Projev Jana Korála na Pochodu proti Monsantu – 23.5.2015

11312863_10153284766941894_917352806339381145_oVážení přítomní, došli jsme dnes před Velvyslanectví Spojených států amerických v České republice pochopitelně proto, že firma Monsanto sídlí ve Spojených státech amerických. Ale nejen to. Politika firmy Monsanto se dá bez přehánění použít jako výkvět filosofie, která v současnosti vládne ve Spojených státech amerických, alespoň v těch nejvlivnějších a nejbohatších vrstvách. Nevím, jaký termín je pro to nejvhodnější, zda se to dá nazvat kapitalismem bez přívlastků, mafiánským kapitalismem, či korporatokracií. Každopádně jde o přístup k životu, který se vyznačuje naprostou bezohledností k následkům jednání za účelem zisku a získání nadvlády nad příslušným odvětvím.

Je zřejmé, že ve firmě Monsanto mohou pracovat pouze lidé, kteří přišli o jakoukoliv schopnost sebereflexe, o všechny mravní principy a o svědomí. Monsanto již od svého založení na počátku 20. století postupuje stejným zvrhlým způsobem, kdy zdraví škodlivé syntetické chemické produkty prodává a vychvaluje jako nezávadné, nebo dokonce zdraví prospěšné a přitom značně levnější než produkty přírodní. Typickými příklady jsou např. umělá sladidla sacharin a aspartam, polychlorované bifenyly, růstové hormony, a celá řada pesticidů, herbicidů či umělých hnojiv, které tato korporace produkuje a týká se to samozřejmě i geneticky modifikovaných organismů.

Pokud se nějaká skupina obyvatel, či dokonce celé státy ohrazují proti jejím produktům, nastupuje korupce, vyhrožování, zmanipulované vědecké studie a lživá reklama.

Destruktivní efekty produktů firmy Monsanto na životní prostředí jsou takového rozsahu, že lze dokonce pochybovat o tom, že cílem této korporace je pouze zisk.

Zdá se, jako by jejím cílem bylo zničení přirozených způsobů obdělávání půdy, celosvětový nedostatek potravin a redukce obyvatelstva této planety.

Tato politika je bohužel následkem způsobu myšlení, který nyní dominuje Spojeným státům americkým a vyskytuje se pochopitelně nejenom tam.

Jde o silně sobecký, sebestředný a bezohledný způsob myšlení, který si uzurpuje dominanci nad přírodou a nad lidmi a má v úmyslu dostat pod kontrolu přírodní procesy i za cenu jejich zničení.

Geneticky modifikované organismy vzbuzují otázky o tom, do jaké míry má člověk právo a moc zasahovat do přirozených přírodních procesů. Na to se dá odpovědět snadno tak, že to právo musí být úměrné schopnosti tyto procesy řídit ku všeobecnému prospěchu.

Avšak firma Monsanto mnohokráte svým chováním dokázala, že jí primárně vůbec nejde pouze o vědecký pokrok, posun schopností člověka rozumět přírodě a tyto znalosti použít pro všeobecný prospěch. Vědecké poznání a technologie používá pouze za účelem dosažení zisků a celosvětové nadvlády nad zemědělským a biotechnologickým sektorem.

Bohužel není zdaleka jedinou takto se chovající korporací na světě a už vůbec ne ve Spojených státech amerických. Honba za ziskem a dominancí ve stylu – po nás potopa, i když to stojí bezpočet lidských životů a obrovské ztráty zdravé přírody je v současné době vzorovou ideologií celého tzv. západního světa, kterému Spojené státy americké chtějí vládnout a ke kterému se bohužel částečně přiřazuje i Česká republika. Vůbec nic to nemá společného s onou tak často vzývanou demokracií. Kdyby u nás skutečně demokracie fungovala, nebyl by problém vypracovat o GMO a agro-chemikáliích objektivní studie, poskytnou veřejnosti objektivní informace a nechat veřejnost rozhodnout např. Prostřednictvím referenda o tom, zdali a jak chce tyto produkty používat.

V demokracii však nežijeme ani my, ani obyvatelé Spojených států amerických a tak o tom, jak bude fungovat průmysl, zemědělství a ekonomika rozhodují bezskrupulózní podnikatelští paraziti a zkorumpovaní politici. K tomu samozřejmě patří i ona tajně projednávaná dohoda mezi EU a USA o TTIP, která má za cíl zjednodušit americkým korporacím ovládnout trh a podnikatelské prostředí v zemích Evropské unie.

Nezbývá nám, než se jako aktivní občané zapojit do politických procesů, které probíhají v této zemi a ať už jako veřejnost, či zastupitelé delegovaní veřejností tlačit na to, abychom byli pravdivě informováni o rizicích spojených s jakýmikoliv technologiemi a abychom mohli rozhodovat o jejich využívání či zákazu.

Rozhodně odmítáme samotnou existenci firem, které dlouhodobě a systematicky poškozují životní prostředí a lidské zdraví a požadujeme ukončení činnosti a prodej produktů firmy Monsanto v ČR. Přejeme občanům USA, aby nalezli dostatek síly k likvidaci všech sil, které poškozují život nejen jim, ale i lidem po celém světě.

Z toho důvodu nyní navrhuji pietní minutu ticha za všechny oběti chemicko-technologického průmyslu po celém světě.

Děkuji za pozornost

Video: http://www.nwoo.org/2015/05/25/pochod-proti-monsantumarch-against-monsanto-prahaprague-23-5-2015-video/
4 Komentářů k Projev Jana Korála na Pochodu proti Monsantu – 23.5.2015

 1. Alfa napsal:

  Pěkné!
  Samozřejmě že nejde o zisk. Jde o moc, ale nikoliv lidí, ale negativních mimozemšťanů. Tito lidé jim slouží a otročí, s cílem modifikovat těla lidí natolik, aby se celá planeta stala jejich otroky. Dále pak budou lidé modifikováni jako velmi výkonné válečné biostroje.

 2. pražská vlaštovka napsal:

  Pan Korál má můj neskonalý obdiv!
  Díky Jene!
  jituš

 3. boris napsal:

  To si z toho v americe asi sedli na prdel.

 4. LUF napsal:

  Tihle magoři by nejdříve měli doložit, že ty produkty jsou opravdu škodlivé
  http://www.osel.cz/7592-francie-definitivne-zakazala-gm-kukurici.html#diskuze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!