TV v Norsku: sexuální výchova pro osmileté

Snímek obrazovky pořízený 2015-05-13 18:02:13Puberta – tak se jmenuje nový pořad norské veřejnoprávní televize NRK. Moderátorka v něm ukazuje, jak latexovou vagínou proniká gumový penis, prezentuje obrázky nahých lidí a dětem na rajčeti ukazuje, jak funguje francouzský polibek.


,,Nedostáli bychom našim nárokům pořadu o pubertě, kdybychom se nezabývali tématem jako je sex a sebeuspokojení“ vysvětluje moderátorka pořadu Line Jastrud, která je těhotná. Chce totiž nafilmovat porod svého dítěte a ukázat ho ve vysílání.

Ve ,,vzdělávacím programu“ norské televize s názvem,,Newton“, který se vysílá každý týden, se líčí změny lidského těla v průběhu puberty. Ilustrace takovou možnost nenabízí a nevyhovují stanoveným nárokům.

Pocit bezstarostného způsobu života s málo penězi ( Low-Budget) připomíná vysílání staršího seriálu pro děti ,,Tělo“, který norská televize vysílala na začátku 80. let. Věnovala se v něm podobným tématům, ale nebyly tak drasticky prezentované.

V pořadu, ve kterém se jedná o penis, drží Janstrud po celou dobu v ruce repliku penisu. Před tím, než hovořila o ochlupení a předkožce, zkoumala ejakulát. Když probírala téma ,,vaginy“, jedné mladé ženě rozhrnuli stydké pysky, aby ukázali přesné umístění klitorisu. Potom se hovořilo o intenzivních pocitech potěšení, které dráždění klitorisu může způsobit.

,,Snažili jsme ukázat lidské tělo a jeho části tak přirozené a živoucí, jak je to jen možné“ řekl Erling Normann, producent vysílání. ,,Ale když se jedná o sex, tak je to samozřejmě vyloučené.“

Janstrud, která se v současné době v Norsku těší velké popularitě, je 29 let. V této epizodě, natřela gumovou vaginu gelem, než do ní se zjevným nadšením pronikla s umělým penisem se slovy: ,,Na začátku by se mělo začít pomalu a potom se pohybovat rychleji a rychleji. Aby to ale bylo příjemné, musí být vagína nejdřív mokrá. A pro dívky, je dráždění klitorisu velmi důležité.“

Norská společnost je hrdá na to, že je schopná otevřeně hovořit o sexualitě a sexuálních otázkách s dětmi. Ty pravděpodobně mají snadnější přístup k jednoznačně sexuálnímu obsahu na internetu a mohou o něm mluvit. Takový TV pořad vnímají děti dosud celkem optimisticky. Takže existuje mnoho kladných hodnocení, ale ne všichni jsou z toho nadšení.

Rodiče jedné školy nebyli moc potěšení, když se jeden díl série ukázal jejich dětem ve druhé třídě, který byl spíš myšlen pro děti od dvanácti let. Na školu si proto stěžovali. Na Facebook se dostal jeden díl série televize NRK, který na titulní straně ukazuje nahé tělo, který porušuje pravidla o zobrazování nahoty.

Nakonec ale v Norsku nedošlo k nějakému všeobecnému pozdvižení, k jakému došlo v sousedním Švédsku v případě mnohem méně jednoznačných karikatur, které se jmenují Willie a Twinkle. Jejich obrázky se na internetu masově rozšířily potom, když se v loňském roce objevily v jiném TV pořadu pro děti. ,,Jsem celým srdcem u toho, když jde o to, dětem ukázat jak tělo funguje“ shrnula Janstrud svůj postoj k pořadu ,,Newton.“

Zdroj: http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/europa/redaktion/tv-in-norwegen-sexerziehung-fuer-achtjaehrige.html
28 Komentářů k TV v Norsku: sexuální výchova pro osmileté

 1. Žabák napsal:

  Katolíci po shlédnutí videa dostali infarkt :) Ne ale vážně ukazovat tohle 8-letým dětem je fakt kravina.

  • to je jedno napsal:

   Nu což. Zejména dívky v 8 letech musí být v Norsku už poučené. Vzhledem k rychlé islamizaci tamní společnosti a k faktu, že muslim může již s 9-ti letou dívkou souložit, je včasné poučení těchto dětí žádoucí…

  • petr napsal:

   Memluvte o katolících když vůbec o nich nic nevíte.

