Prosba o finanční podporu Konference MISTR JAN HUS A DUŠE ČESKÉHO NÁRODA

Hus pozvánka-page-001Konference pro veřejnost MISTR JAN HUS A DUŠE ČESKÉHO NÁRODA se koná v sobotu 13. 6. od 10.00 hod. v Betlémské kapli. Zdvořile prosíme každého, kdo vnímá důležitost tohoto projektu, na němž se podílejí čeští historici, a může jej byť malou finanční částkou podpořit, aby tak učinil na číslo konta zřízeného pro Nezávislá media:
č.ú.: 662282/5500
č.ú.pro platby ze zahraničí IBAN: CZ7355000000000000662282

Příspěvky určené na konferenci označte prosím heslem Jan Hus. Jsme v nečekaně těžké situaci, protože české firmy a společnosti, které jsme oslovili, nemají o podporu konference zájem. Čestnou výjimkou je Nadace Jana Klimenta, díky níž můžeme alespoň zčásti uhradit celodenní pronájem Betlémské kaple a vydat sborník textů.

Program již je detailně připraven včetně varhanního doprovodu v úvodu a v závěru, sborník textů, který bude pro posluchače zdarma k dispozici, jde do tisku. Zbytek nákladu věnujeme knihovnám a školám. Panelisté samozřejmě vystoupí zdarma. Organizátoři také žádný honorář nedostanou, naopak se podílejí i na přípravě pohoštění pro 300 až 400 lidí. Drahý profesionální catering jsme museli z finančních důvodů odmítnout.

Téma "Mistr Jan Hus a duše českého národa" však nepotřebuje být ozvláštněno šampaňským a nadívanými lanýži, postačí káva, voda a na závěr víno a drobné občerstvení připravené našima vlastníma rukama. Chceme totiž, aby po celodenní konferenci lidé ještě chvíli zůstali spolu, aby zážitek dozněl.

Správce Betlémské kaple nám v podvečer otevře i vnitřní nádvoří, abychom si mohli povídat pod širým nebem v místech, kde Jan Hus před šesti staletími věřil, že národ náš přeslavný spojí v jedno.

Účastnické poplatky v symbolické výši 65 kč však nepokryjí zbytek nákladů na tak náročnou celodenní akci.

Proto se obracíme na vás, milí přátelé, a předem děkujeme každému, kdo přispěje dle svých možností k důstojnému průběhu konference.

 

Videozáznam všech panelů bude posléze přístupný na internetu.

Za organizátory Lenka Procházková: info @ lenka-prochazkova.eu
63 Komentářů k Prosba o finanční podporu Konference MISTR JAN HUS A DUŠE ČESKÉHO NÁRODA

 1. sibolet napsal:

  ČESKÁ STÁDNOST,nikoliv STÁTNOST to s primitivním kapitalismem dopracovala,že soudruh STÁT nemá PENÍZE na takovou DULEŽITOU událost..

 2. drbohlav napsal:

  no, je to tak, nedám ani korunu. Česká duše je pro mne vyhaslá entita. Jakápak společná česká duše? Co říkají a dělají moji čeští spoluobčané proti fašistickému vraždění na Ukrajině a jinde? Jak protestují proti brannému zákonu, připravovanému bez r e f e r e n d a pro nás a naše děcka? Konference v Praze, stejném městě, kde dnes hřímal generál P.Pavel o ruském záboru pobaltí a možném - co by ne?- jaderném konfliktu? Ať se celá Praha symbolicky i fakticky zesere.
  Hus byl rektor, církev bral vážně, naletěl a jel na koncil - hrubá politická chyba.
  Věčná sláva husitům, sociálním revolucionářům.

  • hel napsal:

   no, tady jste podle mého názoru tak trochu mimo mísu...lenka procházková zrovna patří mezi ty, kteří dělají pro českou duši dost..a i pro tu ukrajinskou... v případě kritiky jana husa vezměte hlavně v potaz dobový kontext...ještě dnes je u nás obtížné kritizovat moc, jan hus to dělal na přelomu 14.-15.stol.....a propos, co jste udělal vy proti nespravedlivému schválení církevních restitucí před dvěma lety?

