Rusové volají po vyšetřování toho, jak to bylo s přistáním na Měsíci

Moon-landing-2Rusko je podezíravé ohledně mezer ve vědeckých důkazech. Zvýšené napětí ve vztazích mezi Spojenými státy a Ruskem by mohlo vyvolat novou výzvu: ruské vyšetřování amerického přistání na měsíci. Mluvčí vládní oficiální Vyšetřovací komise Vladimir Markin v úvodníku vydaném v ruských novinách Izvestia argumentoval, že by takovéto vyšetřování mohlo odhalit nové vhledy do této historické kosmické cesty.

Podle překladu od Moscow Times by Markin podpořil vyšetřování ztráty původní nahrávky z přistání na měsíci v roce 1969, a kde se nachází měsíční kameny, které byly během několika misí přivezeny na Zem.

„My netvrdíme, že na měsíc neletěli a prostě si o tom jen udělali film. Ale všechny ty vědecké – nebo snad kulturní – artefakty jsou součástí dědictví lidstva a jejich ztráta beze stopy je naší společnou ztrátou. Vyšetřování tedy odhalí, co se vlastně stalo,“ napsal podle překladu Moscow Times Markin.

Tento úvodník nejspíš mezi činiteli NASA žádné znepokojení nevyvolá. NASA samotná v roce 2009 přiznala, že původní video-nahrávku vymazala mezi 200 000 dalšími páskami, aby jak uvádí Reuters, ušetřila peníze. Avšak NASA mezi tím ty kopie přistání restaurovala za pomoci záznamů z dalších zdrojů jako je CBS News. Tato organizace řekla, že výsledkem restaurátorského úsilí je kvalita záznamů daleko lepší, než byly ty původní, které už chybí.

http://bcove.me/9w1md8ob

NASA rovněž v minulosti zdůrazňovala unikátnost lunární horniny a kamenů. „Ty se v mnoha aspektech liší od pozemských,“ citovala v roce 2001 webová stránka NASA vedoucího vědce planetární vědy a výzkumu v NASA Středisku Johna Spencera, kde je většina těchto materiálů uložena.

Tak proč člen Vyšetřovací komise Markin spekuluje o konspiračních teoriích obklopujících americké přistání na měsíci, k němuž došlo před desítkami let? Tento ruský činitel ve svém úvodníku rovněž zdůrazňoval, že „US úřady překročily určitou linii, když zahájily rozsáhlé vyšetřování korupce zacílené na činitele FIFA,“ uvádí Moscow Times.

2. června uprostřed vyšetřování rozsáhlé korupce u této organizace oznámil president FIFA Sepp Blatter, že nakonec odstoupí. „US prokurátoři sami sebe vyhlásili za nejvyššího arbitra záležitostí mezinárodního fotbalu,“ stěžoval si Markin v úvodníku. Tento činitel přistoupil k argumentaci, že US vyšetřovatelé zaměnili politické smlouvání za korupci. Konkrétně mluvil o mediálních spekulacích, že bývalý německý kancléř Gerhard Schröder povolil dodávky vojenských zbraní do Saúdské Arábie, aby získal Světový pohár 2006.

Copyright: Washington Post

Rick Noack

Thursday 18 June 2015

Zdroj: http://www.independent.co.uk/news/world/europe/russia-calls-investigation-into-whether-us-moon-landings-happened-10327714.html
66 Komentářů k Rusové volají po vyšetřování toho, jak to bylo s přistáním na Měsíci

 1. Vinopalník napsal:

  Já to vidím tak, že Sověti a Rusové u NASA ty důkazy "odtajnili pro sebe", proto to NASA jako "restaurovala", a ohlásila smazání "důležitých" historických dat, aby to celé zamaskovala. A teď dokažte, že to tak není! Ta restaurace určitě mohla pomoci konspirátorům, kteří v tom budou vidět "vylepšení "věrohodnosti" záznamu. Ostatně může to být zajímavé, protože zásadní je fakt, že na to Rusko upozornilo a také proč to má podle něj nějaký náboj. Já bych za tím něco viděl. Ohledně toho smazání tomu nevěřím. Ti lidi by museli být minimálně na hlavu, že by se nenašlo dost peněz na unikátní dokumenty a důkazy. Ale na hlavu padlí jsou lidé všude po celém světě a možná o tom jeden takový ve vedení NASA rozhodl.

