Poděkování za podporu a zamyšlení nad stavem nezávislých médií

Vážení čtenáři, přátelé a podporovatelé. Opět jste příjemně překvapili a výzva k podpoře zafungovala více než dobře, jak si sami můžete všimnout. Alespoň tedy na poměry, které u nás panují. Bereme to tedy společně s kolegy jako závazek k další práci a naději na budoucí úspěšný rozvoj. Možná je to příležitostí ke krátkému zamyšlení nad stavem nezávislých médií v ČR.

Pro úvod připomenu, že nezávislost v tomto kontextu znamená především nezávislost na korporátním kapitálu,  vládnoucím establishmentu jakéhokoliv státu, či nějaké konkrétní zájmové skupině.

Jsme však závislí na intelektuálních a sociálních schopnostech těch, kteří nezávislá média tvoří a na zájmu Vás, čtenářů.

V posledním roce nezávislá média minimálně v ČR, ale pochopitelně nejen zde, stala zjevně hrozbou pro vládnoucí pluto/klepto-kracii a to především v souvislosti s konfliktem na Ukrajině. Došlo k tomu, že jsme (všechna nezávislá média v ČR i jinde) tak závažným způsobem narušili mainstreamovou mediální propagandistickou a pro-válečnou anti-ruskou mašinérii, že se v těchto médiích museli začít nezávislými médii zabývat a obviňovat je z propagandy placené Ruskem.

Já i vy dobře víte, že tento a mnoho podobných webů nemá prostředky z Ruska, ani odjinud a pokud, tak pouze v malém množství na základě osobních iniciativ jednotlivých lidí, aniž by to bylo možné zjistit. I tak to nemůže mít žádný vliv na to, jaké zprávy vybíráme ke zveřejnění. V tom nás omezuje, resp. směruje pouze vlastní svědomí a intelekt.

I z tohoto důvodu vypadají obvinění nezávislých médií z financování a řízení z Ruska směšně a trapně, jako např. nejnověji zde: http://video.aktualne.cz/dvtv/cil-ruske-propagandy-ze-pravda-neexistuje-rika-analyticka/r~56783a8c19b011e5b1d8002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-1

Skóre v mediálním souboji o mír a pravdu mezi médii sloužícími vojensko-průmyslovému komplexu a nezávislými médii je nyní, zdá se, vyrovnané. Pravda dlouho, velmi dlouho, celé roky prohrávala. Ale v posledních letech a obzvláště v tom posledním roce skóre pokud ne zcela, tak téměř vyrovnala. A to i díky vám. Jenže nechceme žít v polo-pravdivém světě. Chceme žít ve světě ZCELA PRAVDIVÉM. Jenže jak se zdá, tak nám, tvůrcům i konzumentům nezávislých médií v současné době tak trochu došel dech, či chcete-li munice, palivo, síla, vůle, prostředky. V tuto chvíli nemáme na to, abychom mainstreamová lži-média převálcovali. Konkrétně myšleno, nemáme milióny na to, abychom spustili vlastní celoplošnou televizní stanici, nebo provozovali celo-spektrální zpravodajský portál s vlastními redaktory a tiskovou agenturou. A podobná situace je po celém světě. Ruské TV stanice se z důvodu financování ruskou vládou nedají považovat za nezávislé, i když si jsme často v pohledu na skutečnost blízcí.

Je tedy vůbec možné, aby existovala skutečně nezávislá média, která by měla zřetelně znatelný vliv na běh dějin a  která by byla závislá pouze na svých čtenářích (divácích, posluchačích) a nikoliv na dotacích nějakého státu či příjmech z korporátních reklam?

Je to na vás. Když bude poptávka, bude i nabídka :-)
52 Komentářů k Poděkování za podporu a zamyšlení nad stavem nezávislých médií

 1. weissbach napsal:

  Zvítězí kdo v práci vytrvá!

  • Marie napsal:

   Ale nemuzete zit ze vzduchu...

