Thoriové spiknutí

MSRE_Reactor

6ti minutové video naznačuje odpovědi na to, proč není používáno Thorium jako palivo v atomových reaktorech, když je to potenciálně mnohem čistší, levnější, účinnější, dostupnější a bezpečnější zdroj energie, než Uran. Odpověď je třeba hledat i v minulosti a začátcích atomového výzkumu, kdy byl zvolen Uran, protože ho bylo možné na rozdíl od Thoria používat k výrobě jaderných zbraní.

Info též zde: http://www.nwoo.org/2015/07/06/reaktor-na-thorium-kirk-sorensen-v-tedxyyc-2011/
8 Komentářů k Thoriové spiknutí

 1. Jarek* napsal:

  Začněte rovnou „studenou fúzí“ a přejděte na spuštění využívání volné energie.

 2. koloděj napsal:

  Thorivy cyklus vyžaduje poněkud vyšší level znalostí a technologií než uranový. V rusku již běží dva tyto reaktory chlazené tuším olovem kde je thorium součástí paliva. Elektrárny (tedy reaktory) jsou výzkumné, ale dávají tuším do sítě celkem 1200MW.

  Provozování těchto reaktorů je stále velká neznámá, např. na „západě“ tyto studie v současné době vůbec neprobíhají ( západ jde směr tokamak -> řízená fůze – technologie ne o level ale o pět levelů nahoru ). Reaktory vyžadují vlastní urychlovače neutronů o výkonu asi 100MW, které štěpí palivo obíhající jako roztoku v potrubí . Stále se studuje pravděpodobnost rozpadů jader paliva na fragmenty. Je to důležité proto, aby se „popel“ z cirkulující směsi správně odebíral, Aby během štěpení nevznikaly reaktivnější izotopy a nedošlo tak k místnímu přehříváni.
  Jak vidíte, tento reaktor je jistým způsobem opravdu bezpečný -> bez toho urychlovače se prostě reakce nekoná. Ovšem studium dějů probíhajících při hoření „štěpení“ paliva jsou stále v plenkách.

  • Hmm napsal:

   V téhle sféře výzkumu má největší slovo politika. Prachy jdou na technologie, které mají potenciál vysávat lidi a ne jim něco přinést.
   A je jedno jestli je to bezpečné nebo ne (viz ITER atd..)

  • host napsal:

   „Výzkum“ studené fůze nejvíce prospívá ropným a energetickým koncernům a umožňuje vysoké ceny energie.
   Kdybychom nalili peníze vyplýtvané na různé nesmyslné CERNy, biopaliva, ekologické zdroje a podobné ptákoviny do výzkumu použití thoria, tak by elektřina byla skoro zadarmo. A to do 10-20 let. Studená fůze nebude ani za 200 let.

   Nenapadlo vás, jak to, že thoriový výzkum mimo Rusko prakticky neexistuje?

   Energetická nezávislost Evropy, Iránu a dalších zemí bez potenciální hrozby výroby plutonia by totiž někomu za Atlantikem strašně vadila.

   • LK napsal:

    Pokud vím, výzkum studené fúze je establishmentem potlačován a vynálezci Fleischman a Pons údajně špatně měřili.
    Nespletl jste si náhodou horkou a studenou fúzi? Takhle Váš příspěvek nedává smysl. ITER je o horké fúzi, zatímco vynález E-CAT Andrea Rossiho je studená fúze.

    • Leviathan napsal:

     Andrey :) Je to italské mužské jméno Andrea, nikoli Andreo, tedy starosta… Jinak e-cat dává větší smysl než thoriové reaktory, i když malé thoriové reaktory mohou být přechodnou technologií osvobozující od centralizované žáby na prameni a připravující tak zdroje pro dotažení e-cat do praktické použitelnosti.

  • Leviathan napsal:

   Technet není zrovna výkvětem seriozního výzkumu, Koloději. On také ten „západ“ cestou řízené fúze jde i nejde, protože nedej pánbůh, aby se fúze replikovaně dařila a rychle se zavedla, protože míra manipulativnosti s jedněmi a výnosnosti pro druhé by rapidně klesla…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!