  • Adolf Balík napsal:

   Možná, protože to má nesmírnou historickou cenu, tak si to někdo ukradl, a prohlásilo se to oficiálně za smazané, aby se zakryly stopy.

  • LUF __ napsal:

   Taky je zajímavé, proč to začínají řešit zrovna teď, v době intenzívní protizápadní propagandy? To je náhoda. Jinak co je rusákům do toho, jestli si v NASA něco smazali nebo ne.

 2. Contumax napsal:

  Na měsíci nikdá nepřistáli a ani po stropě nedokáží chodit...

  • Adolf Balík napsal:

   Na Měsíci byli, když ještě nebyli tak zdegenerovaní. Teď už neumí ani vynést kosmonauty na orbitu, což před 50 lety uměli. A když teď postaví nové bojové letadlo jako F35, tak nesmí letět ani v dešti. :-) Ještě když postavili F22, tak to byla špička.

   • Montisan napsal:

    Omyl! Zdegenerovaní jsou již dávno před tím! Jejich degenerace prakticky začala ovládnutím USA Židy po zavraždění Lincolna lumenem jima zpitomělým! Ještě Linki zdravě uvažoval a měl velký plány - spolu se Sašou (kterýho pak titíž lumeni taky zamordovali) chtěl zlikvidovat koloniální monopol židozednáři ovládaných říší - Britské a Francouzské! Aljaška by byla zůstala Rusku a byla by tam velká ruská flotila - ta samá co pomohla Linkimu vyhrát občanskou válku, když anglo-francouzské židozednáře odradila od otevřeného vstupu do války na straně Konfederace! Jih by nikdy nebyl "rekonstruován", ale naopak zachován, pouze by byl očisšěn od vlivu rotschildovské mafie a USA jako celek by se zbavila negrů! Linki měl plán na jejich odsud do Panamy! (mimo těch kteří odešli do Libérie). To vše ale s jeho zavražděním padlo! Také v Rusku, které donutili Aljašku za babku prodat se situace vyhrotila až k atentátu a nahrazení Saši Druhýho Sašou Třetím a to nebylo to pravý ořechový! Tento car zasadil ránu pozitivním změnám a má vinu na zaostávání Ruska ve všech směrech, k nemalé radosti židáckých lumenů!

   • eM napsal:

    Nakonec tam byli, ale závod o měsíc nevyhráli, to byl fejk jak bejk.

 3. Tamara napsal:

  - byli-nebyli: od kdy a kdo prodává pozemky na měsíci? není v tomto ten zásadní rozdíl?
  - jeden měl v "šuplíku" kámen-kamínek z měsíce - dědictví - hodnota před pár lety
  200 000 kč
  - ale pravé horniny by měly být zajímavé,rozhodně ne jako "kulturní" dědictví

  ach jo.mléka másla dost,tak se budeme rvát o měsíční kameny :)

 4. pavel napsal:

  Nikdy na mesici nebyly,jen z lidi delaj idioty a docela jim to jde rekl bych.:-)

 5. miška napsal:

  Lidé proboha uvažujte. Nenechte si ty americké blbiny namluvit.
  Po zhlédnutí mnoha důkazů je zcela jasné, že nikdy na měsíci nebyli. Když je tam skoro vakuum, jejich skafandry by byli nafouknuté jako maskot od Michelinu!!
  Podívejte se sami, jak se skafandry prolamovaly. Tlak uvnitř skafandru, který potřebují lidé, by způsobily rozervání a explozi nejen skafandru ale i lidí!!
  Mimo jiné jeden z kosmonautů před smrtí promluvil, že to byl všechno podvod.

  • eM napsal:

   Mám teda trochu jiné informace. Například o tom, že je nesmysl že lidské tělo ve vakuu exploduje, nebo také o tom, že z měsíce přivezli tělo ve stázi, a nějakou zk****nou infekci.