   • martin bareš napsal:

    hel: tady se hodí můj příspěvek.

    Pohled do duše členů církve husitské československé.
    jako nečlen jsem chodil do sboru této církve zpívat.
    Proč:? Nabídla mi to učitelka na kytaru, ke které si chodím zahrát, zpívám rád, církevní muziku mám taky rád. Sbor (pěvecký, ne církevní, ten neznám) mi vyhovoval. Babky důchodkyně, mezi nimi pár mladších a vůbec, chlapů méně. Dobrá atmosféra.

    Proč jsem po několika letech ze sboru odešel.

    Pan sbormistr kromě toho, že byl velmi fajn, ta neustálá podpora Švarcenberka, havlistů a tudíž pro ostatní jak je v církvích zvykem "jdeme všichni sborem za.....". Pokora církevní ano, odvaha církevní ne - kde by taky.
    Komunisté = fašisté, uměřené vtípky na Kalouska a hrubé na Zemana (já vtipy na naši politickou situaci ignoruji, zvlášťě od lidí, kteří se dobře mají). Dále podlézání židům a samozřejmá podpora jakémusi křesťanskému sjednocování - iniciativa katolické církve, láskyplné objímání církví malých. Co bylo velmi důležité = povlovná změna pohledu na dobu husitskou, Žizka spíše mordýř než vojevůdce, vyzdvihování lidí především zbožných (jak v historickém pohledu zpět, tak při pohledu na krátkou historii CČSH (založena v roce 1924) v jejich časopise Český zápas, ignorace současných problémů v současném světě, to jest vyhýbání se. Kolik jim náleží z církevních restitucí měli církevní husitští hodnostáři spočítáno okamžitě.

    Tak jsem odešel.

  • Karel Vázler napsal:

   M

   • Karel Vázler napsal:

    Mistr Jan byl velmi pomýlený muž. Myslel, že vyhraje boj s všemocnou katolickou církví sám. Žižka byl jiný borec. Vzal na ně meč a ejhle.....Šlo to. Vypálit kostely, povraždit preláty. To je jediná cesta k e spravedlivé církvi. Kázat se dá i na louce. Já mám raději Žižku než Husa.

    • rad napsal:

     jses to co ses. Jde o to nalezt v sobe odvahu a tu nasli oba. Kde by Hus vzal jako duchovni armadu co? A kde by se naucil vrazdit a tak. Kazdej ma svou cestu

  • rad napsal:

   hokej, to je ceska duse 21 stoleti. A jsme schopni za to jeste platit :) Zadarmo to totiz neni

 3. hel napsal:

  no to snad ne...opět akce "národ sobě"... tentokrát, aby bylo zabráněno přepisování historie, ke kterému dochází v případě mistra jana husa...mezitím česká televize národu odvysílá třídílnou sérii nového pohledu na jana husa...takže ne, že by stát peníze neměl, ale vydává je jen na ty, jejichž pohled na věc preferuje...

 4. Paul Durham napsal:

  „stupeň organizovanosti trestné činnosti obžalovaných byl tak vysoký, že se jej vůbec nepodařilo prokázat, což je samo o sobě dostatečným důkazem o vysokém stupni této organizovanosti“.
  ze spisu Mistra Jana Husa , archiv Vatikánu
  ( výrok zkopírován z protiproud.cz )

 5. svobodný napsal:

  Žádné konference nebudeme podporovat,pokud to není podpora přímo potřebným, je to vždy tunel na lidi.Ať je záměr těchto konferencí jaký chce.Tyto konference jsou vždy vedeny imaginarním duchem skupin,snažících se zvednout něco,co buď už je dávno v lidech a národu zakotveno,nebo to tam není a pak je zcela zbytečné oživovat mrtvolu a čerpat finance od lidí.
  Dnes je třeba stavět na lidské přirozenosti,zásadách a morálce.Jen toto, jsou hodnoty současnosti.

