Barevná revoluce v Makedonii je v plném proudu

6462070-3x2-340x227Ďábelský plán na destabilizaci Makedonie od náměstkyně ministra zahraničí Victorie Nuland a od US velvyslance v Makedonii Jesse Bailyho a od vůdců makedonské „sociálně demokratické“ opozice Zorana Zajeva a Branko Crvenkovského – které by šlo nazvat „makedonským Arsenijem Jaceňjukem a Petrem Porošenkem“ – vstoupil do kritické fáze s tím, jak členové údajně rozpuštěné Kosovské osvobozenecké armády (UČK) zvýšili své teroristické vpády na území Makedonie z Kosova.

Plánem US ministerstva zahraničí a jeho makedonských loutek jako Zajev a Crvenkovski je vytvořit situaci, v níž bude demokraticky zvolená vláda ministerského předsedy Nikoly Grujevského a presidenta Georgy Ivanova svržena v povstání uspořádaném Georgem Sorosem dobře placenými operativci. Pučističtí spiklenci včetně těch, kteří jsou v Makedonii obecně nazýváni „Sorosity“, doufají, že nezávisle smýšlející makedonskou vládu nahradí jinou takovou, co zruší projekt plynovodu Turecký proud, který je konstruován k přepravě zemního plynu přes Turecko, Řecko, Makedonii, Srbsko a Maďarsko do Střední Evropy, a také s Řeckem, Evropskou Unií a s NATO vyjedná ukončení použití názvu „Makedonie“ pro tento národ, takže Makedonii zajistí rychlou cestu do EU a do NATO; čímž ukojí touhu albánských nacionalistů v Albánii a v Kosovu po tom, aby regiony s albánskou většinou v Makedonii mohly být od této země odtrženy a připojeny k „Velké Albánii.“

Tím, co představuje největší hrozbu územní a politické integrity Makedonie, je vzestup albánského nacionalistického iredentismu podél křehkých kosovo-albánských hranic. Prvním projevem těchto potíží podél hranice byl dubnový útok 40 ozbrojených mužů s insigniemi údajně už nezákonné UČK na pohraniční postavení Makedonské policie u Gošince. K této akci došlo souběžně s tím, jak kosovský ministr zahraničí Hashim Thaci, bývalý vůdce UČK, navzdory hrozbám srbských úřadů, že jej uvězní kvůli v roce 2007 vzneseným obviněním z terorismu, navštíví Bělehrad, aby se zúčastnil „Sorosity“ organizované konference. Zatčení kosovského ministra zahraničí by připravilo pro NATO a EU scénu pro konfrontaci se Srbskem, dalším kriticky důležitým partnerem nejen pro plynovod Turecký proud, nýbrž i pro Čínou financovanou Balkánskou železnici jako součást projektu Hedvábné stezky, která propojí řecký přístav Pireus s Budapeští přes Makedonii a Srbsko.

9. května byli střelci, kteří před tím do Makedonie vnikli z Kosova, konfrontováni s Makedonskou policií při proti-teroristické operaci u pohraničního města Kumanovo. Mezi podezřelými teroristy UČK a policií vypukla přestřelka. V následné bitvě bylo zabito šest makedonských policistů a neznámý počet albánských teroristů.

Útok obnovené UČK na makedonské pohraniční postavení u Gošince, při němž byli makedonští policisté drženi jako rukojmí, než se albánští nájezdníci vrátili do Kosova, a poslední vpád UČK do Kumarova by nebyly možné, aniž by o tom nevěděl vojenský protektor Kosova NATO, které operuje ze své největší vojenské základny v Kosovu v Camp Bondsteel.

V roce 2001, když síly UČK spojené s albánskými nacionalisty v Makedonii z Národní osvobozenecké armády Makedonie (NLA) bojovaly s makedonskými vládními silami ve městě Aračinovo v Makedonii, byly síly US soukromé vojenské firmy Military Profesional Resources Inc. (MPRI) zapojené na obou stranách. MPRI pomáhala NLA a spolu s tím radila i Makedonské armádě. Věří se, že MPRI NLA předávala makedonské národně bezpečnostní informace před útokem UČK a NLA na Aračinovo. V Dohodě z Ochridu udělila Makedonie ve snaze uchránit se před přelitím násilností z válkou rozervaného Kosova a Bosny do obecně mírové Makedonie svému albánskému obyvatelstvu štědrou autonomii. Dohoda z Ochridu je teď v nebezpečí, jelikož destabilizující síly Nuland a Sorose zvyšují svůj tlak na vládu ve Skopji.