   Ale to je na diskusi.

  • Josef Švejk napsal:

   To je pravda. A u nosu by se jim dělali bubliny. Je vědecky dokázáno, že s bublinou u nosu se na měsíci nedá přežít! Skafandry se nenafukují jedině ve volném kosmickém prostoru, jako např. na oběžné dráze kolem země, protože tam jsou kosmonauté chráněni Van Allenovými radiačními pásy, které mají kolem skafandru obtočené. Jediné nač si zde musí dávat pozor je aby jim neuletěl klobouk, pokud zrovna řádí Katrina! Katrina je prevít!

 6. antiNWO napsal:

  Ak pôjde svet ďalej týmto smerom ťažko predpokladať či na nedočkáme 3. sv. vojny v nejakej forme. Podľa súčastného geopolitického vývoja nie je ťažké predikovať kto ju bude viesť proti komu, či už v podobe zástupnej vojny, alebo to bude priamy vojenský stret.
  Toto je cesta ako by Rusko mohlo zvrátiť tento vývoj. V prípade hroziaceho reálneho vojenského konfliktu by proste nejaký vedúci predstaviť Ruska otvorene povedal Američania nikdy na mesiaci neboli, celé to bolo len veľký podvod a máme o tom dôkazy. Mediálne by to zatriaslo celým svetom a bolo by potom na Američanoch, aby dokazovali, že tam boli. Svet by sa opäť presunul z reálnej vojenskej konfrontácie do geopolitickej, ekonomickej a mediálnej 3. sv. vojny ktorá tu prebieha už niekoľko rokov.
  Vyhlásenie NASA, že originálne zábery z Mesiaca spolu s ďalšími 200 000 páskami zmazala z dôvodu ušetrenia finančných prostriedkov je absolútne primitívne a hlavne úbohé klamstvo. Snáď najdôležitejšie zábery aké ľudstvo kedy natočilo, nevyčísliteľnej hodnoty by nikdy nikto nezmazal teda ak by reálne existovali. Ak niekto dokáže akceptovať, že ich možno zmazali omylom alebo, že aj v NASA pracujú idioti, je sám tým najväčším idiotom na svete.

  • Contumax napsal:

   Kolem zeměkoule je smrtelně nebezpečný radiační pás, jmenuje se Van Allenovy pásy ...!!!

   • antiNWO napsal:

    Áno taktiež pravda. Taktiež je pravda, že vtedajší počítač v rakete Apollo mal výpočetnú kapacitu súčasných kalkulačiek a súčasný telefón má výpočetnú kapacitu vtedajšej celej NASA. Ak by tam skutočne boli, tak pri posune techniky, vedy, metalurgie a t.dˇ. za posledných päťdesiat rokov by cesta na Mesiac bola rutinná záležitosť.
    Keby NASA mala dôkazy o tom, že pristáli na Mesiaci už dávno by ich použila a z nás by spravila konšpirátorov. Keďže NASA okrem verbálneho obhajovania žiadne fyzické dôkazy nepredložila a ešte z finančných dôvodov maže autentické pásky z pristátia na Mesiaci celé je to na smiech

    • Jan Jinsky napsal:

     Jakékoli důkazy se předloží nejsou dostatečné :) To je hlavní problem.
     Fotky mist přistání josu prohlašeny za podvrh, měsíční hornina take atd.

     A proč by tam dneska někdo létal, když tam nic není? Počítače sice pokrok udělaly, ale raketová technika moc ne. Pořád je to děsně drahé. Tenkrát šlo o závody, kdo to dokáže.

   • Petr Pavel napsal:

    Zajomave jak zdejsi kreteni jen opakuji naucene fraze o Van Allenovych pasech.
    Ve skutecnosti lety programu Apollo byly vedeny tak, aby minuly oblast s nejvyšší koncentrací částic (sklon dráhy letu byl cca 30° k rovníku)

 7. jaris napsal:

  Amerika? Prolhana, gaunerska a valecnicka zeme. Mistri sveta ve lzi na prvnim miste. Radiace ve vesmiru je natolik silna, ze by znicila vsechno zive i nezive. V pripade, ze by tam kdy byli(cha, cha),tak jak znam Americany hladove po penezich by v dnesni dobe na Mesic poradali houfne zajezdy senzacechtivych turistu.
  Kdepak! Na Mesici NIKDY nebyli, lhari americti!!!