  • admin napsal:

   co tady v této zemi, člověče děláš? a jakým jazykem to píšeš a mluvíš? a jaktože vůbec čteš něco, co je napsáno českým jazykem? asi jseš imaginární mrtvola!

  • Svobodný napsal:

   Možná by měli spíš udělat Konferenci o duši českých politiků, doktorů, právníků, policistů, novinářů, politologů, historiků,bankéřů a tom jak obyčejné čechy se snaží vykořenit a jak se kryje vlastizrada to by bylo nejen poučnější ale mohli by to pořádat v sérii a to by pak viděli co dokáže česká duše.

 6. kakadoo napsal:

  odporucam skusit funding aj cez startovac.cz

 7. Svobodný napsal:

  Je to spiknutí proti lidstvu, protože cizí rasy jsou už dávno mezi námi a ovlivňují politiku všech států protože nám vládnou přizdisráči a válka rozhodně není nic neosobního. problém spočívá v tom že lidi myslí jen lokálně a nebo jen na sebe…ale oni myslí globálně a využívají naše ego ke svému prospěchu. Například vlastenectví…je to úplně stejný egokonstrukt nebo program nebo jak chcete jako náboženství. Ego vám říká já jsem vlastenec to se rovná dobrý slušný člověk čech a když někdo s vámi nebude souhlasit v nečem co se týká náboženství nebo vlastenectví tak vám ego řekne podívej on s tebou nesouhlasí on není vlastenec nebo nemá víru a to se rovná špatný neslušný člověk toho musíme odsud vyhnat nebo zabít. Já jsem se narodil v čechách ale žiju na planetě Zemi a jsem jen a pouze člověk nic víc nic míň a jsem na to hrdý. Nic takového jako česká, slovenská nebo Slovanská duše neexistuje existuje pouze duše lidská. Stejně jako naše hranice jsou imaginární a není kolem žádná zeď stejně tak ani lidská duše nemá hranice ale imaginární hranice vytváří právě naše ego a to mocní tohoto světa dokonale využívají. Pokud jste opravdu opozice proti totalitě tak by jste neměli vyzdvihovat nic jineho než lidskost a duši lidskou jinak nevyhrajete a naučte se krotit svoje ego když někdo vyjádří nesouhlas protože vnucovat někomu naše ego například prostřednictvím vlastenectví je totalita.

 8. svobodný napsal:

  Svobodný napsal jste to velmi dobře a přesně.Souhlasím s Váma,vše je o člověku jako takovém,nemá se nic dávat do popředí a privilegovat,poněvač tím se zdůrazňuje ego,které je příčinou všeho zla na zemi. Jen soucit,srdce a osobní svoboda jsou zárukou zlepšení situace na Zemi.

  • martin bareš napsal:

   svobodný či Svobodný: nesouhlas.

   Identita je základ existence národa a skupiny. Jazyková příbuznost je největší pouto. Zaměňování vlastenectví za nacionalizmus či silněji fašismus, rasismus = nenávist je něco jiného.
   Chytrá manipulace.

   Víc k tomu nemám co říct.

   Takhle jako vy dva či jeden přemýšlí ti, co chtějí ovládnout svět.

   • Svobodný napsal:

    jaká manipulace panebože?:) Identita je ego to s čím se ztotožníte to jste. A ohledně toho jazyka. Když si ho tak pochvalujete jako pouto s identitou proč si ho necháváte prznit angličtinou? Já jsem nenapsal ani slovo o fašismu. To vy si to pletete a možná vy spíš manipulujete. Možná kdyby jste zaměnil slovo vlastenectví za bratrství když se tak všichni oháníte Husem pak to možná pochopíte.

