Izrael žádá Západ, aby nedovolil zatýkání izraelských představitelů

Clashes between Israeli security forces and PalestiniansIzraelské ministerstvo zahraničí požádalo evropské země o pomoc, neboť čelí riziku, že budou izraelští generálové, politici a činitelé bezpečnostní politky během pobytu v zahraničí zatčeni pro obvinění z válečných zločinů.

Foto z archivu. Palestinský odpůrce pomocí praku odráží kanystr se slzným plynem vystřeleným izraelskou armádou.

Tato žádost přišla poté, co v úterý Palestinská správa spolu s řadou muslimských států podaly stížnost k Výboru pro lidská práva OSN a požadují, aby byla řada izraelských politiků a vojenských činitelů prohlášena za podezřelé ze spáchání válečného zločinu. Rovněž zažádali, aby dotyční byli zatčeni v zemích, kde to zákon povoluje, a aby byli vyslýcháni v souvislosti s jejich zapojením do války v pásmu Gazy, která probíhala minulé léto.

Podle Izraele plánovali Palestinci nějaké štiplavé tažení proti Izraeli a řada zemí, které se připojili ke stížnosti, se dopouští hrubého násilí a porušování lidských práv. Ovšem palestinský počin následoval poté, co se mu dostalo povzbuzení od evropských zemí.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu a náměstkyně ministra zahraničí Cipi Chotovely se setkali s několika zahraničními velvyslanci a předložili izraelskou žádost. Rovněž obvinili Výbor pro lidská práva OSN z předpojatosti, neboť přehlédl roli Hamásu ve válce, kde podle Izraele „ukryl své zbraně a bojovníky mezi civilisty a ohrozil tak jejich životy“.

3. července 2015

Zdroj: https://www.middleeastmonitor.com/news/middle-east/19630-israel-seeks-help-of-west-to-stop-its-officials-from-being-arrested

 
23 Komentářů k Izrael žádá Západ, aby nedovolil zatýkání izraelských představitelů

 1. Justass napsal:

  Že nebudou moci vystrčit nosaté fašistické čumáky z Izraele je víc než potěšitelné.

  • Vladislav napsal:

   To je takové typicky zidovske, izraelské. Žádáme vas, abyste nezatýkali nase politiky, řeknou namísto toho, aby se snažili volit takové politiky, které nikdo zatykat nebude chtít. Nepřistoupí k zadne dohodě o jaderném odzbrojeni, aby mohli v klidu rozvíjet svůj jaderný program a obviňovat treba Iran z toho, ze usiluje o získání jaderných zbrani.
   Vyžadují proste pro sebe, trvale a navždy, privilegia a výhody, které druhým odpiraji. Z tohoto a prave tohoto vyrůstá antisemitismus, z žádné primární xenofobie, rasismu čí sovinismu, ani postojů typu "zabili jste nam Ježíška".
   Chovají se skutečne jako nadřazený, vyvolený národ, a zbytek sveta zadají, aby je takto i uznával.
   Napsat, ze je to odporné, je stejne výstižné, jako rict v 35stupnovem vedru, ze je "docela teplo".

 2. Jaris napsal:

  To je typicka zidovska drzost! Po tom vsem, co maji na svedomi prijit s takovym navrhem a se samozrejmosti ocekavat, ze se jim opet dostane zastani jinych narodu. Nejak nam ti zidi po druhe svetove valce prerostli z litosti pres hlavu. Je treba se jim opet postavit jako rovny rovnemu a nedovolit jim dalsi kroky k upevnovani svetove moci. Samozrejme, ze ti, kteri maji na svedomi nedavne nestesti Gazy musi byt zatceni za genocidu a spravedlive potrestani treba i trestem smrti. Zidi se skutecne nestiti niceho. Svedomi je pro ne nezname slovo. Soucit nad ozebracenymi Palestinci , zapomente. Zidi jsou skutecne bezohledni, chamtivi a bezcitni vuci nezidum.

  • Vladislav napsal:

   To si hlavně uvědomte, až se půjdete pomodlit k jejich bohu, kterého pro nás všechny vynalezli, kterého nám všem vnutili, abychom zaujali místo, které nám určili.
   Dokud si toto neuvědomíme, dokud budeme naši sílu odevzdávat čemukoliv, s čím Žid přišel, aby nás měl pod kontrolou, líp nebude.

   • eM napsal:

    Nějak mi uniklo, proč bychom to měli dělat. Modlím se k Bohu který stvořil mne, nikoli k bohu kterého někdo stvořil.

    • Robo napsal:

     Boh Jahve je židovský boh, kresťanský boh-otec a u moslimov neviem.
     K židovskému bohu sa teda modlia židia, kresťania a najskôr aj muslimovia.

    • Vladislav napsal:

     Židovský bůh Jahve, Židy později pro křesťany vydávaný účelově za biblického Boha-otce, je tvůj bůh?
     To nevíš, co o něm prohlásil svého času už kazatel Ježíš Nazaretský?
     Pokud jsi Slovan, tak to není tvůj bůh. A pokud přesto je, tak upřímnou soustrast.

