Ron Paul a jeho poslední varování Američanům před krachem

imagesKoncem května zveřejnil kongresman Rona Paul své varování Američanům:
Dobrý den, jmenuji se Ron Paul. Měl jsem příležitost pracovat po 12 volebních období jako kongresman Spojených Států. Během této doby jsem se snažil si pospojovat souvislosti, abych si udělal jasný obraz o tom, co se děje v naší zemi. A mohl jsem být na obtíž nespočetným byrokratům, kteří staví kariéru na zatajování  pravdy.

Jak už jsem jednou varoval v roce 2002, Američané budou chudší a chudší a závislejší na vládě, co vybaluje jídlo na stůl. Že rozklad civilních práv bude pokračovat pod falešnou vlajkou bezpečnosti země. A mluvil jsem o hrozícím zhroucení trhu s nemovitostmi a finanční krizi. Někteří se v kongresu snažili tyto předpovědi zadupat. Navzdory atakům se každá z nich potvrdila jako pravdivá. Polovina všech Američanů dnes narozených se v svém životě někdy nachytá na potravinové lístky. Vláda se napojuje na naše mobilní telefony, emaily a záznamy kreditních karet. Průměrný Američan ušetřil pouhých 25 000 dolarů na svůj důchod. Miliony investorů a vlastníků domů se snaží dostat zpět ....po finanční krizi roku a 2008 a 2009.

Netrénovanému zraku se tento problém zdá ojedinělý. Chudoba, hrozící důchodová krize, civilní nepokoje, náklady na živobytí letící nekontrolovatelně vzhůru.

Jak vidíte, stopy vedou k jednomu špatnému rozhodnutí. Něco, co se politikové ve Washingtonu snažili zamést pod koberec. A pokud mám pravdu, spustí to další velký kolaps, daleko horší, než jaký jsme zažili před několika lety.

Proto nahrávám tuto zprávu. Abych vysvětlil svou poslední předzvěst, kterou jsem učinil v kongresu, co to znamená pro vás a jak se můžete chránit.

Doufám, že můžete využít této zbývající malé chvilky a pro poslední šanci vzít věci do vlastních rukou, než bude příliš pozdě.

Prožíváme podivné historické období, kdy stará pravidla, tvrdá práce, houževnatost a šetrnost nevypadají, že by fungovaly. 

Na jednu stranu průměrný americký životní standard nikdy nebyl vyšší. Máme spoustu zařízení a různých věcí, které ani nestačíme využít. A máme na výběr, jak se stravovat, oblékat a bavit, více než kdy před tím. 

Ovšem mnoho Američanů, jakkoli tvrdě dřou, shledávají skoro nemožným se pohnout z místa. A dokonce ti šťastnější z nás se obávají, že by se nemuseli nikdy dostat do důchodu.

Připadá vám to v pořádku?

No, pro stále více lidí z nás je to drsná realita.

Když vám řeknu, jaké si myslím, že jsou příští vyhlídky ohledně dalšího dění, bude vám za těžko mi věřit. Ale nebojte, při nejmenším nezůstanete nepřipraveni, když se události obrátí k nejhoršímu.

Nebojte, nemusíte být ekonomové, abyste chápali, jak jsme se do této šlamastyky dostali. Stačí, když se podíváte na vaše drobné v peněžence.

Vidíte, že jsem se narodil v roce 1935 v době velké krize. Pamatuji, jak jsem chodil s bratry do místního obchodu, kde jsme za 4 až 5 měděných penny dostali tašku plnou sladkostí.

Dnes je penny tak zanedbatelné, že se ho vláda chce zbavit. Skutečně zinkové penny ....dokonce nevydá za penny.  Vládu to stojí 2 centy, aby vyrobili jeden. Stejná věc se děje s americkou 5-centovkou. Dnes vládu stojí skoro 10 centů, aby vyrobili 5- centovku.

Proto minulý rok americké mincovny utratily 100 milionů dolarů za tyto mince minulý rok. Jak k tomu došlo? No, je to náznak, že má předtucha  - kompletní zánik naší měny a našeho měnového systému  - se stávají pravdivými.

Varovné signály jsou jasné, pokud víte, kam se podívat. Nejspíš jste zaznamenali, jak sociální nepokoje jsou na vzestupu. Jak se absolventi vysokých škol ocitli v dluhu trilionů dolarů. Jak se náklady na zdravotní péči rozhýbaly až do bodu, kdy průměrný důchodce musí ušetřit 275 000 dolarů jen na to, aby pokryl své základní zdravotní náklady. Nebo že stojí 2 centy vyrobit penny a pak 10 centů vyrobit bůra. To jsou úkazy, že peníze, jak je známe, ztrácí rychle svou hodnotu a přestanou brzy existovat.

Toto může znít jako prapodivné tvrzení a nezaslechnete o tom v běžných médiích. Pro většinu lidí se to zdá být  nepředstavitelné, že dolar by mohl brzy být učiněn bezcenným. Realita ovšem vypadá jinak. Jak vláda začala s experimenty s papírovými penězi, naše měna ztratila 95% své hodnoty. Jinými slovy, co dřív stálo v krámě 1 dolar, nyní stojí 21 dolarů.

Nikdo z Američanů, a skoro žádný politik z těch co jsem znal ve Washingtonu, si neuvědomuje, že k tomuto dochází. Ale je to ta drsná příčina, proč pro tolik lidí je tak obtížné ušetřit na důchod.

Proto se důchody staly pozůstatkem minulosti a tolik penzijních plánů zůstalo utopeno. Proto jeden zdravotní proces nebo jedna neočekávaná zdravotní příhoda mohly uvrhnout miliony Američanů do bankrotu. Proto miliony matek bylo přinuceno pracovat na plný úvazek, když měly radši zůstat doma s dětmi. Proto z plné nákupní karty ve smíšeném zboží můžete tak jednoduše utratit 200 nebo 300 dolarů.

Když jsem byl v úřadu, pokoušel jsem se lidi varovat, zvláště ty starší, kterým se blíží důchod. Říkal jsem jim „podívejte, vždycky od nás dostanete šek, vždycky si nahromadíte sociální zabezpečení a částka, kterou obdržíte, bude během času růst. Ale otázka, kterou je třeba si klást, zní: co se za ty peníze koupí.