 8. Contumax napsal:

  Modul byl malý, že by se do něho kosmonauti nevešli...

 9. Contumax napsal:

  Na fotografiích je vidět více světel nežli jedno, tedy slunce, fotografie ukazují různé úhly stínů...

 10. věštec napsal:

  Ale jasně že američané na Měsíci byli, tady je jeden z jasných důkazů https://www.youtube.com/watch?v=QdT3GU6ikCk
  a nebyli jediní po nich tam byli Něci v amerických skafandrech a pak ještě nějaci indiáni, ale ani jedni nebyli první, tak se o tom moc nemluví
  https://www.youtube.com/watch?v=ntYrAQVQZKs

 11. Jáchym napsal:

  Srdecne zdravím :-),
  ať už to bylo jakkoliv, tak informační styl v teto záležitosti byl a je zvláštní.....nejspíše tu byla snaha cosi zakrýt a klidne to mohlo byt i to, že na měsíc neleteli. Možná letěli a viděli věci, ktere se neměla dovědět veřejnost. Čas ukáže jak to vlastně doopravdy bylo. Jáchym

 12. Leoš50 napsal:

  Ak Američania na Mesiaci naozaj boli, čo im bráni v tom, aby natočili Hubblov teleskop k Mesiacu a ukázali snímky pozostatkov z misií (rovery, časť modulu, ktorá zostala po štarte návratovej sekcie, atď.)? A bolo by po pochybnostiach.

   • Leoš50 napsal:

    To má byť akože dôkaz? V súčasnej dobe, keď satelity dokázu prečítať poznávaciu značku auta a na Google maps si môžem pozrieť celkom detailne jazierko v mojej záhrade, ktoré má 3x3 metre?

    • Jan Jinsky napsal:

     Nevím jestli jste si toho všiml, ale ty satelity létají okolo Země a ne okolo Měsíce. Takže u Měsíce takové satelity nejsou. Ale to je zbytečné - je o víře a ne o realitě. Pokud je to tak děsně snadný, jak tu někteří píší, tak ať tam Rusové pošlou satelit a vyfotí ta místa - a dokáží že tam nic není.

     • Leos50 napsal:

      Tak mi láskavo vysvetlite ako je možné, že Hubble vidí z obežnej dráhy okolo Zeme také perfektné detaily galaxií a hmlovín?! A žeby nedovidel na rádovo metrové detaily na Mesiaci? Inak ten satelit, z ktorého uverejnili snímky (revisited) bol Lunar Orbiter. Otátka znie - prečo zasa iba čiernobiele snímky (v roku 2012)? A ďalšia otázka - prečo tiene v kráteroch sú tmavosivé a tiene pristávacieho modulu sú čierne a ostré? Nezvládnutý Photoshop?

     • Deratizér napsal:

      Proč by to Rusové dělali a posílali tam sondu? Svůj průzkum o měsíci si odpracovali, koneckonců Lunochod tam přistál, sebral vzorky a dopravil je zpátky na zem a to v době, kdy se Američani radovali, že po sérii neúspěšných pokusů vůbec natvrdo trefili měsíc.

     • Jan Jinsky napsal:

      Lunochod nic na Zemi neodvezl. A ty snimky jsou cernobile asi proto, ze takovy je I cely Mesic. Ale fakt to nema smysl. Verite tu na chemtrails, anteny ktere vyvolavaji zemetreseni a dalsi kraviny. Ale tohle se nestalo, protoze to dokazali odporni Americane :D

     • Leoš50 napsal:

      Jinský: "A ty snimky jsou cernobile asi proto, ze takovy je I cely Mesic."
      Totálna hlúposť. Stačí sa pozrieť napríklad na toto:
      http://www.pluska.sk/fotogaleria/?foto=&clanok=719043
      http://www.pluska.sk/fotogaleria/?foto=china_space3.jpg&clanok=719043
      z pristátia čínskeho modulu.

