Operace Nemyslitelné – spojenci chovali tajnou zášť

Stalin_&_ZhukovKoncem května 1945 nařídil Josef Stalin maršálu Georgiji Žukovovi, aby opustil Německo a přijel do Moskvy. Dělaly mu starosti aktivity britských spojenců. Stalin řekl, že sovětské síly Němce odzbrojily a poslali je do zajateckých táborů, zatímco Briti to neprovedli. Stalin věřil, že existuje plán na jejich pozdější použití. Zdůrazňoval, že toto je otevřené porušení mezivládní dohody, která uváděla, že vojska, co se vzdají, budou okamžitě rozpuštěna. Sovětské zpravodajství mělo i text tajného telegramu poslaného Winstonem Churchillem veliteli britských sil polnímu maršálovi Bernardu Montgomerymu. Ten dával instrukce k odebrání zbraní a k jejich udržování v operační připravenosti, aby je dali zpátky Němcům, pokud by sovětská ofenziva pokračovala.

Žukov podle instrukcí od Stalina, když mluvil na Spojenecké kontrolní radě (Sovětského svazu, Spojených států, Spojeného království a Francie), tak tvrdě tyto aktivity odsoudil. Řekl, že historie světa zná jen pár příkladů takovéto zrádnosti a odmítání dodržet závazky ze strany národů, které mají status spojenců. Montgomery tato obvinění odmítl. O několik let později ale přiznal, že takovéto instrukce dostal a realizoval je. Jako voják musel poslouchat rozkazy.

Kolem Berlína zuřila zběsilá bitva. V té době řekl Winston Churchill, že ze Sovětského Ruska se stala smrtelná hrozba svobodnému světu. Britský ministerský předseda chtěl, aby se na východě vytvořila nová fronta, aby se tak co nejdříve je to možné, zastavila sovětská ofenziva. Churchilla zachvacovaly pocity, že s porážkou nacistického Německa se vynoří nová hrozba představovaná Sovětským svazem.

Proto Londýn chtěl, aby Berlín zabraly anglo-americké síly. Churchill rovněž chtěl, aby Američané osvobodili Československo Prahu a Rakousko, aby bylo pod kontrolou všech spojenců za rovných podmínek.

Nejpozději v dubnu 1945 dal Churchill instrukce britskému Spojenému štábu plánování Ozbrojených sil, aby koncipoval Operaci Nemyslitelné, což bylo kódové slovo pro dva provázané plány na konflikt mezi Západními spojenci a Sovětským svazem. Generály požádali, aby vypracovali prostředky „k uvalení vůle Spojených států a Britského impéria na Rusko.“ Hypotetický den pro zahájení Spojenecké invaze na Sověty drženou Evropu byl stanoven na 1. července 1945. V posledních dnech války proti Hitlerovu Německu začal Londýn s přípravami k úderu na Sovětský svaz zezadu.

Plán předjímal rozpoutání totální války kvůli okupaci těch částí Sovětského svazu, které mají kritickou důležitost pro jeho válečné úsilí, a zasazení rozhodujícího úderu Sovětským ozbrojeným silám, čímž by SSSR zbavili schopnosti pokračovat v boji.

Plán zpracoval i možnost, že by sovětské síly ustoupily hluboko do svého území v souladu s taktikou používanou v předchozích válkách. Tento plán však britská Komise náčelníků štábů vyhodnotila jako vojensky neproveditelný kvůli převaze sovětských pozemních sil jedna ku třem v Evropě a na Středním východě, kde se ten předjímaný konflikt měl odehrát. Bylo tedy třeba k vyvážení poměru sil i německých jednotek. Proto Churchill chtěl, aby si udržely bojeschopnost.

