Putin: Ukrajina dluží Rusku 25 miliard dolarů

putin-ukraina-zadolzhala-270-4220318Komerční dluhy Ukrajiny vůči ruským bankám dosahují 25 miliard dolarů. Ve středu na setkání s členy vlády to řekl ruský prezident Vladimír Putin. Prohlásil, že Moskva může požadovat na Ukrajině předčasné splacení dluhu, ale na žádost Kyjeva a Mezinárodního měnového fondu to nečiní.

Podle názoru Putina přijetí zákona o moratoriu na splácení vnějšího dluhu Nejvyšší radou Ukrajiny ukazuje na nízkou úroveň profesionality a zodpovědnosti. Tímto způsobem podle ruského prezidenta ukrajinská vláda oznámila nastávající platební neschopnost.

"Je to nějaké podivné prohlášení. Vyhlásit prakticky nadcházející default, to je, no... úroveň odpovědnosti, profesionality je samozřejmě soudě podle všeho nevysoká, nehledě na to, že zemi tím dostali pod vnější řízení," - řekl prezident.

Během setkání Putin nařídil premiéru Dmitriji Medvěděvovi situaci s ukrajinským úvěrem kontrolovat.

Připomeňme, že včera Nejvyšší rada přijala zákon o moratoriu na splácení vnějšího dluhu. V důvodové zprávě k dokumentu se říká, že zákon je nasměrován na ochranu zájmů země. Moratorium kabinetu ministrů dovolí pozastavit splácení některých dluhů proto, aby se ušetřené peníze údajně použily na potřeby obyvatel a na "návrat úvěrů, které bral kleptokratický režim Janukoviče".

Již dříve se Výbor soukromých věřitelů Ukrajiny, který sdružuje vlastníky akcií a dluhopisů v hodnotě 10 miliard dolarů, vyslovil proti zrušení jistiny dluhu země. Prohlášení této organizace staví Kyjev pod hrozbu zrušení druhé tranše Mezinárodního měnového fondu.

Antikrizový program MMF pro Ukrajinu je rozpočítán na čtyři roky a odhaduje se přibližně na 41 miliard dolarů. První tranše MMF ve výši pět miliard dolarů Kyjev dostal v březnu. Pro získání druhé tranše musí restrukturalizovat 15,3 miliardy dolarů dluhu soukromým investorům.

Zdroj: http://politrussia.com/news/putin-ukraina-zadolzhala-270/
11 Komentářů k Putin: Ukrajina dluží Rusku 25 miliard dolarů

 1. Slovan napsal:

  A co tak kdyby to vyhlásilo Řecko,Portugalsko,Italie,Španělsko atd co na to židobanky?

 2. Slovan napsal:

  Rusku okamžitě vrátit veškerý dluh,čokoládář prasenko na to má nebo ne?

  • Vladislav napsal:

   Walzman. Používejme jeho pravé jméno, to nám vysvětlí stokrát víc, než ta nejlepší analýza.

 3. koloděj napsal:

  to se to půjčuje, když si ty prachy sami natisknou ..

 4. Jirka napsal:

  Tak už rozumím, proč z Ruska dělají agresora. Divím se Rusku, že má takovou trpělivost s těma fašounama.

 5. Alfa napsal:

  Pujčoval by normální člověk peníze nějaké organizaci která je nebude schopná splatit? No samozřejmě že ne. Proto MMF a další státy tam budou vesele nalévat peníze. No není to vrchol demence? Tyhle lidi jsou nemocí této planety.

 6. john player napsal:

  ..není to zas tak složité, Poro se musí činit, nemá už žádné zahr. a zlaté rezervy, kasu převezme nejspíš Berlín a domluví se Rusy , ale bez fašounu, to nebude lehké a amík je proti, ale Evropě nic jinýho nezbývá, než to zaklopit..Evropu myslím Berlín...pak už má Německo otevřené dveře k gigantickým investicím na východě..snad si někdo nemyslí, že to vše nechjí žlutým..proboha existuje pojem... tzv německé zájmy na východě..a oni nemluví na rozdíl od nás ale činí.

 7. Ivan napsal:

  Viete co toto znamena...?

  Citujem z clanku vyssie: "Antikrizový program MMF pro Ukrajinu je rozpočítán na čtyři roky a odhaduje se přibližně na 41 miliard dolarů. První tranše MMF ve výši pět miliard dolarů Kyjev dostal v březnu. Pro získání druhé tranše musí restrukturalizovat 15,3 miliardy dolarů dluhu soukromým investorům."

  Znamena to vypredaj existencneho majetku zapadnym fasizokolonialistom...! Majetok Ukrajincov sa dostane do ruk kolonialistov a Ukrajinci budu zobrat pred branami o pracu na majetku, ktory bol este nedavno ich majetkom...

  Kto ma v rukach majetok, ten ma v rukach moc...!

  Vo VIRTUAL WEST DEMOCRACY su obcania len na to, aby vlastnikom majetku robili na zisk...!

  Zakladom kolonializmu je vynuteny suhlas kolonizovanych narodov... VOLNY POHYB OSOB, TOVAROV A KAPITALU...!

  Kto ma v rukach kapital je vseobecne zname...

  • Definitiva napsal:

   Ivan, si frajer, lebo si to zažil aj na Slovensku. Aj Ukrajinci budú frajeri, získajú poznanie na vlastnej skúsenosti.

 8. weissbach napsal:

  MMF a další podobné instituce jsou nástroje organizovaneho zločinu. Čili jak lidem ukrást vše co jim bylo svěřeno přírodou, Matkou Zemí, nebo lépe řečeno Stvořitelem k jejich obživě a přežití tak, aby si mysleli že něco dostávají a někomu, kdo je okradl dluží...

  • hel napsal:

   to je přesné....a dost mě mrzí, že to většina stále ještě neprokoukla a povrchně se veze po systémem nastavené vlně ...hlavně to překvapuje u mladých...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!