Konec Svobody: Policejní stát v Evropě nabírá strašidelnou formu

55811224-600x400Anglická královna brzy oznámí zavedení drakonických zákonů. Občané ve Velké Británii už nebudou posuzováni podle toho zda dodržují zákony, ale zda splňují určitý soubor hodnot. Vydávané články (tištěné publikace) budou do budoucna povolené jen se schválením policie. S novými zákony v EU pokračuje nebezpečný vývoj.

Projev královny Alžběty k uvedení nové vlády Velké Británie, bude obsahovat dramatické omezení občanských svobod. Jak Guardian, předběžně informoval, zákony se mají vztahovat k válce proti teroru a v zárodku potlačit činnost islámských extremistů. Zákony jsou formulovány natolik obecně, že je lze aplikovat na prakticky jakékoliv vyjádření názoru, které je v rozporu se stanoviskem vlády.

Královna čte tradičně projev předsedy vlády. Tímto projevem chce David Cameron způsobit, aby se v budoucnu veřejný diskurz ve Velké Británii odvíjel podle pravidel určených vládou. Cameron chtěl tento zákon už prosadit dávno, byl ale neúspěšný kvůli opozici liberálních demokratů v jeho koalici. Teď když konzervativci vládnou sami, chce Cameron svůj záměr realizovat.

Se svým legislativním návrhem, se Cameron poprvé odklání od jednoho ze základních pilířů demokracie. Guardian oznámil, že nová vláda chce policii zmocnit u nejvyšších soudů k tomu, aby omezila ,,škodlivé aktivity“ extrémistických jedinců. Definice ,,škodlivý“ má zahrnovat riziko veřejných nepokojů, urážky a ,,ohrožení fungování demokracie“. V této souvislosti je demokracie zmíněna výslovně. V budoucnu by tak měly být potrestány nejen činnosti, které mají co do činění s nenávistí, ale i takové, které ,,mají za účel demokracii potlačit“.

K tomuto účelu se má přijmout nařízení, podle kterého se každá nová publikace na internetu, sociálních médiích nebo tištěné formě, se musí předložit policii ke schválení.

Královna Cameronovým jménem podle Guardianu nová a drastická pravidla zdůvodňuje takto:

,,Byli jsme příliš dlouhou dobu pasivní a tolerantní společností, ve které jsme našim občanům řekli: Dokud budete dodržovat zákony, necháme vás na pokoji. Často se myslelo, že jsme vůči různým hodnotám neurální. Tento postoj přispěl k tomu, že vzniknul extremismus a chaos. Tato vláda chce tento zavádějící vývoj ukončit. Jako strana národa, budeme národu vládnout a naší zem sjednotíme. To znamená, že budeme aktivně prosazovat určité hodnoty. Je to svoboda projevu, svoboda vyznání, demokracie, právního státu, stejná práva bez ohledu na rasu, pohlaví nebo sexuální orientaci. Musíme říct našim občanům: ,,To je to, co nás definuje jako společnost“.

Velká Británie tím následuje příklad Francie a Španělska. Francouzské národní shromáždění před několika dny rozhodlo revoluční zákon. Díky němu mohou v budoucnu tajné služby a policie široce sledovat občany bez soudní kontroly. Mohou se tak připojit na telefonické linky, lokalizovat občany přes jejich mobilní telefon, zaznamenávat e-maily, pořizovat tajně fotografie a dávat do bytů štěnice. Všechna tato opatření v budoucnu už nebudou potřebovat soudní povolení. Práci tajných služeb má sledovat nový orgán, který bude řízen předsedou vlády.

Velká Británie komplexní sledování také zavede. Má totiž zavést sporné špehovací nařízení, ve kterém jsou úřady oprávněné monitorovat telefonní hovory, e-maily a další informace. Ve Španělsku už několik měsíců vládne přísný režim, pokud jde o demonstrace a veřejná shromáždění.

Britové jsou plánovanými opatřeními znepokojeni. Tisíce komentářů na stranách Guardianu se obává, že tato opatření jsou namířená nejen proti muslimům, ale povedou k podstatnému omezení občanských svobod. Komentátoři píší, že v budoucnu se zřejmě budou sdílet jen takové názory, které jsou v souladu s názory vlády. Kladou si oprávněně otázku, v čem spočívá rozdíl mezi pasivní a aktivní tolerancí. Řeč je o zavedení diktatury a fašismu a o tom, zda nakonec teroristé nad svobodnou společností s takovými právními předpisy nevyhráli.

