Pochod proti MONSANTU/GMO/TTIP – Praha – 23.5.2015

Pochod proti Monsantu 2015

POZOR, ZMĚNA MÍSTA ZAČÁTKU

V sobotu 23.5.2015 od 14h v Praze poblíž Anděla na Náměstí 14. října před kostelem sv. Václava bude začínat již 3. ročník Pochodu proti Monsantu. Jedná se o celosvětovou akci, která se koná ve stovkách měst na všech kontinentech. Firma Monsanto má sídlo ve Spojených státech amerických a tak bude pochod končit před americkou ambasádou, tak jako přede dvěma lety.

Chemicko-technologický gigant Monsanto má svou pobočku i v České republice v Brně. Mezi produkty nabízené v Čechách patří především herbicid RoundUp a GMO plodiny: kukuřici a řepku olejnou. Celosvětově však nabízí velké množství chemických produktů, jako např. aspartam a mnoho dalších geneticky modifikovaných plodin.

V oblasti pěstování GMO plodin je pochopitelně velmi podezřelá skupina Agrofert patřící Andreji Babišovi, avšak informace o tom, zdali GMO plodiny v tuto chvíli skutečně pěstuje, jsou spekulativní. Je to však velmi pravděpodobné.

Firma Monsanto se dá považovat už od svého založení za jednu z nejnebezpečnějších a nejškodlivějších světových korporací, jejíž firemní politika se zdá být primárně zaměřena na globální zničení životního prostředí a lidského zdraví, přičemž finanční profit je pouze nástrojem, jak tohoto cíle dosáhnout. Je tomu tak proto, že prakticky všechny produkty, které od počátku své existence vyrábí, životní prostředí a lidské zdraví vážně poškozují, přičemž je veřejnosti vždy předkládán opak.

Řada studií již potvrdila rakovinotvorné účinky herbicidu Roundup, stejně jako GMO plodin, které se používají především jako krmivo pro zvířata.

Monsanto systematicky korumpuje vědce, média a politiky po celém světě, aby umožnili průnik jeho produktů dovnitř lidských těl a trvalé oslabování zdraví lidského druhu.

Z logiky věci vyplývá, že kdyby chtěli majitelé firmy Monsanto pouze vydělávat, tak by poskytovali zdravé produkty, které by byly žádanější a úspěšnější. Avšak protože se Monsanto důsledně drží prosazování svých ničivých technologií, tak je evidentní, že profit není skutečných cílem jeho majitelů.

Proto lze považovat Monsanto a další firmy produkující GMO, jako třeba BASF a Syngenta za nepřátele pro celé lidstvo a proto je nevyhnutelně nutná jejich likvidace.

Pro začátek je však nutné alespoň zakázat prodej a používání produktů firmy Monsanto a dalších GMO firem v České republice.

I za tímto účelem je pořádán sobotní Pochod proti Monsantu/GMO/TTIP.

11217815_379810495538101_6802952886889193329_n

TTIP je smlouva připravovaná mezi USA a EU, jejímž nebezpečím je mj. možnost dramatického snížení potravinových a zdravotnických standartů, které mají zajistit nezávadnost potravinových a zdravotnických produktů. Tyto standardy jsou v současné době v USA značně volnější než v EU, takže tam dochází k většímu poškození zdraví populace.

Jak GMO tak i TTIP jsou vážným nebezpečím pro zdraví obyvatel České republiky.

Těšíme se s vámi v sobotu na shledanou.

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/450516931790413/

Další info:
o Monsantu: http://www.nwoo.org/?s=monsanto, www.freepub.cz/tag/monsanto/, http://www.freepub.cz/tag/roundup/
o GMO: http://www.nwoo.org/category/zdravi-potraviny-ekologie/gmo/, www.freepub.cz/tag/gmo/
FB skupina: https://www.facebook.com/NECHCIGMO
Stop TTIP: https://stop-ttip.org/podepiste/

Minulé akce:

 
3 Komentářů k Pochod proti MONSANTU/GMO/TTIP – Praha – 23.5.2015

 1. pražská vlaštovka napsal:

  Monsanto je globální hrozba a tragédie je hluchota a slepota nás všech!!!!
  Již ve Vietnamu byl Roundup rozprašován velkoplošně jako biochemická zbraň nasazená proti obyvatelstvu!!!!
  Pod názvem : A G E N T O R A N G E !!!!!!
  svinskost této firmy i v jejích ostatních aktivitách zločinnosti proti lidskosti nezná
  vůbec hranic!!!!
  Jedině vlastní informovaností a následnou a důslednou
  eliminací tohoto
  VRAHA naší populace
  je možno docílit úspěchu!!!
  Probuďte se ze spánku a jednejte!!!!
  jituš

 2. Miloslav Dědek napsal:

  Souhlasím s tím, že lze považovat Monsanto a další firmy produkující GMO, jako třeba BASF a Syngenta za nepřátele pro celé lidstvo a proto je nevyhnutelně nutná jejich likvidace. Zatím neexistuje na světě organizace, která by se mohla účinně zabývat řešením podobných globálních problémů. Naštěstí už nyní je na světě dost velké množství rozumných a moudrých lidí, kteří si uvědomují, že současná národní i mezinárodní politika je založená na dogmatických premisách vycházejících z předpokladu, že lidi jsou většinově ve své podstatě bezohlední sobci, kteří se sdružují ve společenstvích, v nichž platí zákony džungle. V současném zastaralém a nefunkčním pojetí politiky prognózují politologové budoucnost podobně jako meteorologové počasí. Je nejvyšší čas začít budoucnost lidstva systematicky, cílevědomě, plánovitě, centrálně, globálně realizovat. Nebudou-li se podobné globální problémy účinně urychleně řešit, tak to špatně dopadne. Globální demokratická vláda by mohla být organizací, která by rozumným a moudrým lidem byla cestou k dohodě, co bude v budoucnosti následovat. Více lze nalézt v následujícím odkazu:

  http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!