    • Svobodný napsal:

     mimochodem mezi těmi co chtějí ovládnout svět a mnou je velký rozdíl. Ale respektuji váš nesouhlas

   • svobodný napsal:

    jsme dva Svob. a svob. s malým a s velkým :-) zní to sice legračně ale je to fakt.Fakt je taky to,že s Váma souhlasím,neříkám,že nemáte pravdu ale...... ptám se - kam pak dál,až to bude zase tam, kde už to bylo,nebo tím,že budeme všichni vlastenci a identičtí svou řečí a názory to končí??? co pak?...kam budeme směřovat?....jaké nové zřízení si zvolíme? už tu bylo všechno a všechno zklamalo.......v tom je ten hlavní problém dnešní doby. Doporučuji kouknout na odkaz siboleta výše. Pokud budete vědět oč v něm kráčí,bude Vám hodně odhaleno,pokud ne,těžko něco vysvětovat.Je třeba se sám zajímat i o jiné věci,než je politika.

  • Svobodný napsal:

   děkuji ale asi se budu muset přejmenovat protože si lidi myslí že jsme jeden a ten samý:)

   • svobodný napsal:

    Svobodný nemusíte se přejmenovávat já tu už nebudu chodit a nic psát,vidím,že tady mají lidé jen určitý názorový směr....jiný se nepřipouští,takže co se tu vlastně dozvíme?

    • Svobodný napsal:

     Vlastně máte pravdu tady se nic nového nedozvíme. Takže to tu taky ukončím...ale nevím jestli to dokážu protože mně na nich záleží i když mně obviňují z manipulace. Tak sem vás rád poznal(nepoznal) mějte se

 9. varachamichara napsal:

  Svobodný , neopakuješ se ? )

  • Svobodný napsal:

   Opakuju se tady už dlouho protože někteří lidé pořád nechápou že Ego je nejvetší zlo na Zemi. Proč jim nestačí vnímat se jako člověk a nepřikrášlovat se kdejakými pomíjivými symboly. Já to s váma lidi myslím dobře proto se snažim ale asi se na to už vyprdnu... Až budete na poli umírat kvůli něčemu co je pouhá iluze, hra ega atd pak možná pochopíte že i vlajky jsou jen hadr

   • Žabák napsal:

    Kámo ty seš úplně mimo. Kecy ze slonovinové věže. Až tu budou vládnout musulmani a to díky tomu, že lidi jako ty se odmítnou bránit, tak se stanou 2 věci. Buďto budeš mlátit hlavou vo kobereček a naučíš se Korán nebo skapeš. Nic jinýho se nestane. A proto existujou věci jako vlastenectví kdy se ideálně podobní lidé na určitém území spojí k obraně svých hodnot. O tom to je. A vykládej mi sluníčkový teorie od večera do rána. Je to úplně jedno. Příjdou musulmani a donutí tě nebo tě odpraví. Hotovo tečka. Můžeš je zkusit přemluvit ať se dají na sluníčkovou cestu bez EGA :) punťo.

    • svobodný napsal:

     Žabáku jste úplně vedle :-) to co tu píšete že se stane si přejou vládcové a takoví jako Vy a Vám podobní co jsou tady nejchytřejší a plní egoismu jim jdou skvěle na ruku,právě těma temnýma myšlenkama.Realita totiž takto funguje " na co myslíš to se ti stane " dobře to vidíme v naši zemi,každý vystrašený jak králik a Vaše vlastenectví a odvaha ( když je třeba tyto zásady bránit a jít manifestovat ) nikde..Každý má plno řečí na webech ale v duši je slaboch,proto máme to co si zasloužíme.Tak o čem si tu budem ještě povídat?

     • Paul Durham napsal:

      Žabák má reálný pohled na lidský vesmír kolego "svobodný" na rozdíl od toho lunatictví, co tu presentujete vy. Vskutku Neználek ve Sluníčkovém městě, nebo spíše kuřátko na farmě norků.
      Vaše teze o Egu smrdí manipulací , zkuste o ní nejdříve přesvědčit každodenní politickou a osvětovou prací naše obřezané přátele v USA , Evropě a Izraeli. Přeji pěknou zábavu. Až nám všem ukážete výsledky na predátorech, pak se my "kořist" jistě přidáme vedeni silou vaší myšlenky a kladnými příklady.

   • weissbach napsal:

    Největší zlo je nechat zlo šířit bez odporu. Vaše téze jsou ve skutečnosti zhmotněním Vašeho egoistického přání žít pouze sám pro sebe a v sobě. To je celé.

