ISIS neznamená nic v porovnání s jadernou hrozbou Íránu, varuje opětovně Netanjahu

netanyahu.siZatímco jednání s Íránem o jaderném programu balancuje na hraně, izraelský premiér Benjamin Netanjahu prohlásil, že svět by se měl více obávat jaderné kapacity Íránu, než teroristů z ISIS. Vyjádření přišlo poté, co džihádisté pohrozili, že „vykoření“ židovský stát.

Netanjahův výrok přišel v úterý, když vyjednávání o íránském jaderném programu, probíhající ve Vídni, nevydalo žádné jasné znamení o pokroku směrem k řešení přijatelnému pro obě strany.

Izraelský premiér, známý tím, že ukázal karikaturu s bombou v OSN, aby ilustroval své obavy, takto varoval během své návštěvy izraelského Hi-tech parku v Beerševě.

Po posledních teroristických útocích na Sinaji, při kterých zemřely desítky vojáků a téměř 100 útočníků a k nimž se přihlásil Islámský stát (IS, dříve ISIS/ISIL), projevil Netanjahu Egyptu soustrast a prohlásil, že tyto dvě země jsou partnery v boji proti teroristickým skupinám, a pokračoval vyjádřením, že útoky IS nejsou nic v porovnání s vyhlídkou na jaderné možnosti Íránu.

hamas-isis-israel-threat.n

ISIS ohrožuje Hamás - tah, který by mohl sblížit Izrael a Palestinu v boji proti společnému nepříteli

„Je zřejmé, že nikdo s jasnou myslí by neuvažoval o tom, že poskytne jaderné zbraně Islámskému státu,“ řekl Netanjahu, jak uvedl Jerusalem Post. „Ale podle probíhajících vyjednávání s Íránem, tento extremistický stát (IS), který rozšiřuje terorismus po celém světě, dostává možnost vyvinout arzenál jaderných zbraní s mnoha jadernými bombami, spolu s prostředky k jejich vyslání. Neměli bychom posilovat jednoho na úkor druhého,“ pokračoval. „Potřebujeme oslabit oba a zabránit agresi a budování vojenských sil obou dvou.“

Toto čerstvé Netanjahuovo varování rovněž přichází v závěsu za ojedinělou videonahrávkou publikovanou IS, jejímž smyslem je pohrozit jak Izraeli, tak každému v blízkosti pásma Gazy, včetně Hamásu.

Ale Netanjahuova zlověstná proroctví nejsou žádná novinka. Premiér na konci května rovněž prohlásil, že nevidí „žádný důvod ke spěchu ve věci dohody a už vůbec ne špatné dohody, která by Íránu vydláždila cestu k bombě nebo naplnila íránské kufry desítkami miliard dolarů, jež by napomohly íránské agresi na Středním východě a v okolí izraelských hranic“.

Poté nazval Írán „prvotřídním teroristickým státem současnosti“ a opět vyřkl nepříznivá srovnání s IS.

Ve Vídni šest světových mocností s úkolem vést jednání o teheránském jaderném programu prodloužilo lhůtu pro rozhodnutí o jeden týden, od 30. června. Skupina mezinárodních mediátorů P5+1 (Spojené království, Čína, Francie, Rusko, USA a Německo) vedla zdlouhavá jednání s Íránem, aby zajistila mírové využití programu.

Očekává se, že v červenci Mezinárodní agentura pro atomovou energii při OSN oznámí, že Írán omezil své zásoby nízko obohaceného uranu na množství okolo 7650 kg, jak bylo požadováno učinit do uzavření předběžné jaderné dohody 30.června, uvedl Reuters a citoval diplomatické zdroje z vídeňských rozhovorů. Původně měl Írán 8714 kg nízko obohaceného uranu.

Prodloužení lhůty bylo údajně vynuceno „vyjednavači USA … kteří otevřeli diskusi o tom, že Írán myslel, že toto již bylo vyřešeno“ řekla nedávno pro RT Sharmine Narwani, komentátorka pro oblast Středního východu. Prodloužení údajně zahrnuje více prostoru pro inspektory, aby vyšetřili íránská vojenská zařízení, opatření, která Islámský stát odmítl.

3. července 2015

Zdroj: http://rt.com/news/271453-iran-isis-netanyahu-israel/
8 Komentářů k ISIS neznamená nic v porovnání s jadernou hrozbou Íránu, varuje opětovně Netanjahu

 1. napsal:

  To, čeho se Netanjahu doopravdy bojí, jsou S-300 v rukou íránců a ne jejich jaderné zbraně. Z nízko obohaceného uranu se bomba o rozumné velikosti udělat nedá. Zato S-300 jsou schopné eliminovat izraelskou vzdušnou dominanci.

 2. Pavel31 napsal:

  ISIS neznamená nic v porovnání s jadernou hrozbou Íránu,
  Tedy pane Netanjahu vezměte si pak všechny bojovníky ISIS/ISIL do své země zaslíbené,jistě budou ku prospěchu.

 3. zed napsal:

  Netanjahu je válečný zločinec a podle toho jedná. Je velice nutné, aby Rusové dodali ˇIránu systémy PRO.

 4. Jinská napsal:

  Největší hrozbu pro svět představuje Izrael a SSa a o to více, že jsou vlastníky jaderných zbraní. SSa patří jmezi jednu z jaderných velmocí a Izrael mezi špínu co si ji vyvinuli potají ve sklepení na základě předané civilní jaderné technologie od SSa. Až si svět poradí s těmito dvěma agresory, nebude žádného nebezpečí a nebude ani IS.

  • stana napsal:

   Pravdu díte. Největší hrozbou pro mír, je USrael a neokonská siopakáž.

  • Contumax napsal:

   Írán vypustil už před 3 roky družice....

   Je to technicky náročné dostat družici na oběžnou dráhu...

   Je jich tam na oběžné dráze přehršel...

   Rozhodně náročnější je dostat družici do kosmu nežli vystřelit balistické rakety na EU...

   Írán má odlišné zbraně, nejsou to kopie západních velmocí...

   Dokázali sundat emerickéj dron bez toho, že by se sebedruktoval...

   SSA div hystericky nebrečeli jak že je to možný...

 5. Jaris napsal:

  Bibi sprada opet site konfliktu. Dsti ohen a siru na vsechny strany, protoze vi, ze konflikt na Blizkem vychode je kvuli neustale se roztahujicimu a bezohlednemu Izraeli. Divim se, ze se jiz ostatni zeme sousedici s Izraelem nedaly dohromady, aby si udelaly poradek jednou pro vzdy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!