Rakousko: Referendum o vystoupení z EU začalo ve středu 24.6.2015

eu-austrittvolksbegehren-620x330Došlo to tak daleko: Od 24.6 do 1.7.2015 má každý oprávněný volič v Rakousku možnost, účastnit se referenda o vystoupení z EU. Jedná se o první velkou možnost, jak povýšené rakouské vládě a eurokratům v Bruselu ukázat, kdo je suverénní.

Referendum není pro spolkovou vládu závazné. Pokud se shromáždí víc než 100 000 podpisů, musí se referendum alespoň projednat v parlamentu. Bohužel se musí říct, že se dosud ani jedno jediné referendum v rakouské historii neprosadilo. Nicméně referendum je jediné přímé demokratické opatření, které je v Rakousku možné.

Je třeba využít této jedinečné příležitosti. Sliby, které byly před přistoupením, jsou prázdné a za posledních dvacet let členství v Evropské unii se nic nezměnilo. Alespoň ne k lepšímu. Spirála směrem dolů je silnější. Míra nezaměstnanosti explodovala, zadlužení Rakouska je pomalu a jistě nebezpečné. Neutralita se rozkládá kousek po kousku, svoboda a práva Rakušanů byly prodány do Bruselu.

To všechno jsou důvody, proč vzít otěže do svých rukou. Pouze kapitán ví, jak může se svojí lodí bezpečně vplout do přístavu. Rakousko musí být opět svobodné. Podpořte referendum o vystoupení z EU. Podepsat ho můžete na jakékoliv radnici nebo obecním úřadu na rakouském území.

Autor: Andre Eric Keller

Zdroj: http://www.contra-magazin.com/2015/06/oesterreich-eu-austrittsvolksbegehren-seit-gestern-angelaufen/
20 Komentářů k Rakousko: Referendum o vystoupení z EU začalo ve středu 24.6.2015

 1. Ivan napsal:

  Porovnavajme nasu rovnocennost v EuroReichu a pytajme sa…

  Zapadni kolonialisti tvrdia, ze vo Stvrtom EuroReichu su si staty a ludia rovnocenni…

  Ale staci sa pytat…?:

  Kolko pody a fariem vlastnia Slovaci v Dansku ci v Holandsku…?, a reciporocne opacne…!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva…?!

  Kolko britskych sluziek (au-pair) sluzi v slovenskych domacnostiach…?, a reciprocne opacne…!!!

  Kolko bank vlastnia slovenski obcania v Rakusku ci v Taliansku…?, a reciprocne opacne…!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva…?!

  Kolko poistovni vlastnia slovenski obcania v Rakusku…?, a reciprocne opacne…!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva…?!

  Koko plynarenskych firiem vlastnia slovenski obcania v Nemecku ci vo Francuzsku…?, a reciprocne opacne…!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva…?!

  Koko elektrarenskych a rozvodnych firiem vlastnia slovenski obcania v Nemecku ci vo Francuzsku…?, a reciprocne opacne…!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva…?!

  Kolko cementarni vlastnia slovenski obcania v Nemecku…?, a reciprocne opacne…!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva…?!

  Koko zeleziarni vlastnia slovenski obcania v USA…?, a reciprocne opacne…!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva…?!

  Kolko obchodnych retazcov vlastnia slovenski obcania vo V. Britanii, v Nemecku ci vo Francuzsku…?, a reciprocne opacne…!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva…?!

  Kolko vodarenskych firiem vlastnia slovenski obcania vo Francuzsku…?, a reciprocne opacne…!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva…?!

  Kolko pivovarov vlastnia slovenski obcania v Juhoafrickej republike (samozrejme, ze v rukach anglosaskych belochov)…?, a reciprocne opacne…!!!
  Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva…?!

  Kolko drevarskych firiem vlastnia slovenski obcania v Nemecku…?, a reciprocne opacne…!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva…?!

  Kolko mliekarenskych firiem vlastnia slovenski obcania v Nemecku…?, a reciprocne opacne…!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva…?!

  Kolko murarov, tesarov, kopacov z Britanie, Nemecka, Francuzska ci inych zapadnych statov, pracuje na Slovensku…?, a reciprocne opacne…!!!
  Akym HDP prispievaju krajine v ktorej pracuju…?!

  Zapadni kolonialni zlocinci sa zmocnili nasho existencneho majetku…, teraz sa vyprosujeme pred branami v minulosti nasho majetku, o pracu… Teraz sa zmocnuju nasej pody…

  Nestaci priklad…, co urobili zidia s Palestincanmi, ked ich obrali o majetok a podu…?!!! Ak neviete…, zahnali ich do koncentracnych taborov…, kde si na ludi obcas doslovne zapoluju…, ak nepovstaneme, caka to aj nase deti a vnukov…!!!

 2. medved napsal:

  Rakušania utekajte z EU,drzim vam palce…kedy sa zobudia ostatny a opustia toho obludneho eu. molocha, päty ližuceho amikom…?

  • Levican napsal:

   ale sak ked to referendum nieje zavezne tak je to len divadielko …. a je to uplne zbytocne …. nic nieje v rukach ľudu (v pritomnosti, mozno sa to zmeni ale pochybujem, v doteraz znamej historii to inak nebolo)… a toto divadielko tu je len preto aby si to ludia naivne mysleli ze daco zmôzu systemovou cestou ……..

  • jaris napsal:

   Obavam se, ze se jim to nepodari. Referendum bude sesvindlovano jako to skotske.

