Možnosti výbuchu situace v Podněsteří a na Donbase

1013334139Po jmenování Saakašviliho na post oděského gubernátora už prakticky nikdo ze střízlivě uvažujících pozorovatelů nepochybuje o tom, že základem, ne-li jediným cílem tohoto Porošenkova kroku byla příprava provokace proti Podněsteří," - píše bývalý ministr vnitřních záležitostí Ukrajiny Vitalij Zacharčenko. Jedním z posledních trumfů v této hře, kterou vede západní "říše dobra" proti Rusku, je právě pokus o "rozmrazení" ozbrojeného konfliktu v neuznané republice, v níž trpí jak ruští občané Podněsteří (kterých je tam nemálo), tak i ruští mírotvůrci.

Jakým způsobem k tomu může dojít?

Maje velký objem speciálních informací, a prováděje analýzu posledních veřejných prohlášení a konání politiků, mohu předpokládat, že spolu se Saakašvilim se bude v Podněsteří opakovat scénář agrese proti Jižní Osetii - s tehdy velmi poučnou odpovědí Ruska. A zkusit vzbouřit situaci v Podněsteří zvnitřku cestou provokace globálního rozsahu - to je docela pravděpodobná varianta západních kurátorů, kteří by z toho měli prospěch a zkušeností mají nemálo.

Pokusím se, vyhýbaje se (z pochopitelných důvodů) přílišným podrobnostem, modelovat možný scénář a technologii takové provokace.

Jak ukázal případ malajsijského boeingu, "civilizovaný" západ představovaný Spojenými státy, mající téměř bezvýhradný vliv na média, necítí potřebu provést důkladné vyšetřování, aby byl kdokoli pojmenován jako "světové zlo" a obviněn ze všech hříchů.

Předem připravené veřejné mínění ochotně přijme ten nejabsurdnější nesmysl jako pravdu, pokud o tom budou vytrubovat všechny "čestné a prograsívní" televizní stanice. A proto je důležitá jen vnější hezká slupka události a samozřejmě musí být antiruská.

Co třeba takové povstání "utlačované národnostní menšiny proti diktátorské vládě"? Říkáte, že je to banální? Samozřejmě, ale už to udělali mnohokrát a nikdo neřekl, že provokace se musí dlouho hledat. Čím jednodušší, tím pochopitelnější pro obyvatele a tím je pravděpodobnější, že v ni uvěří.

V Podněsteří žijí ve stejném poměru Moldavané, Rusové a Ukrajinci. Předpokládejme, že nějaká skupina dovezených "svidomých" Moldavanů přijde na náměstí Tripolisu s požadavkem ke světovému společenství osvobodit je od "ruské okupace" a vrátit je do lůna rodné Moldávie. Je jasné, že takový protest bude jen divadlem (více než pravděpodobné je i to, že místní obyvatelé těmto provokatérům dají pár facek), ale cíl je jiný. Představení bude pečlivě natočeno západními kameramany a ticíckrát namnoženo. Důležitý je obraz, jak cynicky říkají propagandisti: "Událost nebyla, pokud o ní neřekl i na CNN".

Dále - na pozadí hysterických výkřiků v médiích o útlaku Moldavanů loutková vláda Moldávie požádá o odvedení ruských mírových sil z neuznané republiky a Ukrajina legitimní požadavky svého proevropského souseda k obnovení územní celistvosti zcela podpoří. Navíc Saakašvili vytváří úplnou blokádu Podněsteří ze strany Oděské oblasti.

Pak následuje několik zrežírovaných incidentů se střelbou na hranici, možná pokus sestřelit ruský dopravní prostředek směřující do Podněsteří a obraz agresívního teroristického útvaru v Moldávii podporovaného "říší zla" Ruskem je hotový.

A pak následuje pokus o ozbrojenou invazi mocné armády Moldávie, na což bude následovat efektivní odpověď Podněsteří a konflikt máme v horké fázi.

V očích světového společenství se Podněsteří a Rusko zjeví jako agresoři, což znamená, že i reakce západních zemí musí být odpovídající. Ale hlavní je, že není důležité, jak neohrabaně budou provokace provedeny, vždyť druhá světová válka také začala kvůli primitivní hrubé provokaci Německa s dodávkou převlečených, předem připravených mrtvol.