Ve skutečnosti nová pravidla vytváří dojem, že zavedení policejního státu v Evropě, je určitou možností pro budoucnost. Vypadá to, že především svoboda slova takový systém ohrožuje. Je to v Evropě unikátní, že se publikace mají před zveřejněním předložit policejnímu orgánu.

Nicméně takovému vývoji před dvěma lety EU položila základy. jedné zprávě komisařka Neelie Kroesová, která tehdy měla na starost digitalizaci, navrhla EU, aby všechny státy měly nezávislé mediální rady, které mají sledovat (kontrolovat) vývoj médií. Zejména se má sledovat, jestli se mediální rady drží evropských hodnot. Dokument EU nikdy nepřešel do konkrétního předpisu. Ukazuje ale na proces kontroly svobody projevu, který je už dlouho na programu politiky EU a členských států.

Jaké problémy se svobodou tisku politici mají ve stupňující se krizi a komplexním světě, to se v Německu ukázalo teprve nedávno na příkladu spolkové kancléřky Angely Merkelové. Ta udělila zpravodajskému pořadu Tagesschau televize ARD zakáz natáčení. To je klasický případ cenzury. Je na tom groteskní, že zákaz natáčení se týká veřejno-právního vysílání, od kterého se očekává, že toho o demokratických hodnotách v Německu ví dost..

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/05/16/ende-der-freiheit-polizei-staat-in-europa-nimmt-gespenstische-form-an/
27 Komentářů k Konec Svobody: Policejní stát v Evropě nabírá strašidelnou formu

 1. Tykva Bukvatyr napsal:

  Ešte niekto pochybuje o fašistickom smerovaní EUSSR?

  • Aleš Adatika napsal:

   Máte pravdu, Jdeme do fašizace..Svět pod vlyvem neřešených problémů především trhové ekonomiky, která neni schopna ani na sebe vydělat, spěje do totálního chaosu. Dnešní vládcové světa ve snaze zachovat svá bydla, bohatství, se domnívají, že vytvořením chaosu, zamlží svojí neschopnost vládnout tomuto světu... Nerespektují přírodní a společenské zákony. Pár % boháčů ovládajú svět, topí se v bohatství a jenom kousek od nich lidé umírají od hladu...Jenomže. Svět vlyvem zvýšené možnosti výměny informací začíná myslet a nachází řešení. Proto ty zákony na umývání mozků , na atomizaci milionů lidí, která by měla vést k nečinnost....Ty zákony jsou přesným vývarem Výboru pro neamerickou činnost, padesátá léta minulého století. Tušim McCartiho zákony. Např. ty vlaječky všude , na prdeli, na domech a pod, jsou vlastně odezvou na souhlas s " Americkou činností". Slouží dodnes jako projev loajality ke svému státu... To mám od Američanů...

 2. Paul Durham napsal:

  Především policejní stát v Evropě existuje od roku 1923. Zaspali jste skoro století.

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Interpol

 3. novapalo napsal:

  Toto je len skromný začiatok. Už starý Sokrates povedal, že demokracia je totálna somarina a že určite skrachuje a skončí to vládou zločincov a terorom.
  A islam tento proces len významne urýchli. Dokonca islam ukončí tento teror zločincov občianskou vojnou.
  Pretože islam nie je iná kultúra, ale iný svetonázor. A svetonázor sa nedá len tak ľahko zmeniť. Ak naviac je islam podstatne pravdivejšie náboženstvo, ako kresťanstvo. Viete, prečo je islam podstatne pravdivejšie náboženstvo ako kresťanstvo? Pretože islam uznáva platnosť zákona Hierarchie a podľa tohto zákona sa aj riadi. Teda islam neuznáva demokraciu, ktorá tvrdí, že sme si všetci rovní a teda všetci máme mať rovnaké práva. Len duševne chorý kresťan si myslí, že všetci sú si rovní a všetci majú mať rovnaké práva. Teda duševne chorý kresťan vymyslel demokraciu. Údajne pred Bohom sme si všetci rovní...... nezmysel. Čítajte knihy pána Kysuckého. A ak chce niekto niečo hovoriť o islame, tak nech si najskôr prečíta Korán. Korán je preložený do slovenčiny a dá sa ľahko kúpiť. A potom si porovnajte Bibliu a Korán a ľahko zistíte zásadný a neprekonateľný rozdiel medzi týmito filozofiami. V západnej Európe sa blíži vojna medzi Bibliou a Koránom a víťaz je už dávno jasný. Vyhrá Korán na celej čiare a duševne chorá západná demokracia definitívne zanikne. A nastúpi hierarchia a duchovný kastovný systém. My Slovania sa vráťme k nášmu systému duchovných hodnôt s predrímskeho obdobia ....... čítajte knihu "Sloveni a Slovensko" od Cirila A. Hromníka.

