Rusko žádá Řecko, aby vstoupilo do BRICS Banky

tsipras-putin-talk-economy-ukraine-on-the-phone.w_lJako kdyby diskuse v Bruselu a Aténách už tak nezabředly do dostatečné nejistoty, hlásí Bloomberg, že řecký činitel potvrzuje:

 • STORČAK TSIPRASE POŽÁDAL, ABY ŘECKO VSOUPILO DO BRICS BANKY: OFICIÁLNÍ ČINITEL

Vypadá to, že příklon k Rusku pokračuje. Tsipras byl údajně tímto návrhem příjemně překvapen.

Jak hlásí Bloomberg:

Ruský náměstek ministra financí Sergej Storčak dnes v rozhovoru s řeckým premiérem Alexisem Tsiprasem navrhl, aby se Řecko stalo 6. členem Nové rozvojové banky zřízené Brazílií, Ruskem, Indií, Čínou a Jižní Afrikou, uvedl v e-mailu reportérům jistý řecký vládní činitel.

Tsipras řekl, že se těší, až tuhle otázku 18.-20. června prodiskutuje na Ekonomickém fóru v St. Petěrsburgu s vůdci zemí BRICS.

Tsipras byl tímto návrhem příjemně překvapen.

*  *  *

Submitted by Tyler Durden on 05/11/2015 12:27 -0400

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2015-05-11/russia-asks-greece-join-brics-bank
22 Komentářů k Rusko žádá Řecko, aby vstoupilo do BRICS Banky

 1. eM napsal:

  Good game, Russia! Sparta se bude v BRICSu hodit!

  • Jan Jinsky napsal:

   To jako, že řecké dluhy začne platit BRICS místo EU? Jsem pro!

   • Žabák napsal:

    Ne to znamená, že Vy dostanete HOVNO a Brics postaví Řecko na nohy. Nasere viď? :)

    • Jan Jinsky napsal:

     Ani ne. Už jsem tu mnohokrát psal, že nejlepší je nechat Řecko zbankrotovat a zvednout se ze dna. Pak ať si vybere, jestli chce drachmu nebo euro.

     • voko bere napsal:

      Bankrot umožní legální zabavování hmotného majetku - včetně nároku na půdu ... To už by bylo slovo do pranice
      (P.S. netuším jak podle mezinárodního práva, ale na české důchodce se plná forma exekuce osvědčuje)

   • Tykva Bukvatyr napsal:

    Nesklamal si, len tak ďalej, ľudia potrebujú šaša, aby sa mohli odreagovať.

 2. klara napsal:

  Grécko nebude musieť predávať svoj majetok záujemcom z EU a USA, aby mala na splátky z MMF. Ako to porieši BRICS...

 3. antiNWO napsal:

  Tak ak sa toto potvrdí tak EU a tým pádom USA strácajú kontrolu nad EU a ta nad Gréckom. Pre Grécko otvorená cesta k návratu k Drahme. Pri devízových rezervách Indie, Ruska (cez pol bilióna eur v štátnom rezervnom fonde), Číny (niekoľko biliónov v dolároch) by bola Drahma viac ako dostatočne krytá.

  BRICK určite nebude platiť Grécke dlhy. Ak by bolo Grécko dostatočne ekonomicky a politicky kryté, zrejme by prišiel čas otvoriť otázku prečo Goldman Sachs spôsobilo Grécky dlhový problém, pretože práve Goldman Sachs rozkradlo Grécko a to sa dostalo z veľkej časti tam kde je práve kvôli tomu. Prečo značná časť Gréckeho počiatočného dlhu vznikla kvôli nákupu amerických zbraní. Prečo tzv. západný partneri ako Nemecké a Francúzsko podmieňovali pôžičky Grécku tým, že Grécko za 60% zapožičanej sumy nakúpi u Francúzska a Nemecka zbrane. Po zrevidovaní týchto problémov by Grécky pomer štátneho dlhu/HDP bol na tom omnoho lepšie ako ostatných júžných krajín a dokonca lepšie ako v prípade Francúzska, Nemecka, Anglicka a dokonca lepšie ako v prípade pre niektorých modly svetovej ekonomiky USA.