Jako kdyby ho k tomu „Sorositští“ páni navedli, řekl vůdce albánských nacionalistů Koco Danaj v Tiraně, že za incident z Kumanova může Grujevski, kterého Danaj srovnával s Adolfem Hitlerem. Danaj je vůdcem skupiny albánských nacionalistů zvané „Platforma za přirozenou Albánii“, která je rozprostřená v Albánii, Kosovu, Černé hoře a v Makedonii a chce vytvořit „Velkou Albánii.“ Danaj naznačil, že má spojence v Prištině, Skopji a v Ulcinji, kde ta poslední je hlavní albánské centrum v Černé hoře, a ti, že jsou připraveni Velkou Albánii zřídit.

Danaj ve snaze Grujevského zastrašit, řekl: „Grujevskij krvavě skončí.“ Danaj Grujevského varoval před pokusy potlačovat zahraniční albánské teroristické aktivity v Makedonii. Členové UČK chycení policií v Kumanovu ve skutečnosti podle Grujevského plánovali série teroristických útoků na vládní zařízení ve Skopji a v dalších obytných centrech Makedonie.

Spolu s tím, jak Danaj vyhrožoval Makedonii z Albánie, tedy z členského státu NATO, tak bosenští muslimové uspořádali přehlídku nově oživené nacistické divize Waffen SS Handzar v hlavním městě srbské provincie Sandžak s převahou muslimů Novi Pazar. Bosňáci se rozhodli k uspořádání své parády znovu vzkříšení nacismu na evropský den vítězství na 9. května. Tento krok se podobá parádám neonacistických divizí Waffen SS vedených v Litvě, Estonsku a Lotyšsku, jejichž smyslem bylo pobouřit v těchto zemích etnické Rusy. Vojska bosňáckých Waffen SS byla rozpoznatelná podle jejich zelených uniforem s červenými fezy a patřila k nejzuřivějším Hitlerovým bojovníkům, a tak ti Bosňáci pochodující na den vítězství v Novem Pazaru měli na sobě ty samé uniformy. Bosňáčtí muslimové ze Sandžaku a jejich stejně smýšlející kolegové v Bosně Hercegovině, v Černé hoře a v Makedonii převážně upřednostňují zřízení balkánského islamistického kalifátu pro bosňácké muslimy a Albánce.

Zajev Crvenkovski a „Sorosité“ využívají propuknutí násilí v makedonských regionech s albánskou většinou ke snahám o odtržení současné vládní politické strany Albánců Demokratické unie pro integraci (DUI) jako menšího koaličního partnera vládní strany ministerského předsedy Grujevského VMRO DPMNE od této koalice.

Problémy v albánských regionech Makedonie přichází po násilných protivládních demonstracích ve Skopji, které sem zaseli „Sorosité“. Zajev a Crvenkovski využívají jako demonstračního tématu proti vládě nepodložených obvinění, že Grujevského vláda odposlouchávala telefonní hovory 20 000 Makedonců. Při tom zahraniční tisk převážně ignoruje fakt, že k provádění tak masivního dohledu mají kapacitu jen US Agentura národní bezpečnosti a jejich britští a němečtí partneři. Zůstává tu tedy otázka, kdo poskytl makedonské opozici nahrané konverzace Grujevského a dalších vůdců vlády s opozičními vůdci? Vysoká úroveň těchto odposlechů vylučuje makedonskou zpravodajskou službu.

K opozici vůči Grujevského vládě se přidaly dvě hlavní Sorosem financované mediální organizace v Makedonii, televizní sítě „Telma“ a „24 Vesti“. Ty pomáhaly s rozdmycháváním těch nedávných násilných protestů namířených proti vládě na Makedonském náměstí v centru Skopje, při těchto demonstracích došlo na straně policistů ke 36 ze 40 všech zraněních v potyčkách před ústředím vlády ve Skopii. Jedna z vůdců Sociální demokracie a spojenec Zajeva a Crvenkovského Radmila Šekerinska byla svědkem, jak se v kavárně poblíž dějiště protestů vydávají protestujícím instrukce, aby násilně vnikali do vládních budov. Crvenkovski a Zajev otevřeně volali po lidovém povstání proti makedonské vládě. Rádio svobodná Evropa pod Sorosovým vlivem neustále shazovalo počty policistů zraněných „Sorositskými“ buřiči a pominulo reportáže o agitaci zvnějšku stojící za těmito bouřemi.

Je tu ale ta dobrá zpráva, že Makedonci všech životních drah a etnického původu, stejně Slované i Albánci, muslimové zrovna tak jako pravoslavní, jsou si dobře vědomi vlivu „Sorositů“ za propuknutím těchto násilností ve své zemi, a jsou ochotni se proti tomu postavit. Pro Sorose a jeho agitátory uvnitř makedonské opozice a na US ambasádě ve Skopji nebude Makedonie tak snadná procházka, jako byla Ukrajina.

