Příspěvek k problematice svobodného rozhodování o zdraví nevinných dětí a bezbranných seniorů – Praktiky očkování v ČR – část 4.

ockovani64. Kapitola  DŮSLEDKY PRIVATIZACE DISTRIBUCE VAKCÍN.
V letech 2009 – 2012 se uskutečnila divoká privatizace očkování a dodávky očkovacích látek. Ministerstvo zdravotnictví v roce 2009 pod vedením ministryně Juráskové svévolně a protiprávně, v rozporu s tehdy platným zákonem o ochraně veřejného zdraví, změnilo systém distribuce očkovacích látek. Ministerstvo v létě 2009 zastavilo distribuci očkovacích látek přes krajské hygienické stanice a předalo ji kompletně konsorciu firem Phoenie-Avenier.

Následně ministerstvo prosadilo povinný nákup očkovacích vakcín lékaři od distributora a zrušilo výhodný systém financování nákupu očkovacích látek ve velkém s množstevní slevou ze státního rozpočtu. Nákup vakcín byl uložen zdravotním pojišťovnám na náklady zdravotního pojištění.

Zpráva ČTK ze dne 7.6. 2012 potvrzuje obrovskou aroganci moci v České republice a postupnou systematickou privatizaci a přeměnu veřejného zdravotnictví na soukromé se všemi dopady na občany.

Podrobněji viz články

a) "Jak se s přispěním politiků dělá zdravotnický byznys ve velkém"
http://www.tribune.cz/clanek/27041-jak-se-s-prispenim-politiku-dela-zdravotnicky-byznys-ve-velkem

b) "Výrobci vakcín platí komisaře pro očkování" 
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/212411058330809/obsah/213635-vyrobci-vakcin-plati-komisare-pro-ockovani/

Stát v současné době na privatizaci tvrdě doplácí. Připravil se o stamiliony do státní pokladny za nepovinné očkování.

Stát si pořádně zavařil. Tím, že se vzdal distribuce vakcín a také kontroly nad nimi, zbavil se jak stamilionových příjmů z nepovinného očkování, tak přesné evidence a dohledu nad proočkovaností dětské populace," kritizuje rozhodnutí předchozích tří vlád lidovecký poslanec Ludvík Hovorka.

Zatím co dřív nakupoval vakcíny pro obyvatelstvo stát, dnes má látky zajistit soukromá firma, kterou vybralo ministerstvo zdravotnictví.

Konkrétně jde o společnost Avenier ze zdravotnického koncernu Agel miliardáře Tomáše Chrenka. Vedení resortu vybralo původní konsorcium firem Phoenix-Avenier podle hlavního hygienika Michaela Víta v soutěži, která se odehrála v roce 2009. Očkování firmě svěřilo i přes to, že společnost žádné zkušenosti s distribucí vakcín do té doby neměla.

"Vakcíny se navíc přestaly hradit ze státního rozpočtu, místo toho je pacientům začaly platit pojišťovny. Ministerstvo v té době nabídku hrazených očkovacích látek také rozšířilo. Nově měli mít pacienti zdarma třeba očkování proti pneumokoku," doplňuje bývalý šéf České lékárnické společnosti Stanislav Havlíček.

Ve skutečnosti ale změna přinesla něco úplně jiného: výdaje za očkování začaly raketově stoupat. Zatímco před změnou zaplatil stát za vakcíny podle současného HH kolem 800 milionů korun, v loňském roce už se suma, kterou musely najít na účtech zdravotní pojišťovny, vyšplhala k jedné miliardě. Tedy o čtvrtinu víc.

"Číslo přitom zahrnuje jen náklady na očkování povinné," upozorňuje mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny Oldřich Tichý. Právě jeho pojišťovna poslala na látky hrazené ze zákona asi 580 milionů korun. Odhady na letošní rok podle něj hovoří dokonce o 600 milionech.

Další peníze padly na vakcíny, které si lidé museli zaplatit sami - například proti chřipce, žluté zimnici nebo klíšťové encefalitidě. Podle odhadů lékárníků se tak mohla částka za očkování vyšplhat až na 1,6 miliardy korun.