   Prijem tohoto webu je dlouhobe velice nizky, a jeste se najdou dementi, kterym se zda, ze je zde malo muziky za moc penez, zmrdi....

 2. Paul Durham napsal:

  I mezi "nezávislými weby" jsou false flagy , to je nepřátelská metoda zředění , lze pozorovat explozi v posledních 10 letech, a těch "různých" bloggerů , kteří zjevně manipulují pro své pány a kalí vodu i když mají plná ústa svobodného myšlení.
  Máte to čím dál těžší, logicky je tento nepřímý ekonomický útok odsouzen k úspěchu.
  Proto je irelevantní lustrovat přispěvatele, ale to je pouze můj názor, který nikomu nevnucuji.

   • weissbach napsal:

    Příklad
    "zjevně manipulují pro své pány a kalí vodu i když mají plná ústa svobodného myšlení"

    • Paul Durham napsal:

     Pokud uvádíte "neviditelný pes" jako manipulanta, tak ano, je to typický příklad.
     Jestliže člověk sám sebe nepovažuje za chovné zvíře, umí najít cestu i v informační žumpě.
     Chtěl jsem jen navrhnout, aby se kolektiv nwoo nedal zatahovat do hry na lustrace přispěvatelů, to je jen další sabotážní prostředek z arsenálu obřezanců.
     Podívejte se na vobyčejné podlidi a jejich afinitu k miliardám za bilboardy párkového oligarchy , to je paradox jen na první pohled, otrocké geny se totiž vychcat nedají. Tomuhle publiku imponují úplně jiné věci než nezávislé informace.
     Takže bez bázně a hany dál temným údolím kolem černých skal !

     • weissbach napsal:

      Souhlas.

     • host napsal:

      Dokud se v té informační žumpě nacházejí nějaké pravdivé informace, tak ano. Ale až všechny budou zcenzurované...

      To strašení "ruskou propagandou" vypadá jako palebná příprava na nějaký náhubkový zákon který umožní postihovat nepohodlné weby a blogy.

  • weissbach napsal:

   Ona je vůbec nejúčinnější zpravodajská činnost řídit falešnou opozici. Je to stará metoda, dnes nepochybně vypulírovaná k dokonalosti.
   Cíl:
   - Soustředit systému nepřátelské osoby pod jednou /několika/ střechou
   - Směrovat jejich energii falešným směrem
   - Evidovat všechny osoby, které se napojí a umístit na seznam
   - Řídit a směrovat provokace k diskreditaci nekontrolované opozice
   - atd...

   Nicméně jsem si jist, že to není případ tohoto webu. O tom, že jsou jeho zřizovatelé, přispěvatelé a sympatizanti evidováni celkem nepochybuji.
   Pro zdání svobody a demokracie není /zatím/ používáno přímé represe.

   • hel napsal:

    no, já za represi považuji i to,že povinně odvádím platby mainstreamu na šíření propagandy...on takový ekonomický teror, který se zvýšil od nečaso-kalouskovy vlády zvýšením dph, snížením důchodů, přikrmením církví a dalšími selektivními opatřeními zvýhodňujícími ty, co nestrádají oproti těm, co se naopak sotva drží...i to zdání svobody a demokracie smyl docela spolehlivě...

 3. Venda napsal:

  díky za Vaši usilovnou práci, rozcestník o takové informační síle to je zatraceně dobrý počin. Takže hodně elánu a zdraví !!!

 4. Vlastenec napsal:

  Jistě že se to vyrovnává.Je to pro to že lidem se běžné zprávy v televizi a v tisku už okoukali.Vždycky je zájem o to co je zakázané nebo nedostupné.Co je úžasný že web Protiproud.cz má několik desítek tisíc čtenářů deně.
  Je fajn že se pořád něco děje. 1 června bude demonstrace víc naleznete na webu Národní Demokracie.