Další zdejší články k tomuto tématu:

Makedonský prezident Ivanov volal marně o pomoc – dva dny smutku za padlé policisty

Bojovníci UČK teroristy v Makedonii

To, že US říkají Řecku, aby zavrhlo Putinův plynovod, znamená návrat k politice Studené války

Západ a Soros spoléhají k zabránění plynovodu Turecký proud na „extrémní balkanizaci“

Jižní proud vstal z mrtvých přes Balkánský proud

Rusko se snaží získat vojenské základny a posílit vliv na Balkáně

Nuland se pokouší o verzi Kyjev 2.0 ve Skopji

Wayne MADSEN | 12.05.2015 | 00:00

Zdroj: http://www.strategic-culture.org/news/2015/05/12/the-color-revolution-in-macedonia-is-underway.html
19 Komentářů k Barevná revoluce v Makedonii je v plném proudu

 1. Žabák napsal:

  Makedonský premiér teď musí postupovat tvrdě a nekompromisně. Jestli bude lavírovat jako Janukovyč, tak skončí jako on.

  • Definitiva napsal:

   Tvrdý postup je začiatkom humanitárneho bombardovania.Je čas požiadať Rusko o pomoc a vstup do Ruskej federácie.

 2. Už Nepřihlížejicí A Nesedící Býk napsal:

  Vypadá to jako předzvěst více válek ...který můžou přerůst ve světovou...

  • Adolf Balík napsal:

   V tom má Balkán tradici.

   • Paul Durham napsal:

    Ano, má slavnou tradici, UA se ukazuje impotentní, tak je třeba vsadit na osvědčené "horaly" , ti si řežou hlavy s radostí sobě vlastní odjakživa.

 3. martin bareš napsal:

  teď opravdu záleží na Makedoncích samotných.

 4. Slovan napsal:

  Makedonii by měli pomoci především Srbové a Řekové.Samozřejmě by Rusové měli vybudovat svou voj.základnu v Makedonii a byl by klid.To vše na ochranu občanů Ruska žijících v Makedonii,taktéž Řekové.

  • to je jedno napsal:

   No ono se to může stát. Řecko přistoupí k bance BRICS. Zbankrotuje (už asi zbankrotovalo, ale tutlá se to) a vystoupí z Eurozony, z EU ještě ne, pokud z EU nebude vyhozené - aby v EU hájilo Ruské zájmy. Makedonie, Kypr, Srbsko a Bulharsko a asi i Rumunsko s Řeckem vytvoří pravoslavný blok států EU... Rusko si v oblasti udělá pár základen...

 5. Tartar napsal:

  Skutočne je na ťahu Rusko v spolupráci so Srbskom prípadne Gréckom. Macedónsko a Čiernu Horu treba vrátiť Srbsku a urobiť koniec Kosovu a vybudovať veľkú ruskú základňu na Balkáne.

 6. weissbach napsal:

  Nevypadá to dobře. Stejně tak nesdílím optimismus v článku "Jednání A. Merkelové a V. Putina: Válka nebude"

  • Adolf Balík napsal:

   Ani Merkelová ani Putin nejspíš válku nechtějí, ale to vůbec neznamená, že nebude. Jistě ani aspoň 99% Makedonců občanskou válku nechce, ale to nechtělo ani 99% Ukrajinců.

 7. pražská vlaštovka napsal:

  Souhlas s Tartarem,ale to se asi bohužel nepodaří... hned nepodaří...
  Mám z toho taky strach ,je možné dokonce,že je to ta slibovaná akce proti Rusku-prostě zabràní celého Balkánu...už se děje...
  Teď by měla přijít rána od Srbů,Řeků a Rusů...nepřijde.
  Jestli to tam neuhlídaj',bude velikej-obrovitej průser.
  jituš

 8. Carlos IV napsal:

  Taky mozna taktika rozprostrit co nejvice lokalnich konfliktu aby mel Putin vice prace a nemohl se soustredit na koordinovanou obranu. Chlap aby mel nervy jako spagaty...

 9. Robo napsal:

  Trúfol by som si odhadnúť, že tentokrát im to tam nevyjde (zeleným muzickom).

 10. Cico Ciciak napsal:

  Cez Macedonsko bude prechádzať turecký plynovod z Ruska!!! To je tiež jedna z múch, ktoré chce ussácka štátna elita zatrhnúť!!!

 11. real napsal:

  Srbove to musi uhlidat "sami" a Recko se nesmi posrat, kdyz uz do toho sli. Stejnej pokus jak s DLR a LLR, mohutna ruska podpora "do zad" Srbu. Ted uz jsou v tom namoceni Cinani, aniz by mozna sami chteli a tohle je pro US nacky zapeklita vec. Potiz je v Balkanu, tam to vre neustale a vzdy stacila jen jiskra k pruseru... :-(

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!