 10. Jan Jinsky napsal:

  Tak tady nekdo komentoval film o Janu Husovi, ze pokroutil realitu.
  A Rusove nam natocili pravdivy film o roce 68. At zije ruska pravda a ciste umysly :)

  • svobodný napsal:

   Durhame lidský vesmír to je co ? asi tím myslíte tu Vaši poitiku :-) a nemínim nikoho o ničem přesvědčovat,proč taky,stejně by to vysvětlování bylo zbytečné,vůbec nechápete o čem tady mluvím a to je pak těžké,musíte si naštudovat i jiná temata než politická .Vy tady máte jen starosti a averzi proti někomu,vždy se někdo najde proti komu je třeba bojovat :-) Já mám vnitřní klid a nemám nic co nechci,každý si žije v tom čemu věří,někdo v negativitě a v hnoji svých problémů,někdo ve svém.vnitřním,sluníčkovém světě :-) Jen se pak nedivte,až zjistíte,že se točíte stále dokola a vše je stále takové,jak jste to nechtěli,když na to pořád nadáváte a myslíte na to,tak se Vám to stále dokola vrací. " Co vydáš to se ti vrátí " To je vesmírný zákon.a to jsme i se Svobodným chtěli říct,ale nepochopili jste nás.

   • Svobodný napsal:

    Já nedokážu nikoho zbavit jeho vlastního ega to musí udělat každý sám ale lidi chtějí všechno hned a nejlépe když to za ně udělá někdo jiný. O jaké obraně hodnot to mluvíte ? Jak bráníte český jazyk před przněním angličtinou nijak protože jste bezbranní protože se vnímate jako kořišt.
    Víte jak funguje placebo efekt? dají vám něco co nefunguje ale řeknou že to funguje a vy tomu uvěříte a dokonce se člověk může i uzdravit z nějaké nemoci. To ale platí i v politice dají vám něco co nefunguje a řeknou že to funguje a vy tomu uvěříte. Evidentně pevně věříte tomu že příjdou musulmani a když tomu bude věřit většina tak opravdu příjdou. My sami si tvoříme vlastní realitu.
    Paul Durham
    Až nám všem ukážete výsledky na predátorech, pak se my „kořist“ jistě přidáme vedeni silou vaší myšlenky a kladnými příklady..... Nemáte o sobě a druhých moc valné mínění a sebevědomí ale asi by jste měl mluvit spíš za sebe protože si myslíte že jste kořist a taky jí zůstanete. To s čím se vaše ego ztotožní to jste.. Až nám ukážete výsledky?? to je přesně to co nás učí ve školách jakmile něco nevidíme tak to neexistuje, neustále nás učí a trénují používat pouze levou hemisféru a pravá pomalu zakrňuje. Vám nestačí výsledky toho co ve světě ego způsobilo? Co způsobily egoisté u moci? Opravdu si myslíte že když mají strany transparentní účty že jsou transparetní i sami politici? Že lidé které jste zvolily vás zastupují tak že jednají za zavřenými dveřmi? bez kontroly médií a veřejnosti? tak co ještě potřebujete jako důkaz o škodlivosti ega...atomovku?? To už tady ale taky bylo a nikdo se evidentně nepoučil. Jeden každý musí začít sám u sebe a to se pak rozšíří po celém světě a až se lidi naučí krotit nebo odhodit svoje ego tak žádný predátoři ani vlády nebudou protože člověk bez ega se dokáže chovat slušně a mírumilovně sám od sebe a nepotřebuje mít nikoho nad sebou kdo by ho musel krotit jak divou zvěř.

 11. Svobodný napsal:

  mimochodem i na těchto stránkách jste se mohli dozvědět o tom že státy jsou ve skutečnosti jen farmy a že nejdůležitějším zdrojem moci mocných není zlato a nebo ropa ale lidi...nevidíte jak se z vašeho státu stává čím dál víc prachsprostá montovna kde příroda vždy hraje druhé housle a že Čechům už tu téměř nic nepatří a děti si pomalu nemají kde hrát. To že bráníte hodnoty jsou jen výplody ega které vás oblbuje a nevidíte realitu.

