TV v Norsku: sexuální výchova pro osmileté

Snímek obrazovky pořízený 2015-05-13 18:02:13Puberta – tak se jmenuje nový pořad norské veřejnoprávní televize NRK. Moderátorka v něm ukazuje, jak latexovou vagínou proniká gumový penis, prezentuje obrázky nahých lidí a dětem na rajčeti ukazuje, jak funguje francouzský polibek.


,,Nedostáli bychom našim nárokům pořadu o pubertě, kdybychom se nezabývali tématem jako je sex a sebeuspokojení“ vysvětluje moderátorka pořadu Line Jastrud, která je těhotná. Chce totiž nafilmovat porod svého dítěte a ukázat ho ve vysílání.

Ve ,,vzdělávacím programu“ norské televize s názvem,,Newton“, který se vysílá každý týden, se líčí změny lidského těla v průběhu puberty. Ilustrace takovou možnost nenabízí a nevyhovují stanoveným nárokům.

Pocit bezstarostného způsobu života s málo penězi ( Low-Budget) připomíná vysílání staršího seriálu pro děti ,,Tělo“, který norská televize vysílala na začátku 80. let. Věnovala se v něm podobným tématům, ale nebyly tak drasticky prezentované.

V pořadu, ve kterém se jedná o penis, drží Janstrud po celou dobu v ruce repliku penisu. Před tím, než hovořila o ochlupení a předkožce, zkoumala ejakulát. Když probírala téma ,,vaginy“, jedné mladé ženě rozhrnuli stydké pysky, aby ukázali přesné umístění klitorisu. Potom se hovořilo o intenzivních pocitech potěšení, které dráždění klitorisu může způsobit.

,,Snažili jsme ukázat lidské tělo a jeho části tak přirozené a živoucí, jak je to jen možné“ řekl Erling Normann, producent vysílání. ,,Ale když se jedná o sex, tak je to samozřejmě vyloučené.“

Janstrud, která se v současné době v Norsku těší velké popularitě, je 29 let. V této epizodě, natřela gumovou vaginu gelem, než do ní se zjevným nadšením pronikla s umělým penisem se slovy: ,,Na začátku by se mělo začít pomalu a potom se pohybovat rychleji a rychleji. Aby to ale bylo příjemné, musí být vagína nejdřív mokrá. A pro dívky, je dráždění klitorisu velmi důležité.“

Norská společnost je hrdá na to, že je schopná otevřeně hovořit o sexualitě a sexuálních otázkách s dětmi. Ty pravděpodobně mají snadnější přístup k jednoznačně sexuálnímu obsahu na internetu a mohou o něm mluvit. Takový TV pořad vnímají děti dosud celkem optimisticky. Takže existuje mnoho kladných hodnocení, ale ne všichni jsou z toho nadšení.

Rodiče jedné školy nebyli moc potěšení, když se jeden díl série ukázal jejich dětem ve druhé třídě, který byl spíš myšlen pro děti od dvanácti let. Na školu si proto stěžovali. Na Facebook se dostal jeden díl série televize NRK, který na titulní straně ukazuje nahé tělo, který porušuje pravidla o zobrazování nahoty.

Nakonec ale v Norsku nedošlo k nějakému všeobecnému pozdvižení, k jakému došlo v sousedním Švédsku v případě mnohem méně jednoznačných karikatur, které se jmenují Willie a Twinkle. Jejich obrázky se na internetu masově rozšířily potom, když se v loňském roce objevily v jiném TV pořadu pro děti. ,,Jsem celým srdcem u toho, když jde o to, dětem ukázat jak tělo funguje“ shrnula Janstrud svůj postoj k pořadu ,,Newton.“

Zdroj: http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/europa/redaktion/tv-in-norwegen-sexerziehung-fuer-achtjaehrige.html
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!