Americké vlhké sny od G1 po Bilderberg

Barack-ObamaJak spolu souvisí summit G7 v Německu, návštěva presidenta Putina v Itálii, schůzka klubu Bilderberg v Rakousku a vyjednávání o TTIP ve Washingtonu (o dohodě o volném obchodu US-EU)? Začneme G7 v Bavorských Alpách – tedy spíše G1 s připojenou partičkou „podřízených poskoků“ – jelikož se US president Barack Obama holedbal svým počinem k ukojení neoconů, že EU brzy v jednom šiku prodlouží sankce na Rusko, i když zbídačováním zdrcenou EU ty sankce bolí ještě více než Rusko.

Německá kancléřka Angela Merkel a francouzský president Francois Hollande se podle předpokladu podvolili – i když byli reál-politikou nuceni k rozhovorům s Ruskem a společně ukuli dohodu Minsk-2.

Pokrytecko-měr v Bavorských Alpách s rachotem vybuchl na přetížení zrovna při projevu presidenta Evropské rady Donalda Tuska, bývalého ministerského předsedy Polska a certifikovaného rusofoba a válečného štváče: „Všichni bychom tu na G7 měli radši Rusko u stolu. Ale naše skupina není jen skupinou, která sdílí politické a ekonomické zájmy, nýbrž v první řadě je to komunita hodnot. A proto Rusko mezi námi není.“

Takže to všechno bylo o civilizačních „hodnotách“ proti „ruské agresi“.

„Civilizovaná“ G1 + podřízení poskoci by přeci nemohla nic namítat proti kolektivnímu riziku jaderné války na evropské půdě kvůli do Kyjeva instalovanému „Banderistánu“, pardon „ruské agresi“.

Místo toho ta pravá legrace probíhá za scénou. Washingtonské frakce obviňují Německo, že může za to, že Západ ztratil Rusko a Čínu, zatímco dospěle myslící v EU – nevyskytující se v Bavorských Alpách – obviňují Washington.

Ještě šťavnatější názory na to cirkulují mezi mocnými Pány vesmíru v US korporátním světě, nikoliv politickém. Ti se strachují, že během dvou či tří let se nakonec Francie znovu sdruží s Ruskem (má to totiž spousty historických precedentů). A i ti – opět – jako klíčový problém identifikují Německo, jelikož Berlín nutí Washington k zapojení do pruského ‚Mitteleuropa‘, i když Američané vybojovali ty dvě války proto, aby právě tomu zabránili.

Co se týče Rusů – od presidenta Putina a ministra zahraničí Lavrova dolů – se vytvořil konsensus; že je zbytečné o čemkoliv podstatném diskutovat s ohledem na ubohou intelektuální pokleslost – čili naprostou stupiditu neoconů – v řadách tvůrců politik a poradců Obamovy administrativy řídících se údajně zásadou: „Nedělej stupidní věci.“ A co se týče těch „podřízených poskoků“ – převážně posluhovačů EU – ti jsou jakožto pouzí vazalové Washingtonu podružní.

Bylo by jen zbožným přáním čekat, že ten gang civilizovaných „hodnot“ navrhne alternativu pro většinu občanů národů G7, aby se dočkali něčeho jiného než jobu v Mekáči nebo sotva přežívali jako rukojmí finančních feťáků a jejich turbo-kapitalismu, který přináší prospěch pro nanejvýš jedno procento. O dost snadnější je určit obětního beránka za tohle to – tj. Rusko – a přikročit k rétorice šíření děsu a válečného štvaní živené NATO.

Železná lady Merkel si také našla čas na kázání o klimatické změně – a podněcování všech k všemožným investicím do „dekarbonizace“, aby se tak zařídila budoucnost i pro konec 21. století, kdy tato planeta propadne strašlivým trablům.

Uvádí to o summitu G7 v zámku Elamau v Kruen u Gramisch-Parktenkirchenu v Německu Christian Hartman z Reuters.

Achtung! Bilderberg!

Obamovými neocony podněcovaný newspeak nadále všem vštěpuje pravidlo, že ruským snem je obrození Sovětského impéria. Teď to porovnejte s tím, co Evropě říká president Putin.

Putin si minulý týden našel čas, aby ve 2 h ráno poskytl interview v Miláně sídlícímu Corriere della Sera, což se odehrálo zrovna, když v Bavorských Alpách běželo to show, ještě před Putinovou návštěvou Itálie z 10. června. Ruské geopolitické zájmy a americko-ruské vztahy v tom byly vylíčeny v ohavných podrobnostech.