Jedna věc je však jistá, Podněsteřím to neskončí. Další velmi nebezpečný scénář s cílem obvinit Rusko z agrese a další pokus vtáhnout ho do totální války je radioaktivní incident na Donbasu. Myslíte, že to je fantazie? Pak posuďte sami, proč najednou představitelé kyjevské junty, tu Turčinov, tu Kučma s Kravčukem, tu nějací "experti" jako na rozkaz všichni hovoří o jaderné hrozbě ze strany Ruska. Jaderný status, který byl Ukrajině po celé roky nezávislosti nepotřebný, má najednou takový význam.

Jsem si jist, že všechny ty řeči nevznikly náhodou. Probíhá masívní příprava ukrajinského a světového mínění, že pokud dojde (nedej bože!) k jakékoli události mající souvislost s radioaktivními následky (předpokládám použití "špinavé bomby"), bude za viníka označeno Rusko a nikdo jiný. Přitom si stačí připomenout, kolik je dnes na Ukrajině extrémistů a radikálů včetně Pravého sektoru, kteří by podobnou diverzi uskutečnili. Připomeňme třeba nedávný pokus těchto mládenců proniknout do Záporožské atomové elektrárny.

Pročtěte si jejich krvežíznivé vstupy v sociálních sítích. Nebo si vážně myslíte, že západní "civilizátory" opravdu zajímá budoucnost naší země a lidu? Ukrajina je pro ně jen zbraň, prostředek k boji s Ruskem a oni nebudou váhat ji obětovat, pokud to pro ně bude výhodné.

Velmi doufám, že tyto hrůzné scénáře nevstoupí v život. Ale jak říkali naši předkové: "Varovaný - znamená ozbrojený". Proto je lepší o tom mluvit nyní, aby se zabránilo uskutečnění těchto scénářů v budoucnosti. I když, jak známo, ten, kdo chce rozpoutat válku, si důvod vždycky najde.

Zdroj: http://www.ukraina.ru/opinions/20150610/1013333558.html
28 Komentářů k Možnosti výbuchu situace v Podněsteří a na Donbase

 1. Bob napsal:

  Z toho jde opravdu strach...

  • Michala Kopečná napsal:

   Řekla bych že daleko větší strach jde z toho, co nám zločinci z EU připravili na další léta a možná jenom na krátkou dobu. Nemohu tomu všemu věřit. Co bude s našimi dětmi?
   http://prvopodstata.blog.cz/1506/evropska-unie-sponzoruje-islamizaci-evropy-pripravuje-imigraci-56-milionu-muslimu
   Tohle je absolutně nad očekávání. Nemám slov.
   Michala

   • Romana napsal:

    Je to divné proč je EU nepochopitelně abnormálně zainteresovaná na islamizaci Evropy. Je dost dobře možné, že je to obchod, jsou v tom peníze. Čistě hypoteticky - Američani jsou schopni poradit bohatým zemím Zálivu Bahrajnu, Ománu atd. at si tu islamizaci v Evropě prostě zaplatí...a je to. EU peníze potřebuje. A zdecimovaná vzdělaná bílá EU rasa nebude schopna odporu vůči USA požadavkům. Proč si ty plaváčky nevezmou Bahrain, Dubai, Oman a Maskat? Tyhle země jakoby se najednou propadly do země a EU jako zdrogovaná neustále opakuje, že my jim musíme pomoci - tady něco nehraje. A zřejmě je to tak vážné, že to nebezpečí pochopil konečně i sám papež, viz jeho poslední silně symbolické jednání s V.V.Putinem.......

    • weissbach napsal:

     Vždyť je to evidentní záměr elit k rozkladu národních států jako brzdy k návratu k feudálnímu řádu. Globální finanční elita, lokajové a otroci. Nic mezi tím. Je to řízený rozklad civilizace zevnitř prostřednictvím falešných hesel, převrácených pojmů a technologické totální kontroly. Ti uprchlíci jsou podobně jako Al Kajda, ISIL atd pouze nástroje, které jako kladivo pracují na tvorbě globální tyranie NWO! Nehledejte v tom žádnou jinou logiku a jiné záměry politiků. To jsou jen lokajové, kteří pracují pro své pány. Za to jsou nedotknutelní, beztrestní a zajištění i se svými rodinnými klany. To je celé. Tečka!

