Svazek medvěda a draka je nad síly amerického orla.

1400646046000-AP-China-Russia-PutinV pozadí skvostné přehlídky konající se k 70 výročí vítězství Rudé armády a jejich spojenců nad nacistickým Německem na Rudém náměstí v Moskvě se událo několik důležitých schůzek, které naznačují, jakým směrem se hodlá dále ubírat Rusko s Čínou a svými spojenci z BRICS a také to, že Amerika si začíná uvědomovat, že pokud neustane v konfrontačním kurzu, který zaujala proti oběma těmto zemím, skončí obrazně řečeno na kolenou.

Rusko společně s Čínou plánuje propojení svých dvou projektů (ruského EAES – ekonomické euroasijské spolupráce a čínského projektu nové Hedvábné cesty). Dohody o společném rozvoji těchto dvou projektů a mnohé další smlouvy, které byly projednány a podepsány v Moskvě v době návštěvy čínského prezidenta při příležitosti oslav konajících se 9. Května při nichž stál na rozdíl od Američany ovládaných a zastrašovaných západních státníků prezident ČLR Si Ťin-pching prezidentu RF V.V. Putinovi bok po boku, pozvedávají spolupráci obou těchto zemí na úplně novou politickou a ekonomickou úroveň.

Důkazem toho, že si tento fakt začali uvědomovat i politici v USA je návštěva amerického ministra zahraničí Johna Kerryho v Moskvě a více jak dvě hodiny trvající schůzka tohoto člena americké vlády s prezidentem Putinem a jeho ruským protějškem Sergejem Lavrovem. Ze strany ruských státníků na ní zaznělo to, co Moskva opakuje od začátku občanské války zuřící na Ukrajině, která vznikla důsledkem západem podporovaného násilného státního převratu v této zemi, tedy to, že Rusko je připraveno kdykoli začít oboustranně výhodnou ekonomickou a politickou spolupráci se západem, pokud to nebude na úkor jeho národních zájmů a bezpečnosti. John Kerry zase naznačil, že pokud budou dodržovány Minské dohody mezi Kyjevem a regiony, které odmítají uznat moc vzešlou z násilného převratu, mohou být protiruské západní sankce v dohledné době zmírněny, nebo úplně zrušeny.

Na závěr schůzky si mezi sebou státníci vyměnili symbolické dary a komplimenty.

(Na pracovní oběd přinesl Lavrov svému americkému kolegovi košík rajčat a brambor. Americko-ruská „bramborová politika” začala loni v lednu, kdy Kerry Lavrova obdaroval bramborami ze státu Idaho, o jejichž vývozu se šéf ruské diplomacie zmínil na jedné z dřívějších schůzek. Kerry zase Lavrovovi dal seznam citací z ruských médií, které podle něho „neodrážejí skutečný potenciál rusko-amerických vztahů”, uvedla mluvčí šéfa ruské diplomacie.Lavrovovi také daroval tričko s nápisy "Victory" (Vítězství) a "1945-2015" připomínající nedávné 70. výročí konce druhé světové války.Kerry po kladení věnců u památníku neznámého vojína v Soči také obdivoval Lavrovovo auto, bílou poválečnou Pobědu – zdroj Novinky.cz).

Jak je vidět, tak šéf americké diplomacie již pomalu otvírá pro USA zadní vrátka k postupnému oteplování vztahů s Ruskou federací a Čínou. V Americe si totiž zřejmě páni politici uvědomili, že ještě stále mohou být partnery obou těchto velmocí, pokud se zavčas probudí ze svého snu o tom, že budou jejich vládci a pány. Amerika může v současné době zachránit svou ekonomikou pouze tím, že začne jednat s těmito zeměmi jako se sobě přinejmenším rovnými partnery, nebo jí čeká krach, či případné obrovské riziko války a nejistého vítězství.
61 Komentářů k Svazek medvěda a draka je nad síly amerického orla.

 1. nazdar napsal:

  USA určitě nehodlají polevovat v úsilí Rusko rozvrátit. Tak, jak ho rozeštvávají s Evropou, budou se ho snažit rozeštvávat také s Asijskými státy. Pokud vydrží spojenectví Rusko-Čína, tak se jim to nepodaří a USA budou směřovat, ke ztrátě postavení.
  Doufejme, že to je nejpravděpodobnější scénář, i když USA neztratí význam hned zítra, ale ještě pár států rozvrátí.
  Důležité je, aby to Rusko ustálo, ve vztahu k vnitřní opozici.

  • Paul Durham napsal:

   Problém pro pindostance se scvrknul na nalezení nového Jelcina, jiná řešení jejich potíží s věčnou chanukou se vymykají další schopnosti tisknout barevné papírky.

