V SBU se zatýká: bylo nalezeno více než 40 zrádců

b09926be6893d28bb0cd8edb5cfa8155Na Ukrajině je podezříváno z vlastizrady více než 40 pracovníků Služby bezpečnosti Ukrajiny (SBU), a to včetně vyšších hodností - generálů a plukovníků. Informoval o tom šéf úřadu Vasilij Gricak v rozhovoru se zástupcem "5. kanálu". "Momentálně probíhá vyšetřování více než 40 případů našich zaměstnanců (za zradu)," - řekl předseda SBU. - "Byli uvězněni ti generálové a plukovníci Služby bezpečnosti, kteří zradili zájmy státu."

Gricak dále řekl, že například minulý týden byl zadržen plukovník, který pracoval v kontrarozvědce a byl pověřen vyhledáváním špionů, ale jednal v zájmu Ruské federace.

Zadržený plukovník je jedním z vedoucích hlavního velení SBU v Kyjevě a Kyjevské oblasti. Detaily jeho provinění a jméno zatím nebyly zveřejněny.

V polovině května bylo Generální prokuraturou Ukrajiny vzneseno obviněni z velezrady také proti 144 krymským prokurátorům.

Připomeňme, že Gricak byl do funkce předsedy SBU jmenován parlamentem Ukrajiny 2. července.

Kontrarozvědkou Služby bezpečnosti Ukrajiny byli identifikováni a zlikvidováni také všichni zrádci ve štábu takzvané ATO. Již dříve o tom informoval bývalý šéf SBU Valentin Nalivajčenko. Podle údajů oddělení kontrarozvědky zavedla SBU 235 trestních řízení, včetně asi 50 za velezradu.

Politolog Petr Oleščuk řekl, že Ukrajina v blízké době nedostane letální zbraně, a to v nemalé míře proto, že v ukrajinské armádě i speciálních službách je velké množství ruských agentů.

Podle informací trestného batalionu Azov je v ukrajinské generalitě jen 10 lidí, kteří si zaslouží vysoké ocenění ukrajinský patriot. Ostatních 300 je extrémně nebezpečný balast pokukující směrem k Rusku.

Zdroj: http://antifashist.com/item/v-sbu-aresty-obnaruzheno-bolee-40-predatelej.html
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!