  Gréci sú akí sú. Za niečo si môžu sami, ale určite by neboli tam kde sú, keby ích nerozkradli mnohými tak obdivovaní západní súdruhovia a považovať za niečo normálne ak jeden štát rozkradne druhý na základe novodobých liberálnych noriem je viac ako choré. Bohužiaľ celá história nás presviedča, že súdruhovia zo západu nikdy nič nevedeli vybudovať a ak áno tak na úkor iných krajín ktoré vykradli a vycicali do krajnosti. V súčastnosti západ nemá koho vykrádať a vyciciavať a tak sa potáca od jednej krízy k druhej v smrteľnej agónii.

  • Jarek* napsal:

   S tímto komentářem a následným vysvětlením se dá v globálu souhlasit.

  • Jana napsal:

   antiNWOO--máš pravdu. Také mě to napadlo. Takhle to dává všechno smysl.

  • novapalo napsal:

   Vynikajúci postreh. Presne s vami súhlasím. Západné svine vyciciavajú aj nás na Slovensku, aj Vás v Česku. Všetko tie svine západné plánovali, aj realizovali dopredu s presvedčením, že tak všetkých dokonale okradnú.......
   Toto je principiálna existencia celej západnej kresťanskej Vatikánskej civilizácie za posledných 1000 rokov vo vzťahu k nám Slovanom.
   My Slovania nesmieme veriť nič, čo tie svine Vatikánske západné budú hovoriť o nás Slovanoch a aj o ostatnom svete.
   Západ je duševne degenerovaný a len my Slovania máme podstatne viac morálnej energie a morálnej duše, ktorá dokáže neakceptovať západné a všeobecné civilizačné hodnoty a všetkých ich poslať "do riti"........ Nechápete?? Serem na vás tupcov .........

 4. jaris napsal:

  Tsiprasi, na co cekas? Je Ti podana pomocna ruka nove ekonomiky sveta, tak nevahej a ber! Zapad je u konce a zbude mu jen skripeni zubu a zebracka hul. Jedina moznost postavit Recko zpet na nohy je odmitnout lichvarske dluhy a otocit se zady k Zapadu. Hlavne NEPRODAVAT nic tem lumpum z trojky. Pokud Recko prijme clenstvi v BRICS, zasadi zkorumpovane EU klin k rozpadu a predpokladam, ze to bude zacatek konce teto nefungujici a nesmyslne struktury.

 5. koloděj napsal:

  já nevím, co tady blouzníte ...

  S Jínským obvykle těžko souhlasit, ale tentokrát má jeho mrtvolně studený komentář pravdu. Řecké dluhy jsou prostě gigantické - vzhledem k výkonu ekonomiky - a jejich splacení je je prakticky nemožné.

  Ba co hůř - Evropa je ve stejné pasti jako Řecko. Dluhy Řecka jsou pojištěny proti nesplácení na celkově 2,5 bilionů €. Unie prostě MUSÍ přinutit Řecko vzít si další půjčku na splácení těch předchozích, jinak se banky a pojišťovny zeserou.
  Ten výbuch tak jako tak přijde, toto je jen prodlužování agonie, při které si ovšem "zachránci" rádi sosnou trochu řecké krve.

  Možná o tuto slast při přelití dluhů do brics banky Řecko přijde, ale jinak se nic nemění.

  Západní banky by mohly Řecku možná dluhy odpustit, alespoň částečně, aby se staly splatitelnými, a nehrozil pojišťovací výbuch, ale co pak s ostatními dlužníky ... je to začarovaný kruh sobectví a bezohlednosti.

  Ještě mne napadá - v dnešní době budovat průmysl na dluhové louce (zvýšit výkon Řecké ekonomiky - kvůli lepšímu splácení dluhů předchozích - pomocí dalších dluhů je šílenost). Možná by jim pomohla bezúročná půjčka s několikaletým odkladem splácení, ale vždy je to "něco za něco" - a kouzelní dědečkové (nebo soucitní boháči) prostě neexistují

 6. Contumax napsal:

  Koloděj

  I máme dluhy, většina dluhů jsou podvod, jsou smyšlené...

  • noční můra napsal:

   ... tak vám nevi...dluh - pojištěný dluh - nesplatitelný pojištěný dluh - ... bitík k bitíku a sme ubitý - není to na b...tí?