 2. Petr Pavel napsal:

  To je vzdycky zajimave ze v ocich ruskych fantastu je Amerika vzdycky na "nad propasti", tresouci se pred "probuzenim ruskeho medveda" a staci jakakoli demonstrace ruske sily aby amerika stahla ocas.

  Zaroven vsam Amerika v ocich tech samych monstrozni vseovladajici supervelmoc bez prestani realizujici ambici "znicit Rusko" vsemi moznymi prostredky.

  Schiza

  Ty ruske fantazie o "spojenectvi" zemi BRICS jsou take zajimave.

  V Rusku je to dokonce chapano jako "spolek BRICS pod vedenim Ruska"

  Srovnani obchodni vymeny mezi Cinou, Indii,Jizni Afrikou (to jsou ty "B ICS") a Ruskem vs. USA musi byt pro kazdeho ruskeho snilka studenou sprchou- proto se radeji na realna cisla nedivaji:

  Cinska obchodni vymena s US je 10x vetsi nez s Ruskem, Indicka vice nez 15x vetsi.... z pomeru Brazilie a Jizni Afriky by kazdeho Putinovce klepla pepka

  • Robo napsal:

   Dobrú noc.

  • Tykva Bukvatyr napsal:

   Už si sa odbavil? Lož ostane lžou, aj keď ju budeš opakovať donekonečna.

   • martin bareš napsal:

    Tykvo: Petr Pavel už se vystříkal, domasturboval a šel spinkat. Bez baby. Pošlem mu nějakou Číčolínu a bude hodnej plyšáček.

  • Vladislav napsal:

   Čísla máš pěkná, ať už říkají pravdu, nebo lžou.
   Podstatné je ale něco jiného.
   Jsou země minulosti, a jsou země budoucnosti.
   Do té první skupiny patří USA, do té druhé Rusko.
   Počkej 20 let - a uvidíš.
   Ty "vektory vývoje" to ukazují jednoznačně.

   • Jan Jinsky napsal:

    Jaké vektory vývoje? Můžete být konkrétnější? Petr Pavel napsal faktický příspěvek. Zajímalo by mně, jaké vektory máte na mysli.

    Jinak souhlasím, že je lepší spolupracovat než dělat blokády.

    • Vladislav napsal:

     Jaké vektory vývoje?
     Třeba 18 000 mld. USD amerického zahraničního dluhu - který navíc trvale narůstá.
     Pokračující odliv reálnou prací podloženého kapitálu do JV Asie.
     Pokračující otrava populace nezdravými potravinami, s důsledky: debilizace, obezita.
     Pokračující negrizace a judaizace společnosti - společnost, kde bude mít každý "tak trochu" genů od kdekoho, se nesemkne nikdy k ničemu.
     A důvody?
     Amerika (ale i západní Evropa) získaly vše, čím se vyvýšily nad ostatní, díky kolonialismu, neokolonialismu, dobyvačným válkám.
     Nemůžou-li takto fungovat, resp. nemají-li z těchto akcí očekávaný profit, upadají.
     A právě to se dnes děje.
     Nepochybuji, pane Jinský, že máte k dispozici mnoho čísel potvrzujících, o kolik je na tom euroamerická civilizace stále lépe než Rusko nebo Čína.
     Ale já nemluvím o tom, co je - mluvím o tom, co nutně musí přijít. Americký filozof Chris Maser to nazval teorií skryté přítomnosti.
     Mluvím o hloupnoucím, obézním, k ničemu nemotivovaném americkém studentovi, a mluvím o hrdém, vlasteneckém Rusovi či bystrém Číňanovi.
     Mluvím o průměrné mladé Rusce s postavou téměř modelky, a o stejně staré hroudě sádla z Ameriky, studující podobný typ školy.
     Mluvím o tlupách černochů z amerických předměstí, kteří NIKDY nebudou pracovat, a o tlupách stejně starých, etnicky čistých Rusů, kteří naopak pracovat začali - a poté, co odhodili láhev chlastu, si spoustu věcí ujasnili.
     Mluvím o tom, že už teď je jasné, že tzv. Západ má vůči Rusku a/nebo Číně jedinou šanci - přijít s nabídkou na rovnocennou spolupráci.
     A o tom, že doba, kdy si mohl kolonialistický Západ něco diktovat, je pryč a už se nikdy nevrátí.

     • Jan Jinsky napsal:

      Částečně souhlasím - s dluhem a převedením výroby do Asie. Ale příliš idealizujete průměrného Rusa - není tak dokonalý, štíhlý a bystrý.
      A západní země ten kolonialismus atd dosáhly tím, že byly (a jsou) na špici technologického pokroku. V tomto ohledu Rusko zaostává a je stále hodně orientované na suroviny.
      A v té Americe a EU nejsou všichni obézní a hloupí - je tu spousta chytrých lidí.