Válečný kabinet konstatoval: „Ruská armáda se dopracovala ke schopnému a zkušenému Vysokému velení. Armáda je mimořádně odolná, žije a přemisťuje se s daleko menší mírou zajištění údržbou než Západní armády a nasazuje smělou taktiku založenou na značné přezíravosti ke ztrátám, jen aby dosáhla svých cílů. Během války se rychle zlepšila technika a teď už je dobrá. O jejím vývoji je známo dost na to, aby se dalo říci, že určitě není oproti velmocem podřadná. Kapacity, které Rusové předvedli při vývoji a vylepšování existujících zbraní a techniky spolu s jejich masovou výrobou jsou značně ohromující. Jsou známy i případy, kdy i Němci kopírovali základní charakteristiky ruské výzbroje.“ Britští plánovači dospěli k pesimistickému závěru. Uvedli, že jakýkoliv útok by byl „hazardem“ a že ta kampaň by byla „dlouhá a nákladná.“ Zpráva ve skutečnosti konstatovala: „Pokud bychom se pustit do války s Ruskem, tak se musíme připravit na zapojení do totální války, která by byla jak dlouhá, tak nákladná.“ Početní převaha sovětských pozemních sil ponechávala jen nepatrnou šanci na úspěch. Hodnocení podepsané 9. června 1945 náčelníkem štábu Armády dospívá k závěru: „Bylo by nad naše síly, abychom vybojovali rychlý byť i omezený úspěch a museli bychom se zapojit do vleklé války s těžko proměnitelnými šancemi. A i ty šance by navíc začaly být iluzorní, pokud by to Američany unavilo a ztratili by zájem a začali se stahovat přitahováni magnetem Pacifické války.“

Ministerský předseda obdržel kopii konceptu plánu 8. června. Ať to Churchilla rozčílilo, jak chtělo, moc s tím nadělat nemohl, neboť převaha Rudé armády byla zřejmá. A to musel brát v úvahu i nový americký president Harry Truman i s atomovou bombou v inventáři US vojsk.

Na schůzce se sovětským ministrem zahraničí Vjačeslavem Molotovem chytil president Truman býka za rohy. Pronesl jen lehce zahalené hrozby nasazení ekonomických sankcí proti Sovětskému svazu. 8. května president bez předchozího upozornění nařídil silně redukovat dodávky podle smlouvy o půjčce a pronájmu. Došlo to až tak daleko, že US lodi, které už byly na cestě do Sovětského svazu, se vrátily na základny. Neuplynula dlouhá doba a příkaz k omezení půjčky a pronájmu byl zrušen, jinak by se Sovětský svaz nepřipojil k válce proti Japonsku, což bylo cosi, co Spojené státy velice potřebovaly. Ale bilaterální vztahy už byly poškozeny. Memorandum podepsané 19. května 1945 úřadujícím ministrem zahraničí Josephem Grew konstatovalo, že válka se Sovětským svazem je nevyhnutelná. Apelovalo na zaujetí tvrdšího postoje při kontaktech se Sovětským svazem. Podle něj bylo účelné zahájit boje dříve, než se SSSR stihne z války zotavit a obnovit svůj ohromný vojenský, ekonomický a územní potenciál.

Vojáci obdrželi impuls od politiků. V srpnu 1945 (nebyla válka s Japonskem zdaleka skončená), mapu strategických cílů v SSSR a v Mandžusku předložili generálu L. Grovesovi, šéfovi US jaderného programu. Plán obsahoval seznam 15 měst Sovětského svazu: Moskva, Baku, Novosibirsk, Gorkij (Nižnyj Novgorod), Sverdlovsk, Čeljabinsk, Omsk, Kujbyšev, Kazaň, Saratov, Molotov (Perm), Magnitogorsk, Groznyj, Stalinsk (nejspíš Stalino – tj. dnešní Doněck) a Nižnyj Tagil. Cíle byly určeny podle popisu geografie, průmyslového potenciálu a primárních cílů zásahu. Washington tak otevřel novou frontu. Tentokrát proti svému spojenci.

Londýn s Washingtonem okamžitě zapomněly, že během Druhé světové války bojovaly bok po boku stejně jako na své závazky podle rozhodnutí konferencí z Jalty, Postupimi a ze San-Francisca.

Yuriy RUBTSOV | 25.05.2015 | 00:00

Zdroj: http://www.strategic-culture.org/news/2015/05/25/operation-unthinkable-allies-were-bearing-secret-malice.html
23 Komentářů k Operace Nemyslitelné – spojenci chovali tajnou zášť

 1. martin bareš napsal:

  je dobře číst o těchto lumpárnách, o přípravách jaderného úderu proti SSSR ještě před koncem světové války, na které se západ především přiživil!

  A číst to nahlas různým pacifistům, snílkům, věřícím, intelektuálům, lidem nad věcí - aby nemuseli říct svá zbabělá nic neříkající stanoviska.
  A hlavně "tvrdému" jádru okolo Hájkova Protiproudu, jehož protagonisté nás do současného stavu zavlekli svým 25 let trvajícím vládnutím a teď nám z obláčků radí a ženou nás do boje. Paradoxně proti fašismu, který vychovávali od kolébky a teď zděšeně utíkají a křičí "ne my, to oni", když vidí co z výrostka vyrostlo - hulvát, lump a asociál. Zbohatlický lumpenproletariát.