Pokud se zdvojnásobí cena za elektřinu, nezdvojnásobí se váš šek. Jak roste nadále cena jídla, malý nárůst na vašem spoření to nevykompenzuje. Pouze si představte, že dáte 7 USD za běžný benzín, 20 USD za burito, 11,50 USD za celé jídlo, 14 USD za malou plechovku borůvek, 71 000 USD za nové obyčejné auto, 420 USD měsíčně za kabelový a internetový servis, 718 USD za elektřinu…

Pokud budou věci pokračovat tak, jak jsou, víme, kam ceny směřují.

Ale bojím se, že jsme na hraně něčeho mnohem horšího. Události, díky které americký dolar ztratí veškerou zbylou hodnotu skoro ze dne na den.

Kongres je na takovou krizi zcela nepřipraven. Většina lidí ve Washingtonu nerozumí tomu, co to peníze jsou či co určuje jejich hodnotu. Nezapomenu, když jsem byl nedávno na schůzi Výboru pro finanční služby, jak se ke mně jeden člen kongresu naklonil a zeptal se: „což není americký dolar jištěný zlatem?“ To se skutečně stalo. To je neuvěřitelné, jak někteří lidé, kteří činí důležitá rozhodnutí o penězích, dokonce ani nevědí, že americký dolar není kryt zlatem nebo čímkoli jiným již po 40 let. Jsou tak zaměstnáni rozdělováním peněz a tak rádi financují každý nový projekt pro zachování vojenské přítomnosti ne 140 zemích, že se nikdy nezamysleli nad otázkou, co se stane, pokud to půjde dolů s penězi.

Jen si přestavte, jak náš svět bude vypadat, když se náš systém potravinových lístků zadrhne. Když obchody s potravinami odmítnou přijímat kreditky, když zdravotníci rozhodnou, že kdysi rutinní postup je nyní moc drahý a vypoklonkují vás z nemocnice. A banky budou nucené zavřít a bankomaty vyschnou.

Na to se připravte, toto se blíží.

Skutečně si nemusíme představovat, jak by to mohlo vypadat. To víme, protože během historie se to několikrát stalo. V Bibli to můžeme najít ve Starém zákoně 47/15: „Když v Egyptské zemi selhaly peníze, všichni Egypťané šli za Josefem, říkajíc dej nám chléb.  Proč bychom měli zemřít v tvé přítomnosti kvůli tomu, že padla měna? 

Stalo se to v Německu ve 30. letech, kdy centrální banka učinila peníze tak bezcenné, že lidé doslova penězi doma topili. Bylo to tak zlé, že lidé přešli na výměnný obchod. Opustili města a šli na venkov, kde mohli hledat potravu. Na některých místech byl takový hlad a chudoba, že se lidé v podstatě vrátili do doby kamenné. Stejnou věc zažila v minulých desetiletích Argentina, Ukrajina, Venezuela a Zimbabwe. A zdá se, že k tomu dochází ve Francii, Austrálii, Kanadě, Rusku a Japonsku. Během posledního roku jejich měna padla z nějakých 17 % na 50%. 50% pád měny je stejný jako 50% procentní snížení platu.

Vezměte si, jak hrozně většina Američanů dnes zápasí. A pak si zkuste představit, co se stane, když si za stejné peníze koupíte jen polovinu co dřív. Myslíme si, že jsme vůči takové pohromě imunní, ale ujišťuji vás, že nejsme. Vláda se jednoduše rozhodla schovat hlavu do písku a dělat, že k tomu nedochází. Ale dejte na má slova. Stalo se tak.

V roce 1775 vůdci kolonií neměli peníze na boj proti Britům. Tak vydali novou papírovou měnu zvanou cotonano, která rychle pozbyla své hodnoty. George Washington prohlásil slavná slova „vagon plný peněz těžko zajistí vagon zásob.

V roce 1862 vláda Jihu vydala novou papírovou měnu, která rychle ztratila hodnotu. Jen o tři roky později stál obyčejný pár bot 600 dolarů. Pokaždé, když naše peníze nebyly ničím zajištěny, nám zbyly jen oči pro pláč. A teď je to na spadnutí znova.

To, že naše vláda je schopna prostě nechat tisknout triliony dolarů z ničeho a rozdávat komukoliv, kdo se jí líbí, by nás mělo všechny děsit.

Takto zinscenovala záchranu Wall Streetu. 400 milionů dolarů …

Pamatujete, jak jsme platili zvláštní daň za záchranu těchto firem? Jistě že ne. Pokud by po nás vláda chtěla toto platit, lidé by vtrhli do ulic. Místo toho tedy kongres požádal továrnu na peníze – jinak známou jako The Federal Reserve  - aby vytiskla hotovost. Triliony dolarů.

Dosud to fungovalo. Drtivá většina Američanů netuší, co se děje a jaký to na ně má osobní dopad. Jsme placeni v dolarem, utrácíme je v obchodě. Zdá se, že mají skutečnou hodnotu. Ale tato iluze se rapidně rozpadává. Jak by mohl být dolar silný, když zhruba 75% Američanů, podle nedávné studie Bankrate, žije s úspory v podstatě nulovými, z ruky do huby.

Jak mohou být věci normální, když počet obyvatel na potravinových lístcích se od roku 2009 zdvojnásobil a když všechny děti, které se dnes rodí, budou v nějakém období svého života na potravinových lístcích.

Jak můžeme mít vůbec důvěru v dolar, jakožto zdroj hodnoty, když naše zásoby peněz se zvětšily od roku 2008 o 400 %? Vše jen vytisknuto z čistajasna.

Podívejme se na tento. Vyděsí vás to k smrti.

Co se dělo s americkým dolarem během posledních několika let, je přesně obraz německého Výmaru. Nebo posledních 20 let v Zimbabwe.

Od vysokých politiků jsem nejednou slyšel, že Američané jsou příliš stupidní, aby si toto pochopili. Nějak si myslí, že je to je pro lidi zcela v pořádku, ztratit 95% kupní síly. Že by si měli v pohodě nechat 5 % z toho, co vydělali přes čas.

Já nesouhlasím.

Proto koukám nahrát tento vzkaz. Co jsem zatím zveřejňoval za předzvěsti, k tomu došlo. Nyní má poslední předpověď kolapsu dolaru se má stát realitou. Nelze říct přesný den či měsíc, kdy k tomu dojde. Nyní to může být v jakoukoli chvíli.

Jedno je jisté – neuslyšíte od vlády jediné varování. Jediná otázka zní: Začnete jednat, než bude příliš pozdě? Řeknete si, že to dramatizuji. Ale já jako kongresman jsem měl možnost mluvit s některými nejmocnějšími muži a ženami z vlády o této zásadní věci. Mnozí z nich souhlasí s mými předpověďmi a byli ke mně mnohem upřímnější, než co kdy byli vůči široké veřejnosti.

