US se probouzejí do Nového (hedvábného) světového řádu

indexSkuteční Páni vesmíru v US nejsou sice žádní meteorologové, ale údajně už začínají cítit, odkud vítr fouká. Historie by moha signalizovat, že to všechno začalo v uplynulém týdnu výletem do Soči vedeným poslíčkem čili ministrem zahraničí Johnem Kerrym, který se sešel s ministrem zahraničí Lavrovem a pak s presidentem Putinem.

Údajně poplašný zvonek u skutečných Pánů vesmíru rozezněla vizuální připomínka reality, když Lidová osvobozenecká armáda pochodovala na Den vítězství po Rudém náměstí bok po boku s ruskými vojáky. Ani za časů aliance Stalina s Maem čínští vojáci nepochodovali po Rudém náměstí.

A tomuto ještě jako hlavní poplašný signál konkurovaly ruské raketové systémy S-500. Dospělí se přes to oklikou mohli domáknout, že by Moskva s Pekingem také mohly stát na pokraji podepsání takových tajných vojenských protokolů, jako svého času býval pakt Molotov-Ribbentrop. Ta nová hra s úplně jinou muzikou určitě musí dohnat Eurasií posedlého Dr. Zbiga Brzezinského s jeho „Velkou šachovnicí“ k zuřivosti. Poznámka: Velká šachovnice od Brzezinského je hlavní kniha US politologie o jejich cílech a strategiích v eurasijské geopolitice.

A pak náhle místo neustálé démonizace Ruska a každou vteřinu vyplňujícího chrlení povídaček o „ruské agresi“ ze strany NATO tu máme Kerryho, co říká, že respektovat Minsk-2 je na Ukrajině jediným východiskem, a důrazně vazala Porošenka varuje před chvástáním se, že bude na pomoc ukrajinské „demokracii“ bombardovat Doněcké letiště a okolí.

I ten rozvážný Lavrov za svou stranu tu schůzku s Kerrym označil za „úžasnou“ a mluvčí Kremlu Dimitrij Peskov to nové umlouvání mezi US a Ruskem popsal jako „extrémně pozitivní.“

Takže teď to s Obamovou administrativou, co sama sebe označuje, „Nedělejte stupidnosti,“ přinejmenším zvenku vypadá, jako by jí už konečně došlo, že ten podnik „izolace Ruska“ končí – a že Moskva prostě přes ty dvě červené linie necouvne; ne Ukrajině v NATO a žádnou šanci tomu, že by si lidové republiky Doněcka a Luganska rozdrtil Kyjev, NATO nebo kdokoliv další.

Tudíž to, o čem se opravdu v Soči diskutovalo – ale ven to neprosáklo – bylo, jak by se Obamova administrativa mohla z toho geopolitického bince, do kterého se v první řadě sama navedla, vyštrachat ven bez ztráty tváře.

O těch raketách…

Ukrajina je teď zhrouceným státem, plně přetvořeným na kolonii MMF. EU ji nikdy nepřijme jako člena ani nebude platit její astronomické účty. Skutečnou akcí je jak pro Washington, tak pro Moskvu Írán. Není vůbec náhodou, že extrémně záludný Wendy Sherman – který byl US šéf-vyjednavačem při jaderných rozhovorech P5+1 – byl také součástí Kerryho suity. Pořádná dohoda s Íránem se nedá vytřískat bez podstatné spolupráce Moskvy na všem počínaje odstraněním použitého jaderného paliva až po rychlé odvolání sankcí OSN.

Írán je klíčovým uzlem v novém Čínou vedeném projektu Hedvábné stezky. Takže i skutečným Pánům vesmíru muselo – nakonec – dojít, že je to všechno o Eurasii, která byla tou skutečnou hvězdou při přehlídce Dne vítězství 9. května. Poté, co se čínský president Xi Jingping zastavil v Moskvě překypující skrytými poselstvími, aby podepsal 32 různých dohod, vyrazil na jednání do Kazachstánu a Běloruska.

Takže vítejte v Novém (hedvábném) světovém řádu od Pekingu po Moskvu na vysokorychlostní železnici z Šanghaje do Almaty, Minska a dále, od Střední Asie do Západní Evropy.