  • Justass napsal:

   Přesně tak martine. A ono toho bylo daleko víc. "Spojenci" vyčkávali a zdržovali dojednání vojenského paktu proti Hitlerovi, který navrhoval Stalin. Zdržovali tak dlouho, že Stalin byl nucen přijmout Hitlerovu smlouvu (pakt) o neútočení. Obzvláště, když viděl snahu Poláků domluvit se s Hitlerem na společném tažení proti SSSR. Potom vyčkávali s otevřením druhé fronty, i když je o to Stalin ( prý imperialista, který chtěl uchvátit Evropu) opakovaně žádal už od počátku roku 1943. To nevěděli, zda se Hitler se ještě nevzpamatuje z porážky u Stalingradu - tak vyčkávali. Kdyby nevyčkávali, tak se s RA mohli potkat na Dněpru a ne na Rýnu. A nemuseli dneska řvát, že Stalin "zabral" ( osvobodil ) Ukrajinu, Polsko, ČR a vůbec Východní a Jižní Evropu. Podobné to bylo s tou jejich vojenskou pomocí ( pomoc je nepřesné slovo - lepší je byznys ). Z počátku ty jejich konvoje potápěly německé ponorky o sto šest ( proč asi. ) Až se Stalin naštval a řekl, že bude platit až po vyložení nákladu v Murmansku, tak to potápění po cestě ustalo jako by čarovným proutkem mávl ( proč asi ) No a ještě na závěr. Málokdo ví, že se Japonci chtěli vzdát už v únoru 1945. Ne však Američanům ( věděli proč - ta svinstva, která páchali na zajatcích by se jim tvrdě vrátila), chtěli se vzdát Rusům. To ovšem nemohli Američané připustit, když měli připravené atomové pumy - jejich první velký poválečný, resp. tehdy ještě válečný zločin. A že jich pak po Světě ještě až do dnešních dnů bylo!

 2. pozorovatel napsal:

  doplnenie

  "Samozřejmě, že všechny protisovětské sabotáže, teroristické činy, provokace není možné uvést. Měli bychom zvláště zmínit angloamerický plán „Nemyslitelné“, který byl odtajněn před několika lety, a nezpůsobil žádný zájem v „demokratických“ médiích. Toto není překvapující, jelikož plánem bylo zaútočit společnými fašistickými, britskými a americkými vojsky na Sovětský svaz už v létě 1945. Jaký demokrat se tohle odváží říct? [.....] V té době Spojené státy, které měly monopol na jaderné zbraně, se začaly připravovat na preventivní válku, která měla být zahájena v roce 1948. Za prvních 30 dnů bylo naplánováno shození 133 atomových bomb na 70 sovětských měst, z nichž 8 na Moskvu a 7 na Leningrad a později se plánovalo shození dalších 200 atomových bomb. Nicméně, kontrolní výpočty ukázaly, že americké strategické letectví v letech 1949 - 1950 stále nemohlo zasadit smrtelný úder Sovětskému svazu, tak aby nebyl schopen odporu (plán „Dropshot“), takže „demokratizace“ byla odložena. [....] Dnes je již veřejně známo mnoho plánů na rozpoutání jaderné války se Sovětským svazem a ostatními socialistickými zeměmi, „Chariotir“, „Trójan“, „Bravo“, „Offtekl“. Američané byli dokonce ochotni zaházet atomovými bombami své evropské spojence, aby poslední Rusové neměli kam běžet od jadernými zbraněmi zničeného Sovětského svazu. Nejvážnější obavy ze strany tehdejšího Sovětského svazu byly, jak se ukázalo později, zcela rozumné. V 70. letech byl odtajněn plán, který byl navržen rozvědkou už 3. listopadu 1945, podle kterého byl schválen atomový útok zároveň na 20 měst v SSSR. Byl naplánován „nejen v případě nadcházejícího útoku SSSR, ale i když úroveň vědeckého a průmyslového rozvoje země dá soupeři příležitost k útoku na Spojené státy nebo na obranu proti našemu útoku“... Ale hrdinské úsilí sovětského lidu, neuvěřitelné totální úsilí pracovníků a intelektuálů dovolilo ekonomický zázrak a zcela nečekaný vývoj jaderné zbraně pro USA. Američané, které promarnili správný okamžik k útoku ještě mnohokrát chtěli zasadit preventivní úder později v 50. letech, ale byli po celou dobu zastaveni strachem z odpovědí."