Jednou jsme s prezidentem Reaganem letěli jeho vrtulníkem Marine 1 a došlo na téma, co se děje s našimi penězi.

President řekl: „Rone, žádný z velkých národů, který opustil standart zlata, velkým národem nezůstal.

Také jsem konfrontoval Alana Greenspana, slavného předsedu Americké centrální banky (The Federal Reserve), na toto téma. Řekl mi, že si stále stojí za svou původní tezí, která byla zveřejněna před desítkami let. Napsal: „Za absence Zlatého standardu není způsob, jak chránit úspory před konfiskací skrze inflaci. Neexistuje spolehlivá zásoba hodnoty.

Je frustrující, jak Reagan i Greenspan odmítli přiznat pravdu veřejnosti za svého působení v úřadu.

Ale věřím, že historie ukáže pravdu obou z nich. Vláda lidi na chvíli oklamala papírovými penězi. Je však nevyhnutelné, že tato důvěra v peníze zanikne. Netřeba být geniální, abychom viděli, že posledních 10 let naučilo Američany se poprvé smířit s tím, že jejich životní standard nedosáhne toho, co jejich rodičů a prarodičů. To vedlo ke vzrůstajícímu pocitu frustrace a vzteku. Víc a víc Američanů se uchýlilo ke zločinu, vyrovnávajíc se se ztrátami, které jim přišly nespravedlivé. Nevyhnutelně tato krize povede k politické nestabilitě, násilí a finančnímu kolapsu. Bez pochyby je to věc, která nás v Americe nejvíce děsí. Dnes je to má nejstrašnější předzvěst. Je potřeba, abyste podnikli kroky k přípravě. Nepracuji již v kongresu, ale s jistotou vím, že nemůžete čekat, až Washington tyto problémy vyřeší. Skutečná měnová reforma proběhne až poté co hlavní měnová krize napáchá své škody. Musíte vy osobně přijmout opatření. Musíte si to srovnat a zajistit nutné kroky k ochraně Vás a Vaší rodiny před další nevyhnutelnou finanční krizí. Musíte se seznámit s varovnými signály a s předvídatelnou reakcí vlády na tuto krizi, která učiní věci horšími.
51 Komentářů k Ron Paul a jeho poslední varování Američanům před krachem

 1. weissbach napsal:

  "Varovné signály jsou jasné, pokud víte, kam se podívat. Nejspíš jste zaznamenali, jak sociální nepokoje jsou na vzestupu. Jak se absolventi vysokých škol ocitli v dluhu trilionů dolarů. Jak se náklady na zdravotní péči rozhýbaly až do bodu, kdy průměrný důchodce musí ušetřit 275 000 dolarů jen na to, aby pokryl své základní zdravotní náklady. Nebo že stojí 2 centy vyrobit penny a pak 10 centů vyrobit bůra. To jsou úkazy, že peníze, jak je známe, ztrácí rychle svou hodnotu a přestanou brzy existovat."

 2. martin bareš napsal:

  Mnoho povyku pro nic.

  Líčí katastrofy, viníká (rozcapenost, prasečí myšlení, utiskování jiných, nejhorší manipulativní praktiky - tohle všechno ale ne) taky má řit sevřenou jak kapiláru, aby ho nějakej američan svobodně a svobodně vlastnící zbraň neodprásk.

  Tyhle Americké předpovědi do vlastních řád. příčiny, chlapečci, příčiny. Vy jste sama příčina.

  K smíchu. Špatné divadelní představení pane, svět je mnohem dál (v prdeli).

 3. Josef Švejk napsal:

  Totéž platí v plné míře pro ČEZko. Jen s tím rozdílem, že v ČEZku bude ten pád výrazně větší a rychlejší. Pupeční šňůra Washington, Brusel, Praha (a ostatní státy v Evropě jakbysmet) je pevná a nepovolí až započne noření. Teprve těsně před ponořením pak lidé zjistí jak slabé bylo stébélko poslední záchrany Liberté, égalité, fraternité, nebo Pravda vítězí. A nejen Pražané si nostalgicky povzdechnou, jak krásné to bylo v dobách když Veolia měla zisky a oni jen sračku.

 4. Ray Smutný napsal:

  a Čína ukrutně investuje, tu panamský průplav v Nikaragui za $40, tu rychlotrať do Moskvy za $400, jinde zbrusu nový ostrov v oceánu pomocí podvodních bagrů vyrůstá..Čína se tak vtipně zbavuje zeleného řeziva. Tok $ zpět do pravlasti, kde byly natištěny, se nemile zesiluje. Až jednou začnou padat z nebe jako sarančata, zamoří pravlast odkud vzešly. V té chvíli se dají na šílený úprk ceny v marketech pravlasti řeziva. A peníze zašité v matracích začnou ztrácet svinským tempem na hodnotě. Ale Američani mají kolty proklatě nízko. Vytáhnou houfně na Walmarty, které ztečí vezmou a za pár gramů olova celý regál s bochníky vykoupí. Copak jste nečetli moudrého Kobu, když pravil: "Nět čelověka, nět probléma?" Vždyť každým rokem se pravlast zvětšuje o +3 milióny nových, hlavně zběhnutých latinos. T.j. každým rokem o 3 milióny více problémů, než v tom předešlém. Ano, Ron se nemýlí, ono to jednou musí bouchnout.

 5. Titan napsal:

  Mr. Stalk, co je "falešná vlajka"? Má ten výraz něco společného s "autdůrem"?
  Můžete mi, prosím, pojem /česky/ objasnit? Omlouvám se, jsem starý člověk a neumím "emerYckü". NN

  • kurt napsal:

   Provedení nějaké akce a svedení to na někoho jiného. Přepadení Gliwické vysílačky nacisty a svedení to na Polsko a následné napadení Polska jako odveta. Říkáme, že Polsko bylo napadeno na základě obvinění z provedení nepřátelské akce vůči Německu, která ovšem ve skutečnosti byla operací Německa pod falešnou vlajkou, Dělá se to proto, aby vlastní obyvatelstvo souhlasilo s represivními nebo válečnými akcemi.
   Je to srozumitelné?
   Nebo Nero zapálil Řím a obvinil z toho křesťany, aby vůči nim mohl rozpoutat represe a obyvatelstvo Říma s tím souhlasilo či dokonce bylo nápomocno.

   • weissbach napsal:

    Požár Reichstagu, Tonkinský záliv, Suezská krize, Srebrenica, MH17....atd...atd...

