila tzv. noc Svaroga (Svarog je náš nejvyšší bůh, ekvivalent vašeho Boha otce) a začíná den Svaroga.
     Těch znamení je celá řada a vy byste se měli je naučit číst. Bible je tendenční kompilát, navíc x-krát přepsaný, ale znamení jsou věčně platným principem, jímž "božské" (dosaď si tam podle sebe) komunikuje s "lidským".
     Kdyby byli naši bohové ve skutečnosti démony, jak vám vaše autority od první návštěvy kostela vymývají mozky, bylo by v důsledku toho i naše chování ve srovnání s vaším démonické, zlé. Nic takového ale není pravda.
     My nejsme a nikdy jsme nebyli horší lidé, než vy. Naši bohové nás neučí horším věcem, než váš Ježíš učí vás. V budoucnu se naše spory mohou otupit, ale je třeba, abyste se zbavili židovské představy o vyvolenosti - nejste vyvoleni k ničemu většímu, než my, božské miluje všechny své "děti" stejně, stejně, jako milují všechny své děti stejně dobří rodiče.
     Shrnutí principů slovanské víry je mimo smysluplný rozsah jakéhokoliv komentáře na této diskusi, to je spíše na e-mail nebo další sadu příspěvků.

     • Ekklesian napsal:

      Dejme tomu, že je to cosi jako tvé vyznání víry.

      Ty jsi chtěl logicky argumentovat, nejlépe tak abych se neoháněl "pravdami a historickými podvrhy" Bible. Promiň Otče, promiň Pane.

      Proto jsem jen vyšel z definice Stvořitele, tak jak je Biblí charakterizován, tomu se nelze vyhnout protože, když budeš volat kohokoli, může se ozvat kdokoli.

      Chtěl jsem tedy abys svojí logikou, či principy tvých bohů, vysvětlil jak za okolností které jsem popsal můžeš (psal jsem to na tvou osobu, což snad překousneš) vzívat démona.

     • Ekklesian napsal:

      A ještě by mne zajímalo, díky tvému chabému vyznání (nejde u tebe v pravém slova smyslu o vyznání, spíše jen sdělení nám skutečností týkajích se tvých a cizích bohů, lidí a jejich předsudků):

      - Tví bohové uznávají že existují i jiní bohové, nebo ne?
      - Jaký je přesně jejich důvod zakazující svým stoupencům vzívat i jiné bohy?
      - Tví bohové nejsou schopni zajistit to abyste o nich byli komplexněji informováni (tedy tak jak uznají za vhodné že je tomu třeba), a je jedno zda knihou (to že existuje nějaká obecná kniha popisující nějaké bohy, neznamená ještě že si to bohové přáli) či jinak?
      - Je možné aby Perun nebyl natolik mocný, že by byl nucen ustupovat jiným bohům, řekněme svého kruhu, nebo dokonce bohům nepřátelským?
      - Jsou tví bohové schopni obelhávat toho, koho žádají aby je vzíval?

 19. Vladislav napsal:

  Na tvé otázky ti odpovím velice rád, Ekklesiáne.

  - Moji bohové samozřejmě uznávají, že existují i jiní bohové. Moji bohové netvrdí, že všichni ostatní bohové, kromě nich, musejí být nutně démoni. Moji bohové uznávají, že třeba jiné bohy budou mít Židé a jiné Slované. Ostatně, toto tvrdil i Ježíš, když řekl: "Přišel jsem ke ztraceným ovcím lidu izraelského..." Ježíš je židovským bohem, který přišel napravit Židy. Ti však jeho učení zneužili a podstrčili stovkám jiných národů, což jim, bohům žel, téměř vyšlo...