 3. ruslan napsal:

  To je tak krásne trafený klinec po hlavičke, až ma z toho mrazí na chrbte. Fakt sme v totálnej riti, a možnosť dostať sa z nej bez ujmy je minimálna. Ďakujem totuo cestou každej našej porevolučnej vláde a každému eurohujerovi, keď nebude ani čo do huby.

 4. kakadoo napsal:

  - „Došlo to tak daleko: Od 24.6 do 07.1.2015 má …“

  Referendum konci 1.7.2015, nie 7.1.2015 (podla konvencie prveho datumu DD.MM.YYYY)

 5. Vlastenec napsal:

  USSA roz*sraly celý svět, aby jejich židácký pijavice mohly bezpracně odírat a vraždit obyvatele „zájmových zemí“ !!!
  ..proto do EU proudí stotisíce uprchlíků !

  TEĎ USSA ZKOUŠÍ ZNIČIT ZEMĚ EU !!!

  PROSTŘEDNICTVÍM ZAPRODANCŮ VE VLÁDÁCH A POLICII !!!!

  fandím Rakousku !

  PRYČ Z EU + NATO = JSOU TO SLUHOVÉ SATANA Z USSA !!!!!

  Však na vlastizrádce a přisluhovače satana z USSA UŽ SE VODA VAŘÍ – JEN DOČKEJTE ČASU !!!

 6. Lordofthesith napsal:

  Sám jsem zvědavej.Každej s kým jsem mluvil tak říkal že EU je jenom samej diktát a že by moc rádi chtěli zpátky šilink.Držím palce.Kdybych neměl sádru na noze tak bych šel ven s transparentem abych jim to referendum připomínal.Stejně tak jak jsem byl s transparentem v Telfsu protestovat proti Bilderbergu

 7. pražská vlaštovka napsal:

  Doufejme,že se referenda zúčastní co nejvíc lidí!!!
  Že budou pokusy to sešvindlovat mám taky obavu..
  Lidi to sice štve ,ale jsou jak blbci…každej zaleze a chce mít pokoj…
  na to se hraje..
  j.

 8. jaris napsal:

  Prala bych si, aby se Cesi a Slovaci dali opet dohromady a vzniklo nove CESKOSLOVENSKO!

  • rafael napsal:

   Podla mna Ceskoslovensko bude niekedy v buducnosti zase na stole. Inak osobne by som nebol ani proti obnoveniu Rakusko Uhorska za podmienky konfederacie. Myslim, ze Rakusania, Madari, Cesi a Slovaci maju k sebe omnoho blizsie ako napriklad k Nemcom, Francuzom a Anglicanom. Hovori sa, ze Rakusania su nemecky hovoriaci Cesi a historicky dnesny Madari su Slovania rozpravajuci Madarski, Povodni Huni prakticky vyhynuli.

   • oldo napsal:

    Dnešní Maďari sú síce geneticky zväčša Slovania, ale sú to najväčší nacionalisti v celej EU. Ešte aj tí najmiernejší majú trvalý zálusk na Slovensko (a Chorvátsko, Slavónsko, Podkarpatskú Rus, Transilvániu) a históriu si obracajú ako sa im páči. Hnutie 64-žúp to myslí smrteľne vážne, že raz sa im to všetko vráti späť. A ich 5. kolóna na Slovensku (Palčák, Bugi a spol.) sú presne takí istí. Všetko by zapredali pre Veľké Uhorsko, nedá sa im veriť. Pôvodných Maďarov vykynožili Tatári, neskôr potom Turci, ostalo ich v génoch len okolo 5 %. U nich je úplne normálne, že sú povolené hnutia ale aj strany, ktoré sú silne revizionistické, revanšistické, s územnými nárokmi voči susedným štátom v programoch. Trianon je u nich najväčšia trauma od moháčskej pohromy, kedy dostali na frak od Turkov. A revíziu Trianonu chcú ešte aj zdanlivo nenacionalistické strany.

  • Fanny napsal:

   Taky si myslím,že to byla chyba se rozdělit.Nás rozdělili,ale Němci se spojili,proč asi?

 9. sam napsal:

  Krásmá myšlenka federace Česko-Slovensko-Madarsko-Rakousko, ale neuskutečnitelná.
  Nedovedu si představit, že by se tyto země dohodly už jenom na tom, v čí zemi bude hlavní město a federální vláda.

  • oldo napsal:

   Chorá myšlienka, krásna myšlienka je národný štát. Akonáhle by sme boli pod nejakým aj tým najvoľnejším spoločným klobúkom s Maďarmi, Slovensko by veľmi rýchle zaniklo. Zdravý nacionalizmus je základ vlastenectva, bze nheo sa nedá nič udržať ani ubrániť. Môžeme byť veľmi dorbí blízki priatelia, ale samostatne.

   • Ivan napsal:

    Čistá pravda, ak niektorý štát robí to čo za Uhorska je to neprijateľné,radšej by som hľadal inú formu spolupráce a štáty by museli vyberať ľudia a nie politici. Ako sa hovorí“ z blata do kaluže môže ísť len dement “ a nie zdraví človek.
    Tak že 1000 rokov útlaku stačilo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. Contumax napsal:

  Referenda už taky neplatí…

 11. skazde napsal:

  jde o to, i když referendum nic nevyřeší, občany nasměruje a jak známo, myšlenka je mocná, ta se nezastaví….

 12. drobizg napsal:

  Zatial to nie je referendum. Je to len peticia na vyzbieranie podpisov, ktora trva do 1.7.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!