  • Jan napsal:

   Vzácná diskuse, kde se do sebe lidi nepouštěj a nechrlí co nejostřejší moudra, naopak se vznese dotaz..
   Ta věta s falešnou vlajkou vlastně jakoby nedávala smysl, pokud si tam nedosadíme "pod záminkou boje proti terorismu". Přičemž terorismus je jednou zinscenovaný Západem, jindy jako důsledek americké agrese a současně vyzbrojování muslimských radikálů Amerikou atd. Tak to vnímám já.

 6. hel napsal:

  o čem to žvaní? to je pro odvedení pozornosti?! on tohle snad někdo neví, že fed tiskne inflační dolary, které za pomoci voj.prům.komplexu násilím drží jako světovou měnu ?! mě spíš zajímá chování usa k nám i jiným státům....uprchlíci prý plují do evropy na us lodích....http://outsidermedia.cz/moderni-valka-proti-evrope-americke-lode-privazeji-do-evropy-masy-uprchliku/...zchudlí američané mě nedojmou, chudneme všichni a díky rozcapené americe násobně rychleji..

  • hel napsal:

   když si drží ve 140 zemích vojenské základny, jsou na tom dobře...jejich výdaje na zbrojení jsou astronomické a celý svět dohromady nedává stejnou částku...kromě osvícených výjimek se američané tváří, že zachraňují svět...někdo by jim měl říci pravdu a ukázat všechny ty mrtvé a spouštˇ, kterou za sebou tento stát zanechává....

   • Contumax napsal:

    hel

    Astronomické ty prachy jsou ale jsou ve skutečnosti falešné, tzn. nepodložené ani zlatem ani žádným výrobkem, pšenicí nebo vzácným kovem, třeba mědí nebo stroji...

   • osud napsal:

    Asi to nevědí ,stačí se podívat jaký májí SS státní dluh (jsou nejzadluženějším státem PLANETY),a přesto a právě kvůli tomu se snaží podporovat/vyvolávat všechny konflikty na celé planetě. Zeptej se 10 lidí , 9 z nich řekne že vůbec neví,že SS jsou defacto V BANKROTU .
    Trochu odbočím.
    Spíš sem zaznamenal jinou věc, naše vláda vyhlásila tendr na zásoby jídla do skladů hmotných rezerv.
    Něco se chystá to víme všichni ,a nebude to dlouho trvat.
    DĚLEJTE SI ZÁSOBY a DOPLATTE SI DLUHY NA NEMOVITOSTECH
    pak nebudete mít co do HUBY natož platit hypotéku.

 7. Jana napsal:

  Já si myslím,že v Americe po pádu dolaru to bude nejhorší.Navíc jsou všichni ozbrojeni.Nechtěla bych být v Americe až se to stane.Celej svět má ty jejich dluhopisy.Vloni nejvíc dolarů prodali Rusko a Čína.A hádejte kdo je koupil. Belgie.Určitě se na to musela složit celá Evropa,i když je sama hodně zadlužená.Je to takovej malej zázrak,že ten dolar ještě nepadl.Krize tu bude,hlavně se nenechat zatáhnout do války proti Rusku.To staré odejde,aby na jeho místě vzniklo něco lepšího.Už jsou vymyšleny různé vynálezy.Auta budou jezdit na vodu,elektřina se bude vyrábět ze vzduchu a bude zdarma.My se toho všichni možná nedožijem,než to bude pro všechny,ale naše děti ano.A nepouštět sem muslimy.

  • hel napsal:

   hm, hezká optimistická vize...já takový optimista už nejsem...

   • Contumax napsal:

    Jana

    To vůbec tak nebude, to je naivita, nejdříve se musí všechno to zlo odstranit a potom bude zdarma i půda i vinice, i zahrada...

    Bez trestu nelze nastolit spravedlnost...!!!

  • pavelka70 napsal:

   Jano, muslimové už tu jsou. A to staré odejde samo? Ale jak? Nic se samo nezařídí.
   Musíme to zařídit my sami. Udělat to sam=, so Srbové, Makedonci,Cernohorci, vykrást muničáky, vyzbrojit se, a pal na zrádné papaláše. Nato ustanovit lidovou vládu, postavit domobranu, a vše podle myšlenek R.Vaskýho - Tretia cesta!
   Tahle kniha je také na ulozto.cz.

 8. Contumax napsal:

  No a co v českých a moravských a slezských vrších a hájích...???

  Vidím stabilitu...???

  Nevidím skoro žádnou, skoro všichni propadli ničemnostem od dítěte po starce... od písaře po soudce... od zbrojnoše po velitele... od dvorního šaška až po krále..

 9. Jana napsal:

  Samozřejmě že jsem vynechala tu pasáž-to staré odejde,že to nebude procházka růžovým sadem.Budou si muset rodiny navzájem pomáhat.No a v Česku a na Moravě jsou lidé kteří to zvládnou.No zdarma půda a vinice nebudou.

  • Contumax napsal:

   Jana

   Budou zdarma ale až po II. příchodu Ježíše Krista...

   Ale nejdříve musí být zemětřesení, války, hlad - velké soužení přijde na lidstvo...

 10. Josef Švejk napsal:

  Pro zvlášť skalní optimisty budoucího vývoje v Evropě bych doporučil pečlivé prostudování článku pana Martina Kollera na parlamentnilisty.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-to-vsechno-jinak-A-jeste-mnohem-horsi-Martin-Koller-od-plic-sepsal-co-si-mysli-o-privalu-uprchliku-381904
  Optimizmus "Jana" je hezký, ale. Bude dobré si uvědomit, že jen dvě věci (podle Joe Blacka) jsou na světě jisté - daně a smrt! To první budete platit a to druhé vás od placení osvobodí.
  Auta nebudou jezdit na vodu, elektřina se nebude vyrábět ze vzduchu... jen trpaslíci se budou stále hníst z hlíny.
  Přeji brzké probuzení! Čím dřív, tím líp.

  • weissbach napsal:

   Jo. To je pěkné čtení... Taky doporučuji.

