Izrael žádá Západ, aby nedovolil zatýkání izraelských představitelů

Clashes between Israeli security forces and PalestiniansIzraelské ministerstvo zahraničí požádalo evropské země o pomoc, neboť čelí riziku, že budou izraelští generálové, politici a činitelé bezpečnostní politky během pobytu v zahraničí zatčeni pro obvinění z válečných zločinů.

Foto z archivu. Palestinský odpůrce pomocí praku odráží kanystr se slzným plynem vystřeleným izraelskou armádou.

Tato žádost přišla poté, co v úterý Palestinská správa spolu s řadou muslimských států podaly stížnost k Výboru pro lidská práva OSN a požadují, aby byla řada izraelských politiků a vojenských činitelů prohlášena za podezřelé ze spáchání válečného zločinu. Rovněž zažádali, aby dotyční byli zatčeni v zemích, kde to zákon povoluje, a aby byli vyslýcháni v souvislosti s jejich zapojením do války v pásmu Gazy, která probíhala minulé léto.

Podle Izraele plánovali Palestinci nějaké štiplavé tažení proti Izraeli a řada zemí, které se připojili ke stížnosti, se dopouští hrubého násilí a porušování lidských práv. Ovšem palestinský počin následoval poté, co se mu dostalo povzbuzení od evropských zemí.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu a náměstkyně ministra zahraničí Cipi Chotovely se setkali s několika zahraničními velvyslanci a předložili izraelskou žádost. Rovněž obvinili Výbor pro lidská práva OSN z předpojatosti, neboť přehlédl roli Hamásu ve válce, kde podle Izraele „ukryl své zbraně a bojovníky mezi civilisty a ohrozil tak jejich životy“.

3. července 2015

Zdroj: https://www.middleeastmonitor.com/news/middle-east/19630-israel-seeks-help-of-west-to-stop-its-officials-from-being-arrested

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!