Prozatím jsme se už všichni dověděli, jak je ta vysokorychlostní geopoliticky obchodní trasa nezadržitelná – táhnoucí se od Pekingem vedené a Moskvou podporované Asijské banky pro investice do infrastruktur (AIIB) a o Rozvojové banky BRICS. Střední Asie, Mongolsko a Afghánistán – kde NATO právě prohrálo válku – jsou už nerozborně vtaženy na tuto obchodně geopolitickou oběžnou dráhu pokrývající celou střední, severní a východní Eurasii.

To, co by šlo nazvat Vekou Asií, se už formuje – ne jen od Pekingu po Moskvu, nýbrž také od podniků v centru Šanghaje po bránu do Evropy St. Petěrburg. To je přirozený důsledek složitého procesu, který nějakou dobu zkoumám – v němž dochází ke sňatku ohromného Pekingem vedeného pásu ekonomik Hedvábné stezky s Moskvou vedenou Eurasijskou ekonomickou unií (EEU). Což Putin nazval „novou úrovní partnerství.“

Skuteční Páni vesmíru by si také mohli všimnout velice důvěrných diskusí mezi ruským ministrem obrany Sergejem Šojgu a místopředsedou Ústřední vojenské rady Číny generálem Fan Changlongem. Rusko s Čínou povedou námořní cvičení ve Středozemním moři a v Japonském moři a jako svou vrcholnou prioritu přijmou společný postoj ohledně US globální protiraketové obrany.

Není zas tak podružnou záležitostí, že Pentagon „objevil“, že Čína má 60 v silech umístěných mezikontinentálních raket CSS-4 schopných zasáhnout skoro celé US, s výjimkou Floridy.

A jako poslední, ne však nejméně významný, je tu ruský rozběh s ultra-sofistikovaným obranným raketovým systémem S-500, který Rusko přesvědčivě ochrání před US rychlým globálním úderem (PGS). Každá raketa S-500 může střetnout deset mezikontinentálních balistických raket rychlostí až 15 480 mil za hodinu (25 000 km/h) ve výškách i 115 mil (185 km) s horizontálním dosahem 2 174 mil (3500 km). Moskva tvrdí, že ten systém bude provozuschopný už v roce 2017. Bude-li Rusko schopno rozmístit 10 000 raket S-500, tak budou moci střetnout 100 000 amerických mezikontinentálních balistických střel, do té doby ale budou mít US jiného obyvatele Bílého domu.

Takže si to zase jednou skuteční Pánové vesmíru už spočítali. Nemohou Rusko smést na prach a popel. Nemohou zvítězit nad Novým (hedvábným) světovým řádem. Mohli by si tedy dřepnout na zadek a kecat. Ale neunáhlujte se se sázkami na své (geopolitické) koně, mohli by si to ještě rozmyslet.

By Pepe Escobar, 4thmedia.org

EDITOR'S CHOICE | 17.05.2015 | 22:11

Zdroj: http://www.strategic-culture.org/news/2015/05/17/us-wakes-up-to-new-silk-world-order.html
26 Komentářů k US se probouzejí do Nového (hedvábného) světového řádu

 1. Robo napsal:

  Pepe je fikaný, že áno.. :-)

 2. Jarmila napsal:

  Je dobře, že Rusku a Číně konečně došlo, že mohou spojit své vědomosti a dovednosti
  ke vzájemné spolupráci a dosáhnout tak ekonomické prosperity a vojenské bezpečnosti.

  • Adolf Balík napsal:

   Teď je třeba, aby se k nim přidala i Evropa, a pak se z Ameriky stane velký ostrov za oceánem kus za Světem, čili Eurasií.

 3. miška napsal:

  Je potvrzeno, že hakeři mají možnost ze země pilotovat letadlo. Bude zajímavý článek, jak píše autor blogu prvopodstata, o LUBICOVI. Nebyl sebevrah a německá vláda by se měla všem pozůstalým omluvit. Článek o haknutí letadla najdete ZDE.
  http://prvopodstata.blog.cz/1505/hrozba-pro-vsechny-letadla-hacker-zmenil-smer-letu

  M

  • Jan Jinsky napsal:

   Ten hacker byl na palubě

   • mat4 napsal:

    A ?
    Hacker ovladne lietadlo a potom z neho vystupi.

    PS: Ked uz trollujete tak pridajte aspon trosku inteligencie vo svojich prispevkov.