  • Outsider napsal:

   Ano většina sebevrahů to již pochopila...proč platit za svoje otroctví když svoboda je daleko jen pár tahů žiletkou

   Prostě ty nej,nej nejbohatší nás budou ovládat,ale zase na druhou stranu jedinec dokáže taky ovládat i je ,chytře dá se to,jen zapřemýšlet,dá se spoustu věcí udělat a není to tak těžké.Ovšem oni potřebují ovce hloupý,no většina Českého národa,takový jsou .byli a budou to je o mentalitě národa.Ale výjimky jsou,to je dobře.Dříve jsem nadávala na cikány,že si žijou svobodně,nedělají,berou podpory,nerozlišují mezi dobrem a zlem,ovšem to je asi jedinej národ,co se nepodmaní podobrým a ani se nepřizpůsobí.Ted je docela chápu,vono makat za pár korun celý dny a platit těm post-bolševíkům,jejich krásnej život,fakt může jen vůl hihihi

  • martin bareš napsal:

   ŠVejku díky. Konečně někdo z renomovaných začal otevřeně mluvit.
   Ale pozdě.
   Stejný to bylo před 2.světovou válkou. Jako přes kopírák.

  • Contumax napsal:

   Josef Švejk

   Dobrý počteníčko...

 11. Jaris napsal:

  Ron Paul ma pravdu. Naprostou.Jeden z mala Americanu, ktery vidi realitu ve spravnem svetle. US je jako nepotopitelna lod Titanic, ktera kdyz se potapela, tak lidi na vrchni palube tomu neverili a odmitali nasedat do zachrannych clunu. Jejich probuzeni prislo pozde. Lod je stahla sebou do hlubin more. Amerika jako velmoc definitivne konci.

 12. Víclav napsal:

  Tohle všechno Američané také vědí a proto se snaží ze všech sil vyprovokovat válku s Ruskem.Jen válka je může ještě spasit,ale nesmí být na jejich území.A ty naši papaláši jim zdárně sekundují.

  • hel napsal:

   přesně tak, samozřejmě, že to vědí...to je zase jen mediální divadlo..ovšem ta jejich válkychtivost je skutečná....neseriozní přístup ke všemu...jak si podmanili území severní ameriky kdysi, tak si podmaňují celý svět...jen jsou vychcanější- dělají to rukama jiných...vydržují si nácky na ukrajině, isil všude.. a úplně debilní a prodejné novináře v česku..

  • Jaris napsal:

   Viclave, obavam se, ze tohle amici skutecne nevedi a ze jsou jako ti neverici lide na vrchni palube Titaniku. Kdyz procitavam jejich komentare, jsou presvedceni o sobe, ze jsou nej, nej, nejlepsi a neporazitelni na svete. To jim vsugeroval Hollywood v idiotskych filmech a oni tomu veri.

   • weissbach napsal:

    Když do vás od mala cpou vrchem spodem, že jste úžasný a skvělý národ, že jste nej nej ze všech, že zachraňujete celý svět a nikdy vám neukážou realitu, jak asi dopadnete? K tomu pořádnou dávku aspartamu, fluoru a hliníku, GMO popcorn...
    A co u nás? Vymydlené mozky jen trochu jinak: Nic neumíte, jste zaostalí, nemoderní, postkomunističtí, prolezlí korupcí, slabí, bezbranní, podřizujte se, nereptejte, buďte vděční že vůbec žijete, musíte se nechat řídit z Bruselu, tam ví všechno nejlíp, můžete si za všechno sami, můžete za holokaust, musíte nenávidět Rusko, musíte milovat EU, musíte se radovat z multikulti. A pořád dokola 24 hodin denně 365 dní v roce. Výchova otroků bez vlastního názoru a bez hrdosti, kteří jen hrbí záda. Vždyť se mám pořád líp než soused...ne?

    • Valduk napsal:

     Přesně jak to říkají tu - https://www.youtube.com/watch?v=5Nh-qvN_Vmo

    • RJ napsal:

     Tento komentář od weissbacha to přesně vystihl.
     Odstřižením propagandy v masmédiích by se dalo dosáhnout osvěty mezi zaslepenými v širším měřítku, pak by si tito zastánci systému ve vlastní víře uvědomili, na které straně vlastně stojí.

     "Proto minulý rok americké mincovny utratily 100 milionů dolarů za tyto mince minulý rok. Jak k tomu došlo? No, je to náznak, že má předtucha – kompletní zánik naší měny a náš monitorovací systém – se stávají pravdivými."

     zde předpokládám, že se nejedná o monitorovací systém, ale monetární :)

     Nicméně Janu Košťálovi děkuji za zpracování článku.

 13. Paul Durham napsal:

  "A nejen Pražané si nostalgicky povzdechnou, jak krásné to bylo v dobách když Veolia měla zisky a oni jen sračku." ( citován Švejk 17:43 ) Tomuhle já říkám královské dělení , nebo se to dá pojmenovat též jako konkrétní politická odpovědnost voliče.

  Všechny vaše současné starosti se učiní bezpředmětnými za zvuků válečných bubnů, jak uvedl "martin bareš 17:21" , oni jsou příčinou.

 14. Robo napsal:

  MY sme príčinou a budeme/sme aj riešením.

 15. Ray Smutný napsal:

  sladce dřímající český národ, podobný slovutné šípkové Růžence, zase včera tvrdě spal. Neb přišlo včera na náměstí k národnímu buditeli, Otci, Valachovi , svého času poslanci Říšského sněmu, pouhopouhých 700 probuzených. A přitom matička stověžatá s miliónem a 250 000 živými dušemi je železnými kolejemi rozeklána, dokonce i v podzemí. Či bylo tak těžké pro ně nasednout a odvedle tři zastávky ujeti? Národe, či neslyšel jsi hlas Kollera a jeho proroctví: "Pokud se Češi neprobudí, dopadnou jako Srbové v Kosovu"?

  • weissbach napsal:

   700 probuzených? Na jednu stranu je dobré, že tam přišlo těch 700 lidí, na druhou stranu je to divné rozmělňování odporu, protože dnes je demonstrace ohlášená dříve. Proč mám pocit že si někdo ohřívá vlastní polévku? A upřímně Konvička a Černoch nejsou můj šálek čaje. Podraz na Okamuru a další chuťovky...

 16. Definitiva napsal:

  Ron Paul je zásadový a doteraz nepodplatiteľný politik. Okrem iného potvrdzuje dávno známy fakt o hlúposti američanov, niektorí sa takí narodili, iným chýba vzdelanie.

  Dosaďte si v texte namiesto varovanie američanom varovanie občanom EÚ a mozaika je kompletná. Finančne a ekonomicky je celá Západná anglosaso židovská parazitická civilizácia postihnutá smrteľnou finančnou infekciou, je 100% smrteľná a liek neexistuje. Aj u Grécka vidíme len politikárčenie, kľučkovanie a tlačenie narastajúcich problémov do budúcnosti.

