Merkelová chce protlačit TTIP do konce roku

462738780Německá kancléřka Angela Merkel ve čtvrtek řekla, že Berlín má pořád v úmyslu dosáhnout politického rámce pro důkladnou obchodní dohodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy do konce letošního roku. Merkelová v projevu k parlamentu řekla, že Německo z tzv. Transatlantického obchodního a investičního partnerství (TTIP) sklidí nesmírný ekonomický prospěch.

Merkelová dodala, že summit EU příští týden se nebude zabývat britskými přáními na reformu EU, nýbrž že ona požádá presidenta Evropské rady Donalda Tuska, aby zkoumal právě tato záležitost.

Její intervence přichází zrovna týden poté, co legislativa TTIP popisovaná kritiky jako „korporátní ušitá bouda“ narazila na masové protesty levicových poslanců Europarlamentu kombinovanými s podporou Euroskeptiků.

Včera vydala Nigel Farage z UKIP poslední dokument své strany tvrdící, že Británii bude, co se týče obchodu, daleko lépe mimo Evropskou unii.

Pan Farage zmínkám o TTIP věnoval dost času, když tvrdil, že za těch 17 let v Evropském parlamentu nikdy neměl tolika korespondence o jediné záležitosti během tak krátké doby.

Mezi tím velké americké korporace platí sponzorovaný obsah, který se má objevovat na evropských webových stránkách, jako je Politico.

General Electric sponzoroval článek, v němž stojí: „Je snad obchod US-EU přehlížen, jelikož obě strany hledají příležitosti ve vynořujících se ekonomikách?“ a v tom se uchyluje k tvrzení, že „výhled na úspěšné uzavření vyjednávání o dohodě TTIP by mohl mít prospěch z faktu, že v tomto okamžiku je pozornost Washingtonu odsud odvrácena k její více sexy Pacifické sestřenici (Dohodě o trans-pacifickém partnerství).

Dohody TPP a TTIP budí nesmírné obavy, že tyto by mohly dát korporacím nepatřičný vliv a velkým nadnárodním firmám dát přístup k regulačnímu rozhodování v Británii, Evropě a v Americe. Jsou tu rovněž obavy, že by korporace mohly žalovat vlády za změny zákonů, které by postihly jejich podnikání, a že Národní zdravotní službu by to mohlo v důsledku ‚otevřenějších‘ trhů otevřít k rozsáhlé privatizaci v americkém stylu

K této zprávě přispěla Reuters.

Článek o potížích dohody TTIP v Evropském parlamentu: Demokratická diskuse? Zapomeňte! Vedení Evropského parlamentu zablokovalo jednání o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství

Článek o zablokování TPP v US Kongresu: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/demokrate-zablokovali-obamovu-snahu-o-volny-obchod-ttip-asi-nedojedna-1199588

by Breitbart London 18 Jun 2015

Zdroj: http://www.breitbart.com/london/2015/06/18/merkel-force-through-ttip-by-year-end/
8 Komentářů k Merkelová chce protlačit TTIP do konce roku

 1. martin bareš napsal:

  Merkelová je jako quasikomunista a místopředseda KSČM Dolejš. Ten taky v přijetí TTIP vidí "zvětšení obchodního prostoru".

  Zapomněl dodat pro koho. Ale podle mne u vola je to jedno. Vůl jako kráva.

  • jan napsal:

   Pro martin bareš.
   Dolejš jako sionista,musí poslouchat nařízení z USA.
   Proto se komunisti nezrušili,když bylo potřeba,pomohli spíš pravici než levici.
   Jinak smlouva TTIP,je stejně vazalská,jak třeba NATO,nebo EU,poslouchat sionisty.

 2. eM napsal:

  Njn, ve většině věcech holt frau Merkel pořád musí poslouchat, i kdyby jí za to doma utrhli ruce.

 3. Contumax napsal:

  Merkel tahá svět do propasti, nejen Německo...

 4. David K. napsal:

  Zastáváme se seniorů a pranýřujeme obchodní společnosti, které uzavírají nevýhodné smlouvy. Říkáme jim šmejdi a tleskáme těm co je odhalují. Odsuzujeme naivitu těch, kdo si nepřečtou drobné písmo na smlouvách a později zjistí, že přehlídli nevýhodné podmínky. Investigativní novináři odhalují praktiky podvodníků s energiemi , kteří podstrkují nevýhodné smlouvy. Každý právník vám řekne: „Nic nepodepisujte dokud si nepřečtete nejlépe s odstupem času dvakrát a ještě lépe po konzultaci s právníkem.“ U některých smluv už nelze používat rozhodčí doložky a musí být možnost předložit je v případě sporu k rozhodnutí soudu. Poučili jsme se.

  Opravdu?