  • to je jedno napsal:

   Nejen z toho. Dnes jsem četl na technetu idnes článek - viz.http://technet.idnes.cz/atomova-valka-tesne-okamziky-close-calls-fpi-/vojenstvi.aspx?c=A150610_174228_vojenstvi_pka#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box
   Z něj pro mě jasně plyne, že vláda USA je velký hazardér, když se cpe s jadernými zbraněmi na samé hranice Ruska. Tenkrát za studené války nejednou svět zachránilo i to, že důstojníci měli dlouhý čas na reakci, aby si vše prověřili a promysleli. Atomovky u hranic Ruska dnes tento čas zkrátí na pár minut. Ten tlak na zodpovědnost může spíše vést k chybnému rozhodnutí a konci naší civilizace, tak jak ji známe...

 2. hel napsal:

  "Předem připravené veřejné mínění ochotně přijme ten nejabsurdnější nesmysl jako pravdu, pokud o tom budou vytrubovat všechny „čestné a progresívní“ televizní stanice. A proto je důležitá jen vnější hezká slupka události a samozřejmě musí být antiruská.".......na 11/9 a násl. si ověřili scénář, který stále funguje nejlépe...pravda je tak strašně absurdní a bolavá, že se ji všichni bojí připustit i jen jako variantu....strůjci zrůdností "pracují" s lidským strachem, psychickým šokem a pudem sebezáchovy docela promyšleně a systematicky...

  • naštvaná kachna napsal:

   Tak vám nevim..."už prakticky nikdo ze střízlivě uvažujících pozorovatelů nepochybuje ... ". Když nepochybuje tak co ještě? Požádat biletářku o baterku?
   Budoucnost si o nás bude právem myslet, že jsme loď bláznů, fajn, ale proč NUDNÝCH bláznů?
   Co třeba: duchařská hlava havloida ...posouvá se od barandova ke Slávii, dosud lhostejné obyvatelstvo zbystří ... hlavohruď rozplyne se nad kampou ... média oznamují, že jde o diverzi ruského harpu ... stropnický přizná, že se synek ožral - vládní krize, moci se ujímá chunta v čele s moravcem... babiš konfiskuje zásoby sladu pro válečné rezervy ...
   Možností je nevídaně, ale ne, to my ne, my umírněné podolí ...

 3. jiri vondra napsal:

  Už je jasno! Tedy o podstatě nepřítomnosti ministra Stropnického v domě, na nějž byly vhozeny láhve s hořlavinou!

  Jako osoba znalá, seznámená s budoucím vývojem a přípravou III. světové války, byl na právě v tu dobu na odvodní komisi přihlásit k branné povinnosti své nejbližší!

  • Contumax napsal:

   Vo těch lahvích to vůbec není jasný, jestli vůbec byli molotovy či ne, ti Idioti pisálci píšou často hodně často nevěrohodný kraviny...!!!

   • Contumax napsal:

    Putinka

    Krysy a potkani a všelijakou havěť je třeba hubit jako škodnou a škodná škodila víc jak 100 let a zařídila se a rozmnožila až až...
    Napáchala obrovský nedozírný a nevyčíslitelny škody a rozšířila nemoci a spousty let páchala války a rozsévala smrt... ve stamiliónech lidských bytostí...

    Je třeba najít hnízda těch potvor, je třeba je zničit...!!!

    Nekompromisně...!!!

 4. Putinka napsal:

  A to ty krysy, které touží po válce s Ruskem si myslí, že se někde schovají, nebo že odletí na Mars? Nebo si myslí, že Rusko nebude mít šanci odpovědět na agresi? A když tak čtu některé příspěvky našich milých trollů a trotllů tak mám dojem, že jen čekají a budou radostně vítat těch tisíc sluncí na obloze. Chudáci, ono si opravdu myslí, že nějakému USA jde o blaho Česka, Evropy nebo světa? Jsou tak natvrdlí nebo zblblí?Marně o tom přemýšlím. Pořád doufám, že těch rozumných lidí bude víc. Snad se nemýlím.