  Jozef Kollár včera na TA3 krásne povedal pravdu aj riešenie kauzy Grécko a EÚ, nikto na SK ho nechce počuť, okrem TA3 ho žiadna TV nevysiela!!! Verejne vyhlásil, že cieľom EÚ sú Spojené štáty európske a nie národné štáty a blahobyt Slovanov. Diktatúra, fašizmus a nie demokracia.

  Jediným liekom je zmena morálky Západnej civilizácie.

  O kríze Západu písali napr. aj Marc Faber, Gerald Celente a ďalší, ale nikto na Západe nemá záujem ich vypočuť, lebo

  Západná koloniálna parazitická civilizácia je spupná, egoistická, namyslená, bezohľadná.

  Takáto morálka musí z genetiky ľudstva vymiznúť, lebo

  jej existencia znamená koniec ľudstva.

  Lenže genetiku napraviť nevieme, ľudstvo sa musí rozhodnúť.

  Boží projekt je o ľuďoch žijúcich, tvoriacich a nie o zániku civilizácie na Zemi. Božie stádo na Zemi pasú zločinci! Svetová moc to je cirkev, dedičná moc, finančná oligarchie a ich mafie, stádo pasú cez USA s.r.o., FED s.r.o. Vanguard s.r.o., EÚ s.r.o. ...

  • Robo napsal:

   Je paráda, že na Slovensku občas niečo odvysiela aspoň TA3. Musí to byť balzám na dušu.
   Tu v Čechách vôbec nič, tak ešte že máme aspoň ten net. Mimochodom, vraj má podražiť...

 17. Ekklesian napsal:

  Takhle to dopadne.

  "Za denní mzdu jen mírka pšenice, jen tři mírky ječmene za denní mzdu; olej a víno však nech!"
  Zjevení Janovo 6:6 (Bible21, 2009)

  Když už jsme u toho, u staršího článku jsem zmiňoval jak se mohou některé překlady Biblí lišit. Sledujte.

  Zjevení Janovo 6:2 (Český ekumenický překlad, 2001)
  A hle, bílý kůň, a na něm jezdec s lukem; byl mu dán věnec dobyvatele, aby vyjel a dobýval.

  Zjevení Janovo 6:2 (Bible21, 2009)
  A hle, spatřil jsem bílého koně a ten, který na něm seděl, měl luk. Byla mu dána koruna a on vyjel ve vítězství, a aby zvítězil.

  Zjevení Janovo 6:2 (Překlad nového světa 2000, 2000)
  A viděl jsem, a pohleďme, bílý kůň; a ten, kdo na něm seděl, měl luk; a byla mu dána koruna, a vyjel vítězící a aby dokončil své vítězství.

  • weissbach napsal:

   Za nejlepší považuji překlad Kralický /Bible kralická je česká tištěná bible, kterou z původních biblických jazyků (hebrejštiny, aramejštiny a řečtiny) přeložili překladatelé a teologové původní Jednoty bratrské/ s renesanční češtinou, kdy jazyk ještě mluvil v obrazech. Řeč - obraz. V ruštině se ještě dochovalo např. obrazovanije=vzdělání.
   Protože Jednota bratrská byla zakázaným náboženským uskupením, také jejich tiskárna působila tajně. Z důvodu utajení se ve vydaných knihách nepoužívalo označení místa tisku, jen krycí označení in insula hortensi pro své umístění v zahradách. Tajná bratrská tiskárna byla nejprve (od r. 1503) v Litomyšli, od roku 1518 v Mladé Boleslavi. Ve druhé polovině století (od r. 1562) pak v Ivančicích u Brna a od roku 1578 na tvrzi v Kralicích pod patronátem Jana ze Žerotína, který sídlil v blízké Náměšti.
   Toto vydání /1613/ je označováno jako „poslední kralické vydání“ z toho důvodu, že několik let poté (po Bílé hoře) musela Jednota bratrská ukončit svou činnost...
   Legálně tu mohl tento překlad Bible znovu vyjít až po 250 letech.
   Takže:
   "I pohleděl jsem, a aj, kůň bílý, a ten, kterýž seděl na něm, měl lučiště. A dána jest jemu koruna, i vyjel, přemáhaje, a aby přemáhal."

   • Ekklesian napsal:

    Dobrý den,

    Také jsem dříve Kralickou Bibli považoval za dobrou. Stále je to velmi dobrý překlad, a i kvůli tomu nejčasteji používám jako tištěnou Bibli Český ekumenický překlad, 2001/Bible kralická, 1613.

    Byl jsem ale už při porovnávání mnoha překladů na různých místech vyučen, že žádný překlad není bez vady.

    Kvůli tomu jsem byl nucen začít používat SW, který mi dává širší možnosi. Chápejte, on prostě člověk cítí, pod vlivem Ducha, že text neodpovídá tomu co je sděleno. Většinou, díky jiným zdrojům, ví co mělo být sděleno.

    Uvedu vám příklad (Genesis 6:4), zdánlivě, naprosto banální věci, o které jsem vždy věděl co je správně (díky tomu že mám něco načteno i z pseudepygrafu kniha Henochova, která je u některých východních křesťanů stále součástí hlavního kánonu Bible a podle mne zaslouženě, ale teprve nedávno na ni narazil.

    1 Když se lidé počali na zemi množit a rodily se jim dcery, viděli synové božští,
    2 jak půvabné jsou dcery lidské, a brali si za ženy všechny, jichž se jim zachtělo.
    3 Hospodin však řekl: „Můj duch se nebude člověkem věčně zaneprazdňovat. Vždyť je jen tělo. Ať je jeho dnů sto dvacet let.“
    4 Za oněch dnů, kdy synové božští vcházeli k dcerám lidským a ty jim rodily, vznikaly na zemi zrůdy, ba ještě i potom. To jsou ti bohatýři dávnověku, mužové pověstní.
    5 I viděl Hospodin, jak se na zemi rozmnožila zlovůle člověka a že každý výtvor jeho mysli i srdce je v každé chvíli jen zlý.
    6 Litoval, že na zemi učinil člověka, a trápil se ve svém srdci.
    7 Řekl: „Člověka, kterého jsem stvořil, smetu z povrchu země, člověka i zvířata, plazy i nebeské ptactvo, neboť lituji, že jsem je učinil.“
    8 Ale Noe našel u Hospodina milost.
    Genesis 6:1-8 (Český ekumenický překlad, 2001)