     • Bogus Sobotka napsal:

      Vladislave, si me rozesmal ty jeden "vektore".
      Tvrdit, ze jenom ten zly zapad kolonizoval je usmevna polopravda.
      Vychod delal uplne to same - Rusko dobilo a kolonizovalo Sibir a dalsi casti Asie. Mongolove dobivali take kde co. Turci/Osmanska rise dobivala nekolik stoleti Evropu atd. S Pireneji vyhnali muslimi az nekdy v 15. stoleti.

      Nejlepsi perlicka je ovsem vyrok, ze prumerna ruska je temer modelka a americanka tlusta a rusky student je motivovany vlastenec a Cinan bystry :)
      Tvoje chapani reality je na urovni vegetativního stavu nefunkcniho mozku.

     • .lak napsal:

      B.S. asi skryté rezervy škrtovi bohůšovice slepecké hole? Tohle vypadá že to bylo převedené z brailova písma pro nevidomé do kompu a jak snímá informace z netu tedy netuším. :-))

     • Montisan napsal:

      Bohužel má ten židáckej zkurvysyn Bogus Samstagstekin z velký části pravdu (okopčenou, jistě, páč eho zkurvenej debilní mozek je myšlenkoprostý), dík jeho zkurvenýmu etniku, který v Rusku stále panuje! - http://rusparty.org/index.php/vazhnoe/379-2013-putin-v-tsifrakh-i-faktakh

     • Montisan napsal:

      A dokud nebudou všichni zmrdi jako B. S. zastřelený u zdi s vytetovanou šesticípou hvězdou na čele, tak ani není šance, aby se na současném stavu věcí cokoliv změnilo! A to do jednoho!

     • jaris napsal:

      Vladislave, brilantni odpoved Jinskemu. Prosperujici ekonomika se stehuje rychlym tempem na vychod. Rusove budou brzo sobestacni a prestanou byt zavisli na zapadnich zemich. Budou sice s nimi obchodovat, ale predpokladam, ze velice omezene. Nebudou je totiz potrebovat jako doposud. Sankce je naucily, ze na zapdni zeme neni spoleh. Uz dnes se vetsina jakekoli vyroby presunula do Ciny a do Indie. Problemy se stahuji nad Evropou, protoze si svym furiantstvim a nezmernou hlouposti pod sebou podrizli vetev. Rusko zatim neni treba na vysitakove vysi technologie, jak pise Jinsky, avsak sankcemi bylo prinuceno zacit v tomto poli urychlene pracovat. A ze jsou Rusove chytri, na to muzeme vzit jed. Jsem dokonce presvedcena, ze dohromady s Cinou celou zapadni technologii strci za par let do kapsy. Proto necham v klidu snit proamericke tleskace o neporazitelnem, nejfantastictejsim a nejlepsim Zapade. Probuzeni se bude podobat kocovine.

    • Justass napsal:

     Jasně to napsal Vladislav. USA je zemí minulosti. Další zmiňované země jsou zeměmi budoucnosti. V tom smyslu napsal Petr Pavel faktický příspěvek o té minulosti. Jinak vektory vývoje trolle jsou obyčejné trendy. A trendy jsou pro vývoj rozhodující. Čína, Rusko, Indie země JA a další prostě ty trendy mají proti USA v jasném laufu.
     USA krom toho zbrojení, válčení, zabíjení a tisku nekrytých peněz nic jiného už neumí, takže úpadek a to i morální je špatný trend.
     Neodepisuj mi na tohle trolle- křivákům a podvraťákům neodpovídám.

     • Justass napsal:

      No vidíš trolle mezitím ti už situaci a dokonce lépe jako já objasnil sám Vladislav. :-)

     • Jan Jinsky napsal:

      Justassi, dej si svátek. Buď mně chceš odpovídat nebo nechceš. Ale neustále urážet je poněkud primitivní. Vladislav má argumenty, ty jen urážky.

     • Justass napsal:

      Trolle - a zase trollovsky - jako vždy. Vladislav má stejné argumenty jako já - takže odpověz mu - pokud si toho schopen. :-)

     • Jan Jinsky napsal:

      Odpovedel jsem. Narozdil od tebe vecne :)
      Justassi, diskuse neni o tom kdo je vetsi pitomec :D

     • .!.!.!.!.!. napsal:

      Uxadi v pizdu, pizdučku J.J.

