Ochlazování. Jaro v Německu přichází o 20 dnů později než před 28 lety!

72229831Jaro v Německu každý rok přichází později a později. I květ zlatého deště přichází v Hamburgu později a později. To je dodatek k našemu předchozímu článku o zpožďování jarního kvetení zde (a zde na nwoo.org). V našem předchozím článku jsme ukázali, že střední teploty v měsících lednu, únoru a březnu se podle Německé národní meteorologické služby DWD už skoro tři poslední desetiletí ochlazují. A to je výsledek bez nějakých úprav na uplatnění tepelných městských ostrovů na naměřené teploty.

V důsledku toho vidíme rostoucí zpožďování nástupu jara – zvláště jarního kvetení v otevřených oblastech, kde se ochlazení prosazuje ještě více. Potvrdili jsme to svým vlastním pozorováním vegetace v tomto článku, tj. pozorováním květu talovínu zimního venku.

Krokusy a talovíny zimní; Foto J.Kowatsch/Stefan Kämpfe

Někteří z čtenářů v těch více než 100 komentářích vrhali na naše pozorování pochybnosti a poukazovali, že oficiální úřady jako Státní úřad ochrany životního prostředí v Karlsruhe a DWD tvrdily, že dochází k opaku, tj. že jaro přichází dříve a dříve. Avšak těmto čtenářům se nepodařilo poskytnout od těchto funkcionářů jakákoliv naměřená data.

Dali jsme si práci s tím, abychom se na tuto záležitost podívali hlouběji, a zjistili jsme cosi ohromujícího. Státní úřad ochrany životního prostředí v Karlsruhe sám ani takováto dlouhodobá pozorování neeviduje. Tyto výsledky bere od DWD. A DWD má ve zvyku se pravidelně zmiňovat o květech zlatého deště ve městě Hamburg jako o příkladu toho, že jaro přichází dříve. Kvetení přichází dříve a dříve, tvrdí DWD, nebo alespoň ti, kteří se rádi vždy DWD dovolávají. Ti tvrdí, že toto dřívější kvetení musí být opravdovým důkazem oteplování klimatu, jak tomu pár čtenářů věří.

No, bývalý zaměstnanec DWD nám nedávno poskytl následující diagram z dat květu zlatého deště pro Lombardský most v Hamburgu od samotného DWD. A překvapení je veliké:

Obr. 1. Svislá osa na levé straně znamená počet dnů od začátku roku. Čím vyšší číslo, tím později začíná zlatý déšť kvést. Graf ukazuje, že to přichází o skoro 20 dnů později než před 25ti lety.

Ač byla tato pozorování zaznamenávána přímo uprostřed tepelného ostrova v Hamburgu, a tudíž ani neplnila podmínky objektivních pozorování, tak se ukázalo, že počátek květu je přesně takový, jako v úplně otevřených venkovních oblastech, které jsme sledovali v našem předchozím článku: Od roku 1988 jaro začíná později a později. I začátek jarního květu zlatého deště ve velké oblasti městského tepleného ostrova v Hamburgu přichází později a později.

Výsledek: I data z města Hamburg ukazují, že květ zlatého deště od roku 1988 přichází značně později a později, což je projevem rostoucího zpožďování v příchodu jara.

Neustálá tvrzení, že květ zlatého deště přichází dříve, jsou nesprávná.

I další fenolog sídlící v Seesenu nám poslal data o svých pozorováních květu zlatého deště, a ty zobrazuje následující graf:

Obr. 2. I v Seesenu v posledních 28 letech přichází květ zlatého deště později a později. Tato pozorování jsou v souladu s daty z DWD v Hamburgu. Datový zdroj: Fenolog Georg v. Petersdorff-Campen

Výsledek: Jaro v Německu začíná později a později. Všechny květy jsou v březnu zpožděny. Sledujeme to v měsících leden, únor a březen, které v posledních 28 letech chladnou a chladnou.

By Josef Kowatsch und Stefan Kämpfe

Zdroj: http://notrickszone.com/2015/05/31/cooling-german-springs-arriving-20-days-later-than-25-years-ago/#sthash.4cEKOn7d.dpbs
3 Komentářů k Ochlazování. Jaro v Německu přichází o 20 dnů později než před 28 lety!

 1. Vladislav napsal:

  Letos bylo například jaro skutečně i u nás oproti letům 2013-2014 nejméně o týden opožděné, nicméně pokud u nás srovnáme nynější etapu (poslední dekádu) např. s 90.léty minulého století, vidíme toto:
  - bez poškození přezimují tehdy omrzající stromy (cedr antlantský, cedr libanonský)
  - za posledních 10 let se vyskytly nejméně 3 zimy, kdy bez poškození naši zimu přežily rostliny fíkovníku, tzn. že za celou zimu neklesly teploty pod -11 st. C
  - v rozsáhlých částech střední a jižní Evropy neklesly teplota k -20 už nejméně 20 let.
  Hamburk je Hamburk a pokud se podíváme na vývoj letošního počasí, tak např. vidíme, že v západní Evropě ani doteď letos ještě nenastalo pořádné jaro - teploty se stěží dostaly ke 20 stupňům.
  Východněji je to ale už úplně jiné a např. na 62.rovnoběžce v Rusku je teď už týden počasí s denními teplotami okolo 30 stupňů.
  Takže opravdu pozor na toto ryze anglosaské vidění světa "co jsme my, to je celý svět", pro tuto vyvolenou oblast tak typické:-(

  • Adolf Balík napsal:

   Když charakter proudění vychyluje podnebí více k přímořskému, tak jsou pro něj typická spíše ošklivá jara a mírné zimy. Hlavně to ovlivňuje vyladěnost cyklu Atlantické oscilace - vztah mezi Azorskou tlakovou výší a Islandskou tlakovou níží - případně s určitou modifikací Arktickou oscilací. Tento cyklus se vychýlil během těchto desetiletí více k přímořskému.

   Celkové ochlazení nás ale také čeká, protože 60-letý cyklus mořských proudů, který přinesl na konci 20. století standardně jako vždy asi 3 dekády "bezprecedentního globálního oteplování" má za sebou svůj vrchol - jakési "léto" - a teď už začíná podzim, což se projevuje u nás hlavně Atlantickou multidekadickou oscilací v zeslabení Golfského proudu a ochlazení Atlantiku a celkovým ochlazením zdejších končin.

   Kromě těchto vnitřních cyklů zemského systému do toho vstoupilo zeslabení sluneční aktivity do stavu blížícího se někdejšímu Daltonovu minimu, takže by nás mohly potkat studené časy jako počátkem průmyslové éry.

   Příroda má prostě své cykly.

 2. jaris napsal:

  Vzdycky jsme znali pojmy mirna zima, kruta zima, horke leto, studene leto. Jsou na to stare ceske pranostiky. Pocasi chodi v cyklech a take verim, ze pocasi ovlivnuji slunecni skvrny.Nicmene ty tulipany jsou krasne i s tou cepici snehu. Tulipany vsech barev mam plnou zahradu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!