  • weissbach napsal:

   "A to ty krysy, které touží po válce s Ruskem si myslí, že se někde schovají, nebo že odletí na Mars?"
   Přesně to si myslí a také věří, že se jim Putina podaří odstranit tlakem na jeho okolí, že bohatí a mocní v Rusku dostanou strach a odstraní ho. Do té doby budou stupňovat tlak až k válce. Stejně ze svého pohledu jinou alternativu nemají, protože dedolarizace je zbaví moci a to doslova. Ve vyvrtaných tunelech a ve svých sídlech na utajených místech po celém světě doufají, že přežijí i radioaktivní holokaust, biologickou válku atd... Jde jim o všechno a proto nepřestanou tlačit své vazaly v Evropě až ke zničení.

 5. rafael napsal:

  Ak Amerika nejaky scenar napise, musi sa pripravit na moznost, ze im to vybuchne do tvare, pretoze Putinove Rusko nehra podla Americkeho scenara. Medzicasom to zacina bublat v samotnej Amerike. Trenie je take vysoke, ze Putinovi staci poslat par agentov do Ameriky a bez boja tam spusti revoluciu.

  • weissbach napsal:

   Jste moc velký optimista. V USA žádná revoluce nehrozí. Maximálně občanská válka a ta neohrozí vojenskou mašinerii. To by musela armáda udělat převrat, ale v současné profízlovanosti je to spíš utopie.

 6. ruslan napsal:

  Tak to by ma zaujímalo. Na to čo sa deje v úéséj by sem mohol niekto pridať článok nezávislý na hlavnom ideovom prúde.

  Koment k článku?
  Provokovať, provokovať a provokovať Rusko! To je hlavným cieľom toho bezdomovca z Gruzije. A čo na to domáci obyvatelia z Odesy? Mávnu rukou, obyčajní ľudia na to nemajú žiaden vplyv, ale vidia že je zle a stále prihorieva. Nechcú bojovať ani s Ruskom ani s nikým iným. Realita na Ukrajine je taká, že ludia sú tam bezmocní, cítia sa ukkrivdení nespavodlivosťou súčasného režimu. Mám ifo z prvej ruky a viem že bežní Ukrajinci už rezignovali a nechcú bojovať. Podobne ako Slovenskí a Českí muži nie sú ochotní ísť bojovať proti Rusku. A rovnako všetci bratia , otcovia, dedovia vedia, že vojna je pre nás konečná.

  • weissbach napsal:

   Nikdo normální=běžný občan netouží válčit a umřít ve válce za cizí zájmy. Proto se musí připravit situace tak, aby neměl na výběr. A věřte, že na tom pracují dnem i nocí...

   • Contumax napsal:

    weissbach

    My na vojně taky jsme ne toužili po válce a zažil jsem tam menší odpor jediný roty....

    A víš čím nás dostali...???

    Rozdělili nás ..

    A dali jim dobrý žvanec... řízky...

    Zbyl jsem sám jako Artušův Parcifal...

    Byl jsem radši hladový ale nasycený pro další dny... a léta...

 7. weissbach napsal:

  Porošenko, Saakašvii, Turčinov jsou jenom klony podobných postav, kterých se najde vždy dostatek: Quisling, Ante Pavelič, Moravec, Pinochet, Somoza... Svou roli vždy dohrají až do konce, nic jiného už jim nezbývá. Od jistého bodu již není cesty zpět.

  • Montisan napsal:

   Moravec nebyl špatnej chlap! Byl vlastenec. Když pochopil, že nás židák - stvořitel "březaný republiky" hodil přes palubu (Poláky tam hodil pak taky, ale ti na něj srali od počátku a při jejich obnovení nestál - naopak Pilsudski coby samorost byl ve Versailles persona non grata protože odmítl Curzonovy mírový plány!) , tak se obrátil k těm, se kterými jsme byli nuceni (a dnes znovu sme páč sousedy si nevybíráme) spolunažívat v dobrém i zlém přes tisíc let! Logicky! Páč když tě ten komu důvěřuješ nakope do prdele, je ponižující za ním lýzt jak to udělal podlec Beneš a kňourat znovu o přízeň a přesvědčovat ho že se splet, že ....