  - Moji bohové NEZAKAZUJÍ vzývat jiné bohy, to už jsem napsal. Když křesťanští misionáři přišli mezi velké Lutice, nechali je tito úžasní lidé postavit křesťanské kostely, protože předpokládali, že pokud se osvědčí, bude se Ježíš moci stát dalším z jejich bohů. Bohům žel, netušili, že jde o židokřesťanskou lest, na jejímž konci má být zákaz jejich bohů a vnucení křesťanství jako jediné možné víry.

  - O našich bozích existovala řada knih, napsaných našim tisíce let starým písmem. Kromě toho bylo mnoho informacím předáváno žreci z generace na generaci jejich následovníkům. Třetím způsobem komunikace jsou znamení, která je třeba naučit se číst (po christianizaci byli lidé s těmito schopnostmi likvidováni jako první). Čtvrtým kanálem je jasnozření, vidění (i tito lidé byli likvidováni). Způsobů, jimiž bohové komunikují s lidmi, je celá řada, a je pouze na nich, jaký si vyberou. Věř, že moje komunikace třeba s Velesem není o nic míň intenzivní, než tvá s Ježíšem. Veles je reálná bytost, vznešený bůh, který ze mě udělal lepšího člověka, než jakým jsem byl předtím.

  - Perun je mocný, ale své jednání musí činit v souladu s dalšími bohy. Princip nejen naší víry, ale celého našeho tradičního slovanského zřízení, je kolektivní, nikoliv individuální. Nelze pracovat na svém "spasení" mimo rámec svého společenství, na úkor ostatních jeho členů, bez usilování o soulad s ostatními klíčovými aspekty našich životů. Ať děláme cokoliv, jsme povinni udržovat základní rovnováhu, tedy kruh, pouze ji svým růstem a poznáním můžeme posunout na vyšší úroveň.

  - Každá bytost s vyššími schopnostmi je nepochybně díky těmto schopnostem schopna obelhat bytost se schopnostmi nižšími, bytost méně inteligentní či méně zkušenou. Nepochybně jsou toho schopni i bohové, a to jakékoliv víry. Jako nepozná pes, že člověk chystá nějakou lest, tak nepozná člověk, že ji chystá bytost jej přesahující.
  ALE!: - naši bohové vyžadují, abychom nelhali. Trvají na čestném jednání, a pokud ho nedodržíme, tak nás v čase, který uznají za vhodný, kauzálním principem poučí o následcích našich činů.
  Tradiční rodnověrec nemusí být nucen k čestnému jednání, protože je má zažité jako přirozené. My nejsme orientálně mazaní, takže v prvním kontaktu nepředpokládáme lest a lež, ale upřímnost a pravdu, a tak to bylo a bude vždy, díky našim vznešeným světlým bohům.

  • Ekklesian napsal:

   Je zajímavé, že jiní "Slované vírou", tvrdí, že mají zakázáno od svých bohů uctívat jiné bohy. Ale to je jen méně důležitá poznámka.

   Pořád jsi se bohužel nevyjádřil k tomu hlavnímu. Takže to zkusme jinak.

   Uvědom si, že Bůh Křesťanů je absolutní ve všech ohledech, i těch co ti nepříjdou na mysl a je o něm známo že své smlouvy dodržuje, tedy dostojí svému slovu.

   Když já takového všemohoucího Boha Stvořitele zavolám a on nebude existovat. Je tedy možné že se mi ozvou tví bohové a budou se za něj vydávat, obelžou mne a případně nasměrují k nějakému falešnému božímu synovi (taky kristovi), protože dejme tomu něco takového očekávám? Když to rozpoznám a odmítnu, tak mne budou trestat?

   Když mne podobně svedou bohové jiní, jaká je pravděpodobnost, že se mne jakožto tělem syna slovanské ženy i otce pokusí zachránit a uvést v pravdu?

   A prosím tě, ve jménu mého pána Ježíše Krista informuj věcně, bez odbíhání od tématu, a přesně.

