Zpráva odhalila, že z rozpočtu Pentagonu zmizelo 8,5 bilionu $

pentagon-cash-shredderThe Daily Ticker z The z Yahoo Money citujíc vyšetřování Reuters, které odhalilo, že 8,5 bilionu $ - tj. tisíců miliard – peněz daňových poplatník nalitých Kongresem od roku 1996 do Pentagonu, nebylo nikdy zaúčtováno. Čtete dobře. Zatímco republikánští politici spěchají, aby zkrátili stravenky pro 47 milionů Američanů žijících v chudobě – což je největší počet za skoro dvě desetiletí – tak měl republikánských US ministr obrany Chuck Hagel tu drzost si stěžovat, že těch 20 miliard $ v automatickém krácení přídělů do ohromného a tajnůstkářského rozpočtu ministerstva obrany 565,8 miliardy $ je „příliš prudké, příliš hluboké a příliš náhlé,“ když při tom jak Pentagon, tak ministerstvo obrany dohlížely na ohromné podfuky, plýtvání a zneužívání.

Pro všechny, koho to zajímá, hlásí Reuters, že ministerstvo obrany mělo v roce 2012 celkový rozpočet 568,8 miliardy $, tj. více než roční obranné rozpočty 10 dalších největších utrácečů za zbrojení dohromady, včetně Ruska a Číny.

V interview Lindy Woodford zaměstnankyně Účetní služby obranných financí – tj. hlavní účetní agentury Pentagonu -  Reuters odhalila, že dotyčná strávila 15 let své kariéry každý měsíc prostým „dopisováním“ falešných čísel do účetní evidence;

„Často byly problémy s čísly, že byla nepřesná. Neměli jsme pro spoustu z nich podrobnosti.“

V REÁLNÉM SVĚTĚ by se tomu říkalo OHROMNÝ PODFUK.

Zapojení Woodford do tohoto podfuku to neškrábe ani po povrchu. Zpráva rovněž odhalila, že „jediná kancelář DFAS v Columbus v Ohiu udělala nejméně 1,59 bilionů $ - ano bilionů – chyb, včetně 538 miliard $ v dopsaných číslech ve finanční zprávě Letectva za rok 2009.“

Yahoo Finance uvádí některá další zjištění včetně:

 • Ministerstvo obrany masivně zpětně dopisovalo k více než 500 miliardám $ neauditovaných kontraktů s vnějšími dodavateli. Kolik z těchto peněz bylo zaplaceno za skutečné zboží a služby, není známo.
 • Ministerstvo obrany za posledních 10 let podepsalo kontrakty za dodávky zboží a služeb za více než 3 bilionu $. Kolik z těch peněz bylo vyplýtváno přeplácením dodavatelů, nebo nebylo nikdy utraceno a nikdy vykázány ministerstvu financí, je záhadou.
 • Pentagon využívá standardních provozních postupů k zapisování falešných čísel čili „dopsání“ k zakrytí ztrát nebo chybějících informací v jejich účetnictví, aby mohli ministerstvu financí předložit účetní výkazy o rozpočtu. V roce 2012 hlásil Pentagon 9,22 miliardy těchto dokladovou inventurou nedoložených částek. To je navýšení oproti 7,41 miliardě $ o rok před tím.

By Global Research News
Global Research, June 05, 2015
Crooks and Liars

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/report-reveals-8-5-trillion-missing-from-pentagon-budget-2/5453618
5 Komentářů k Zpráva odhalila, že z rozpočtu Pentagonu zmizelo 8,5 bilionu $

 1. Jan Jinsky napsal:

  Mam pocit, zw je tam chyba v prekladu. Miliarda se anglicky rekne billion. Takze zmizelo 8.5 miliard a ne bilionu. Pokud je US vojensky rozpocet 500 miliard, pak by muselo zmizet 17 let rozpoctu.

  • Josef Švejk napsal:

   Mám pocit, že vám nejde čtení ani matematika. Vezměte si někoho kdo umí číst, požádejte ho ať si vezme slovník a ať speciálně pro vás přeloží větu:
   It amounts to $8.5 trillion in taxpayer money doled out by Congress to the Pentagon since 1996 that has never been accounted for. (Lauren Lyster, The Daily Ticker)
   PS: Třeba vám to pomůže a příště nebudete moudrý jako Óvokaki, pokud ne, nevadí:
   „Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej," řekl přesvědčivě Švejk.

   • Jan Jinsky napsal:

    Ja jwn, ze je to 17-ti lety rozpocet USA vojenskeho rozpoctu. To znamena, ze ukradli z 19-ti let 17. Ponekud neuveritelne.

    • Josef Švejk napsal:

     To si vyříkejte s Laurenem Lysterem z The Daily Ticker. Pan Pavlíček je překladatel a chyba překladu se nekoná.
     PS: Jinak Pindostán je země neomezených možností. Tam jde všechno. Pouze jediná věc jim nejde. Nejedí olivy, neboť se jim nevejde hlava do zavařovací sklenice (originál: Why Pindoses do not eat olives? Because head does not get through a jar.) Souhlasím, je to neuvěřitelné. Laik se ptá, nač potřebují velkou hlavu, když mají malý mozek? Vždyť jim musí v hlavě člochtat? Odborník však ví, že člochtat nemůže, neb je obalený hamburgery. Nejlepší je na to Big Mac spláchnutý výborným čističem toalet - Coca-Colou. Erythroxylon coca navíc působí blahodárně i na ten zbytek mozku, takže jsou neustále happy a vzájemně se s blaženým úsměvem častují how do you do.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!