   • weissbach napsal:

    Moravec-cesta do pekla je dlážděna těmi nejlepšími úmysly. Pokud jde o to další, museli bychom se vrátit k přípravě I.světové války a jejího konce s ohledem k Versailleské smlouvě, která byla šita na míru těm o kterých se dnes mluví jako o bankovním kartelu /Rotschild-Rockefeller/, kde byla cíleně zaseta semena II.světové války a dalších posunů směrem k současné dluhové tyranii. Zhruba do roku 1941 bylo Německo schopné tento směr zvrátit.Po Drang nach osten se už jen pasivně dostalo do vleku původního plánu. Hitler Německo a tím i šanci na změnu poměrů zničil honbou bezvýznamných roztříštěných židovských enkláv v Evropě, zatímco centrum skutečné moci a vlivu v London City a New Yorku zůstalo netknuté. Jinými slovy se mu nevědomky podařilo realizovat plán kolonizace Německa a Evropy se všemi následnými projevy.

    • weissbach napsal:

     Podstat je ve wikipedii shrnuta v jednom malém odstavci pod názvem:
     Konspirační teorie
     "Díky svému obrovskému bohatství a vlivu Rothschildové figurují v množství antisemitských a konspiračních teorií.

     Americký spisovatel Ezra Pound je při svých rádiových vstupech z Itálie za druhé světové války obvinil z toho, že prostřednictvím bankovních domů zapřičinili obě světové války, aby po nich následně profitovali z půjček centrálním bankám zdevastovaných zemí. Pound měl být ale po válce souzen za zradu, byl ale prohlášen neschopným předstoupit před soud a dalších třináct let strávil v sanatoriu pro duševně nemocné.

     Rothschildové se objevují v teorií Iluminátů jako jedna ze třinácti dynastií, které vládnou světu, nebo v teorii New World Order, kde spolu s Rockefellery, DuPonty, Vanderbilty a členy rodu Bushů jsou jediní praví vládci světového dění".
     http://cs.wikipedia.org/wiki/Rothschildov%C3%A9

 8. Tartar napsal:

  Teraz sa ukazuje akú veľkú chybu urobil Putin a Rusko keď hneď na druhý deň po prevrate na majdane neobsadilo Rusko celú Ukrajinu za 24 hodín a takmer bez odporu. Dnes sa kopia problémy za problémami a celé je to drahšie a krvavejšie a nakoniec to stejne skončí rovnako, Rusko bude donútené zasiahnúť akurát to bude mnohonásobne drahšie a krvavejšie.

  • weissbach napsal:

   To nebyla chyba, ale nejlepší možný strategický tah z mnoha hledisek. Dnes by byla válka v Evropě, Rusko by bylo za agresora ve světě, na Ukrajině by byla regulérní občanská válka a partyzánský boj banderovců a celé by to vedlo k vnitřnímu rozkolu,destabilizaci a obrovské ekonomické zátěži země. Přesně tohle bylo cílem operace Majdan. Je dobře, že na to nemáte vliv.

  • Contumax napsal:

   Tartar

   To není chyba RF, naopak to byl geniální tah, v Ukrajině se sami zbaví fašistickych band a tlup a RF získá čas na přezbrojení...

 9. keter napsal:

  Pratele, bohuzel Tartar ma pravdu-silnou akci mel ale okamzite provest Januk., treba s pomoci R.F.valka v evrope by NEBYLA!-nyni ne, Ukrove se banderovcu nezbavi nebot jim to kontrolujici segment US. politiku nedovoli; Ukrajina je jiz zbankrotovana ale jejich bombardovani Novorossije pokracuje, Minsk ne Minsk a nova valka v Podnestri se doda do rejstriku = R.F. do valky zatazena bude ale za podstatne horsich podminek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!