  • Juraj napsal:

   Je to príliš drahé aby kvôli neveriacim toto robili. Za druhé, i napriek obrovskému výkonu Hublle na to nestačí, naštudujte si jeho parametre.

 13. Petr napsal:

  Proč radši nevyšetřují, jak to bylo s demolicí WTC? Nebo to už vědí? Tak proč Putin podpořil sankce proti Iráku? 500 tisíc mrtvych dětí kvůli tomu! Jak to Putin myslel s rovnocenným partnerstvím s SSA? Budeme ničit společně? Jen když Putin zjistil, že ho nechtějí ani jako rovnocenného spolutvůrce NWO, tak je teď mírotvrec?
  Celý Pavlíček: Rusové volají po vyšetřování TOHO, ... Ty jeho doslovné překlady, kristepane

 14. davids123 napsal:

  Pokud chtějí Rusové vytáhnout takový "těžký kalibr" tak začíná jít do tuhého.

 15. weissbach napsal:

  20. století = století obrovských lží
  21. století = století ještě větších lží
  A praská to ve švech.
  Zda přistáli nebo nepřistáli na měsíci nedokážu objektivně posoudit, ale že lžou ráno, v poledne i večer je evidentní.

 16. Contumax napsal:

  Proč tam tedy nepřistáli víckrát...???

  Vždyť by se jim tam hodila vojenská základna v čele s Von Braunem...

 17. Jana Karásková napsal:

  Pokud není fake ten záznam - barevný - jak Armstrong a spol. aranžují při letu kameru aby vypadala další den v okénku Země víc vzdálená od Apolla, tak tam nebyli. Údajně to po vyžádání zaslala nějakým badatelům přímo NASA (? dle FOIA?)

  V USA byl podle záznamu z družice vyroben před letem asi 2km dlouhý model - maketa, snad to ještě někde vystavují.

  Taky v nějakém dokumentu bylo, že šéf Houstonu odstoupil krátce před letem.

  Snad si to dobře pamatuji.

  Foťák myslím zůstal u jednoho z kosmonautů - zda i filmy, to nevím... byl z toho myslím průšvih.

  To je myslím jeden z největších "důkazů" "konspiračních teoretiků - z dokumentu Cestou na Měsíc se stalo něco divného.

  http://dokumentarni.tv/veda-a-technika/cestou-na-mesic-se-stalo-neco-divneho-funny-thing-happened-on-the-way-to-moon

  Jinak jsem někde před časem četla, že rozborem nějakého měsíčního kamene /darovaný jiné zemi/ se zjistilo, že je pozemský, ale jestli je to pravda nevím.

  • Contumax napsal:

   Jana Karasková
   Kdyby na měsíci přistáli bylo by toho v médiích i po tolika letech hodně velká propagace a prvenství " technického genialismu Emerických vědců " ...

   Ale je klid po pěšině, že... a proč asi...???

   Proč zmizí měsíční hornina, záznamy atp. atd....???

   • Jan Jinsky napsal:

    A jake medialni šílenství se deje okolo Gagarina? Zadne - oboje je proste davno.
    Contumaxi, tady argumenty nemaji cenu. Je to o zabednenosti a neschopnosti pripustit, ze jini umi vic nez vy.

    Maly modul :) Pokud by to byl fake proc by ho neudelali vetsi?

    • Contumax napsal:

     J. j.

     Víš proč udělali malý modul, no protože jsou zrovna tak omezený jako jsi Ty a mysleli si, že přivezou svět a tak dlouho chytračili až sami sebe přechytračili...