  • Žabák napsal:

   Ty mi připadáš jak ovečka v rauši co si skáče vesele po louce, nad ní duha a když potká vlka, tak mu dá nadšeně hubana a vlk je tak dojat, že před tím než ji sežere si s ní zazpívá písníčku. Ale chápu, že je to tvůj životní postoj, takže tady nemá smysl nějak argumentovat. Podobně to asi viděli ty slečny co si vyjeli autobusem MHD do Indie přes Pákistán. Proto považuji ty tvoje teorie za extrémně nebezpečné.

   • Svobodný napsal:

    Ano jsou extrémně nebezpečné pro tvé ego.

   • Svobodný napsal:

    Místo toho aby jste mi na něco odpověděl si nechávate egem vnucovat představu o tom jak vám připadám a neustále soudíte posuzujete analyzujete a vyprávíte tu nějaké nesmysly a neuvědomujete si že to co z vás mluví nejste vy ale nejspíš ani netušíte co ego je. A to že se z naší země stává montovna není žádná teorie a pokud to nevidíte tak jste mimo víc než já a nebo to vidíte ale nepřiznáte to protože by utrpělo vaše vlastenectví.

  • flamenco napsal:

   S tímto názorem souhlasím.

   • flamenco napsal:

    Proč mi odpověď leze úplně pod jiného diskutéra než chci?
    To je fuk.
    Souhlasím se svobodným o naší slepotě, že jsme jen lidské zdroje a zrůdičky nás těžej jak nerosty.
    Je jim u zadele jak na tom budou další generace a neše děti. Oni budují hnízda jen sobě. Stále stejná píseň zní v
    celou historií.
    A ohledně tohoto tématu Jan Hus. Uctění památky někoho, kdo řekl pravdu církvi do očí, že jsou to antikristovi pohunci, kteří doteď vykořisťují lid, tak jak to umí jen církev, s rukavičkama nenápadně.
    Měl pravdu.
    Dle mého jsou antikristé svým chováním, které se neshoduje s učením Kristovým.
    Opět podotýkám, ne všichni jsou stejní. Ale těch je hrstka, kteří jsou altruisté.

  • Paul Durham napsal:

   Tož toto je veselé, každé slovo tohoto vašeho textu ( v 15:38 ) je pravda a realita.
   A vy si myslíte, že když se 99% otroků vzdá Ega , kterého si ani mimochodem není vědomo, že se tato otřesná situace zlepší ? Vy jste blázen.

   • Žabák napsal:

    První věc, kterou každá sekta na vás provede bude to, že se Vás bude snažit ega aby jste se stali pouhou odevzdanou včelkou v roji, která čeká na příkazy svého pána. To co tady pan svobodný hlásá je extrémně nebezpečné a je to přesně to co si NWO přeje.

    • Svobodný napsal:

     Drahý Žabáku

     Mě spíš příjde že vy pracujete pro nějakou sektu tedy systém a jste jeho odevzdanou včelkou která musí každý odlišný názor zadupat do země. Vaše soudy jasně prokazují velikost vašeho ega které cítí ohrožení respektive vám našeptává že je to ohrožení a nerozpakuje se někoho odsoudit jen kvůli vyjádření svého názoru a označit ho za sektáře. To dřívě dělala inkvizice.

     • Žabák napsal:

      Vůbec. Ty máš právo na názor a já mám právo na názor. Ty jsi dal názor a já se k tomu vyjádřil. To si myslim, že je normál. Dál už k tomu nemám nic.

