Farage otřásl Euro-parlamentem, řekl Tsiprasovi: ‚Odejděte z Eura, vezměte si zpět svou demokracii‘

farage-08-07-2015-greece-275Během strhujícího proslovu sklidil povzbuzování a aplaus. Vůdce UKIP Nigel Farage přednesl dnes před Evropským parlamentem ve Strasbourgu strhující řeč, během níž řeckému ministerskému předsedovi Alexisi Tsiprasovi přímo řekl, ať vyvede Řecký lid z Eurozóny a vezme si pro svou zemi zpět demokracii.

Farage Tsiprasovi řekl, že jeho země v první řadě do eura neměla nikdy vstupovat, ale byla k tomu nucena velkými bankami jako Goldman Sachs a německými výrobci zbraní.

„Když začal ten výkup z dluhů, tak nevykupovali Řecký lid, nýbrž šlo o vykoupení francouzských, německých a italských bank z dluhů – takže tím vám vůbec nepomohli,“ řekl za hlasitého potlesku Farage.

„Projevil jste velkou odvahu, když jste svolal referendum, když se o to samé pokusil jeden z vašich předchůdců, tak ho šikanující ranaři z Bruselu vyměnili,“ řekl vůdce UKIP, když k němu Tsipras vzhlédl.

„Docházelo k hrozbám a šikanování, ale Řekové stáli i tak pevně… oni vám tihle lidé ale nemohou povolit nic víc – nemohou si to dovolit – kdyby vám dali více, museli by více dát i dalším členům eurozóny – takže nadešel váš okamžik, a upřímně, když budete mít tu kuráž, abyste vyvedl Řecký lid z Eurozóny s hlavou hrdě vztyčenou, dostanete zpět svou demokracii, dostanete zpět kontrolu nad svou zemí, dejte svému lidu to vůdcovství a tu naději, po které prahnou,“ dodal Farage.

Reakce na Faragovu řeč – uvážíme-li, že normálně je zvyklý, že ho okřikují pro-bruselští europoslanci – byla dost strhující, jelikož sál opět zaplavil aplaus.

„Ano, prvních pár měsíců to bude krušné, ale s devalvovanou měnou a s přáteli Řecka po celém světě se zotavíte,“ uzavřel to za hlasitého povzbuzování Farage.

Tsipras vypadal, že je dost v rozpacích, a zjevně se pokoušel udržet vážnou tvář.

Řecký ministerský předseda pořád ještě plánuje před úterním konečným termínem s věřiteli uzavřít dohodu. Vrší se spekulace, že bankám, bude-li to přetahování pokračovat, by mohla dojít hotovost, načež přijdou bouře a občanské nepokoje.

Farage měl rovněž poznámky o širších důsledcích řeckého referenda pro celou EU.

„Evropský projekt už opravdu začíná zmírat,“ řekl Farage s dodatkem, že lid Evropy už evropský federalismus zas a znova zamítl, a to pokaždé, když byl tázán.

Vůdce UKIP řekl, že pokusy přimět Evropany k projevům oddanosti k hymně a vlajce EU, se ukázaly jako neplodné, s tvrzením, že agenda, o kterou v posledku jde, tj. politická unie, už vlastně selhala.

„Země Evropy jsou různé – když to zkoušíte a nutíte do spolku různé lidi nebo různé ekonomiky, aniž byste se před tím snažili o svolení těchto lidí, tak to nejspíš fungovat nebude, a tak ten plán selhal,“ řekl Farage s dodatkem, že celé Středomoří „se teď nachází ve špatné měně.“

„Kontinent je teď rozpolcený od severu k jihu a je na něm nová Berlínská zeď a ta se nazývá euro,“ tvrdil vůdce UKIP.

Paul Joseph Watson
Prison Planet.com
July 8, 2015

Zdroj: http://www.prisonplanet.com/farage-tells-tsipras-leave-the-euro-reclaim-your-democracy.html
22 Komentářů k Farage otřásl Euro-parlamentem, řekl Tsiprasovi: ‚Odejděte z Eura, vezměte si zpět svou demokracii‘

 1. Josef Švejk napsal:

  Velmi stručný a jasný popis situace v EU od Nigel Farage. Něco mi však říká, že přes své řeči není Tsipras moc nadšeným zastáncem odchodu Řecka středem. Jakoby se ze zalekl výhry ve volbách. A teď jen lape po dechu a přemýšlí co si s tím jackpotem počít.

  • Robo napsal:

   Súhlasím a dúfam, že sa obaja mýlime alebo že Tsipras za pár dní dospeje.
   Želám mu k tomu veľa Sily.

  • Žabák napsal:

   Mě to příjde, že Tsipras se proti své vůli stává historickou postavou :) Myslim, že nechce za každou cenu opustit euro a pořád doufá v nějaký scénář velkého odpuštění dluhů, jenže to se nestane.

   1. Byl by to precedens pro celou jižní Evropu
   2. Merkelovou by to stálo krk. Německý banky v tom maj utopený šílený prachy.

   Takže doufejme, že Tsipras najde odvahu se chopit týhle historický šance a zachrání svoje Řecko a možná i nás. Rozpad EU je totiž jediná věc, která nás může zachránit před multi kulti genocidou.
   Pokud se rozpadne EU, můžeme začít obnovovat státnost České republiky s lidmy jako je podplukovník Obrtel.