  • Martina Franzová napsal:

   Milý vlastenče, drobná oprava demonstrace bude 1. července od 17.00 na Václavském Václaváku,kde je hodně člověků (omlouvám se panu Kocábovi, takhle nějak to kdysi zpívával :))!
   Ještě se přidávám k poděkování panu adminovi, skvělé,přehledné, mnohostranné, pravdivé, co více si přát!

 5. Jan Jinsky napsal:

  Mám dvě připomínky. Tento web mi nepřijde úplně nezávislý. Nemyslím tím financování, věřím, že Rusové tento web neplatí. Ale přebírání absolutní většiny článků z Ruska není známkou nezávislosti.
  No a že by tento web byl ZCELA PRAVDIVÝ - o tom lze též s úspěchem pochybovat - viz mnoho článků. které se ukázaly ne tak zcela pravdivými.

  • weissbach napsal:

   Je nezávislý. Jednak jsem si nevšiml, že by přebíral většinu článků z Ruska a pokud tu takové články jsou, pak je to zcela ok, neboť o jednostrannou propagandu druhé strany se plně stará mainstream. Zvlášť když nám tady za rohem na Ukrajině chodí zubatá s kosou... Tudíž nevím, proč by tady měli suplovat propagandu mainstreamu?!
   Za druhé je třeba si obrázek poskládat jako mozaiku sám z různých zdrojů, to znamená mít k posouzení obě /více/ strany. Opět nechápu proč by to měli dublovat jedné straně, kterou tady protlačuje ČT a ostatní média bušící lidem do hlav účelové /dez/info.
   To bych sem pak nemusel chodit sbírat kamínky do mozaiky a mohl bych chrápat na kavalci s vymytou palicí.
   A pokud jde o nepravdivé články. No, jistě se najdou, ale když se podíváme na "profi" zprávy např v ČT, která zaměstnává stovky dobře placených hmm "novinářů" za bratru roční miliardové cash z kapes nás všech a stejně se tam pravda nepěstuje... Netuším, jak by si tady za bratru 20 000 měsíčně na provoz měli všechno ověřovat do detailu. Tahle nedopatření si člověk může vyfiltrovat, když ho realita zajímá. Takže, co a jak by tady podle vás mělo fungovat a jak by to měli dělat? Rád se dozvím, jak se má nezávislý web provozovat---

   • Jan Jinsky napsal:

    Nezavisly web by mel mit vice vlastnich příspěvků. Ne jen překlady. Napr . clanky pana Kasuky. Sice s nim z duse nesouhlasim, ale aspon je to nezavisly nazor a ne preklad z dilny ruske propagandy.
    A k overovani pravdivosti. Bud pockat den, dva az se to prosekne na jinych webech. Nebo aspon sila priznat chybu.

    • weissbach napsal:

     A? Já jsem taky za minulého režimu poslouchal Londýn a Hlas Ameriky.Dnes poslouchám a čtu zprávy z RF. Není to divné, že opět musím dělat to, co před 25 a více lety, abych vůbec mohl nezávisle uvažovat?
     To není problém toho, že jsou tu občas překlady z ruských zdrojů, ale problém toho, že jsem v ČT a mainstreamu viděl pouze vycizelovaný, cenzurovaný a účelově sestříhaný materiál např. o Ukrajině, Libyi, Sýrii atd., který mě neměl informovat, ale prachsprostě mi vymýt mozek na což jsem již od svých cca 15 let alergický a teď v 50 o nic méně.
     Takže tady se asi liší náš pohled na to, co je a co není nezávislost.
     Osobní názory blogera toho či onoho jsou sice zajímavé a komentář k událostem je taky dobré číst, ale musí vycházet z reality. Realita je událost, která se stala. Komentář je jen subjektivní odraz toho jak chce komentátor tuto věc prezentovat. Vypovídá o něm samotném. Fajn, proč ne. Klidně Kašuka nebo Pehe. Podstata spočívá v tom, že například o upálení lidí v Domě odborů v Oděse Kašuka psal a Pehe nepsal. A to je Pehe placený politolog s přístupem k informacím. Proč amatér Kašuka realitu zmiňuje a profesionál Pehe zamlčuje. A tak bychom mohli pokračovat dál a dál a dál...
     Takže když ČT, MF a mainstream obecně "nevidí" realitu /událost/, pak je to známkou závislosti. A tak bychom mohli pokračovat dál a dál a dál.
     Když ovšem "svobodný a demokratický" svět událost nevidí, něco s ním není ok. Nemá dost techniky, peněz a lidí, aby o události informoval? Nebo nechce, nebo nemůže? Při těch penězích, co do toho jdou, bych očekával opak. Vás to neznepokojuje? Ta deformace reality? Pohoda?
     Vás znepokojuje raději nezávislost webu, který událost /realitu/ vidí? Zvláštní nezdá se vám?

