Vojtěch Razima / Petr Havel – biopaliva – Debatní klub

razima

Biopaliva jsou jedním z hlavních témat Vojtěcha Razimy, ředitele Acta non verba, který tentokrát vyzval k debatě Petra Havla, agrárního analytika. Zdravé životní prostředí, globální oteplování, obecně ekologie, byly hlavními argumenty ve prospěch produkce biopaliv. Postupně se však ukazuje, že zdravé životní prostředí nerovná se biopaliva, že globální oteplování může ovlivňovat mimo jiné i produkce biopaliv a ekologické aspekty pěstování obrovského množství řepky jsou více než sporné a snad jediným pozitivním rysem je finanční stránka věci pro ty, kteří se angažují, ať na straně pěstitelů nebo zpracovatelů.

V této souvislosti nyní pomineme roli jistého nejmenovaného ministra financí, který s tím podle svých slov nemá naprosto nic společného.

Produkce biopaliv se má začít omezovat z důvodu postupného snižování vyžadované kvóty Evropskou unií. Kromě čistě ekologických aspektů je ve hře technická stránka věci, kdy je zřejmé, že biosložka v palivu způsobuje poškození motorových součástí a druhou rovinou je velmi diskutabilní finanční nákladnost pro státní pokladnu, protože biopaliva spadají pod dotační tituly. Z toho vyplývá rostoucí odpor k biopalivům obecně a i o tom bude následující debata.

Další info též zde: http://www.kverulant.org/kauza/bioomyl
3 Komentářů k Vojtěch Razima / Petr Havel – biopaliva – Debatní klub

  1. Paul Durham napsal:

    Mám otázku : jak dlouho ráčejí "pěstovat" tu biosurovinu pro biopaliva na "orné" půdě, než z ní udělají mrtvou poušť ?

  2. Vlado48 napsal:

    Do té doby dokud to bude soudruhu NeBurešovi sypat. Nejlepší je na jaře si udělat výlet na nejvyšší rozhedny nebo hory či vyhlídkový let, pak je vidět rodné české žluté lány neboli Babišovo zlato. Jen tak mimochodem, co se vyrábíz kukuřice?

  3. Jan napsal:

    Palivo pro bioplynky a ethanol E85.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!