    • Contumax napsal:

     eM

     Úžasná odpověď...

     Když dovolíš, doplním Tvou modrou řeč...

     Modlím se k Bohu, který stvořil mne, nikoliv k bohu, kterého někdo ( z lidí ) stvořil...

   • Jaris napsal:

    Vladislave, uz jsi nekdy videl zida s Bibli v ruce? Slysel si nekdy jak mluvi a jaky maji nazor o Jezisi Kristu? Oni sami se boji Jahveho jak cert krize. Boji se ho natolik, ze nevyslovi jeho jmeno aby se 'neprohresili'. Jmeno JHVH/YHWH nahradili jednoduse jinymi tituly, aby si nekomplikovali zivot. Zidi maji svuj Talmud a podle toho se ridi, nikoliv podle Bible, ktera je jim trnem v pate.
    Zidi jako narod vystupuji v Bibli z toho duvodu, protoze pres jejich linii byl predpovezen Mesias, spasitel CELEHO lidstva. Mezitim jmeno Jehova behem staletich bylo poznenahla vyjmuto ze vsech Bibli. To je prace Satanova, aby lide jmeno Boha zapomneli. On je totiz autorem Bible.

  • martin bareš napsal:

   jak je jarisi blízko od fašismu k židovství. Jako kdybys ohnul dva konce provazu a dal ty konce k sobě. Na jedný straně jarmulka a na druhý haknkrajc. Zapadne to do sebe jedna báseň.

   • Jaris napsal:

    Martine , to jsi prehnal. Mam rada spravedlnost. Pokud by pachali nepravosti Cesi, psala bych proti nim. Spravedlnost a fasismus nejde dohromady.

 3. Monika Ikema napsal:

  Za dva mesice zabili Izraelci 2200 lidi s toho bylo 500 děti !!! To jsou ty válečné zločiny ktere by nemeli byt zapomenutý a za ktere by měli byt odsouzeni všichni ve vládě vIzraeli a take cele vojenske vedeni !!!!

  • Vladislav napsal:

   Odsuzujete to? Potom vás nařknou z antisemitismu. Vždyť oni jsou přece jediný ostrůvek demokracie na Blízkém Východě, který nás tady všechny chrání před necivilizovanými asijskými hordami! Ty oběti byly nepochybně nutné, a/nebo jim nešlo zabránit. A kolik Židů získalo Nobelovu cenu! Raději si to rozmyslete, jimi vlastněná média, banky, jimi řízení poslanci i další politici, to už je nějaká síla!
   Řešením je vypnout televizi přeplněnou jimi vymyšlenými pořady. Přestat naslouchat jimi řízeným politikům. Nepůjčovat si z jejich bank. Nechat je napospas jejich osudu. Ať začnou poprvé ve svých dějinách skutečně pracovat a ne se jen přiživovat na ostatních. Třeba to pomůže i jim - vyčistí si karmu.

   • eM napsal:

    Proti tomu je snadna obrana. Já se občas nazývám antisionistou, a tím se vysvětluje vše. Jen těžko se jim to povede překroutit na antisemitu.

    • Justass napsal:

     em- je to tak mezi antisionistou a antisemitou je rozdíl veliký. Tuším v našem trestním právu celé 2 roky natvrdo. Také to přísně rozlišuji.
     Nicméně je to čím dál tím těžší. Ještě někdy před cca osmi lety podle průzkumu bylo v Izraeli možno označit za sionistu cca 22% obyvatel. To byli ti, kteří chtěli pozabíjet, v lepším případě vyhnat Palestince
     z jejich (palestinské) země do okolních států, případně do moře.
     V současnosti je to už víc jako 70% Izraelců. Takže teď, ubránit se principu kolektivní viny dá opravdu hodně práce.

  • Contumax napsal:

   Monika Ikema

   Za dva měsíce zabíjí lékaři " potratovým byznysem " víc jak 2 500 nenarozených dětí...

 4. eM napsal:

  Hmmm, národ vyvolený najednou o něco žádá? Vždyť přeci jejich víra hlásá, že budou vládnout všem ne? :-D

  ne ne nechci se jim posmívat, jenom se jim posmívám.
  Vypadá to že to konečně probublalo ven, to je moc hezké. Šup s nima do chládku.

 5. k napsal:

  kolektivní vina? Rychlé plošné řešení ... máte něco proti?

  • Robo napsal:

   Áno, na Teba predsa čakajú.
   Riešenie je iné..

   • Vladislav napsal:

    Řešení je nezaplétat se s židovinou všude, kde to jen trochu jde. Ať si fungují sami pro sebe - a za své.
    Pokud to ovšem dokážou.

 6. pavel napsal:

  Proste se mi z tech bohatejch smejdu zidackejch chce blit.Jsou fakt ubohy!

 7. martin bareš napsal:

  Prostě židi.

  Už i těch čtyřicet tisíc, co chtějí zpět na Krym, se mi zdá podezřelejch.

  Nikdo není tak "ukázněnej" co se touhy po moci a vládě týče, a tak poslušnej, co se příkazů svých páníčků týče, jako jsou ŽIDI.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!