Takže Putin byl persona non grata na G1 plus podřízení poskoci? No, ale v Itálii navštívil Milánské Expo; setkal se s ministerským předsedou Renzim a papežem Františkem; připomněl všem „privilegované hospodářské a politické vztahy“ mezi Itálií a Ruskem; a zdůraznil, že v Rusko je aktivních 400 italských společností a Itálii každoročně navštěvuje milion ruských turistů.

Co bylo podstatné, vyjádřil se také k tomu konsensu; Rusko jako člen G8 představovalo alternativní názor, ale teď mají ty „ostatní mocnosti“ pocit, že ten už nepotřebují. Shrnuto: není to možné, neboť s Obamou a jeho kamarády dospělou konverzaci vést nelze.

A zrovna jako na zavolanou z Berlína – kde se předváděl se svým zářným zahraničně-politickým renomé – se objevil Jeb Bush, brácha zkázonoše Iráku Dybya Bushe, a přesně podle scénáře svých neoconských poradců, vyhlásil Putina za tyrana a objížděl Evropu, aby bojoval – s čím jiným než s „ruskou agresí“.

Rétorická mlha ohledně toho, o čem se opravdu v Bavorských Alpách diskutovalo, se začíná rozplývat teprve s prvními akordy skutečného znění té muziky; tento čtvrtek začíná schůzka skupiny Bilderberg v hotelu Interalpen v rakouském Tyrolsku, jen tři dny po G1 plus podřízení poskoci.

Možné konspirace stranou, Bilderberg lze definovat jako extra-vybranou bandu elitních lobbistů – politikářů, US korporátních hlavounů, funkcionářů EU, kapitánů průmyslu, šéfů zpravodajských agentur, evropských královských dvorů – zorganizovanou každoročně jako neformální mozkový trust k formování politických formátů, aby se hnulo dál s globalizací a se všemi kriticky důležitými záležitostmi vztahujícími se k transatlantické agendě. Nazvěme to pokec-festem Atlantických vládců vesmíru.

Abychom to vyjasnili – ne, že by to byli zrovna velcí fanoušci transparentnosti – složení řídícího výboru je zde. A o tomto, budou v Rakousku diskutovat.

Přirozeně, že se budou bavit o „ruské agresi“ (ve stylu, koho by zajímala zhroucená Ukrajina; my potřebujeme zabránit Rusku, aby dělalo business s Evropou).

Samozřejmě, že se budou bavit o Sýrii (jako o rozdělení této země s Kalifátem, který už ve skutečnosti představuje život po Syket-Picotově dohodě).

Pochopitelně, že se budou bavit o Íránu (jako kšeftujme s ním, nakupujme od něj energii a podplácejme jej, aby se přidal k našemu klubu).

Ale tím skutečným handlem je opravdu Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) – vyhlašované za dohodu o „volném obchodu“ mezi US a EU. Skoro všichni hlavní podnikoví a finanční lobbyisté za TTIP budou v Rakousku pod jednou střechou.

A vůbec není náhodou, že Bilderberg začíná den před zahájením kongresové debaty o udělení pravomoci presidentovi k dohodnutí ve „zrychleném režimu“.

WikiLeaks a tuna (cihel) BRICS

Zajděte na WikiLeaks, abyste tam našli to, co by ve férovém světě bylo drsným pískem v soukolí.

Pravomoc ke zrychlenému řízení by měla rozšířit kompetence US presidenta na ne méně než šest let; do čehož patří i příští držitel Bílého domu, kterým by mohla být ‚The Hillator‘ nebo Jeb „Putin je tyran“ Bush.

Tato presidentská pravomoc vyjednat podrobnosti těch záludných smluv, kterou není jenom TTIP, ale i Transpacifické partnerství (TPP) a Dohoda o obchodu a službách (TiSA).

WikiLeaks právě včas vydala Dodatek o zdravotní péči, tj. tajný koncept kapitoly o „Transparentnosti“ TPP spolu s vyjednávací pozicí všech zemí. Vůbec není divu, že koncept je tajný. Nic na tom není „transparentního“; je to nepokrytý úchvat úřadů národního zdravotnictví Velkou farmakologií.

Stručně lze říci, že ty tři mega-dohody – TTP, TTIP a TiSA – jsou konečnou šablonou toho, co by šlo zdvořile popsat jako globální vláda korporací, tedy vlhký sen Bidlerbergů. Tím, kdo v tom prohraje, budou národní ztráty i samotný koncept Západní demokracie. Vítězi budou mega-korporace.