  • Žabák napsal:

   Přesně jak píše Contumax. Ty dluhy jsou více než z poloviny vymyšlené účetní operace bez předkožky, které stát uzná nebo neuzná za vhodné splácet a to podle své vojenské síly. Učebnicový příklad jsou USA a jejich KUREVSKY NESPLATITELNÝ dluh.

 7. Ivan napsal:

  Nemecko slinta po greckych ostrovoch...

  Vsetcia zapadni kolonialfasisti vedeli, ze Grecko 320 mld. Euro moze splatit tak za 320 rokov... Ale ponukali pozicky, aby Grecko vypredalo svoju krajinu, najma ostrovy v teplom mori... Ved ECB nerobi ziaden problem tlacenie nicim nepodlozenych Euracov..., ze pan Jinsky, tusite co je to kvnatitativne uvolnovanie...?!

  Raz si pred kamerami kvantitativne uvolnila Clintonova, priamo v budove Kongresu... Vsetcia v okoli si chytali nosy... Ktosi poznamenal, ze zozrala asi hambaca so skunkovym masom...

  Tak uvolnovanie ECB, pan Jinsky, je o niecom inom...

 8. J. Tichý napsal:

  Již RVHP vědělo, že ekonomická úroveň jednotlivých členských zemí je natolik rozdílná, že v nich nelze zavádět jednu měnu. Tzv. clearingový rubl byl proto jen jako přepočítací měna pro vzájemné zúčtování dodávek jednotlivých členských zemí. Je otázkou, zda byla EU o to hloupější či zda zavedením EURa "in natura" sledovala jiné cíle. Bylo od počátku jasné, že takové Německo na tom bude daleko lépe než Řecko či ČR. Za druhé Řecko svými parametry zdaleka nesplňovalo podmínky ke vstupu do EU. To mu umožnilo podvodně připravené účetnictví za pomoci Goldman Sachs. Třetím problémem byly vynucené nákupy zbraní v naprosto nadměrném objemu od USA, Německa a Francie. Jestliže je Turecko i Řecko v NATO, měla by být řecká obava z Turecka lichá. Dalším problémem byly přemrštěné investice v oblasti stavebnictví v této zemi. A tak lze pokračovat. Aby Řecko mohlo nějak rozumně pokračovat, musí nepochybně tuto kapitolu některou z legálních cest uzavřít. Rozhodně jí nebude splacení stále narůstajících dluhů. Za snahou Řecko nesplatitelně zadlužit je mimo jiné i snaha donutit Řecko k rozprodeji státního majetku, přírodního bohatství, některých ostrovů atd. Zřejmě nejlepším řešením by bylo prohlášení řízeného bankrotu s nabídkou vyrovnání s věřiteli v určitém poměru. Ten může být třeba 1 : 100, a to za podmínky sjednání splátkového kalendáře na určitý počet let. Pohledávky privátních firem a bank z Německa a Francie byly již odkoupeny evropskými institucemi a vládami zemí měnové unie a jejich obyvatelé to přece zaplatí - tak jako vždy.... Navazovat na to by mohla účast Řecka ve struktuře zemí BRICS a zejména pak spolupráce, nové investice do Řecka atd. Představa, že Řecko se nějakým zázrakem samo zvedne, je utopií. Dokonce bude potřebovat vytvořit podmínky k tomu, aby mohlo finanční vyrovnání s věřiteli z EU postupně vypořádat.

 9. Už Nepřihlížejicí A Nesedící Býk napsal:

  Řecko: neváhej a skoč )))

 10. Hanka napsal:

  "Již RVHP vědělo..."

  "Bylo od počátku jasné ..."

  "EURa „in natura“ sledovala jiné cíle ..."

  "to umožnilo (...) účetnictví ...!

  ... ležím ti u nohou, můj Pane

  ... "Zřejmě nejlepším řešením by bylo prohlášení řízeného bankrotu s nabídkou vyrovnání s věřiteli v určitém poměru. Ten může být třeba 1 : 100"

  Tvých sto a můj jeden navrch ...

  Nepřipadáte si jako v blázinci?

  "...byly již odkoupeny evropskými institucemi... " houpi hou ...

  ... "nové investice do Řecka atd."

  jo, ATD ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!