     • Jan Jinsky napsal:

      Nikdy jsem netvrdil, že mainstream je nezávislý. Není - v žádné zemi není mainstream nezávislý, protože je nějakým způsobem vždy propojen s těmi, kdo jsou u vesla.
      A tento web mi přijde příliš u druhé zdi - neguje se vše a jediná pravda pochází z Východu.

     • Jinská napsal:

      Problém u Jinského spočívá pouze v tom, že "on" si neumí udělat vlastní názor, "on" potřebuje něco/někoho kdo mu řekne co si má myslet a "on" to pak tupě přijme za vlastní myšlenku.

      Proto Jinský, když už si nějaký ten článek přečteš, máš vždy na konci ZDROJ! Kde nemusíš tápat, a používat mozek, neb dle něj poznáš, že ne všechny články jsou převzaty z východu.

      Jinak Vám admini díky za výtečnou práci.

     • Jan Jinsky napsal:

      Jinská - asi se dohodneme, že se nikdy nedohodneme. Většina informací tady opravdu pochází z ruských zdrojů (pokud nepočítám články o rakovině, chemtrails a očkování).
      A to, že nepřikyvuji udatně jen jedné straně neznamená, že nemám názor - jen nepapouškuju, co píše ať ta nebo ta strana.

      Jo, a nemusím si nazývat nick po druhých :D

  • to je jedno napsal:

   Já v tom problém nevidím. Přečtu si IDnes a podobné a kouknu sem a na podobné. A udělám si vlastní objektivní obrázek - v rámci mých skromných možností - nejvíce asi ví špióni. Můžu Vám ale říci, že zdejší web dělá zadara daleko lepší a objektivnější žurnalistiku, než "mainstreem". Ten je již vyloženě manipulativní.

 6. LUF napsal:

  Což takhle vydělávat na reklamě jako jiné soukromé TV a rádia?

 7. host napsal:

  Dobrá práce. nwoo.org se podařilo pílí a kvalitou informací předčít snad i onen nejmenovaný legendární česko-kanadský web :)

  Jen by to chtělo informace rozšířit mezi prostý lid, do kterých oficiální mediální sračkomety hustí lži se stále větší intenzitou. Ani nepřítel nespí a snaží se, co mu síly stačí.

  Otázkou je jak (v mezích zákona) dostat tyto informace mezi prostý manipulovaný nekonspirativní lid? Guerilové akce? Flash mob demonstrace? Blokády a okupace? (třeba Kavčích hor - ČT)

  • admin napsal:

   Otázka není jak, možností je spousta.
   Otázka je kdo? Nejsou lidi :-(

   • host napsal:

    Lidi jsou. Ale doma, strachy posr... až za ušima. Kolik jich přišlo zablokovat ilegální okupační americkou Dragounskou jízdu?
    Jedině snad A.B.Bartoš a to je jinak tragéd, který svými neuváženými kroky napáchá víc škody než užitku.