Julian Assange v prohlášení výstižně trefil hřebíček na hlavičku: „Bylo by chybou uvažovat o TPP jako o jediné dohodě. Ve skutečnosti jsou to tři vzájemně provázané mega-dohody, TiSA, TPP, TTIP a to všechno strategicky provázané do velké sjednocené úmluvy o rozparcelování světa na Západ versus zbytek. Tuto ‚Velkou úmluvu‘ popsal Pentagon jako ekonomické jádro US vojenského ‚Příklonu k Asii‘. Její architekti nemají v úmyslu nic menšího než vybudování nové klenby historie. Ta Velká dohoda se formuje v naprosté tajnosti, protože spolu s neoddiskutovatelnými geostrategickými ambicemi tím zapustí kořeny nová agresivní forma nadnárodního korporativismu, která má jen nepatrnou podporu veřejnosti.“

Tak taková je skutečná Atlantická agenda – teď se dopilovává v oblouku, jehož klenba propojuje G1 + dodateční podřízení poskoci s Bilderbergem (v pátek čekejte spoustu kriticky důležitých telefonátů z Rakouska do Washingtonu). Bude to obchodní NATO. Příklon k Asii s vyloučením Ruska a Číny. Západ versus zbytek.

Teď o protiúderu. Jak se to show v Bavorských Alpách rozvíjelo, tak v Moskvě proběhlo první Parlamentní fórum BRICS – před summitem BRICS v Ufě příští měsíc.

Neconi – s Obamou ve vleku – pouští ze řetězu své sny o tom, jak bude Rusko „izolované“ od zbytku světa kvůli jejich sankcím. Moskva od té doby podepsala významné ekonomické a strategické kontrakty s nejméně dvaceti zeměmi. Příští měsíc bude Rusko hostit summit BRICS – s 45 procenty populace světa, s HDP ekvivalentem EU a brzy větším než současná G7 – stejně jako proběhne summit Šanghajské organizace pro spolupráci (SCO), kde budou za plnocenné členy přijati Indie s Pákistánem, zatím byli jen pozorovateli.

G1 plus podřízení poskoci? Bilderberg? Najděte si nějakou užitečnější práci, nejste jediným cirkusem ve městě, a to v žádném městě na světě.

Nejdůležitější aktuální články o současném boji proti TTIP v Evropě:

http://afinabul.blog.cz/1506/europska-obcianska-iniciativa-stop-ttip-ma-2-miliony-podpisov

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/14639-demokraticka-diskuse-zapomente-vedeni-evropskeho-parlamentu-zablokovalo-jednani-o-transatlantickem-obchodnim-a-investicnim-partnerstvi.aspx

Zdejší článek o rodícím se odporu evropských elit vůči této unipolární agendě: Obama ničí Evropu, zavléká ji do křížové výpravy proti Rusku, říká jak bývalý francouzský premiér, tak německý bankéř

EDITOR'S CHOICE | 12.06.2015 | 08:00

Zdroj: http://www.strategic-culture.org/news/2015/06/12/american-dreaming-from-g1-to-bilderberg.html
8 Komentářů k Americké vlhké sny od G1 po Bilderberg

 1. vendel napsal:

  Myslím,že rusové promarnili skvělou příležitost-1 20-ti kilotunový iskander na G7,1 50-ti kilotunový iskander na bilderberkský sabat!
  A Putin by naprosto zaslouženě dostal Nobelovu cenu míru.

 2. Jana napsal:

  Slyšela jsem,že Američané Japoncům vyhrožovali,jak nebudou při nich,udělají jim v Tokiu zemětřesení.Takový jsou kamarádi s každým.Kdo nebude poslouchat,zkroutí jim ruce.

  • Justass napsal:

   Jana: jo,jo. Být nepřítelem Ameriky není moc dobré, být ovšem jejím přítelem je sebevražedné až vražedné - říká se. A je to pravda. I My, prostřednictvím našich mopslíků, jsme tím pádem úplně v pr**li, pokud se ovšem masy včas nevzedmou. ( tentokrát bez usmívajícího smajlíku )

 3. Carlos IV napsal:

  Nechce se mi verit ze ten posledni link od Adolfa je z ceskeho mainstreamu Teda - prijetim TTIP dojde ovsem ke zmene - cenzura Internetu je tam take.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!