     • Justass napsal:

      No - máš pravdu stihl si to o pouhé 3 minuty. Nicméně tvá odpověď je jako vždy relativizující. V průměru, s důrazem na slovo průměru, jsou ti mladí Rusové na tom zdaleka lépe než ti mladí Američané. Nejen co do vzdělání, myšlení ale i co do morálky.
      Jinak -ty považuješ pojmenování své činnosti za urážku? Kdybys byl kominík, tak tě oslovuji kominíku. Ty na tomto fóru troluješ, to zde ví každý, takže jsi troll. Tak se za to nestyď a neurážej se. :-)

     • Jan Jinsky napsal:

      A jak vis, ze je prumerny Rus vzdelanejsi? Proc maji prumysl, vedu a vyvoj daleko za USA?
      Proc jsou bejvetsi US firmy technologicke a ruske tezebni?

     • Justass napsal:

      Vyspělost průmyslu a vědy se už dlouhá léta odrážejí ve vojenském průmyslu, tj. ve zbraňových systémech. No a v těch jsou Rusové dost před Američany - pokud ti tvoje propaganda ovšem nenapovídá něco jiného. No a co se týká humanitních oborů o tom raději v případě Američanů nemluvit. Když si tam i novináři pletou Českou republiku s Čečenskem a Slovinsko se Slovenskem-že? :-)

     • Jan Jinsky napsal:

      USA ma lepsi letadla, zbranove systemy atd. Asi naraxis na nove tanky, ale tech Rusko ma par. A stihacky pate generace taky zatim v par kusech.
      No a pokud porovnavas vzdelanost podle par blbych novinaru, tak pak mas pravdu :)
      Ale nejak si presel jak lany to, ze Rusko je zemi ktera vyvaxi suroviny. Technologicke firmy jsou tam slabe.

     • Justass napsal:

      To je právě ta propaganda - USA nemá lepší stíhačky ani bombardéry ani zbraňové systémy. No a co se týká těch technologií, třeba pro těžbu nerostů a možná i jiných. No, to spíš je o ruské povaze. Možná trochu pohodlné. Nač by je dělali ( ne že by je neuměli udělat ) když si je mohou za ty suroviny koupit. Na a teď s těmi sankcemi si zase Západ nadrobil smetí do vlastní polívky. Rusy to jen donutí, a vůbec to nebude trvat dlouho, si je začít vyrábět sami. Nu a ještě coby protiváhu k těm technologiím. Američané jsou zase nuceni žádat Rusi aby je vyvezli do kosmu, páč na to nemají peníze a jejich technologie jsou zastaralé.

     • M.Š. napsal:

      Vážení pánové,
      chtěl bych Vás upozornit na stále častěji opakovanou chybu.
      Nazývat někoho trollem není nadávka,jelikož troll je hodný skřítek severských zemí.Takže když už jde o "debila",tak jedině trotla.
      Trotlů je v čechomorácku neurekom,jak vyplývá z diskuzí na internetu a mezi trotly se musí počítat i politici napříč stranami,jelikož je volili trotlové.Nevím jak dlouho si budeme hrát na trotly(ne trolly...),asi na věčné časy a ani o den dýl,jelikož blbost je věčná nekonečná.
      Zdraví M.Š.

     • Robo napsal:

      mš, troll je "odborný" výraz pre plateného diskutéra..
      Neprezentuje vlastné názory, ale určitý smer, zvyšok si domysli sám..

     • Jan Jinsky napsal:

      A proto nemohu být troll Robo, protože mně neplatí :) To bych mohl vás nařknout z toho, že si chodíte pro mrzký rubl na ruskou ambasádu.

     • Jan Jinsky napsal:

      Justassi... Rusko má cca 5 kusů T-50 oproti více než 100 F-35 - takže ve stíhačkách ta převaha Ruska není.
      USA má B-2 bombardéry, zatímco Rusko tuto technologii nemá vůbec.
      To samé platí o ponorkách. Rusové mají dvě a USA přes 10.
      Nechci tady ale řešit zbraně. Faktem je, že z Ruska během posledních 25 let vypadlo velmi málo vynálezů a technologických novinek. Pokud to bereš jako lenost, tak to je nebezpečná lenost.
      A kosmický program - souhlas, Američani na to nedávají dostatek prostředků, což je škoda.

      Ono to je o potřebě investic do infrastruktury v Rusku, obnovy fabrik atd - pořád za sebou táhnou dědictví socialismu. Takže to na raketový nástup moc nevypadá.