    • Jan Jinsky napsal:

     A až vystoupí, tak nebude mít s letadlem spojení. Přidejte troche selského rozumu...

    • Justass napsal:

     mat4 : on už z toho trollování blbne - to je jistě dobrá zpráva pro všechny co tady na tomto webu po něm musí uklízet ty trollovské sračky. :-)

 4. Josef Švejk napsal:

  Je jisté, že svět se dal v posledním desetiletí do pohybu. Nejen Euro-Asie, ale také Jižní Amerika. Sever Afriky, blízký východ jsou rozmláceny, severní Amerika před krachem a v Evropě hnije stojatá voda.
  A malé Česko jako vždy v minulosti i dnes je na té správné straně a má správné kamarády. Na vícemístném Evropském bicyklu budeme na posledních místech, stejně jako v minulosti, pilně šlapat pro větší slávu těchto zdaleka nejlepších kamarádů. Dukové nám budou žehnat, babišové nás budou zásobovat jídlu podobnými výrobky a demokratické strany nás povedou k lepším zítřkům... Kdo si ušetří na stará kolena bude mít "důchod", kdo si zaplatí vzdělání bude "vzdělán", kdo si zaplatí lékaře bude "zdravý", kdo si zaplatí... bude ...
  V posledních 25 letech jsme nabrali strategický směr - směr kouřící h....o.

  • Adolf Balík napsal:

   Moc se ale z toho lejna kouřit nesmí, protože to by podlamovalo ten nejvyšší z cílů EU - boj proti globálnímu oteplování.

 5. jaris napsal:

  Na jednu stranu dobra zprava, na druhou stranu Americe/Izraeli neradno verit. Take by meli nest zodpovednost a trest za vsechny znicene zeme,zlociny, podvody a lzive informace, ktere leta kolovaly v hlavnich mediich. Doufam, ze se US financne brzo polozi a prestane financne podporovat Izrael a bude mu slavnostne odejmuta koruna svetovlady. Je treba ten augiasuv chliv dukladne vycistit.

 6. Robert1 napsal:

  ..odkedy Lavrov povedal, ze nebude dalej jednat z degeneratom Kerrym, ubehlo vela vody !

  ...a tu zrazu sa degene Kerry, dokonca aj "lady" Nullad unuvaju do Moskvy !

 7. Carlos IV napsal:

  "do té doby ale budou mít US jiného obyvatele Bílého domu" - ano, a jednani s tvrdymi neocony budou daleko obtiznejsi - pud vubec budou mozna. As se znovuzvolenym valecnym stvacem v Izraeli to same. Vubec nejsem optimista.

  • Adolf Balík napsal:

   Nemusí pršet, stačí když kape. Těžko asi honem předpokládat nějaké průlomy. Spíš se zatím musíme těšit z pozvolné eroze. Aby ty průlomy mohly nastat musí přijít nejdříve spousta té eroze. Vždyť víme třeba, jak to bylo i s pádem komunismu aj. Kromě toho, čím více toho odpracuje ta eroze, tím menší nakonec bude průšvih ten průlom.

 8. Carlos IV napsal:

  Omluva - "pokud vubec budou mozna".

 9. Contumax napsal:

  Tohleto " zatím vypadá dobře " , uvidíme co bude dál ...

  Občas mě napadá, že " někdo brzo vypustí Krakena "...

  Rusové to nebudou...

 10. svobodný napsal:

  Můj názor je,že politika byla a je pěkné svinstvo a nedá se asi věřit nikomu,protože každá strana má hlavně své vlastní zájmy.Na drohou stranu je každá dohoda,která vede ke klidu na Zemi dobrá,otázkou je,zda se dá co by jen trošku věřit tomu co v USA vypotí.Ale čas hraje pro nás všechny :-)

 11. Richard Szentivanyi napsal:

  Podivejte se na video: PETR CHOBOT-KDO VLADNE NA PLANETĚ 1-2 dil

 12. Miloslav Dědek napsal:

  1. Je neoddiskutovatelným faktem, že i na začátku 21. stol. pořád existuje na zemi velké množství velmi inteligentních lidí, kteří svůj um a schopnosti soustřeďují na vzájemné soupeření, které nepřináší žádné hodnoty, ale naopak války a ničení hodnot. Je nejvyšší čas začít něco globálně v lidských vztazích měnit. Zdroje planety jsou téměř vyčerpané a solidní přežití lidstva vyžaduje zásadní změnu reálných mezilidských vztahů nejen v mezinárodní politice. Je nezbytné urychlit vznik globálního univerzálního učení, které v jednotném výkladu spojí vědecké a náboženské pojetí světa a které umožní nově ho uspořádat.

