Srí Lanka se připojila k Salvadoru a zakázala herbicid Roundup spojovaný se širokou řadou nemocí včetně fatálního onemocnění ledvin

Sri-Lanka-joins-El-Salvador-in-banning-herbicide-Roundup-linked-to-chronic-kidney-diseasePublikováno v březnu 2014: Obě země, Srí Lanka i Salvador, přikročily k zákazu populárního likvidátora plevele Roundup od Monsanta. Stalo se tak po nedávném zveřejnění studie, podle které existuje spojitost mezi přípravkem Roundup a chronickým onemocněním ledvin. Jde o zhoubnou chorobu, která je u mužů v chudých regionech Srí Lanky a Salvadoru druhou nejzávažnější příčinou úmrtí. Podle nové studie, publikované v časopise International Journal of Environmental Research and Public Health (tj. „Mezinárodní časopis pro výzkum životního prostředí a lidského zdraví“), účinná látka v Roundupu, známá jako glyfosát, se stává vysoce toxickou, když se smíchá s tvrdou vodou nebo těžkými kovy jako je arzén nebo kadmium, které se vyskytuje v půdě přirozeně, nebo je přidáno jako hnojivo.

Více o tom zde: http://seattleorganicrestaurants.com/vegan-whole-food/monsantos-popular-weedkiller-roundup-glyphosate-is-linked-to-fatal-kidney-disease-ckdu.php

Po dobu delší než deseti let se výzkumníci snažili zjistit, co způsobuje tajemné onemocnění ledvin, které zapříčinilo smrt desetitisíců farmářů v chudých regionech Střední Ameriky, včetně Salvadoru, Srí Lanky a Indie:

Nyní již není tajemstvím, proč v důsledku chronického onemocnění ledvin zemřely tisíce zemědělských pracovníků a farmářů. Podle výzkumníků, s příchodem GM plodin rezistentních vůči Roundupu se rozšířilo chronické onemocnění ledvin tak rychle, že již zasáhlo 15% ekonomicky aktivního obyvatelstva v regionu (celkem jde o 400 000 pacientů) a usmrtilo více než 20 000 lidí. „Glyfosát působí jako nosič či přenašeč těžkých kovů do ledvin,“ říká dr. Channa Jayasumana, hlavní autor studie. Nahromadění toxických chemikálií a těžkých kovů v různých orgánech, jako například v ledvinách, může vést k široké řadě problémů včetně chronického onemocnění ledvin.

Roundup není spojován pouze s chronickým onemocněním ledvin, ale nesčetné nezávislé studie uvedly spojitost tohoto populárního hubitele plevele firmy Monsanto s širokou řadou nemocí, včetně neplodnosti, alergie, genetického poškození, selhání orgánů, celiakie, rakoviny a poruchy štítné žlázy.

Jak Srí Lanka, tak Salvador schválily zákaz desítek agrochemikálií, včetně Roundupu od Monsanta, ale návrh ještě musí projít schvalováním, než bude uzákoněn:

Výzkum provedený lékařskými specialisty a vědci odhalil, že onemocnění ledvin bylo způsobeno hlavně glyfosátem. Prezident Mahinda Rajapaksa nařídil okamžité stažení glyfosátu z lokálního trhu brzy poté, co byl seznámen s obsahem zprávy,“ říká ministr pro speciální projekty a zástupce ministra pro ekonomický rozvoj na Srí Lance.

Znepokojující je, že v USA a po celém světě je toxicita chemikálií, včetně Roundupu, nesmírně zlehčována a jen v samotných USA spotřebují majitelé domů a farmáři ročně okolo 100 milionů liber herbicidu Roundup.

Když jde o vlastnictví osiva a vybírání licenčních poplatků, společnosti geneticky modifikovanými organismy (GMO) říkají: „To je naše,“ ale když jde o kontaminaci, šíření GMO pylu, zdravotní problémy, odpověď zní: „ Za to my nejsme zodpovědní.“ říká ochránce životního prostředí Vandana Shiva:

Chemický a biotechnologický gigant Monsanto zažaloval tisíce farmářů, jejichž přirozeně pěstované plodiny byly kontaminovány GM osivem, a nutil je platit mu biotechnologické poplatky.

 

V Indii spáchá v důsledku drahého GM osiva od Monsanta každých 30 minut jeden farmář sebevraždu.

Během posledního desetiletí se fakticky více než 250 000 indických farmářů zasebevraždilo požitím herbicidu Roundup. Monsanto a jeho biotechnologičtí kumpáni jsou bandou korporátních kriminálníků, kteří popírají skutečnost, že mají na rukou krev indických farmářů a jejich rodin.

Jako obvykle, biotechnologický gigant Monsanto útočí na výsledky nezávislých studií a napadl zákaz Roundupu na Srí Lance. „Neexistují žádné epidemiologické studie, které by nasvědčovaly tomu, že používání glyfosátových produktů souvisí s ledvinovými poruchami, ať na Srí Lance či kdekoli jinde,“ říká mluvčí Monsanta Thomas Helscher. „Ten dokument předkládá teorii, která nebyla testována, a existuje značné množství publikací podložených fakty, podle kterých je celkem nepravděpodobné, aby Jayasumanaova hypotéza byla pravdivá.“

Pokud by šlo Nejvyššímu soudu USA o spravedlnost, učinil by Monsanto a jeho biotechnologické kumpány zodpovědnými za zamlčování pravdy o toxicitě GMO a Roundupu:

Protože ovšem Monsanto zkorumpovalo politiky a Nejvyšší soud USA je nekompetentní, vydaly biotechnologické společnosti miliony dolarů nikoli na značení GMO, nýbrž na udržení veřejnosti v nevědomosti o tom, co je obsaženo v našich potravinách.

Jayasumana (výzkumník, který již dlouho tvrdí, že pesticidy a těžké kovy jako arzén a kadmium jsou zodpovědné za chronické onemocnění ledvin) uvedl, že Monsanto nesplnilo svou povinnost varovat veřejnost před zdravotními riziky, které mohou nastat, když se glyfosát smíchá s tvrdou vodou.

„Myslím, že můžeme vysvětlit geografické rozložení stejně dobře jako časové vymezení, jež oboje jsou zahrnuty v naší hypotéze,“ říká Jayasumana o chronické nemoci ledvin, která postihuje od 90-tých let Střední Ameriku. „Nevidím žádné varování na láhvi či etiketě,“ říká. „Podle mne jde o pochybení Monsanta.“

Zdroje k článku:

http://www.publicintegrity.org/2014/03/13/14418/sri-lanka-bans-monsanto-herbicide-citing-potential-link-deadly-kidney-disease

http://www.mdpi.com/1660-4601/11/2/2125

Zdroj: http://www.seattleorganicrestaurants.com/vegan-whole-food/Sri-Lanka-joins-El-Salvador-in-banning-herbicide-Roundup-linked-to-fatal-chronic-kidney-disease.php
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!