     • Josef Benek napsal:

      Pro Bogus Sobotka: Docela mne zaujal Váš náhled na Rusko a Rusy. Po cca dvouletém nepřetržitém kontaktu s Ruskem musím konstatovat, že to, čím nás tu krmili a neustále krmí politici, veřejnoprávní prostředky atd. je totální blábol a mám dojem, že jste této propagandě zcela podlehl. Jen tak na okraj, mladé Rusky jsou opravdu modelky, ale to je vedlejší. Důležitější je to, že průměrný mladý Rus si zcela uvědomuje, že je třeba ještě mnoho věcí v jeho zemi změnit a zlepšit. Důležité je to, že průměrný mladý Rus či Ruska to ví a začínají změny od sebe, vzděláním, kázní, vlastenectví je v nich přirozené atd. Důležité je to, že za posledních cca 10 roků je tvrdě postihována korupce, vykořisťování, šmelina, šedá ekonomika... srovnejte si to s námi a celým západem. Důležité je to, že za těch cca deset posledních roků právě pro tato opatření vzrostl průměrný plat a průměrný důchod zhruba 14x !!! . Důležité je i následující : Spojené státy americké měly v roce 2012 státní dluh zhruba 16,777 319 bilionů amerických dolarů, což je asi 107% jeho HDP. Tento dluh je nejvyšší na světě a roste rychleji než HDP. V roce 2011 státní dluh převýšil HDP na 102,9% a v roce 2013 je dluh asi 111% jeho HDP.
      Státní dluh USA narůstá zejména od počátku 80. let, kdy byl americkým prezidentem zvolen Ronald Reagan. Nárůst se podařilo zastavit v 90. letech Billu Clintonovi. Od počátku 21. století však státní dluh opět strmě narůstá. Proti tomu však ekonomika Ruska je v současnosti osmá nejsilnější na světě. V 90. letech 20. století prošla dramatickou transformací. Nejprve přišla demontáž sovětské centrálně plánované ekonomiky a její náhrada ekonomikou fungující na základě tržních sil a soukromého vlastnictví. Od roku 1999 zažívalo Rusko ekonomický růst, na němž se podílelo jak zdražení surovin na celosvětových trzích, tak i zvýšení exportu, kterou bylo dosaženo aktivní obchodní bilance, více vyváží než dováží.
      V roce 2012 Financial Times ohodnotili Rusko jako druhou finančně nejstabilnější ekonomiku mezi G20 a to hlavně díky nízkému dluhovému zatížení (přibližně 11 % HDP), nízké nezaměstnanosti (přibližně 5 %), významným rezervám a míry hospodářského růstu. Důležité je to, že na bilanci zahraničního obchodu příjmy klesly z vývozu ropoy a plynu na současných cca 18ti procent z minulých 45 - 50 ti procent ještě z před deseti roky a v podstatě přímo úměrně stouply příjmy z vývozu technologie, strojírenských výrobků, technologických celků atd. Takže mýtus, že Rusové mají jen ropu a plyn pomalu bere za své. Důležité je i to, že mnoho ekonomik již nepřijímá dolar jako rezervní měnu a obchoduje mezi sebou v národních měnách. A jestliže obchodují v dolarech , okamžitě za ně nakupují zlato. Důležité je, že Rusko (a nejen Rusko) připravuje měnovou reformu, kde národní měna bude podložena právě zlatem. Obávám se, že toto opatření, bude li uvedeno v platnost, smete ničím nepodložený a čerstvě natisknutý dolar na hromádku bezcenných papírků. Důležité je to, že rubl po otřesu spojeném s Ukrajinou , je nejvíce posilující měnou ve světě. Důležité je to, že tzv. sankce v současné době v platnosti jsou zcela směšné, daleko víc škodí západu než Rusku. Jen na okraj, deficit dovozu zeleniny a ovoce se Rusům podařilo nahradit během dvou dnů po vyhlášení snkcí a např. Polsku které bylo významným exportérem této komodita v podstatě utřelo hubu a to nejen v současnosti, ale v důsledku přišlo o trhy i v době následující až přestanou sankce platit. Rovněž tak i nízká cena ropy o které se nám tady snažili namluvit, že značně poškodí ruskou ekonomiku více škodí západu než Rusku. V důsledku nízkých cen ropy muselo být v USA odstaveno cca 38 procent těžebních kapacit ( i když zde se vlastně nejedená o sankční opatření vůči Rusku, ale je to obchodní válka Saudů vůči USA). Důležité je to, že Rusové už jednoznačně dali na vědomí, že od roku 2017 je jim jedno, jestli západ včetně nás, bude odebírat jejich ropu a zemní plyn - od tohoto roku mají smluvně zajištěný odběr těchto komodit ze strany Číny, Indie atd...... Je toho daleko více o čem by se dalo diskutovat. Nejsem rusofil ale je třeba si uvědomit, že situace a to jak ekonomická, tak i politická se ve světě radikálně mění. ... Jen tak na okraj ještě, rád bych viděl vaši poklesnutou čelist po první návštěvě jakéhokoliv obchodu s potravinami v Rusku. ))))) Ne v Moskvě, ale daleko od ní, v městečcích o velikosti 20 - 30 tis. obyvatel. Když by jste uviděl sortiment ( jen v Pokrovu bylo k mání více jak 20 druhů rýže v jednom obchůdku), musel by jste konstatovat, že to co je nám tady povídáno jsou nesmysly odtržené od reality. Takže po všech faktech a zkušenostech musím konstatovat : Rusko roste ekonomicky a politicky nebývalou silou a to ať se nám to líbí nebo ne.