  2. „S vírou a optimálně volenými slovy
  lze přemisťovat i největší velehory,
  ten kdo umí, ten může krátce řečnit
  a zdánlivě nemožné může uskutečnit.

  Jinak lapidárně řečeno: „Myšlenka může mít větší moc než ten největší balík peněz.“

  3. Budoucnost lidstva záleží především na tom, jakou budoucnost chce mít každý jednotlivý člověk.

  Více je uvedeno na: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

  • Robo napsal:

   Tvoj otvorený dopis som už kedysi čítal a je v priamom rozpore s tým, čo píšeš v bode 2 a 3 vyššie, je to fašisticky návod.
   Hovorí Ti niečo deň svagora/noc svagora? Je ráno, náš mozog sa postupne zaktivuje z cca 3% na 100%..

 13. brok napsal:

  Proč se mi nechce věřit, že USA ustupují od prvotního záměru s Ukrajinou? Je to lest, přesně v duchu perfidní americké "elity".

  • martin bareš napsal:

   broku souhlas.
   Nelámu si s tím hlavu. Všude ve světě amíci přikládají pod kotel a rozeštvávají. Nevěřit je správná cesta, ignorovat a jen sledovat. Otevřeně o fašistické USA Britániii a EU mluvit a uvádět fakta.

  • Adolf Balík napsal:

   Oni neustupují od svých konečných cílů, ale přehodnocují zprostředkující cíle z hlediska průchodnosti. Kdyby třeba teď blbci z Kyjeva zkusili zaútočit, tak dostanou přes držku, naštvou EU a dost možná by začal i vnitřní rozpad Ukrajiny.

 14. Tonda napsal:

  Osobně jsem přesvědčený, že se letos na jaře zopakoval rok 1983 a přestože se to nedostalo do médií, byli jsme zas možná hodinu od vypuknutí jaderného průšvihu. Díky Bohu se to nekonalo. Možná se za 20-30 let dozvíme proč. Ale ať je to jak chce, dostali jsme ještě šanci.

  Využijme tuhle šťastnou vlnu jako impuls k vybudování lepšího světa. Není třeba dělat krkolomné veletoče ani heroické kousky, stačí se v některých věcech vrátit k ověřeným a hlubokým hodnotám, které se budou hodit - učme děti slušnosti, zvídavosti a poctivosti. Nevěřme tomu, že se slušnost nevyplácí. Vyplácí, a mnohem víc než opak! To je jako s řitilezectvím - kdo do řiti neleze, nemá sice takové výhody jako řitilezec, ale co má je vlastní hrdost. A kdo ji má, a zná ten pocit, ten by ji za žádné výhody nevyměnil (jenže kdo ji nezná, ten to nepochopí)! Netolerujme zlo, a nedejme se - ostatně jsme trochu Slované a trochu Keltové, a jak známo, ani jedni nebyli zrovna jednoduše zvládnutelní. Když se povede jen desetina, nevadí. Bude to desetina do plusu, a to je lepší než nic. A ještě něco: Zkuste jen tak vyrazit do lesa na procházku a během ní rozjímat. Nebo ještě líp - vemte s sebou děti, věnujte se jim a učte je. My takhle dnes strávili půl dne, bylo to perfektní, mladí se už v lese neztratí, naučili se tam mluvit šeptem, rozeznají srnku od srnce a před spaním je místo internetu zajímalo, jestli půjdem zítra zas. Bylo to zadarmo, vrátil jsem se příjemně zrelaxovaný, a udělalo to víc radosti než nové domácí kino.

  Ještě nás čeká spousta úkolů a nebude to vždycky leháro, ale máme šanci, tak ji nepromarněme! Ta ně?!? Slava Slavjanu!

  • Adolf Balík napsal:

   Říkáš:
   "Osobně jsem přesvědčený, že se letos na jaře zopakoval rok 1983 a přestože se to nedostalo do médií, byli jsme zas možná hodinu od vypuknutí jaderného průšvihu."
   Proč si to myslíš?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!