Reaktor na thorium – Kirk Sorensen v TEDxYYC (2011)

sorensen

Kirk Sorensen je zakladatelem „Flibe Energy“ a je propagátorem atomové energie na bázi thoria a tekutého fluoridu. Celých pět let vede diskuzní „blog“ pod názvem „Energie z thoria“ a pomohl tím vytvořit internetovou společnost tisíců zájemců, kteří podporují obnovenou snahu o využití thoria jako zdroje energie.

V r. 1999 graduoval na vysoké škole Georgia Tech, kde studoval letecké inženýrství a rovněž graduoval z atomového inženýrství, které studoval na Univerzitě Tennessee. Mluvil veřejně o thoriu na Mezinárodním fóru v Manchesteru v r. 2009, potom na NASA konferenci o zelené energii, v r. 2008 a zúčastnil se několika technických diskuzí na Google. Psali o něm v časopise „Wired“, v „Machine Design,“ „Economist,“ v „UK Guardian,“ „Telegraph“ a „Russia Today“.

Také učil atomové inženýrství na Technologické Univerzitě v Tennessee jako hostující profesor. Je aktivní v neziskových organizacích jako jsou „Spolek pro thoriovou energii“ a „Mezinárodní thoriová energetická organizace.“ Kirk Sorensen je ženatý a má čtyři malé děti.

 

Co je TEDx, kde x = nezávislá organizovaná akce?

V duchu myšlenek, které je nutno rozšiřovat, TEDx je program místních, samostatně organizovaných akcí, které slučují lidi dohromady za účelem podělení se o TEDx informace. TED Rozmluvy (TedTalks) video a zúčastnění řečníci se scházejí aby rozpoutali diskuzi a navázali spojení menších skupin zájemců. Tyto místní, samostatně organizované akce jsou nazývány TEDx, kde x = nezávisle organizovaná akce. Konferencee TED určují celkový směr TEDx programu, ale jednotlivé TEDx akce jsou samostatně organizované, podléhající pouze určitým zásadám a směrnicím.

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!