  • rafael napsal:

   Je to process, ktyory chvilu potrva. Sovietsky Zvez sa rozpadol a Rusko preslo restrukturalizaciou. USA zije v minulosti, ked svet sa delil na Sovietsku a Americku cast. USA prejde rovnakym procesom, ako Sovietsky Zvez, struktury v Pentagone a bielom dome, ktore ziju v 1985 a myslia si, ze svetou ulohou Ameriky je branit sireniu komunizmu v tretich krajinach, budu musiet odist.

   USA ma vysoku zapornu obchodnu bilanciu a od Decembra 2014 sa Cina a Rusko zacali zbavovat dolarovych rezerv. Toto potrva niekolko rokov, ale mnohi sa pripoja. Zobudza sa Japonsko a Nemecko a obidvaja zistuju, ze USA nemiluju ako si vsetci mysleli. Cokoro sa zacne Japonsko zbavovat dolarovych rezerv. Amerika sa bude musiet naucit zase po mnohycgh rokoch pracovat aby si zarobila sama na seba, Cina zacne pozadovat platby v yuanoch alebo zlate a nie dolaroch. Problem je, ze Amerika uz dlho skoro nic nevyraba, kedy si naposledy videl nieco "Made in USA" ?

   • Bogus Sobotka napsal:

    Rafaeli, kdy si naposled videl neco Made in Russia?
    Kdyz uz teda chceme byt objektivni.

    • Marek napsal:

     RD 180? Palivové tyče do reaktorů? Dopravák suchoj 100? Buď se orientujete na consumer produkty, pak o vás ví všichni, včetně Pepy z Horní Dolní, anebo na b2b, jak se tomu dneska moderně říká. Pak sice nevíte, že to je made in Russia, ale prachy a technologie zatím jsou mnohem vyšší. Ale kydejte si tu své nerozumy dále...

    • fronty22 napsal:

     Já včera....Yetta phone, atd viz Marek.

   • real napsal:

    Rus je takovej....jinej. Ale uplete I z hovna bic. Neumi design, proto vsechno strka do skarede plechove zelene krabice a pouzije elektronky a civky a kondiky a diody, namisto "zapadnich" hi-tech vychytavek. :) Ale jsou technicky velmi zdatni a premyslivi. A hlavne, Rus toho vic vymysli, Amik ty technologie vetsinou nekde ukradne!
    ...pracoval jsem tam vic jak deset let, tak jen sdeluji postrehy... Rusove v zadnem pripade nejsou hloupi, prave naopak. Jelcinova chlastaci era je pryc :) ...jen ta kriminalita by tam mohla byt mensi... :(
    Hezky den vsem :)

    • Josef Benek napsal:

     Rus je jiný, máte pravdu. Je jiný hlavně v tom, že se nebabře ve své minulosti tak jak to dovedeme tady u nás. Rus ví, že měli Ivana Hrozného, ale je na něj hrdý. Rus ví, že měli Stalina a je taky na něho hrdý i když ví, že to nebylo ve všem dobře. Ale nepitvá se v tom. Zato u nás bude spousta lidí rozpitvávat Žižku a polemizovat nad tím jestli to byl lapka nebo lidový hrdina. Právě probíhá na ČT 24 debata kde rozebírají Bílou Horu, mydlí do toho jestli jsme se měli bránit Hitlerovi nebo ne.... nevím na co to je přenášet tyto postoje vyplývající z dané doby do současnosti a snažit se na ni implementovat současné dění. Myslím, že z takové filosofie zde žije mnoho lidí a je to žití bez problémů a jednoduché. Ono by to chtělo asi klacek a popovídat si jednoduše a jednoznačně. Nebo by bylo nám třeba kousek Putina ??..)))

  • Fakertaw napsal:

   Snad ne Arm. gen. Ing. Pert Pavel osobně? Poslouchej mě dobře ty špíno, ty dostaneš znovuobnovený trest smrti za kolaboraci a vlastizradu mezi prvníma! Ty už jsi jednou sliboval věrnost a obranu socialistického zřízení, podruhé "demokracii" a do třetice už nikomu nic slibovat nebudeš! Nenenenené! Ani důchod nedostaneš, jen ten provaz na vykonání rozsudku bude gratis!

 3. Žabák napsal:

  A mezitím co se Kerry "přátelsky" usmíval na Lavrova, Makedonie hoří. Tohle je zápaďácká klasika, usmívat se HAPPY FACE a za zády skrývat nůž. Tak to bylo, je a asi i bude.