  celý text tu: http://www.chelemendik.sk/Seznam_hlavnich_americkych_intervenci_tajnych_operaci_a_ruznych__275539487.html

  1945
  https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Unthinkable
  "...assumed a surprise attack on the Soviet forces stationed in Germany in order to "impose the will of the Western Allies" on the Soviets and force Joseph Stalin to honour the agreements in regards to the future of Central Europe. When the odds were judged "fanciful", the original plan was abandoned.

  The hypothetical date for the start of the Allied invasion of Soviet-held Europe was scheduled for 1 July 1945.[1] The plan assumed a surprise attack by up to 47 British and American divisions in the area of Dresden, in the middle of Soviet lines.[1] This represented almost a half of roughly 100 divisions (ca. 2.5 million men) available to the British, American and Canadian headquarters at that time.[3]

  The plan was taken by the British Chiefs of Staff Committee as militarily unfeasible due to a three-to-one superiority of Soviet land forces in Europe and the Middle East, where the conflict was projected to take place. The majority of any offensive operation would have been undertaken by American and British forces, as well as Polish forces and up to 100,000 German Wehrmacht soldiers."

  1945-1946
  https://en.wikipedia.org/wiki/Plan_Totality
  "...established by U.S. General Dwight D. Eisenhower on the direction of President Harry S. Truman after the end of Potsdam Conference.

  The plan envisioned a nuclear attack on the Soviet Union with 20 to 30 atomic bombs. It earmarked 20 Soviet cities for obliteration in a first strike: Moscow, Gorki, Kuybyshev, Sverdlovsk, Novosibirsk, Omsk, Saratov, Kazan, Leningrad, Baku, Tashkent, Chelyabinsk, Nizhny Tagil, Magnitogorsk, Molotov, Tbilisi, Stalinsk, Grozny, Irkutsk, and Yaroslavl."

  1948
  https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Dropshot
  "...that would have used 300 nuclear bombs and 29,000 high-explosive bombs on 200 targets in 100 cities and towns to wipe out 85% of the Soviet Union's industrial potential at a single stroke"

 3. Contumax napsal:

  Churchill ten vrah a rasista ...
  Už za 1. světový to byl sadistickéj alkoholickéj retard...!!!

  • Contumax napsal:

   Juraj

   Byl jsem v UK 22 měsíců a hrozně jsem se divil, co je to za lidi, např. čtvrť Oldham v Manchesteru, pracoval jsem ve fabrice na nábytek, ale v Číně vyrobený majitel byl gangster a pašoval drogy ... jen se sestavoval ale ty lidi... saméj potetovanéj, opilci a kriminálnici... V obchodě žena s dítětem ona šereda a dítě to samé, holky tak 20 let zrůdy a i školačky a to bylo skoro všude... připadal jsem si já jako ve špatným filmu... potom jsem četl noviny a Oldham byl na 4 místě kriminality v celý UK a místní starý pán mě povídal, že tato čtvrť je taková po generace a že se prznili v rodinách mezi sebou... díky tomu starci jsem konečně pochopil o co jde... protože jsem nechápal...

   • Jan Jinsky napsal:

    Contumaxi, proč si tam zůstával 22 měsíců, když to tam bylo tak příšerný? Že by bezcenná britská libra?

    Kluci, jste fakt plný žluči - jen plivat a plivat. Bohužel to sem takové typy asi přitahuje.

    Jinak k té operaci Nemyslitelné - to byla velká prasárna od CHurchilla.

  • drbohlav napsal:

   Churchill je nositelem Řádu bílého lva, nejvyššího to státního vyznamenání
   protektorátu Česko. Bylť vyznamenán prezidentem Zemanem ze Dvou nebo Tří židlí.

  • Che Kollar napsal:

   pamatam si na jeden vyrok churchila co mna skutecne dostal a odkazuje na zaadnu moralku a nepoctivost adresovaní na Juhoslaviu rekel : My vam možeme slubit daleko víc než kdo vam kedy dá. takže len slubi

 4. Juraj napsal:

  Anglicko resp. velká ( ale len vo vlastnej predstave) británia je prešpikovaná retardami.
  A nie su to len pedofiní politici, církev tá ich anglikánska, takzvaná šlachta,inými slovami genetický retardovaná lúza darmožráčov a príživníkov, ale aj bežná populácia vykazuje znaky značnej psychickej a fyzickej retardácie, čo je zrejme dané izolovaným vývojom na ostrovoch.