    Podle mě je jedině smysluplná blokáda Kavčích hor. To se tehdy skoro povedlo. Piráti a Svobodní se dokázali "probít" skoro až do studia. Jen kdyby se lidi nezalekli těch policajtských tajtrlíků u dveří.
    Sehnat takhle pořádný dav, aby nikdo nemohl ven ani dovnitř. To by se ČT tajilo před národem opravdu hodně blbě. A nepřerušit blokádu, dokud by nerezignovalo velé vedení a vládu nad Českou televizí by nepřejal "informačně revoluční výbor".

    Klíčová jsou média. Dokud může ČT a ČRo vymývat obyvatelům mozky, tak se nehneme z místa.

    • Jan Jinsky napsal:

     A co by ten revoluční výbor dělal pak?

     • Fakertaw napsal:

      Po tom, co by tě chytli a předvedli před lidový tribunál, kde budeš souzen za věčné trollování by vyhlásil rozdělení ČSFR za neplatné, protože odporovalo tehdejší ústavě (to samé udělá revoluční výbor na Slovensku) a všichni kdo tehdy hlasovali pro zákon o rozdělení federace budou označeni za vlastizrádce a vydán zatykač. Byla by vyhlášena lhůta 48 hodin pro trvalé opuštění obou republik všech lidí činných v politice po r. 1989, sebou si můžou vzít vše co nakradli, unesou a odvezou. Po uplynutí této lhůty bude každý takový zastřelen bez soudu. Potom proběhne formální obnovení ČSSR z důvodu vynulování zahraničního dluhu a anulace privatizace. Začne se znovu s čistým stolem. Nový nástupnický stát s přímou demokracií a bezpodmínečným měsíčním příjmem pro každého občana zakotveného v nové ústavě, bude majitelem centrální banky a začne vydávat vlastní bezůročné peníze bez zapojení se do Rothschidlova světového dluhového systému. Na všechny členy rodiny Rothschild, Rockefeller ad. bude přes Interpol vydán mezinárodní zatykač. Je to úplně jednoduché JJ, jenom ty se svým primitívním a trvdě materiálním viděním světa a strachem ze všeho nového budeš trollovat a kibicovat do nekonečna. Tvůj problém je, tvůj strach ze sebe sama, proto neustále všechno rozporuješ. Toto je má jediná a poslední reakce na tebe i zde vůbec. Před půl hodinou jsem si vzal silná sedativa, už působí a teď jdu vypít jed.. S Bohem.

     • Jan Jinsky napsal:

      Tak toho krásného nového světa podle tebe bych se opravdu bál. Říká se tomu diktatura.

     • Montisan napsal:

      Diktatura je teď a tu, havlofilní buzerantský kripliku! Ta by naopak skončila - se zavedením přímé demokracie! navrh bych tvý utracení a věřím že lid by to odsouhlasil v referenu ....

     • Jan Jinsky napsal:

      Montisane, ty musis byt hodne zahorkly clovek. Smutny...

     • host napsal:

      Udělal by pořádnou čistku ČT od agentů NWO. Což by dopadlo asi vyházením poloviny zaměstnanců :-P

      A bylo by dosazené nové vedení ze skutečných odborníků a lidí ze současných undergroundových nezávislých médií.

      Proč asi nacisti a sověti jako první okupovali televizi a rozhlas?

 8. Cavyk napsal:

  Hysterie namířená proti tzv. ,,ruské propagandě" je jasně deklarovaným důkazem o porušování základních ústavních práv a hodnot. Naše Ústava a celý právní řád totiž adoptoval mimo jiné starořímskou zásadu ,,altera pars audiatur". Nikdo není povinen dokazovat, že jeho názory jsou nezávislé, že ,,nešíří ruskou propagandu", apod. Zatím je stále ještě platný zákon o svobodném přístupu k informacím (,,stošestka"), tzn. že např. každý se může obrátit na jakýkoliv veřejnoprávní orgán (tzn. i veřejnoprávní TV, ministerstvo zahraničí atd.) s žádostí o poskytnutí jakékoliv informace, pokud tato nepodléhá zvláštnímu režimu (např. utajení). Každý dotázaný subjekt je povinen odpovědět do 15 dnů, v opačném případě se jedná o nečinnost, nesprávný úřední postup, případně o maření úředního výkonu. V případě nečinnosti vzniká nárok např. na nemajetkovou újmu. Opravdu využíváme všechny možnosti, které nám poskytuje zákon?