  • jaris napsal:

   Zabaku, musim se te nahle uhlazenosti a vykutalenosti Kerryho smat, jelikoz to prislo kupodivu par dnu po Moskevske prehlidce. US jasne videlo na kterou stranu se postavila Cina a Indie. S Putinem se naramne bavili. Proto ty Kerryho libezne falesne usmevy. Uz si predstavuji jak ty vsechny sroubovane sankce hodi na Nemecko a Francii a amici sami udivem reknou, 'Ja nic, ja muzikant, jake sankce?'

  • Josef Benek napsal:

   Ano, to je o tom co se u nás děje. Do hlsav jsou nám vtloukána nesmyslné blbosti a o Makedonii se tady vlastně nic neví, nepíše, neodvysílá. Na co jsou nám platné tzv. veřenoprání sdělovací prostředky placené z našich saní ?? Na co je nám platná tzv. politická reprezentace ?? Na dvě věci... asi víte na jaké...(((

 4. ruslan napsal:

  rubeľ voči doláru posiluje, pozriem si kurzový lístok a hneď viem na čom sme , ha ha ha

  • Jan Jinsky napsal:

   A podle teto logiky bylo teda USA na uzasnem vzestupu pred pul rokem?
   Rubl je porad o 50% slabsi nez pred rokem.

   • Justass napsal:

    Tentokrát netrolluješ, ale přímo lžeš trolle. Proti dolaru není nic vypovídajícího. Dolar je jen uměle nadhodnocovaná měna. Srovnávejme s Kč - to je mnohem objektivnější v našich podmínkách. ( i když se to oproti dolaru moc lišit nebude). Rubl proti Kč 16.12. 2014 : 100 Rub/30,1 Kč . 13.5. 2014, tedy za 1/2 roku: 100 Rub/49,4 Kč.
    To je trolle zhodnocení rublu oproti Kč o celých 64% !!!!!!!.
    No a poněvadž před rokem byl rubl mnohem silnější než před půl rokem tě jenom usvědčuje s totální nevědomosti ( nebo pitomosti pokud chceš), nebo jen prosté trollovské lži :-)

    • Jan Jinsky napsal:

     Koukni na vyvoj kursu. Rubl ztratil proti dolaru nebo korune a ztratu porad dohani.

    • Justass napsal:

     pardon. 13.5. 2015 ne 14

     • Jan Jinsky napsal:

      To je jedno. Co jsem chtel rict, ze rubl je stale o cca 50% niz nez pred poklesem.

     • Justass napsal:

      Jinský ty jsi fakt pitomec. ruslan na kterého jsi ty a posléze já reagoval , tak jasně říká, že rubl posiluje a tys tuto faktickou věc relativizival hloupým a lživým, že rubl je pořád o 50% slabší jako před rokem. Tak ještě jednou: Rubl před rokem 60, před půl rokem 30, dnes 50. Procentně si to dopočítej pokud umíš.Tak se vzpamatuj a nesnaž se diskutovat za každou cenu když na to nemáš. Jinak budu nucen změnit tvé titulování na toho pitomce - nebo lépe trooll s přívlastkem pitomý. :-)

     • Jan Jinsky napsal:

      Tak naposledy ke kursu rublu. Dlouho se držel na úrovni cca 32 rublu za Dolar. Dnes je na cca 50 rublů za dolar. Mně to pořád vychází jako o víc než 50 procent slabší.
      Ke koruně je slabší o cca 20 procent. Takže pořád dohání ztrátu i přes umělé oslabení koruny.

    • Josef Benek napsal:

     Ano, před Ukrajinou se kurz rublu proti dolaru pohyboval někde v rozmezí32,51160 - 29,01195. Špička v době krize vylítla na kurz cca 78,38206 nicméně i za přispění devizových intervencí Ruské centrální banky a taky tím, že panika v podstatě velmi rychle odpadla, začal se kurz vracet k původním hodnotám. Včera USD/RUB zavíral na hodnotě 49,37975 a je zde předpoklad neustálého posilování rublu. ))

  • Justass napsal:

   Pitomec prostě zůstane pitomcem. Takže ještě jednou trolle, s přívlastkem pitomý:
   O zbraních nevíš nic - takže je fakt neřeš. A co se týká těch kurzů. Neřeš nic přes pa-měnu dolar, to je fikce. Ještě jednou si přečti můj příspěvek z 18:32. Vrať se do 7.třídy ZŠ, nauč se počítat s procenty a hlavně se nevykrucuj a nepouštěj mlhu. ( jen pro tvou informaci - to oslabení koruny intervencí ČNB proběhlo cca 3 měsíce před tím, než rubl klesla na těch 30. To je ale pro tebe trolle pitomý asi španělská vesnice). :-)

   • Jan Jinsky napsal:

    Na ty zbrane nemas rozumný argument, že to hraješ do autu?
    A Rusko tady neustále pomerujete s USA, tak beru kurs dolaru. Ale I ke korune je rubl stále slabsi nez byl pred padem kursu.
    Takze co ty na to pitomce? At používáme stejne tituly :)

    • Josef Benek napsal:

     Kurz národních měn ne zcela objektivně vyjadřuje sílu národních ekonomik. Nejsou to ukazatele přímo úměrné.

