Edward Snowden pro Der Spiegel: ,,Mocenská rovnováha se začala posouvat“

imagesV jednom komentáři pro Der Spiegel whistleblower Edward Snowden chválí reformu tajných služeb v USA. Vyvinula se totiž ,,post teroristická generace“. Edward Snowden mluví o ,,historickém vítězství za práva každého občana“. Ve svém příspěvku pro Der Spiegel a New York Times vyjádřil uznání k omezení pravomocí NSA na americké půdě a reformě tajných služeb americkou vládou. Je to jen ,,nejnovější výsledek změny globálního vědomí,“ píše whistleblower.

Obrázek: Whistleblower Edward Snowden během live přenášené-konference: ještě stále zůstává v ruském exilu

Americký kongres ve středu přijal reformu zpravodajských služeb, kterou sliboval prezident Barack Obama. Senát hlasoval 67 ku 32 hlasům pro tzv. USA Freedom Act. Krátce po podpisu prezidenta Obamy vešel zákon v platnost.

Právo na soukromí je po celém světě ,,i nadále ohrožené“ píše Snowden. Současně dva roky po aféře NSA se dá pozorovat enormní technický a politický pokrok. Takže šifrovací programy, které byly ,,kdysi považovány za esoterické a zbytečné“, nyní standartně aktivují velké společnosti.

V Evropě i jinde bylo mnoho monitorovacích metod zpravodajských služeb prohlášeno za nezákonné. ,,Rovnováha sil se začala posouvat“, říká 31-ti letý Američan, který i nadále žije v ruském exilu. Vyvíjí se ,,post teroristická generace. Poprvé od útoků z 11. září, vidíme obrysy politiky, která se odvrací od odvetných opatření a strachu a na místo toho se obrací k schopnosti odporu a zdravému rozumu.“

Zákon reformuje Patriot Act, který byl přijat po útocích z 11. září 2001, který zpravodajským službám v boji proti terorismu umožnil dalekosáhlé možnosti. Takže NSA z tohoto důvodu masově shromažďovala v USA telefonní metadata. Přístup k datům mají tajné služby i nadále, ale po přechodném období šesti měsíců, by údaje měly zůstat u telekomunikačních koncernů.

Zdroj: http://www.spiegel.de/netzwelt/netzpolitik/edward-snowden-lobt-die-us-geheimdienstreform-a-1037280.html
Jeden komentář na Edward Snowden pro Der Spiegel: ,,Mocenská rovnováha se začala posouvat“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!