  Takže, niet sa čo čudovať, že táto zdegenarovaná masa vyprodukovala zmrda ktorého mater pomenovala Winston pom, čo ho splodili s retardom Churchillom.

 5. vilon napsal:

  už keď sme pri Britoch: nedávno bol na STV2 dokument o plánovaných atentátoch na Hitlera. Páni, údaje , ktoré sa tam zverejnili, a o ktorých som ani netušil, tak to ma dorazilo. Britská rozviedka mala Berchtesgaden na očiach zďaleka i zblízka ako na dlani, v lesoch sa dalo dobre ukryť. Stačilo len naplánovať dobrý okamih, a snipera, ked bude Adolf na prechádzke vonku. Lenže Winston k tomu nedal súhlas.Prečo asi?

  • Martin napsal:

   myslim ze to bolo preto lebo hitler nebol az tak dobry strateg a bali sa ze keby ho odstranili tak by ho nahradil niekto schopnejsi

   • Justass napsal:

    To možná také Martine. Ale tohle mohlo možná platit někdy na přelomu 44/45. Dříve by smrt Hitlera znamenala pro jím zfanatizovanou III. říši rychlý kolaps. Velký vůdce a Bůh v jedné osobě zemřel, zač tedy bojovat. Takže pokud ho mohli mít snipeři UK v hledáčku dřív, tak má vilon pravdu.

    • Che Kollar napsal:

     ja som zas videl jeden film ktorí sa podobnou problematikou zapodieval natocili ho Rusi takže ne žiaden holivod a pojednaval o elitnem zvazku vybraních ludí ktorí mali zastreliť hitlera pri navsteve nveho hlavneho sidla vojny proti SSSR na ukrajine tim ludom sa to podarilo hned dvoch hitlerou zastreliť udajne dvojnikou ale zoberte si to stoho stanoviska podla mna adolf nebol ani skutocnou osobou podla mna to bola legenda ktora musela zit do padu 3.riše ani Usama binLadin tez nebil jeden a CIA si ich mala viacej v zalohe keby ho nahodu nekdo skurej zlikvidoval nech ta legena žije dal chapete asi jak to myslím 2.SVETOVA VOJNA služila na vyvraždenie milionou Slovansko-Ariajskej Populacie lebo aj nemci su vlastne slovania napr. v roku 1941 zachranilo moskvu od hitlerouvho dobitia Elitne Sibirske cesrstve divizie a teraz co sa nevypráva o tich diviach na sibiri hlavna viera nebola pravoslavna ale tzv.pohania ti ktorí mali rodovú vieru Slovansko Arieske védy a napr na jejich bojovích vozidlach boli nie spr a kladivo alebo ruda hviezda ale Solarne simboli milne nazívane svastika ano svastiky aj levotočive aj pravotočive 2.s.v. mala nas na mnoho generácii rozoštvost povosne bratou lebo z toho anglo-sionisticki maju najveciu radost ked sa slovania zabijajú navzajom a mi sa cim dalej vzdalujeme od pravdi od podstati samich nás a to Slavia-Slovania znamenajú ti co Oslavujú Bohou

 6. Justass napsal:

  Dobrá otázka vilone - odpověď najdeme mimo jiné v článku a v příspěvku pod ním
  z 29. 5. 19:29 hod. To ale víte, že? Ostatně i můj nebožtík táta, nar. 1910, který se od mládí dosyta zajímal o politiku. Říkával, že Angličané dělali vždy tu nejhnusnější a nejkrvavější mezinárodní politiku od pradávna. No, a kdo jiný než pokrevní bratr (USA)
  se k nim přidal - a to už je také pár stovek let. Mé vlastní , víc jako půlstoletí trvající osobní zkušenosti, to mohou jen potvrdit a události posledních pár desetiletí to jen celé podtrhávají.

 7. leho napsal:

  Ježíšmarjá, to je blábol. Mimo jiné, například v červnu 1945 si USA ještě mohly o atomovém inventáři nechat zdát. Tenkrát ani vědci neměli vůbec potuchy, jestli ta atomovka bude fachčit, natož politici. A z takových nesmyslů se skládá celý článek. Škoda slov...