  Naši vlastní námi volení představitelé chtějí podepisovat smlouvy za naše země, které ani nesmíme číst, které dokonce nesmí číst ani poslanci a dokonce ani ti, kdo je mají podepsat! Smlouvy které nelze napadnout soudně, které nelze vypovědět. Smlouvy které z našich států dělají otroky nadnárodních společností. Smlouvy, které nás nutí podepsat bez přečtení nebo poradě s právníkem. Smlouvy ve kterých jsou dodatky, že o nich nesmí v případě sporu rozhodovat soud, ale soukromí arbitři. A tady nejde o tisíce koruny, ani o miliony. Tady jde o kompletní majetek zemí a obyvatel. A toto je nám presentováno jako pokrok a správná cesta do světa.

  Radí nám neposlouchat náš vlastní rozum a naše vlastní zákony. Podle mne musí následovat jednoduchá otázka. Kolik dostal zaprodanec, který toto prosazuje? Nebo to dělá z přesvědčení o správnosti? Pak je to na přezkum u psychiatra a místo slova zaprodanec patří jiné slovo.

  Kdo je v tomhle případě šmejd se smlouvou a kdo naivní idiot?

  z článku viz výše

 5. traitor napsal:

  No to je, ale nahoda. Bushbamovi se snazi TTIP prekazit uz i doma, pak prijde Recko s tim, ze si s nejkyma nelegalnima dluhama hlavu delat nebude a vice mene chce odejit z eurozony a postavi si plynovod z Ruska a par dni na to Andelka s Dablem v tele prijde s tim, ze do konce roku se TTIP musi protlacit. Nekomu evidentne tece do bot. Zacinaj rvat jak kvuli uprchlikum, ze zrusi shengen nebo shanghai? Kdyz rikaj, ze do CR jich ma jit 1300, to je 200 poslancu + 81 senatoru + urcite takovejch 100 lidi v dozorcich radach statnich podniku, kazdej si vezme 4-5 a hotovo. Brebendy na to maj a Benda by jich mohl mit klidne 10 doma, Klaus taky, Kalousek klidne celou kolonii, mohl by je nauctit jak se vyrabi palenka, tim by usetril a mohl by je zivit :D Jsem zvedavej, kdy prijde ta privatizace vezenskyho systemu, to se budou lidi panecku divit, houby vime co v ty TTIP je.

 6. novapalo napsal:

  Ha, ha........... Však nech ju Merkelová pretlačí !!!!
  Čim viac budú tlačiť, tým rýchlejšie sa EU rozpadne.
  Len neviem :
  - sú skutočne tí západní stratégovia takí totálni chuji? (ako sa ukázalo aj s Ukrajinou a Ruskom)
  - alebo je to dopredu naplánované a určené a EU bude zrušená a zlikvidovaná ??!!

  Pokúsim sa myslieť, ako pán Kysucký : "Komuto to poslúži a aký to bude mať účel?"
  Je to jasné........ Ale tí, ktorí nechápu, nech si dajú tú námahu, aby prečítali tých cca 500 strán kníh Slováka pána Kysuckého...........
  Mimochodom, prečo EU tak dramaticky tlačí na prijímanie afrických islamských negramotných a mozgovo zaostalých afričanov do EU??!!
  Logicky sa natíska odpoveď: "EU má byť zničená." A kto to tak rozhodol?? ........ ha, ha. To tí kokoti, západne orientovaní somári, už vôbec nedokážu myslieť? No pochopíte, keď budete mať v Čechách 500 000 afrických vyznavačov Aláha..... A pretože v EU platí zákon a združení rodiny, tak ak ten afričan, ktorý dostane povolenie k pobytu, tak má právo pritiahnuť do Česka celú svoju rodine...... ha, ha. A pretože v Afrike majú ženy bežne 5 a viac detí, tak za 3 roky bude v Čechách minimálne 500 000 vyznávačov Aláha, pri súčasnom nastavení kynetiky tohto vývoja. Predpokladám, že na Slovensku to bude na počet obyvateľov skoro to isté, teda Slovensko bude mať za 2-3 roky cca 300 000 týchto degenov Afrických a arabských.
  A čo chcete vy tupí kresťanský demokrati západnej duševnej vyšinutosti robiť??????? ........ ha, ha. No........... skutočne sa učte u pána Kysuckého - somári demokratickí a emancipované (feministické) a dokonca už rodovo rovné ženské sliepky.........
  Máte len jedinú čancu : Založiť slovanské spoločenstvo národov, slovanské hospodárske a vojenské združenie, slovanské .......... a vystúpiť z EU a poslať západ, Vatikán a aj USA do riti ......... kam aj patia.

 7. Contumax napsal:

  Navapalo

  Neměj starosti , bude válka, ta to přeci vyřeší i Tvoje obavy...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!