Možnosti výbuchu situace v Podněsteří a na Donbase

1013334139Po jmenování Saakašviliho na post oděského gubernátora už prakticky nikdo ze střízlivě uvažujících pozorovatelů nepochybuje o tom, že základem, ne-li jediným cílem tohoto Porošenkova kroku byla příprava provokace proti Podněsteří," - píše bývalý ministr vnitřních záležitostí Ukrajiny Vitalij Zacharčenko. Jedním z posledních trumfů v této hře, kterou vede západní "říše dobra" proti Rusku, je právě pokus o "rozmrazení" ozbrojeného konfliktu v neuznané republice, v níž trpí jak ruští občané Podněsteří (kterých je tam nemálo), tak i ruští mírotvůrci.

Jakým způsobem k tomu může dojít?

Maje velký objem speciálních informací, a prováděje analýzu posledních veřejných prohlášení a konání politiků, mohu předpokládat, že spolu se Saakašvilim se bude v Podněsteří opakovat scénář agrese proti Jižní Osetii - s tehdy velmi poučnou odpovědí Ruska. A zkusit vzbouřit situaci v Podněsteří zvnitřku cestou provokace globálního rozsahu - to je docela pravděpodobná varianta západních kurátorů, kteří by z toho měli prospěch a zkušeností mají nemálo.

Pokusím se, vyhýbaje se (z pochopitelných důvodů) přílišným podrobnostem, modelovat možný scénář a technologii takové provokace.

Jak ukázal případ malajsijského boeingu, "civilizovaný" západ představovaný Spojenými státy, mající téměř bezvýhradný vliv na média, necítí potřebu provést důkladné vyšetřování, aby byl kdokoli pojmenován jako "světové zlo" a obviněn ze všech hříchů.

Předem připravené veřejné mínění ochotně přijme ten nejabsurdnější nesmysl jako pravdu, pokud o tom budou vytrubovat všechny "čestné a prograsívní" televizní stanice. A proto je důležitá jen vnější hezká slupka události a samozřejmě musí být antiruská.

Co třeba takové povstání "utlačované národnostní menšiny proti diktátorské vládě"? Říkáte, že je to banální? Samozřejmě, ale už to udělali mnohokrát a nikdo neřekl, že provokace se musí dlouho hledat. Čím jednodušší, tím pochopitelnější pro obyvatele a tím je pravděpodobnější, že v ni uvěří.

V Podněsteří žijí ve stejném poměru Moldavané, Rusové a Ukrajinci. Předpokládejme, že nějaká skupina dovezených "svidomých" Moldavanů přijde na náměstí Tripolisu s požadavkem ke světovému společenství osvobodit je od "ruské okupace" a vrátit je do lůna rodné Moldávie. Je jasné, že takový protest bude jen divadlem (více než pravděpodobné je i to, že místní obyvatelé těmto provokatérům dají pár facek), ale cíl je jiný. Představení bude pečlivě natočeno západními kameramany a ticíckrát namnoženo. Důležitý je obraz, jak cynicky říkají propagandisti: "Událost nebyla, pokud o ní neřekl i na CNN".

Dále - na pozadí hysterických výkřiků v médiích o útlaku Moldavanů loutková vláda Moldávie požádá o odvedení ruských mírových sil z neuznané republiky a Ukrajina legitimní požadavky svého proevropského souseda k obnovení územní celistvosti zcela podpoří. Navíc Saakašvili vytváří úplnou blokádu Podněsteří ze strany Oděské oblasti.

Pak následuje několik zrežírovaných incidentů se střelbou na hranici, možná pokus sestřelit ruský dopravní prostředek směřující do Podněsteří a obraz agresívního teroristického útvaru v Moldávii podporovaného "říší zla" Ruskem je hotový.

A pak následuje pokus o ozbrojenou invazi mocné armády Moldávie, na což bude následovat efektivní odpověď Podněsteří a konflikt máme v horké fázi.

V očích světového společenství se Podněsteří a Rusko zjeví jako agresoři, což znamená, že i reakce západních zemí musí být odpovídající. Ale hlavní je, že není důležité, jak neohrabaně budou provokace provedeny, vždyť druhá světová válka také začala kvůli primitivní hrubé provokaci Německa s dodávkou převlečených, předem připravených mrtvol.

Jedna věc je však jistá, Podněsteřím to neskončí. Další velmi nebezpečný scénář s cílem obvinit Rusko z agrese a další pokus vtáhnout ho do totální války je radioaktivní incident na Donbasu. Myslíte, že to je fantazie? Pak posuďte sami, proč najednou představitelé kyjevské junty, tu Turčinov, tu Kučma s Kravčukem, tu nějací "experti" jako na rozkaz všichni hovoří o jaderné hrozbě ze strany Ruska. Jaderný status, který byl Ukrajině po celé roky nezávislosti nepotřebný, má najednou takový význam.

Jsem si jist, že všechny ty řeči nevznikly náhodou. Probíhá masívní příprava ukrajinského a světového mínění, že pokud dojde (nedej bože!) k jakékoli události mající souvislost s radioaktivními následky (předpokládám použití "špinavé bomby"), bude za viníka označeno Rusko a nikdo jiný. Přitom si stačí připomenout, kolik je dnes na Ukrajině extrémistů a radikálů včetně Pravého sektoru, kteří by podobnou diverzi uskutečnili. Připomeňme třeba nedávný pokus těchto mládenců proniknout do Záporožské atomové elektrárny.

Pročtěte si jejich krvežíznivé vstupy v sociálních sítích. Nebo si vážně myslíte, že západní "civilizátory" opravdu zajímá budoucnost naší země a lidu? Ukrajina je pro ně jen zbraň, prostředek k boji s Ruskem a oni nebudou váhat ji obětovat, pokud to pro ně bude výhodné.

Velmi doufám, že tyto hrůzné scénáře nevstoupí v život. Ale jak říkali naši předkové: "Varovaný - znamená ozbrojený". Proto je lepší o tom mluvit nyní, aby se zabránilo uskutečnění těchto scénářů v budoucnosti. I když, jak známo, ten, kdo chce rozpoutat válku, si důvod vždycky najde.

Zdroj: http://www.ukraina.ru/opinions/20150610/1013333558.html
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!