 9. Jura napsal:

  Musím říct, že mě web nwoo.org za ty léta zkvalitňování příjemně překvapil.

  Je dobré, že se soustředí na zveřejňování chybějícího podledu "druhé" strany (jistě všichni vidíme, že mainstream zveřejňuje pohled "dvou" stran (např. USA a Ukrajina) a ne "obou" stran konfliktu.

  Pokud by se našli prostředky, tak bych se přimlouval za plnohodnotný zpravodajský portál, který by se soustředil více na životní cyklus informace. Tj. na jednom místě původní článek, hodnocení několika názorově odlišnými komentáři, včetně případných hlavních polemik či dokonce připadné dementi.

  Za stávajícího stavu je tak na jednom jiném webu stále na prvním místě čtenosti článek založený na jedné dnes již dávno vyvrácené lživé fotografii, která je díky chybějícímu dementi stále prezentována jako pravdivá a celý web je tak nohými hodnocen jako manipulující.

  Důležitá je totiž pravda ... bez toho tyto weby zůstanou pouze alternativními (tj. osloví max malá procenta čtenářů). My potřebujeme, aby odtud čerpali informace i názoroví odpůrci ... pak půjde penetrace do desítek procent.

 10. John_Pitralon napsal:

  Veřejnoprávní média si idiotsky hrají na objektivitu, ale objektivita je málo.

  Mainstream vyčítá alter-webu zaujatost s tím, že vše musí být jakože přesné a podložené - takže vzorem má být například, když oni odreportují podle pravdy - naše spřátelená armáda dnes zabila 500 lidí, cizí armáda jich dnes zabila 750.
  Dobrá nedá se nic vytknout, a druhý den jedou v klidu dál a mají zase jiná čísla, přesná a podložená. To je jejich představa objektivity, kdy se hraje na to, aby seděla data, čísla, faktografie a nikdo nebyl neprávem poškozen.

  Doprčic - ale to je pro mě a mojí budoucnost jaksi málo a k ničemu, já chci, aby zabojovali proti elitám, které tyto války rozpoutávají.

  Oni jsou bohužel tak ukolébaní svou "pseudo-objektivitou" že idiotsky obcházejí podstatu věci.

 11. Tamara napsal:

  také jsem si říkala,že peníz nenahradí člověka...
  Jinského nepovažuji za nepřítele,ale soupeře,má pravdu s televizí
  vypněte vovcím volný čas a nebudou vědět,co s ním, zpravodajství je pouze nejkřiklavější
  a k té demonstraci 1.7.- vy si už nevzpomínáte,že listopad 89 nebyl zezdola?a teď je to snad jinak?odeesák Janeček a spol.?alespoň,že na NWOO se nenosí kravaty.tak blahopřeji alespoň k těm penězům :)
  p.s.až bude mluvit pravdu prezident Konga nebo tučňáků jižního polu,tak tady budou články od nich,a ne z RF

  • John_Pitralon napsal:

   Když se tu kdysi dávno přebíraly hlavně zdroje z oblasti amerického a západního disentu, tehdy mainstream reagoval v tom smyslu, že jsou to blázni a pomatenci, ale je svoboda projevu, takže žádný problém. Neměli strach a považovali to za bezvýznamné. Najednou se přebere pár věcí z ruských zdrojů, které říkají v podstatě totéž, co tu bylo vždy, jen jinými slovy z ruského pohledu a celý mainstream šílí. Oni mají stále vypnuté mozky, reagují jen na emociální úrovni. Svět už ale nestojí na primitivní neoconské propagandě jako před 10 lety.

