Zajatý ukrajinský voják vyprávěl o ztrátách OSU a neuskutečněných plánech ATO

0dae0492a7d9da3fb8970b37abdb998cUkrajinský voják zajatý opolčenci DNR v průběhu bojů u Marinky hovořil o ztrátách ukrajinských ozbrojenců. Podle jeho slov jde počet mrtvých do stovek. "Ztráty na naší straně jsou obrovské, z mé skupiny je po celé Marince asi 200 "dvoustých" (mrtvých) a mnoho raněných," - řekl mladý člověk, který se představil jako Roman Marčenko.

Tento ukrajinský voják také řekl, že ozbrojenci kontrolovaní Kyjevem při útoku na Marinku plánovali průlom pozic DNR v zóně kolem tohoto obydleného místa.

"O půl páté ráno 3. června byl ze strany ukrajinských sil proveden na pozice DNR v Marince dělostřelecký úder. Později přitáhli techniku, plánoval se průlom pozic DNR, abychom se pak mohli opevnit v Petrovce," - řekl voják OSU, kterého cituje Russia Today.

Co se týče podmínek, v jakých žijí zajatí vojáci ukrajinských silových struktur, Marčenko řekl, že nemá vůči opolčencům žádné stížnosti. "Nikdo mě nebil, nakrmili mě, umožnili mně osprchovat se. K vojenským zajatcům se chovají normálně," - řekl.

Předtím v průběhu tiskové konference v Doněcku představitel DNR Zacharčenko oznámil, že ztráty na ukrajinské straně jsou ohromné: 400 mrtvých a okolo 1000 raněných. Také řekl, že o událostech v Marince nezávisle na něm hovořil i jeden ze zajatých vojáků.

Připomeňme, že Evropská unie nazvala boje proběhlé 3. června u Marinky v Donbasu největším narušením Minských dohod. Toto vyhlášení učinila Maja Kosjančič, mluvčí šéfky diplomacie EU Federici Mogherini.

"Podle našeho názoru včerejší boje kolem Marinky a Doněcka na východě Ukrajiny jsou největším porušením příměří stanoveného Minskými dohodami," - řekla.

Na druhé straně představitel speciální operace v Donbasu Andrej Lysenko řekl, že Kyjev zatím nemá v úmyslu z regionu Marinky a Krasnogorovky odtáhnout těžké zbraně. Kromě toho řekl, že ozbrojenci byli na linii střetů v Donbasu uvedení do stavu zvýšené bojové pohotovosti.

Připomínáme, že již dříve v Generálním štábu Ukrajiny oznámili, že ukrajinští vojáci použili proti opolčencům Donbasu těžkou artilerii, dříve odvezenou v souladu s Minskými dohodami do týlu.

"Aby se zabránilo ztrátám mezi našimi vojáky, bylo ukrajinské velení, které předem upozornilo všechny mezinárodní partnery, nuceno použít artilerii, která se do té doby nacházela v týlu, tak, jak to ukládají Minské dohody," - informovali nedávno na ukrajinském ministerstvu.

Zdroj: http://antifashist.com/item/plennyj-ukrainskij-soldat-rasskazal-o-poteryah-vsu-i-dalnejshih-planah-silovikov.html
2 Komentářů k Zajatý ukrajinský voják vyprávěl o ztrátách OSU a neuskutečněných plánech ATO

  1. Boyar napsal:

    velice spatny zvuk
    a
    misty nesedi ruske titulky s mluvenym slovem -prosim skontrolujte to jeste nekdo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!