   • Svobodný napsal:

    Ano myslím si to a taky si myslím že je to ta nejpřímější a hlavně nenásilná cesta ke zlepšení...a děkuji za lichotku za blázny jsou většinou označováni pokrokoví lidé nebo objevitelé něčeho nového než se prokáže že měli pravdu a taky bohužel bývají do blázinců zavíraní nebo bohužel i odstraňováni, myslím že jste o takových lidech taky slyšel. A dělali to proto že se nebáli smrti a záleželo jim na pokroku lidstva ale samozřejmě že byli i vyjímky co viděli svůj zisk. První kolo taky nebylo kulaté a bylo ze dřeva ale protože to drncalo tak lidé byli nespokojení tak vymysleli kulaté kolo a později i gumové a cesta byli hned příjemnější. Prvním pravidlem pokroku nebo by se dalo říci i evoluce je nespokojenost.

    • Robo napsal:

     Ty kraaaso, Svododny..
     Čo že si to rozprával o egu? Že sa ho chceš zbaviť? Ahaaaa, tak to mi tento tvoj príspevok dáva zmysel.. Alebo nedáva? Ja Ti už neviem, som z Teba "voľajaký zmätený"..

     A len tak na okraj, aj ego k životu potrebujeme.

     Chápem ale, že veríš, že to svoje musíš riadne obmedziť, to je chvalyhodna sebakritika..

 12. host napsal:

  Konferenci "Karel IV: a duše českého národa" bych klidně zasponzoroval. Tuhle ale nikoliv. Kvůli tomuhle pomatenému heretikovi,po kterém by ani pes neštěkl, kdyby z něj církev upálením nevyrobila mučedníka, jsme se tehdy dostali do pěkného průseru. Zejména díky jeho fanatickým přívržencům se zlodějem a vrahem Žižkou v čele jsme se rázem ocitli o 200 let zpět.

  Koneckonců nešlo o nic jiného, než o to, že čeští šlechticové měli zálusk na církevní majetky, tak si vyrobili užitečné idioty následující "učení" pomatence Husa aby se pomocí nich k těmto rozsáhlým majetkům dostali. Což se jim nakonec podařilo, ke škodě zbývajících obyvatel českých zemí.

  To bylo první velké rozkrádání církevního majetku, kterou si pak zopakovali bolševici. A je smutné, že se najde dost ignorantů, kteří tyto zlodějiny budou obhajovat do roztrhání těla. (že ano, paní Procházková?)

  • Žabák napsal:

   Cha chááá církev :) No to mě poser. Tak zastávat se církve je opravdové dno. Níž už to nejde.

  • weissbach napsal:

   To je smutné, že jste nic nepochopil...

  • hel napsal:

   obhajovat tmářskou majetnickou církev chce hodně silný žaludek a notnou dávku fanatismu k tomu....ztráta soudnosti se předpokládá....jan hus je dobře odhalil.....nebyl sám, ale jen on byl tak odvážný a statečný, že za pravdu položil život...hlupák nekriticky přejímá dogmata, jan hus si dovolil přemýšlet vlastní hlavou...to se nesmělo v 15.stol. a problémy s tím jsou dodnes...každá otevřená hlava je nebezpečná pro systém peněz až na prvním místě...

 13. weissbach napsal:

  Jan Hus a jeho odkaz jsou nadčasové hodnoty. Pro náš národ jeden z důležitých kořenů jeho existence a přežití. Poslal jsem příspěvek. Kdo trochu uvažuje v souvislostech učiní totéž. Zbytek je jen zbytečná obhajoba vlastní nechuti něco udělat. Ty nejdůležitější věci mají svůj základ v zdánlivých maličkostech...

 14. martin bareš napsal:

  host je Nezvaný host.

  Neboli: host do domu, čagan do ruky.

  • Žabák napsal:

   Je "úžasné" jak si černoprdelníci dovolují jen zmínku o komunistech po tom co prováděli na našich předcích tzv. pohanech.

   • Žabák napsal:

    O Husovi ani nemluvě, to zná každý, ale proti tomu co prováděla církev na polabských slovanech a slovanech obecně v 9. - 13. stol. je dokonce i Hus ještě slabá káva.

 15. Contumax napsal:

  Jan Hus má můj obdiv a kéž by se našel někdo nový aby otevřel lidem oči...

 16. varachamichara napsal:

  Neinformovaný hlupák může udělat mnoho škody. Pan J.J. škodí . Co s ním asi ? )

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!