Prokuratura LNR: Nové podrobnosti vraždy Alexeje Mozgového

mozgovoy_prizrak_znamyaOběťmi ostřelování automobilu, v jehož důsledku zemřel Alexej Mozgovoj, se stali také civilní občané. Informoval o tom na brífingu v LuhanskInformCentr náčelník vyšetřovacího oddělení Úřadu pro dohled nad dodržováním zákonů Generálního státního zastupitelství LNR Leonid Tkačenko.

Velitel 4. praporu územní obrany Národní milice LNR Alexej Mozgovoj padl večer 23. května během přepadení, které podle předpokladu provedla diverzně-výzvědná skupina. Vyšetřování skupiny Generální prokuratury Ministerstva vnitra a prokuratury Pěrevalského okresu, které se dostavily na místo atentátu, konstatovalo, že automobil Mozgového jel z Alčevska do Luhanska. Na starém blokpostu v rajónu Michajlovky Pěrevalského okresu okolo 17:40 - 17:45 hod. 23. května bylo aktivováno neznámé výbušné zařízení. Hned poté byla na automobil zahájena palba z automatických zbraní.

"Bylo konstatováno, že zabit byl Mozgovoj, tři jeho ochránci a tisková mluvčí - žena," - upřesnil Tkačenko. Pod palbu se dostala i další dvě vozidla, ve kterých jeli civilisté.

"Civilní volkswagen Transporter a VAZ - 2104. Řidič zemřel v nemocnici pěrevalské městské nemocnice, spolucestující zemřela na místě činu," - řekl zástupce generálního prokurátora.

To znamená, že oběťmi útoku se stalo sedm lidí, z toho dva neměli k Národní milici a praporu Mozgového žádný vztah," - zdůraznil Tkačenko.

Dále bylo zjištěno, že palbu z automatických zbraní vedli minimálně tři lidé.

"Jednoznačně tu "pracovala" i krycí skupina dvou kulometů ráže 7,62 mm," - řekl dále náčelník vyšetřovacího oddílu.

Na základě události bylo 24. května zahájeno trestní řízení podle článku 115 část 2 bod 1 "vražda dvou a více lidí". Vyšetřování bylo vzato do kontroly generálního prokurátora a hlavy LNR.

Vyšetřovatelé vypracovali několik verzí incidentu včetně práce kyjevské diverzně-výzvědné skupiny. Předtím odpovědnost za zabití Mozgového na sebe už vzal ukrajinský diverzní oddíl "Stíny".

"Tato verze bude bezpochyby sledována," - řekl Tkačenko. - "Ale se stejným úspěchem na sebe takovou odpovědnost může vzít i Ajdar nebo Azov. Proto budou prověřovány všechny verze.

Hlava LNR Igor Plotnický nazval útok na Mozgového "útokem na všechny, kdo ochraňují právo LNR na existenci".

 

Zdroj: http://rusvesna.su/news/1432465704
7 Komentářů k Prokuratura LNR: Nové podrobnosti vraždy Alexeje Mozgového

 1. dano napsal:

  hovorí sa, že ho dal zabiť sám Plotnický, ktorý má vraj za ušami

 2. šepa napsal:

  kdo ví, kdo za tím vším stojí, chtěl bych nakonec opravdu vědět, kdo stál i za zabití ,,Batmana" :-(

 3. Tartar napsal:

  Najdením vrahov Betmena sa najdú aj vrahovia Mozgovoja. Veľmi pochybujem o diverznej skupine, jedine že by jej informácie o pohybe poskytovala tá istá skupina čo zavraždila Betmena. Veľmi pochybujem o čistote svedomia vedenia LNR.

 4. Martin napsal:

  My ani len netušíme, koľko agentov majú ukrovia nasadených v domobrane. Miestni sa navzájom väčšinou poznajú, ale prešlo k nim množstvo ukrajinských vojakov, ktorí sa vzdali, aj medzi nimi môže byť "navodčik".

 5. martin bareš napsal:

  někde je odkaz na článek, že za vraždami stojí jakási teroristická skupina co si říká "stíny" . Z Ukrajiny samozřejmě.

 6. hel napsal:

  píšete tady hovadiny...plotnický a vedení llr....že by diverzní skupiny diskutérů ? to spíš, než ty šílené závěry..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!