    1 Stalo se pak, když se počali množiti lidé na zemi, a dcery se jim zrodily,
    2 Že vidouce synové Boží dcery lidské, any krásné jsou, brali sobě ženy ze všech, kteréž oblibovali.
    3 Pročež řekl Hospodin: Nebude se nesnaditi duch můj s člověkem na věky, proto že také tělo jest, a bude dnů jeho sto a dvadceti let.
    4 Obrové pak byli na zemi v těch dnech; ano i potom, když vcházeli synové Boží k dcerám lidským, ony rodily jim. To jsou ti mocní, kteříž zdávna byli, muži na slovo vzatí.
    5 Ale když viděl Hospodin, an se rozmnožuje zlost lidská na zemi, a že by všeliké myšlení srdce jejich nebylo než zlé po všecken čas,
    6 Litoval Hospodin, že učinil člověka na zemi, a bolest měl v srdci svém.
    7 Tedy řekl Hospodin: Vyhladím z země člověka, kteréhož jsem stvořil, od člověka až do hovada, až do zeměplazu, až i do ptactva nebeského; nebo líto mi, že jsem je učinil.
    8 Ale Noé našel milost před Hospodinem.
    Genesis 6:1-8 (Kralická Bible, 1613

    1 Když se lidé začali na zemi množit a rodily se jim dcery,
    2 (synové Boží) viděli, že lidské dcery jsou hezké, [dobré] a brali si za ženy všechny, které si přáli.
    3 A Hospodin řekl: Můj duch nebude (v člověku) [mezi/s lidmi] přebývat [nebude s člověkem zaměstnávat/soudit] navěky, protože je tělo. Jeho dnů bude sto dvacet let. [zdá se, že to určuje dobu zbývající do potopy]
    4 V oněch dnech byli na zemi obři [neṗîlîm] -- a také potom, když synové Boží vcházeli [další z opisných pojmů pro pohlavní styk] k lidským dcerám a ty jim rodily; to jsou ti dávní hrdinové, věhlasní muži.
    5 I viděl Hospodin, jak mnoho je na zemi lidského zla a že všechno zaměření [důležitý pojem v rabínské literatuře označující náklonnost ke zlu] úmyslů jejich srdce [mysli] je napořád jenom zlé,
    6 a Hospodin litoval, že na zemi učinil člověka, a trápil se ve svém srdci.
    7 Hospodin řekl: Vyhladím z povrchu země člověka, kterého jsem stvořil, vyhladím člověka i zvěř, plazy i nebeské ptactvo, protože lituji, že jsem je učinil.
    8 Ale Noe (nalezl milost) [získal přízeň] v Hospodinových očích.
    Genesis 6:1-8 (Český studijní překlad, 2009)

    1 I stalo se, když začali se lidé množiti na zemi a dcery se jim narodily,
    2 tu viděli synové Boží dcery lidí, že byly krásné, a vzali si za ženy, kterékoli si vyvolili.
    3 I pravil Hospodin: nebude rozhodovati duch můj v člověku navždy, ježto on přece maso jest; nechť trvá věk jeho [k pokání a polepšeni] sto dvacet let.
    4 Obrové byli na zemi za oněch dnů a také potom, když vcházeli synové Boží k dcerám člověka a [tyto] jim rodily - to jsou ti hrdinové pradávna, muži proslulí.
    5 Když viděl Hospodin, že veliká byla zlomyslnost člověka na zemi a že byl všechen výtvor myšlenek srdce jeho jen zlý - po celý čas,
    6 litoval Hospodin, že byl udělal člověka na zemi a rmoutil se v srdci svém.
    7 I pravil Hospodin: vyhladím člověka, kterého jsem stvořil, s povrchu země: jak člověka, tak dobytek, a plaz a ptactvo nebeské, neboť lituji, že jsem je učinil.
    8 Noach však nalezl milost
    Genesis 6:1-8 (Pentateuch - český rabínský překlad, 1932)

    1 Když se lidstvo na zemi začalo množit a rodily se jim dcery,
    2 Boží synové viděli, jak jsou lidské dcery krásné, a brali si za ženy všechny, jichž se jim zachtělo.
    3 Tehdy si Hospodin řekl: "Můj Duch nezůstane v člověku navěky - je to koneckonců smrtelník! Ať jeho život trvá jen sto dvacet let."
    4 (V oněch dnech, a také později, se na zemi vyskytovali zrůdní obři. Boží synové totiž přicházeli k lidským dcerám a ty jim je rodily. To jsou ti dávní hrdinové, ti muži slavné pověsti.)
    5 Hospodin viděl, jak se na zemi množí lidské zlo a že všechny myšlenky, jež spřádají v srdcích, jsou den co den jen zlé.
    6 Hospodin litoval, že vůbec učinil člověka, a trápil se v srdci.
    7 Tehdy si řekl: "Člověka, jehož jsem stvořil, smetu z povrchu země a s ním i dobytek, drobnou havěť a nebeské ptactvo! Je mi líto, že jsem je učinil."
    8 Noe však u Hospodina nalezl milost.
    Genesis 6:1-8 (Bible: Překlad 21.století, 2009)

    1 Keď sa ľudia začali rozmnožovať na zemi a rodili sa im dcéry,
    2 Boží synovia videli, že ľudské dcéry sú krásne, vzali si z nich za manželky tie, ktoré si vybrali.
    3 Hospodin povedal: Môj duch nezostane večne v človekovi, lebo je telo; jeho vek bude stodvadsať rokov.
    4 V tom čase i neskôr, keď sa Boží synovia stýkali s ľudskými dcérami a tie im rodili, vznikali na zemi obri, tí slávni muži dávnych čias.
    5 Hospodin videl, že ľudská zloba na zemi je veľká a všetko zmýšľanie ľudského srdca je ustavične naklonené len k zlu.
    6 Hospodin oľutoval, že utvoril človeka na zemi a cítil v srdci bolesť.
    7 Hospodin povedal: Človeka, ktorého som stvoril, vyhubím z povrchu zeme; počnúc človekom až po dobytok, plazy a nebeské vtáctvo, lebo ľutujem, že som ich utvoril.
    8 Ale Noach našiel u Hospodina milosť.
    Genesis 6:1-8 (Slovenský ekumenický preklad, 2011)

    • Ekklesian napsal:

     Ten slovenský překlad jsem vzal jiný než jsem chtěl. Doposud uvedený není zajímavý. Tento je ten co jsem chtěl předložit. Je pro mne zajímavý zejména tím, že za ním stojí katolíci. Zajímavý je svým způsobem i překlad jeruzalémské Bible, a celkově (jinde) je dle mne docela přesný i Překlad nového světa 2000.
     Chápejte, předložil jsem cvelý zhuštělý úsek/výklad v Bibli, tedy výklad vícero událostí. Bylo by opravdu škoda zaměřit se jen na verš 6:4, když celek nám dává tak širokou paletu výkladů (tělěsným rozumem) jak samotného verše tak i ostatních událostí. Neustále je třeba mít na mysli a srdci, že i rozpor a nepochopení není důvodem ke změně vztahu k Pánovi a Otci a sejití z cesty. Každému je prostě dáno vidět jinak a dnes jen Pán Ježíš Kristus jak nám to bude k užitku. Proto, tam kde to není podstatné nemá smysl bratřím nutit informaci, kterou nejsou schopni přijmout a považují ji za zbytečnou.