  • Contumax napsal:

   Navapalo

   Tomu nevěřím o čem píšeš, že tomu tak bude... myslím si, že spíš přijdou nějaké katastrofické události do všech těch válek ale ani z toho se Tupovládci ani lid obecný stejně nepoučí... budou krást, loupit, vraždit... až dokud nezhebnou... !!!
   A korán nezvítězí ani překroucená Bible, zvítězí pravda a pravda je Ježíš Kristus... !!!

  • Alfa napsal:

   Lidským srdcím bude vládnout to co si zvolí. A nemusí to být ani Korán ani Bible. Nejlíp udělají, když jim bude vládnou vnitřní hlas z nebes.

 4. svobodný napsal:

  Lidičky a to je ještě nic, proti tomu co nás brzy čeká ( odkaz na dění v Itálii ) když přijdou imigranti ......jo jo jen seďme na zadku a odpočívejme,ona vrchnost nám tu naši příjemnou a klidnou pohodičku pěkně zpříjemní
  http://prvopodstata.blog.cz/1505/situace-v-italii-se-stava-nejen-na-jihu-katastrofickou

 5. Josef Švejk napsal:

  God save the Queen.
  Je přirozené když si lidé nechtějí sami vládnout, tak je jim vládnuto. Ostatně cožpak by někdo mohl chtít aby "chátra a lůza ulice" (Duka) vládla státu?.
  "Počkejte nějaký čas a lidi tady nebudou mít co žrát a bude jim úplně jedno, co se ....“ (Schwarzenberg alias kte tomof muj).
  Neboli: Společenství politických pitomců vedené hrabivci, politickými hlupci a egomaniaky všeho druhu usilovně vzdoruje nevyhnutelnému pádu.
  PS: A když někdo bude přesto trojčit tak: "prostě je upálíme, zabijeme, zahrabeme a bude klid!" (diplomat Bartuška)

 6. odporjemarny napsal:

  Prej že bitcoin jsou dělané jako "nezávislé na vládě", hmmm:

  "Finanční správa se chystá zdanit virtuální měny. Chce tak zabránit hrozbě, jakou by mohly znamenat anonymní transakce mimo jakoukoli kontrolu daňového úřadu. Bitcoiny, litecoiny, terracoiny a několik desítek dalších virtuálních měn jsou v České republice zatím nejvíce nakupovány a prodávány jako spekulativní zdroj zisku. K úhradě finančních závazků jsou zatím používány jen minimálně.

  „Finanční správa sleduje vývoj v oblasti virtuálních měn již několik let a do budoucna chystá nový zákon, který bude upravovat obchodování velkých objemů bitcoinů z pohledu DPH,“ potvrdila Právu mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Petlachová. Úřad nyní čeká na sjednocující stanovisko vrcholných orgánů EU.

  Samotné vlastnictví takové měny předmětem daně není. Pokud by ovšem byly bitcoiny nebo jiná virtuální měna ve větší míře použity k operacím, které by negativně ovlivnily výběr daně, je podle Petlachové Finanční správa připravena zasáhnout. Finanční analytici v této oblasti úzce spolupracují s bankovním sektorem a s orgány činnými v trestním řízení.

  „Veškeré příjmy plynoucí z prodeje bitcoinů jsou dnes chápány jako příjem podléhající dani z příjmů, s možným uplatněním nákladů na jejich dosažení. Výklad konkrétních dopadů do jednotlivých aktivit s virtuálními měnami, mezi které patří samotná produkce, spekulativní nákupy, směnárenství, platba a další, bude upřesněn v rámci sjednocování evropského pohledu na tento nový fenomén,“ potvrdila Petlachová.
  Policie zřídila speciální tým

  Finanční správa sice nehodlá virtuální měny primárně kriminalizovat, ale nechce ani podcenit rizika. Hlavní výhody pro uživatele jako vyšší anonymita vlastníků, rychlost přesunu v rámci celé planety, nezávislost na centrální autoritě jsou naopak největšími komplikacemi pro všechny druhy kontroly, včetně té daňové.

  Pozadu nezůstává ani policie. Tuzemští detektivové se chtějí ve větší míře zaměřit na podezřelé transakce s virtuální mezinárodní měnou, která se díky své odtažitosti od jakýchkoliv oficiálních úřadů a bank stává stále populárnější mezi zločinci.