   Politicking: RT's Thom Hartmann, Abby Martin and Erin Ade Face Off with Larry King
   https://www.youtube.com/watch?v=fnTHWzcid0Y

 12. Heřman Vidlák napsal:

  Já se jen divím kolik se najednou všude vyrojilo euroskeptiků a jak hezky roste návštěvnost akternativních zpravodajských webů.
  Přiznejte se, kolik z vás, co teď naříkáte jste v roce 2004 nadšeně hlasovali pro vstup do "ůnie"?
  Kolik z vás se nechalo nachytat neuvěřitelně stupidní kampaní v TV-Nova. Pamatujete například na spot o řeckém kavárníkovi?
  Kolik z vás nalítlo na debilní slogan, že proti vstupu do ůnie není alternativa, že ůnie zkultivuje naše politické prostředí (pche), že ůnie zatočí s korupcí (hahahaha), a tak dále a tak dále.
  Třásli jste se na dotace? Na to co nám ůnie všechno koupí/zaplatí? Uvěřili jste, že blahobyt lze nařídit z (bruselské) moci úřední? Tak si ho vyžerte....

  PS. Námitku, že jste tehdy nemohli předpokládat další vývoj ůnie neberu. Už tenkrát evropská komise blbla s kvótami, opakovanými referendy a podobně. S arogancí sobě vlastní posílala zdravý rozum do kytek.

  • weissbach napsal:

   Jste na špatné adrese...

  • Žabák napsal:

   Vidlák, tady nejsi na Iděsu, se klidni.

  • hel napsal:

   no já ano, ale důvodem nebyly žádná lákadla z reklam ani dotace...spíš naivní předpoklad a přání, že svět by se měl spíš spojovat než rozdělovat a taky zklamání ze špinavé české privatizace....ani dnes si nemyslím, že je tam všechno špatně...nemám problém přejmenovat pomazánkové máslo, chápu-li důvody..snažím se nevidět výhradně ze svého úhlu pohledu a jen sebe..změna nastala až vloni po majdanu...představitelé evropy se v mých očích znemožnili svým příklonem k fašismu, dlužno dodat, že stejně tak představitelé naši...všichni jsou to vazalové a lokajové amerických oligarchických zájmů neschopni hájit zájmy většiny obyvatel evropy....takže u mě velké zklamání a prozření, že zájmy elit stojí nade vším a jsou často dost krutě mimo jakýkoliv LIDSKÝ obsah...demokracie pro mě tímto skončila zcela vyprázdněná...přesto vím, že obsah jí budou muset dát lidi zdola...tam nahoře je zavřeno a vzájemná komunikace již nefunguje,..svět bohatých a chudých byl oddělen velmi striktně a utápí se v prázdných floskulích

   • Žabák napsal:

    Hlupák není ten kdo se zmýlí, ale ten kdo ví že se mýlí a přesto stále zastává stejný názor.
    Co se mě týče, tak o EU sem tenkrát věděl kulový a taky sem doufal, že přinese do Kalouskovi republiky trochu civilizace. No chyba. Ale mě se tenkrát stejně nikdo na nic neptal :)

    • hel napsal:

     ptali se...referendum o vstupu do eu bylo jediné celostátní referendum,které pro nás upořádali....na nic jiného už se nás neptali...i přes opakovaný zájem lidí potvrzený výzkumy veř.mínění....dienstbier pracuje na přípravě zákona o referendu nějak podezřele dlouho a snad ani nechci vidět, co z toho vyleze...obávám se, že nám to budou chtít hodně ztížit

     • RJ napsal:

      Já tenkrát k volbám striktně nechodil, ale když bylo referendum pro vstup do EU, řekl jsem si, že už musím zvednout zadek a postavit se proti tomu a tak jsem šel a volil proti vstupu do EU. No a bylo mi to prd platný, alespoň jsem tam byl a volil dle svého svědomí, co někteří říct dnes nemůžou, teď musíme platit všichni.