 2. koloděj napsal:

  v Norsku zřejmě řádí někjaká mutace nemoci šílených krav. A je hodně rozšířená.

  • Žabák napsal:

   Oni skandinávci jsou takový ode zdi ke zdi. Dřív hlásali rasovou čistotu a ultra katolickou výchovu a dnes dělaj pravej opak. Taky budou první kde zanikne původní obyvatelstvo. Demograficky to je spočítaný na rok 2050. Respektive přestanou být nadpoloviční a stanou se minoritou, která postupně zanikne. SVĚTOBČAN EU podle NWO. Podle mě je to genocida, ale co já můžu vědět. Sem jen malý žabák ve velkém moři :)

 3. Contumax napsal:

  Zločin je třeba potirát – tvrdé tresty, eliminovat od dětí, na pustý ostrov,tam ať provádějí svou zvrácenost… až do skonání světa…!!!

 4. Janhonza1 napsal:

  Tu paní práce evidentně baví. Ještě by v dalším dílu měla naučit děti chlastat. Následně hulit mariánku a jako poslední díl by se měl věnovat tématu, jak se nepředávkovat antidepresivy.

 5. Rudolf napsal:

  Ale to je přeci velmi nezodpovědné nechtat děti do 8 let nevědomosti! Norského ministra LGBTI okamžitě odvolat a za trest mu odebrat možnost být hermafroditem.
  Já bych mu dal!!

 6. Alfa napsal:

  Na mě to působí bizardně až směšně, a ke kvalitní nauce o sexu to má hodně daleko. Zcela to ukazuje obraz nerozvinuté společnosti, infikované křetanskými geny, kdy je sex stále przněn či jinak zvrácen, a je postrádán efektivní a příjemný pohled do této záležitosti.
  Sexuální nauce by se měla věnovat větší péče, konec konců, řídí lidskou populaci z více jak 80%, né-li více.

  • Bergman napsal:

   Na mě působí bizarně slovo „bizardně“

   • Alfa napsal:

    Někdo se zaměřuje na detaily a celek mu uniká. Gramatikofilní projev na tuto stránku ani nepatří. Jistě k ukájení nad mluvnicí najdeš lepší místo :)

 7. klara napsal:

  Ak tie deti (myslím nad 11-12 rokov) najskôr poriadne nenaučia princíp REPRODUKCIE ľudí s dôrazom na to, že ide o reprodukčný proces, ktorého výsledkom je dieťa / deti, tak im takýmto programom urobia medvediu službu. Na to ale postačuje bežná učebnica anatómie prispôsobená veku žiakov. 8 ročné deti používajú slovo „sex“ preto, lebo ho počujú zo všetkých strán, najmä z televíznych obrazoviek, takže môžeme za to my dospelí. Nie je to tým, že by boli tak psychicky vyspelé, aby tomu rozumeli. Naopak, dnešné deti sú častokrát ešte menej psychicky vyspelé, ako tie pred 20-30 mi rokmi, pretože tie boli oveľa samostatnejšie, mali lepšiu psychickú odolnosť.
  Ak deťom budeme servírovať všetky informácie vrátane sprievodnej emócie ako na tanieri, oberieme ich o možnosť objavovať nové veci aj pocity s tým spojené. Neviem si predstaviť, čo prežíva 15 – 16 ročný chlapec pri svojich prvých sexuálnych skúsenostiach s dievčaťom, keď už od 12-tich rokoch vídava vagíny z predu, zo zadu, z vnútra, na fotkách, internete a ešte aj v školskom programe. Musí byť už čiastočne otupený a zvyknutý, na fakt, že vzrušenie môže mať už na obrázkoch a fotkách, tak prečo by sa mal snažiť aj v reále.

  • Contumax napsal:

   Klára

   Souhlasím s Tebou, dobře jsi to popsala, dnešní děti jsou méně psychicky vyspělé… je to pravda…

 8. CozDivneho napsal:

  Pro osmilete docela brzo, ale jinak nechapu proc se z toho muze nekdo podelat. Patri to k zivotu stejne jako treba jidno nebo sport. Zato katolictvi, to je hnus.

  Jinak prvni kdo zanikne z hlediska demografie jsou Japonci (porodnost 1.1, pro ustaleny stav potreba cca 2.11). Skandinavice, ale i cela Evropa a severni Ameria i Australie je na tom blede – vsude kde jsou lide relativne materialne zajisteny. Viz mysi raj od Calhouna.