   • Vladislav napsal:

    Slovanští bohové jsou tady porad přítomni, Ekklesiane.
    Zaklepej na jejich dveře, a treba ti otevřou.
    Muzes pritom vyznávat i toho svého proroka z pouště, jedine, co nesmis, je bojovat proti nim, vysmivat se jim.
    Oni nejsou jako bůh krestanstvi. Nenabádají nas, abychom lidem druhých ver brali jejich životy za to, ze se odmítají vzdát své viry.
    Rozdíl mezi jejich moudrosti a učením Bible je podobný, jako mezi vyzralosti osmdesatileteho muze a dvacetiletého studenta. Je to moudrost desítek tisíc let života našich hodnot, díky nimž tu vůbec jsme, oproti dvěma tisícům historie přepisu, manipulaci a neustále menenych výkladu.
    Je to moudrost kořenu.

 20. Vladislav napsal:

  A pokud jde o mé "chabé vyznání", jak říkáš, Ekklesiáne:

  - pravý rodnověrec nepotřebuje věřit - on potřebuje vědět.

  Pravý bůh člověka takového chce - nikoliv dětsky nevědoucího, naivně věřícího a tedy manipulovatelného, ale naopak bažícího po poznání a poznávajícího, věřícího pouze na základě poznání, pevného a dospělého.

  Chce partnera, přítele, bratra. Nikoliv závislé dítě.
  Chce člověka, ne ovci.
  Jako i každý vyspělý rodič chce, aby jeho dítě vyrostlo a stalo se na něm téměř nezávislým.

  Manipulátor potřebuje závislost a podřízení, ale vyspělá bytost potřebuje bratrství a partnerství.

  My v naši víru nevěříme - my ji ŽIJEME!

  • Ekklesian napsal:

   Toto vše u tebe a i mnohem více u tebe právě neshledávám. proto jsem se pokusil o změnu.

   Snaž se držet vlákno, ať z toho něco mají i ostatní. Kdo ví, třeba je přivedeš ke svým bohům.

   A nedrž se tak při zemi, zejména úkroky stranou. Působíš i dojmem zbabělce či neupřímného. Hovoříš přece o svých bozích, nemáš se zač stydět.

   • Vladislav napsal:

    Máš pravdu, já skutečně působím v porovnání se stejně zaníceným křesťanem jako zbabělec.
    Je to proto, že my nikomu svou víru, na rozdíl od vás, nenutíme.
    O svých bozích mluvíme klidně, jako o všem, co je součástí našeho žití a nikoliv pouhé víry, která může být i slepá.
    Chceš žít životem v souladu se svými předky a našimi bohy, tak tak žij. Nechceš, nevadí, nechej být a jdi svou cestou.
    My neevangelizujeme. My nikoho nepodřezáváme, pokud odmítá přijmout naše bohy.
    Chápu, že potom v očích křesťanů působíme jako zbabělci.
    Já ale můžu o svých bozích zaníceně mluvit hodiny. Jen u toho nebudu nikoho přesvědčovat, že jsou ti jediní, co existují, a že ti jeho jsou tím automaticky nějací satanáši.

    • Ekklesian napsal:

     Neber si to tak, vem na vědomí třeba jen to, že můj Bůh je žárlivý a trvá na uznávání jen sebe sama. A proto že v něj věřím, ty jsi mne zatím v nic jiného nepřesvědčil, chovám se podle jeho přání.

     Já to pro sebe neřeším, prostě mne takového stvořil, vše co mám a jaký jsem mám od něj.

     A teď konečně už něco k věci... nejlépe ve správném vlákně!

     • Vladislav napsal:

      Ale já tě opravdu k ničemu nepřesvědčuju. My opravdu nejsme jako vy - nikoho na naši víru neobracíme.
      Ctíme jedinečnost každé živé bytosti.
      Až/pokud je kdo připraven, otevřou se před ním ty dveře, které se otevřít mají.
      Takový je odvěký řád věcí.

 21. Jirka napsal:

  A teď tu o Červené Karkulce!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!