  • Marco napsal:

   Až na to, že atomová bomba byla těsně před dokončením, když ji i s vědci amíci ukradli při osvobozování Evropy a to pokud mi paměť ještě slouží, bylo před červnem!!!! A Japonsko kapitulovalo až v srpnu, takže to sedí. To, že už byla skoro hotová, vyhlašoval i Hitler. Uran pocházel i z ČSR, tak nechápu co je na tom za blábol, když jsem tyhle fakta četl již stokrát a tohle je jen nové shrnutí. Mimochodem, když si v červnu mohli nechat jen zdát, tak jakto, že v srpnu měli 2 úplné a provozuschopné?:o)))

 8. leho napsal:

  Atomovku amíci ukradli nacistům, hmmm. Takže podle vás monstrózní Manhattan Project zaměstnávající 130 tisíc lidí je asi výmysl imperialistické propagandy, to je teda rána do palice. Jen tak pro vás, funkčnost atomovky byla potvrzena až 16. července 1945 pokusnou explozí v Novém Mexiku. Do té doby se počítalo s masivní invazí do Japonska někdy na podzim téhož roku, ale místo toho raději amíci postavili dvě atomovky, svrhli na dvě města a invaze už nebyla nutná. Kdyby amíci opravdu chtěli, tak by sovětského voždě Stalina i s Moskvou mohli klidně nechat vypařit, jelikož Rusákům se podařilo americkou atomovku Fat Man okopírovat až v roce 1949. Viz zde: http://en.wikipedia.org/wiki/RDS-1 Ale co já vám to tady vykládám, že ano...

  • Justass napsal:

   No - byla nebyla, v únoru nebo červnu je celkem jedno. Půl roku před svržením věděli, že ji budou mít - to je důležité!! Minimálně půl roku před jejich svržením bombardovali Ušáci systematicky všechna důležitá Japonská města, stejně jako v Evropě (Drážďany . a další "veledůležité" objekty). Nicméně Hirošimu jejich bombardovací svazy jen přelétali a neshazovaly vůbec nic. Hirošima jako velké město na rovině a Nagasaki jako město v horách byly totiž vytipovány kvůli odzkoušení účinku AB v různých přírodních prostředích. Nestačilo jim asi, že to odzkoušeli na svých vlastních vojácích při dvou zkušebních pokusech v Nevadské poušti a v Novém Mexiku. Hlavně ale bylo nutno světu dát signál kdože je tady pánem. No a tak se hodil i válečný zločin. Ostatně ty Drážďany byla jen taková "konvenční předehra" předehra. Blábol o tom, že ty dvě atomovky ukradli již hotové Němcům je spíš k smíchu. Vývoj atomové pumy je, resp. v té době byl projekt na minimálně půlku jednoho desetiletí. V USA se na tom pracovalo, v Německu se na tom pracovalo, v Rusku se na tom pracovalo, no a shodou "okolností" Němci a Rusové vyčerpáváni skoro totálně válkou mezi sebou, měli zpoždění, páč neměli tak luxusní podmínky pro výzkum jako Ušáci, kteří si hráli na válku někde v Pacifiku. Bláboly o tom, že snad Ušáci dali Rusům tu atomovku okopírovat jsou už úplně mimo realitu. Rusové na tom pracovali už od roku 1943 - jen o tom po válce tak halasně nevyřváňali jako USA. Ostatně to nedělali nikdy pokud si vzpomínáme a najednou tady byla první vodíková puma, a najednou byl ve vesmíru jako první ruský sputnik a najednou byl ve vesmíru Gagarin. :-)

   • Jan Jinsky napsal:

    A telefon vymyslel Popov a ne Bell. Rusové ani trošku nešpionovali, Američani jsou blbci, co všechno ukradli atd. Svět podle Garpa - totiž pardon, podle Justasse :)

    P.S: První termojadernou bombu odpálili Američané.

 9. Johnny napsal:

  Velkou Británii mám jinak rád, ale co se týká politiky tam je to fůj fůj fůj. Jednou bych si přál aby ten celý Buckigham a sněmovna lordů šla kam patří, na smetiště dějin. Jedinou
  politickou stranu uznávám, a to Komunistická strana Velké Británie s Harpal Braarem. Ta by to měla převzít, aby nastal pořádný hukot...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!