  • Žabák napsal:

   Ne já nesouhlasim ohledně těch Japonců. Jim se sice sníží populace, ale udrží se jako Japonci, protože jejich kultura a imigrační politika je na ochraně národa založena. Skandinávci a evropa bude „vstřebána“ jinými národy z oblasti Afriky a Asie, takže celej proces proběhne mnohem rychleji.

 9. Contumax napsal:

  Sexualita je tajemná, proto ji Bůh umístil, skryl mezi nohy, jinak bychom mohli nosit pohlaví třeba na hlavě… “ rozhodně bych s ní nekupčil “ je pravda, že se tomu přikládá velká důležitost a souhlasím s tím ale rozhodně bych z tohoto vzácného Božího daru lidem nedělal byznys ,prostě bych s tím nechodil na trh… ani bych “ nezasvěcoval nevinné dětské duše „…!!!

 10. medved napsal:

  Line Jastruad..!!! Tvoj mozog,tvoje vnutro a okolie je chore,uplne zdevastovane!!! Detom patri detstvo a nie vyplody tvojich a tebe podobnych zvratenych,choromyselnych pomahacov..!!! Neviem ako teba a tebe podobnych vychovali vase matky, ale ak bola tvoja vychova taka to ako prezentujete,tak neostava nic ine len vam vsetkym pomôct ukoncit vase pôsobenie na tejto zemi, kym nenahnojite este viacej zmetkov a uzkosti v jemnych detskych dusickach…!!! Jezis povedal „NECHAJTE MALICKYCH PRIST KU MNE“ nechcete o tom pocut a v tom je vas nezastavitelny KONIEC!!! , OCISTA ZEME JE V PLNOM PRUDE A DOTYKA SA HLAVNE VAS A PODOBNYCH UCHILOV, neujdete trestu,to mi verte….!

 11. Roman napsal:

  Nedávno jsem natrefil na ukázku norské písanky pro prvňáčky. Nejspíš stejná autorská skupina. Ale možná jsem jenom stará škola a dnešnímu světu už nerozumím.

  http://www.vg.no/nyheter/innenriks/skolestart/1-klasse-elever-fikk-penis-tegning-med-hjem-i-lekse/a/23315878/

 12. martin bareš napsal:

  zajímavý článek.

  Moje pocity byly smíšené, jedině o nich jsem schopen psát úplně otevřeně:

  Pohled na tu ženskou mě nějakým způsobem vzrušil – řekl jsem si, je nějaká neukojená.
  Současně s tím jsem viděl dvě vnoučata mý partnerky, který jsou čtvrťáci a nějak přirozeně se vyvíjejí v nepuritánským prostředí a nikdo jim žádnej nagelovanej penis do ruky nestrká.
  Jeden je vynikající žák a obratnej, šikovnej a jednou jsem Pavlikovi – tak se jmenuje řekl – ty se na tom bmx kolečku zabiješ, když jsem ho viděl, co dělá.
  Druhej je línej jak veš, ale zase empatickej a dokáže dát klukovi, který ho před tím ve třídě praští do nosu, že mu pak teče červená, dárek, když mají obdarovávaci den. Protože nikdo jinej tomu syčákovi dárek nedá a Honzík mu chtěl udělat radost, bylo mu ho líto.

  Zavěr k Norům. Torchu zvrhlé, všechno má svý meze.

  A koukejte odebírat víc dětí nepohodlnejm lidem a dodávat víc tanků na Ukrajinu Porošenkovi, volové.

 13. Contumax napsal:

  Děti jsou právě proto dětmi aby si hrály a ne aby je někdo duševně zohyzďoval nebo i jinak poškozoval …!!!

 14. flamenco napsal:

  Mně je z toho šoufl, když si představim, co se bere za normální vůči věku dětí ( dítě, čistá nezkažená bytost ) a prezentování sexuálních praktik jako „příjemnou techniku“, která je nešetrně předkládána nevyzrálé psychice, která sice tuší, ale ve skrytě duše je zmatená.
  A to nejsem puritánka a zdravý sex beru v potaz.
  Jenže jakmile lidstvo přijde o ryzí nevinnost, tak tu zbude jen zrůdnost z člověka.

 15. Dexempo Says napsal:

  Svět se v prdel obrací :-( Docela by mě zajímalo, co na to říká norské importované islám milující obyvatelstvo? Jistě jsou nadšeni a už se těší, jak té bílé pizdě uříznou kebuli :yahoo:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!