Zisky přitom sčítá soukromá společnost Avenier. Podle výroční zprávy z roku 2013 utržila za prodej zboží téměř 1,5 miliardy korun. Ještě v roce 2009, když distribuci vakcín na starosti neměla, nepřesahovaly její tržby 71 milionů korun.

Další peníze si firma vydělá díky svým devatenácti očkovacím centrům, kde si lidé mohou nechat vakcínu i vpíchnout. "Centra se ale věnují výlučně očkování na žádost klientů a cestovní medicíně," přibližuje Jitka Novotná, která firmu Avenier zastupuje.

Další praktiky v oboru očkování v ČR  jsou také popsány v již zmiňovaném rozsáhlém materiálu vypracovaném Ligou lidských práv v roce 2012, nazvaného "Analýza -Vliv farmaceutických firem, očkování a reklama" ( dále jen "Analýza".) Základní informace o této publikaci naleznete v "  v PŘÍLOZE č. 7 .- dozvíte se to co media tají a nesděluji!

5. Kapitola  ZÁVĚR

Tento "PŘÍSPĚVEK..." jsem napsal jako občan, děda tří vnuček, kterému záleží na jejich zdraví i zdraví všech občanů ČR. Věřím, že poslouží k nastartování veřejné diskuse, která přinese světlo do dosud tajemných a temných zákoutí praktik očkování v  ČR.

K základní orientaci v problematice očkování jsem vypracoval také " ZPRAVODAJ ROZKVĚT HARMONIE č.03/2014 Téma: OBCHOD SE STRACHEM = OČKOVÁNÍ "
Cílem Zpravodaje je pomoci rodičům, kteří se zajímají o politiku plošného očkování a o jeho účinek na dítě. Úplný text zde http://rozkvet.cz/texty/zpravodajrozkvet032014.htm

Jsem připraven v případě potřeby doplnit další skutečnosti a náměty ke prospěchu všech..

S přáním VŠE NEJLEPŠÍ VŠEM !

Ing. Rudolf Vondřich     Praha, 13.4.2015

Seznam příloh (k dispozici ZDE):

PŘÍLOHA č. 1 Dopis rektora UK  HH

PŘÍLOHA č. 2 Dopis   od Prof.MUDr.RNDr.Jiří Beneš,CSc

PŘÍLOHA č  3 Dopis od prof MUDr.Štěpán Svačina, DrSc. předseda ČLS JEP

PŘÍLOHA č.  4 Souhrnná zpráva o činnosti veřejného ochránce práv za rok 2009

PŘÍLOHA č.  5 Seznam očkovacích center Avenier a.s. a jejich vedoucích

PŘÍLOHA č.  6 Základní údaje o AVENIER a.s.

PŘÍLOHA č.  7 Anotace k článkům z analýzy Lidských Práv

"VLIV FARMACEUTICKÝCH SPOLEČNOSTÍ, OČKOVÁNÍ, REKLAMA"

http://www.nwoo.org/2015/04/30/prispevek-k-problematicke-svobodneho-rozhodovani-o-zdravi-nevinnych-deti-a-bezbrannych-senioru-praktiky-ockovani-v-cr-cast-1/

http://www.nwoo.org/2015/05/01/prispevek-k-problematicke-svobodneho-rozhodovani-o-zdravi-nevinnych-deti-a-bezbrannych-senioru-praktiky-ockovani-v-cr-cast-2/

http://www.nwoo.org/2015/05/10/prispevek-k-problematicke-svobodneho-rozhodovani-o-zdravi-nevinnych-deti-a-bezbrannych-senioru-praktiky-ockovani-v-cr-cast-3/

Zdroj: http://rozkvet.cz/texty/prispevekkproblematicesvobodnehorozhodovaniozdravi.htm
Jeden komentář na Příspěvek k problematice svobodného rozhodování o zdraví nevinných dětí a bezbranných seniorů – Praktiky očkování v ČR – část 4.

  1. .lak napsal:

    Nikdo se nechce vyjadřovat a tuší levou nejen kapitálu lidem obecně ale i spiknutí lumpů které je provázané korupcí mocí kdy ruka ruku myje z důvodů zločinného spolčení a takřka neuvěřitelného hlupáctví které ůčastnění přímo i nepřímo z principu spolupodílnictví prostě nepřipustí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!