 5. Marq Deharse napsal:

  Analytický komentář pana Vladislava obsahuje racionální prvky. Pochopitelně dement Bogus Sobotka není schopen je vstřebat. Pojem vektor asi nikdy neslyšel, zřejmě má i potíže s velkou násobilkou a trojčlenkou. Poznámka, že u nás na trhu nejsou produkty s označením "made in Russia" svědčí , že má v hlavě hemeroidy. Ropa a zemní plyn z Ruska zásobující Evropu nenese žádná označení. Snad mu to dojde až budou přesměrovány na východ (Čína) a bude platit dvojnásobek, protože
  bublina o levném břidlicovém plynu z US (fraking) už praskla. Nic nebude.Terminály
  na zkapalňování za velkou louží v podstatě neexistují, a ty na opětné zplynování na
  evropské straně také ne. A náklady na konvoje lodí přepravující zkapalněný plyn
  budou enormní. Jinak v každém obchodě se suvenýry "matrošky" s označením
  země původu zakoupí. Osobně bych doporučoval, aby si objednal v US pryžovou
  panu a la "Barbie" včetně erotického prádla a bude mít po problému. Na hovadiny,
  které plodí nebude mít čas. Ale pozor! Jednou za týden se Barbie musí "vylejt".

 6. Libuše napsal:

  Nemá cenu se stále dohadovat kolem dokola.Jisté je to,že RUSKO jde nahoru a USA
  jde dolů.Nakonec se zjistilo,že žádné sankce Rusko nepoloží.Naopak je to sjednotilo
  a posílilo.Dějí se ale i jiné věci o kterých lidé-tedy většina nic neví, nebo to považují
  za sci-fi.Nevím jak jste no tom v této otázce VY.Jaká velká událost se má stát a to ne
  zas tak v dlouhé době.Budeme zaskočeni a nebo připraveni na toto setkání.Pak otázka
  vyrobeno v zemi té či té nemá význam.Většina vidíte co se kde děje a kdo chce válku,
  kdo vraždí lidi a je jim to jedno.Kdo má klapky na očích ,tak ten se pravdy těžko dobéře
  Mám velkou radost že Rusko to vše docela dobře ustálo,stává se každým dnem silnějším .Pokud má někdo jiný názor.já mu ho neberu-jenom ho mohu politovat-
  .

  • Vladislav napsal:

   Nejvíc mě pobavil nick Bohuš Sobotka. Ten člověk má češtinu na úrovni mého sedmiletého syna, už dlouho jsem se tak nezasmál!
   Odpovídám mu pod Vaší zprávou, protože Libuše byla má matka, obě babičky a jmenuje se tak i má dcera.
   Průměrná Američanka je obézní hrouda sádla, průměrná Ruska je mnohem štíhlejší. Pro ověření této skutečnosti stačí následující:
   - vycestovat do USA a Ruska
   - rozhlížet se tam důkladně kolem sebe
   - pro akčnější typy: najít si vzhled těchto žen na seznamkách nebo pornostránkách
   Bohuši Sobotkovi toto ovšem nepomůže, protože s největší pravděodobností by se nedomluvil, takže by zřejmě ani nedojel.
   Jsem překvapen už z toho, že se dostal na internet.
   Nevěřím, že člověk, který neovládá ani svou mateřštinu, může aspoň na průměrné úrovni zvládat angličtinu nebo ruštinu.

 7. Boyar napsal:

  zase mne rozesmivate .... ?

 8. Josef Benek napsal:

  Jedna úsměvná na argument, že jsou Rusové sto let za opicemi ve vývoji technologie ))))

  Jak bylo již dříve konstatováno, Zapád musí přiznat, že zavedením sankcí proti Rusku země Evropy i USA poškodily především samy sebe. Ekonomika Ruska utrpěla jen nepatrně. Například za zmírnění sankcí vystoupili i v USA. Ministerstvo obrany USA žádá Kongres prodloužit do roku 2022 povolení používat ruské raketové motory RD-180 pro vojenské starty. Alternativu se Američanům najít nepodařilo.

  Další komentář asi není třeba ..))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!