 18. Lex DRUID napsal:

  Bezpečný průlet Van Allenovými pásy po úhlem 30° je stejný blábol jako kdyby někdo tvrdil, že kdyby v Hirošimě a Nagasaki foukal silný severní vítr místo mírného jihovýchodního tak by se 6. a 9.8.1945 nikomu nic nestalo a američani by tak svými jadernými bombami nezavraždili 250 000 japonských civilistů. Vlastně za to může příroda.
  O prvním Van Allenově pásu se dozvěděli američané nejdříve v roce 1958 na základě měření družice Explorer 1. Druhý (vnější) pás objevili rusové na základě údajů z Luny 1 v roce 1959 a je otázkou, kdy se o tom dozvěděli američané. Třetí Van Allenův pás, (objevený teprve nedávno a vyskytující se mezi prvním a druhým) je nestabilní a zatím není možné určit jeho parametry, protože se objevuje a mizí z nám neznámých příčin. Zato však víme, že částice v něm obsažené mají energii v rozmezí 4 až 8 MeV (megaelektronvoltů), tedy přibližně stejnou, jakou mají nabité částice ve vnějším radiačním pásu v okamžiku jejich urychlení. (tedy sakra velkou a smrtící) K pro lidský organismus bezpečnému odstínění takového záření by byla nutná alespoň 50 cm silná vrstva olova. Pokud je mi známo tak modul Apollo 11 měl plášť z hliníku a skafandry kosmonautů byly ze skelných vláken a v té době dost mizerného silikonu. (v kuchyni dnes používáte kvalitnější)
  Měsíční povrch tvoří skály, balvany a silná vrstva jemného prachu. Při šestkrát menší gravitaci na Měsíci než na Zemi všechen přistáním zvířený prach asi do posledního zrníčka odvál sluneční vítr nebo hoši hódně uklízeli, aby po něm před spuštěním kamer nezbyla na modulu (ani na jeho nohách) žádná stopa. Ale je fakt, že při "přistání" někde v texasské poušti se písek asi tolik nezvíří...
  Byť nekatolík a v církevní dogmata nevěřící pohan děkuji Bohu za to, že se mi dostalo vzdělání ještě za dob socialismu neboť pojmy jako "logická úvaha" a "kritické myšlení" byly z amerického modelu vzdělávání již dávno cíleně odstraněny. Tomu odpovídá bezmyšlenkové a nekritické přijímání americké propagandy částí společnosti postižené tímto "usměrněným", nekvalitním zato však spousty prázdných a zbytečných titulů oplývajícím systémem plánované debilizace společnosti.
  Bajka o vymazání nejdůležitějšího originálu dokumentu z údajného dobytí měsíce americkými hrdiny a jeho řádově dražší rekonstrukce z materiálů, které sami poskytli k odvysílání televizi je plně v souladu s tak často používaným tvrzením amerických vlád: "Máme nezvratné důkazy, ale nikomu je neukážeme, protože jsou tajné."
  Od monstrprocesu s manžely Rosenbergovými a jejich justiční vraždy se v USA nic nezměnilo. Tedy kromě rozvratu společnosti multi-kulti pozitivní diskriminací a státního dluhu 120 - 130% HDP. Jedno snad přeci: Ti co údajně dobyli Měsíc by se bez ruské pomoci za posledních 12 let do vesmíru vůbec nedostali.

 19. Contumax napsal:

  lex DRUID

  Dodávám, že SSA by se do kosmu nedostala, protože " neumí vyrobit " raketové kosmické motory...

  Ty jim dodávala RF...

  A letos uzavřela RF dodávku několika desítek raketových motorů do SSA...

  • Lex DRUID napsal:

   No vždyť přesně o tom mluvím. Když američanům spadl v únoru 2003 při návratu na údajnou únavu materiálu poslední použitelný raketoplán - Columbia, tak by bez ruských raketových motorů neposlali ani družici na oběžnou dráhu. Jen jediný to tady nepochopil... O to je aktivnější.
   Nehledě na vyhlášené protiruské sankce objednala NASA v Rusku několik desítek raketových motorů, které jim zabezpečí přístup do vesmíru ještě na několik let. Rusové jsou takový formát, že jim je dodají. To zabezpečí práci ruským zaměstnancům a zisk ruským státním firmám. Pragmatický přístup.
   Jen američani a JJ se nestydí za svoji nevědomost a dál sprostě lžou.

 20. jaris napsal:

  Dulezite upozorneni! Zrovna jsem se vratila z Mesice. Bylo to bajecne zaskakat si v mesicnim prachu. A dokazte mi, ze jsem jsem tam nebyla!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!