  • Marie napsal:

   Ja tedy NE, rozcilovala jsem uz pri zatazeni nasi republiky oproti slibum Havla, zrudy prolhane zidovske.

   Co jsem se poptavala lidi, co byli pro vstup do EU, tak je tahla predstava, ze budou moci pracovat v cizine, a za vic nez ty ubohe platy u nas jsou. Nedbali na varovani, ze je to hruby omyl, protoze kazda zeme ma sve nezamestnane a cizince nepotrebuje, vidite to I v zemich, ktere nejsou v EU. Byla to pastna placeni odvodu a to nejhorsi teprve prijde, tj. armada EU, pro kterou Zeman tak horoval, a bude vytvorena z privandrovalcu. Do vetsi rite jsme ani nemohli spadnout a abychom z I nemohli vylezt, tak pro jistotu uz 25 let se "pracuje" na zakonu o referendu...
   Jinak nez shozenim teto genocidni vlady to nepujde a cim driv to lidem dojde, tim lip. Pokud ne, skoncime behem 1 roku....

 13. host napsal:

  Pane Korál, co se to děje s vaším hostingovým serverem?
  Už několikrát se mi stalo, že místo nwoo.org se mi objevila hláška, že tato stránka neexistuje a nemohl jsem se sem dostat. Povedlo se mi to až po zadání konkrétnější adresy nějaké rubriky.

  • weissbach napsal:

   Mám podobný problém. Při logování nwoo.org mi naskočí stránka Default Parallels Plesk Page s nabídkou nějakého softwaru a nemůžu se dostat na úvodní stránku nwoo.org. Poradí mi někdo jak se toho zbavit?

   • martin bareš napsal:

    weisbachu nevím. Nějaký čas mi to dělal jeden počítač, druhý ne. Ten druhý byl "podřízen" v práci tomu prvnímu. Pak to odeznělo, ale trvalo to více než měsíc.
    Žádný IT člověk do jednoho či druhého počítače v té době nezasahoval.

   • Marie napsal:

    Ja mam tentyz problem. Co pomaha je restaurovat pocitac, ale kdo to ma porad delat. Nejaky hackersky skunk smrduty se dostava na server a potrebuje poradne pres drzku. Pak at se mi nekdo divi, ze mluvim jak mluvim. Internet je placena sluzba a nikdo nema pravo jakkoliv vas omezovat v pristupu na stranky. Stejne se to deje, a nejen tady.
    Existuje proti tomu obrana, ale je to placena sluzba. A kdyz se podivate, jak malo se tady vybere na provoz, a jeste z tech penez musi administrator nejak prezit ( nikdo ho neplati), a jeste se tady najdou zrudy , ktere ho kritizuji nebo osocuji a radi by mu I diktovali(rika si Jinsky), kdo pro nej muze ci nemuze prekladat a sam neposle ani cast sveho prijmu za to, jak tady troluje a bonzuje... tak to bohuzel je.

    Kde se pise dneska pravda, tam jsou problem. Na srackomety typu Novinky ci aktualne.cz na tento problem nenarazite...

    • Jan Jinsky napsal:

     Marie, on ten problém bude spíš na lokálním počítači. Mně se to taky občas stává. A asi uznáš, že pro tvého "hackerského skunka" bych nebyl cílovou skupinou.

     A pozastavil jsme se nad tím, že Korál si vybírá takové lidi jako tebe. Považuju tě za militantní, nenávistnou a zahořklou babu, to asi pro tebe není novinka. Ale nijak adminovi nezakazuju, kdo tu má psát příspěvky.

     No a fakt na tento web nepřispívám. Nebo ty posíláš peníze na idnes a novinky?

 14. martin bareš napsal:

  díky za Sysifofskou práci. Ale nutnou a potřebnou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!