     1 Keď sa ľudia začali na zemi množiť a keď sa im narodili dcéry,
     2 Boží synovia videli, že ľudské dcéry sú pekné, a brali si z nich za ženy, koľko len chceli.
     3 A Pán povedal: „Môj Duch neostane dlho v ľuďoch (pre ich poblúdenie), lebo sú len telo. Ich dní bude iba stodvadsať rokov.“
     4 V tom čase boli na zemi obri - ba aj neskôr -, a keď Boží synovia obcovali s ľudskými dcérami, ony im rodili obrov. To sú hrdinovia dávnych čias, slávni mužovia.
     5 Keď Pán videl, že ľudská neresť na zemi je veľká a že všetko zmýšľanie ich srdca je ustavične naklonené na zlé,
     6 Pán oľutoval, že stvoril človeka na zemi. Bol skormútený v srdci a povedal:
     7 „Vyničím zo zemského povrchu ľudí, ktorých som stvoril: človeka i zvieratá, plazy i nebeské vtáctvo, lebo ľutujem, že som ich urobil.“
     8 Iba Noe našiel milosť u Pána.
     Genesis 6:1-8 (Slovenský katolícky preklad, neznámý rok, neznámá předloha, Copyright: Spolok Svätého Vojtecha)

 18. Cico Ciciak napsal:

  Nie že by som s ním v niektorých veciach nesúhlasil, ale pripadá mi to ako taký nárek starého libertariána a pravicového liberála (čo je koniec koncov tiež len sekta plná dogmatikov). Si všimnite, že on vlastne nie je proti tomuto zhubnému fašistickému otrokárskemu davo-elitárnemu systému, on len kritizuje jeho formu! On asi nechápe, že nejakí priondiati byrokrati a vláda sú len takto "II" malí užitoční idioti tej brutálnej globálnej mašinérie a že nepomôže zmeniť iba formu, ale je nutné vykoreniť hlavnú príčinu všetkého zla na svete a tou je posledných asi 200 rokov ligotavá fasáda davo-elitárnej podstaty tohto sveta v podobe buržoázne-liberálnej ideológie/kultúry a jej nadstavby - globálneho liberálneho kapitalizmu! Už to pochop Rone! Ako chceš docieliť nejaký debilný "obrezaný" štát, keď ten je už dnes totálne celý zprivatizovaný v súkromných rukách pár psychopatických špinavcov a rodinných, mafiánskych klanov, ktorým práve ranný bujarý kapitalizmus umožnil pohádkovo zbohatnúť, švindľovať a parazitovať na úkor pracujúcej väčšiny a dnes likvidovať akúkoľvek konkurenciu?! Však to je podstatou kapitalizmu: dosahovať čo najvyššie zisky bez svedomia a po mne potopa, ovládnuť celý trh a potom už len podrážať konkurencii nohy! A poslednou etapou kapitalistu je moc! Toho globálneho - svetovláda! A kto tomu zabráni?! Neviditeľná ruka trhu, trh, ponuka-dopyt?! Už prestaň s tými rozprávočkami! Však čo ti už načisto hrabe?! Zabránia tomu iba ľudia samotní, keď si uvedomia, že kapitalizmus je slepá cesta vývoja ľudstva a totálne sa zmenia sami vo svojej podstate! Až keď ľudia pochopia, že musia rozumne plánovať a že trh musí slúžiť iba na podporenie zdravého rozvoja národa a nie na dosahovanie neobmedzených ziskov a moci! Až keď ľudia pochopia, že nemôžu zveriť svoju budúcnosť do rúk nejakým trhovníckym vzťahom a machináciám alebo kapitálu! Nemôžeš mať to aj to, chápeš?! Ale vy tupí ussáci tomu stále nerozumiete! Vy by ste chceli mať všetko, aj kapitalizmus, aj možnosť podnikať, neustále rásť do neba (čo je nezmysel), žiť si luxusne na úkor celého sveta, užierať sa k smrti, zabávať sa a ešte byť aj slobodní! To nejde kámo! Slobodný je človek hlavne duchom a nie tým, že sa materiálne zabezpečí na 1000 životov! Kapitalizmus je jednoducho systém, ktorý má v popise práce vytvárať korupciu, klientelizmus, švindle a podvody, dostávať do vplyvných pozícií špinavcov, balamutiť ľudí cez reklamy a propagandy na bezbrehý konzum a hedonizmus, degenerovať ľudstvo po morálke, vytvárať ekologickú krízu, vytvárať pyramídovo usporiadané parazitické spoločenské triedy a s tým spojené sociálne pnutie a vojny! A globálny kapitalizmus len všetky tieto regionálne zlá prenáša na medzinárodnú scénu, kde sa bojuje hlavne o suroviny (bez ktorých by išiel celý západný liberálny kapitalizmus do kytek), vplyv a súbežne sa likviduje akákoľvek konkurencia! Nasleduje koncentrácia globálnej moci do rúk úzkej skupiny ľudí a následne svetovláda! Však práve preto majú elity kapitalizmus tak radi! Však toto všetko sa dalo predvídať pred tým, než sa kapitalizmus rozbehol na plné obrátky a totálne zvalcoval celý svet aj ľudí!

  O "slobode" v atlantickej ne-civilizácii - Peter Marman - 1. časť - Slobodný vysielač, 04.06.2015
  ----------------------------------------------------------------
  https://www.youtube.com/watch?v=wmPPkwb7KGo

  O "slobode" v atlantickej ne-civilizácii - Peter Marman - 2. časť - Slobodný vysielač, 18.06.2015
  -----------------------------------------------------------------
  https://www.youtube.com/watch?v=U9qYy6Eb7ZA

  Dnes má byť na SV 3. a posledný diel tejto skvelej relácie na tému kapitalizmu!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!