  Přímo na Policejním prezidiu proto podle zjištění Práva vznikl zcela nový speciálně zaměřený tým Bitcoin, který má vyšetřování podvodů s virtuálními penězi nebo jejich nelegálního praní jako hlavní náplň práce.

  Uvedl to mluvčí Policejního prezidia David Schön s tím, že tým zřízený v rámci vedení celostátní kriminálky čítá stabilně do deseti policistů. „To složení je ale pohyblivé, podle problematiky se zvou další experti například z celorepublikových útvarů nebo jednotlivých krajských ředitelství,“ poznamenal k tomu policejní mluvčí.
  Počet podvodů roste

  Centrální skupina, na jejíž vznik jako první upozornil týdeník Euro, má podle Schöna poskytovat podporu v této specifické problematice pro všechny detektivy v republice. Ti už jsou kromě toho v této oblasti proškolováni dva roky.

  S postupným nárůstem používání virtuálních měn podle Schöna roste i počet podvodů, které policie v této souvislosti zaznamenává. „Je to stejný nárůst, který přineslo například rozšíření sociálních sítí,“ řekl mluvčí prezidia a zároveň dodal, že aktuálně z pohledu policie v České republice jde o desítky případů.

  Ten zřejmě nejznámější řeší v současné době jihomoravští kriminalisté a souvisí s „vyluxováním“ v přepočtu více než 100 miliónů korun z internetového tržiště Sheep Market, ze kterého je podezřelý český programátor. Policisté už mu v této souvislosti obstavili vilu u Hodonína za necelých devět miliónů korun, kterou si údajně pořídil právě za podvody s bitcoiny. Bližší informace k případu nechtějí jihomoravští kriminalisté zveřejňovat."

 7. Contumax napsal:

  Policejní stát jsme byli už za " strejdy Masaryka " policie si dělala nelegální záznamy obyvatel, aby chudáci policajti toliko se nedřeli... !!!

 8. Libuše napsal:

  Budte všichni v klidu.Na naši krásné Zemi se dějí i jiné, zásadní, do budoucna důležité
  věci.Nyní vše nabírá na obrátkách ,bude se ještě toho mnoho dít,mnoho se toho ješte
  dozvíme,Ani se nám tomu nebude chtít věřit.co vše se nám za zády dělo-jaké zrůdnosti
  se elita dopouštěla.Ale takových korporací je na světě více.Není daleká doba,kdy se
  všichni budou lidem zodpovídat.Globální Mocenský Systém pomalu a jistě má odzvo-
  něno.Oni si to již taky uvědomují.Ale jsou tu jedinci,kteří stále jedou po staru.Pro ně to
  pak bude těžká rána.Na každého dojde.Já za demokracii bojovat NEBUDU, DEMOKRACIE-----demo-ELITA---KRACIE---otrok--------práce otroků na elitu--Já Jsem
  za SVOBODU. Přeji Všem mnoho lásky--míru

  • svobodný napsal:

   Libuše vím co se děje ( přicházejí na Zemi vyšší vibrace a mění se lidská DNA ) a že už elity kopou ve smrtelné křeči, ale i přesto nemůže být člověk v pohodě,když vidí tu flegmatičnost a nezájem lidu obecného ke všemu co je důležité,to by mě mohlo trefit :-)

  • martin bareš napsal:

   Libuško: kdybys napsala, že nastává kocovina imepriálizmu, zatetelil bych se blahem a přidal výkřik, že jim zalejem chřtán mírovou ocelí.
   Pamatuju si to ještě ze školy i s alegorickými vozy, kde zlí amíci drží v ruce A-bombu a vedle skotačí nevinné děti.

   Jenže to už je pryč a já dávno vystřízlivěl a prozřel.

   Takže teď vibrace a DNA? Či nějaké poselství z vesmíru?

   Astrooimii a astrofyziku mám rád, když si něco čtu, zapomenu na ten srab ve kterým žijem, ale co s tím.

  • Milan napsal:

   Tohle ani líp napsat nešlo

  • Luko napsal:

   Libuško, ak máš zdroj aj iný, než Benjamin Fulford, prosím, napíš nám ho.

 9. rafael napsal:

  Ironia je, ze sme zvrhli rozvinuty socializmus aby sme sa dostali do este horsieho ranneho. Mohli sme zostat v tom socializme spred 1989, ktory postupne uvolnoval svoje pazury a usetrit si tieto zacinajuce socializmy nastupujuce v Europe. Sme naspet v 1948.