   • Cico Ciciak napsal:

    eu sa nerozpadne, aspoň nie v najbližších rokoch. Ešte bude nejaké mediálne divadlo z jednej aj z druhej strany, ale nakoniec budú grécku dlhy odpustené samotnými veriteľmi a s gréckom sa urobia nejaké tajné dohodičky, aby boli obe strany spokojné. Si uvedom, že celý tento konflikt hrotí ussa jak na strane eu, tak na strane grécka. ussa ale strácajú moc nad gréckom, eu, aj ukrajinou. Už odstúpil varufakis, čo je ďalšia rana pre ussa...

    grécko!!!
    -----------
    http://cicociciak.blogspot.sk/2015/07/grecko.html

   • martin bareš napsal:

    s tímhle žabáku souhlas a takhle já taky píšu.
    Zalekne se Tsipras šance, připravoval se na ní vůbec? To je hlavní otázka.

 2. P. Antal napsal:

  Celé Grácko je o výplate poistiek za CDS. Ale zaujímavé čítanie je aj tu. http://domino50.blog.pravda.sk/2015/07/08/grecka-bananova-supka/

 3. pavel napsal:

  Podle me se v tech zavrenejch bankach uz par dni tiskne uplne jina mena nez si myslime(drachmy ani eura to nebudou)proto prodlouzily to zavreni bank a ja jim drzim palce a doufam ze se z toho s cim prijdou cela eu posere,myslim mmf ecb a podobny zmrdy.

 4. medved napsal:

  Cico, Europa sa rozpadne ,cela a nebudu to roky ani mesiace,...ten prizivnicko-urdnicko-ohlupovaci moloch je na uplnom konci z dychom, bruselske potkany ani len necitia pre tu svoju nafukanosť a imunitu, že lod sa potapa,...

 5. Marco napsal:

  Chlapi, nacistické Německo i protektorát fungovali do poslední chvíle, dokud Rusáci nevypnuli celý aparát, takže bych si moc nefandil, EU pojede dál. Pokud ale Řekové opravdu odejdou, což se mi z pohledů jejich premiéra u projevu Farage moc nezdá, může to spustit lavinu. Stejně tam mnozí vlezli, aby jim náhodou něco neuteklo, jako když vidíte frontu u krámu, snažíte se zjistit na co se tam stojí a zařadíte se také:o)

 6. Deratizér napsal:

  Nulandová odcestovala do Řecka organizovat vojenský puč. Tsipras to hraje na vydírání EU a věřitelů. Když Řecko nakonec vystoupí z eurozóny, dostane půjčky od Číny a Ruska. Navíc budovaný plynovod z Turecka přes Řecko do Evropy přinese zisk. To se ale velice nelíbí USA, neb by mohlo hrozit vybudování ruské základny v Řecku, čímž by se eliminovala největší základna USA v Evropě a to v Kosovu. Proto USA bude nutit EU přistoupit na požadavky Tsiprase. No a tak díky politice USA budeme dál Řekům platit jejich evropský ráj na zemi.

  • Robo napsal:

   USA už nikoho nezaujíma. Je potreba sa na to pozrieť z pohľadu Číny (ak veríš globalistom) alebo z pohladu Ruska (ak veríš Človekovi).

   • Hmm napsal:

    Ale zajímá a nejvíce naše europoslance, kteří právě podpořili TTIP.
    Zájmy cizích mocností nad zájmy vlastních lidí ! 5. kolona splnila úkol.
    TOHLE JE DEFINITIVNÍ KONEC EVROPSKÝCH ZEMÍ !!!

    • Robo napsal:

     Je to len zrýchlený koniec EU.

    • Robo napsal:

     Či tomu veríš alebo nie, to my tvoríme náš svet. No a naše (už väčšinové) stanovisko ohladne TTIP je jasné.

    • Robo napsal:

     Rovnako tak TO MY sme dopustili naše vlastné zotročenie, inak by nebolo možné.
     Začínáme to chápať = otroctvu začíná byť koniec.

  • hel napsal:

   je absolutní omyl myslet si, že řekové mají "evropský ráj na zemi"...to učí propaganda!!...ráj na zemi mají pouze elity, kterých je minimum...princip je podobný jako u nás....zrada zkorumpovaných vlád a úředníků, výprodej státního majetku v tzv.privatizaci,snížení životní úrovně většiny obyvatelstva, sociální škrty...půjčky na sanaci bank..(.pamatujete na klausovo "utahování opasků"?) neuvěřitelné bohatnutí jedněch " z ničeho" a chudnutí druhých "bez zavinění"..etc.etc...zkrátka hnus...řekové jen (na rozdíl od nás) většinově zvedli hlavy a nechtějí už dělat otroky...naučme se rozlišovat a pojmenovat, komuže ten ráj vlastně platíme!!

 7. medved napsal:

  Marco,omyl, e.u." nepojede dal ",...e.u.konči a nie len ona,...

 8. Luko napsal:

  Pekný článok aj diskuzia.
  Vadí mi však, že Goldman Sachs je v pohode a čo sa týka Grécka, vydáva pohodové prognózy do budúcna. O neičom (zatiaľ) nevieme.

 9. doktor napsal:

  ad Tsipras..... vycházel bych ze staré pravdy , že "kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zakázali.."Nevěřím mu ani slovo.

 10. Jaris napsal:

  No, ten Tsipras pri proslovu Nigela Farage moc nadseny nebyl (kupodivu). Vypada tam, jako kdyz cuca citron. Jako kdyz se mu najednou nechce opusti falesne euro a sveraci kazajka EU.

 11. Robo napsal:

  Tsipras premýšľa bohvie o čom, ale veľká časť EP je nadšená! :-)
  Stačí asi už málo..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!