  • Marco napsal:

   Rozumný názor, my podnikali už od 87 a stát otci prodal za pakatel i Avii na minimální splátky. 80tý léta si pamatuji nejvíce a neměl jsem ani problém cokoliv sehnat ale co je hlavní, ten život byl jaksi daleko lepší. Režim se opravdu postupně uvolňoval ale přežít bez vůle lidu nemohl a my se nechali zblbnout Západem a estrádou lží, aby nás mohli rozervat na kusy a rozkrást. Československo byla svobodná zem, ekonomický tygr východu, nyní jsme již jen otroci... Dodnes si myslím, že Dubčeka odstranili, aby mohli naší zem rozkrást a dosadit na trůn toho ožralu. Dubček prosazoval socialismus s lidskou tváří ale ve finále by myslím dopadl jako Miloševič. V Jugoslávii tržní socialismus šlapal velmi úspěšně, dokud jim Západ nedonesl demokracii a svobodu. Kdysi vyváželi katolickou víru a dnes demokracii, přitom jejich zjištné důvody se nezměnili.

 10. Richard Szentivanyi napsal:

  Podivejte se na video: PETR CHOBOT-KDO VLADNE NA PLANETĚ 1-2 dil

 11. Alfa napsal:

  Celej globální terorismu je uměle vytvořený problém, aby zdůvodňoval zavádění totality. Co ale omezením svobody rozhodně nezmizí je terorismus. V tomto případě to bude teror od vlády, který mnohonásobně převyšuje zlo těch jejich "teroristů".
  S klidným svědomím můžeme tyto politiky prohlásit za teroristy, kteří útočí na demokracii.

 12. mirec napsal:

  Kultový Orwellov "sci-fi" román 1984 sa vyplní do bodky!!!!

 13. Libuše napsal:

  ANO-zde je zdroj.kterému hodně věřím,protože znám osobně již několik let tohoto
  člověka.Podává úžasné informace,hodně mě posunul dopředu.Takovýchto lidí není
  mnoho.My máme to štěstí že se narodil zde a svoje vědomosti se snaží předat i ostatním.Děkuji mu,že jsem měla tu možnost studovat u něho a poznat historii lidstva,v
  podobě UČENÍ STRÁŽCŮ a jiných vědomostí.Jen je třeba otevřít svou mysl,nemít na
  očích klapky a uvědomit si,že svět není jednobarevný ,ale má mnoho podob.Naučit se
  přijímat i jiné možnosti.-To,co jsme se učili o mimozemských civilizací--to není sci-fi,ale
  skutečnost-jak si zde s námi hrají-jak nás chtěli ovládnout.A nyní vidím jak se předpově-
  di naplnují.Někdo to,co jsem napsala bude možná považovat za blábol,ale Já mu tento názor neberu.Každý je tak daleko ve vnímání jak je.Není možné někoho nutit a
  vnucovat svůj názor.K tomu každý musí dojít sám.Nyní vychází na pokračování články na Matrixu 2001 které jsou velmi aktuální k této době-ale si je musíte zaplatit,jinak je neotevřete.To je aktuální můj zdroj--Přeji Všem otevřenou mysl

 14. pražská vlaštovka napsal:

  Děti!
  Dnes jsem dostala zprávu z Paraquiae od jednoho kámoše,který vystoupil
  z řad a i s rodinou odejel źít JINAM!!!
  Dnes po dlouhé době piše:
  Jituš,kopni do cviček a vypadni z evropy!!!
  Bude tam peklo!Vím,že už nejsme nejmladší ročníky ,ALE!......
  Tak tohle atrochu dalších podnětných povelů jsem dostala hned po ránu!
  ...mám docela strach...
  jitus

  • hel napsal:

   no, vidím to tak trochu podobně.... spíš na to peklo, než na socialismus...nevím, kde všichni pořád berou, že evropa směřuje k socialismu...v extrémním případě pak vidí i hitlera jako levicového socialistu...achjo!

 15. libi5 napsal:

  to jako že Merkelová zakázala televizi ARD natáčet zprávy?úplně zakázala?

 16. Fred Logan napsal:

  Řekl bych to asi tak, že se to da vyjádřit pár slovy. Je konec demokracie jako takové. Socialistickou totalitu vystřídala kapitalisticka, ktera je ještě horší. Karel Kryl to pochopil hned. Proto jeho slova písně. ....a zakázali spivat plati i dnes. A bude ještě hůř.

 17. Marcela napsal:

  Moc dekuji za sdileni teto informace, ktera me privedla i k naspani vlastni reakce na svuj blog. Jednoznacne receno je to desive. Brzy uz nebudeme vubec schopni rozhodnout, ktera informace je rekneme blizka pravde a ktera je cenzurovana ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!