Nigel Farage – referendum jako demokratický precedent, vztahy Ruska s Řeckem a „nepřítel“ Putin

maxresdefaultŘecko nesplnilo ultimátum Měnového fondu. A blíží se kyperské ECB ultimátum. Jsou skutečně ve velké bryndě. Nelze dělat, že to není vážné.Toto je první novodobé nedodržení závazku vůči Měnovému fondu. Opravdu je to problém. A jeho důsledkem bude smrštění kreditu, který byl poskytnut řeckým podnikům. Bude to znamenat, že vlastně všechny akce posledních dní, včetně tohoto nedodržení,... a nenechte si namluvit, že to je problém pracovních míst... řeknu to jinak: dojde k dalšímu úpadku řecké ekonomiky. Ať se na to díváme z jakéhokoli pohledu, je to vážné.

A vlastně je pravda, že pokud Řecko zachová Euro, bude to vážné, a z krátkodobého hlediska, pokud Euro opustí, bude to vážné rovněž. Otázkou je, kde bude Řecku lépe po dvou letech. Na straně Řeků bych volil proti Euru. Vím, že Juncker, Holland, Merkelová a ti všichni řeknou 'když jste proti, zboří se svět a bude to katastrofa'. Ano, pokud řeknete ne, nastane krátkodobá nejistota. Týden třeba nebude na chleba, banky nemusí být několik týdnů otevřené.. jo, bude chvíli problém. Ale z dlouhodobějšího hlediska, osvobození Řecka, navrácení jeho vlastní ekonomiky, navrácení jeho úrokových sazeb, devalvace (zvyšující vývoz), to dá Řecku možnost prosperovat.

Čeho se já u Řecka obávám, je to, že pokud zachovají měnu, nedosáhnou potřebné úrovně a opravdu před našimi zraky se stanou zemí Třetího světa. V samé podstatě nelze stavět Řecko a Německo vedle sebe v rámci ekonomické a měnové unie, aniž by Řekové na tom byli jako Němci a opačně - k čemuž nikdy nedojde.

Před čtyřmi roky předseda vlády Papandreou navrhl referendum a ti bruselští rváči ho měli během 48 hodin jako řeckého předáka odstraněného. Tentokrát na referendum došlo a to je zaručeně dobře.

Je jedna věc, které se Brusel bojí - veřejný názor. A to proto, že před 10 lety, když šlo o Evropskou ústavní smlouvu, Francouzi byli proti, Holanďané také a nikdo nepochyboval, že by nesouhlasili Britové, taktéž Švédové, Němci a mnoho dalších. Toho se skutečně obávali.

Takže myslím, že z tohoto referenda vyplývá dobrá zpráva, bez ohledu na výsledek, že to ukládá novodobý precedent, který říká, že v těchto věcech je referendum přípustné. To je dobře.

Vezměme si italské výpočty, jen se koukněme na ty statistiky. Je to pro Itálii, jakožto jednu z největších evropských zemí, opravdu špatná, špatná cesta. A myslím, že jednoho dne dojde v Itálii k referendu. K tomu prostě musí dojít. Nemyslím si, že sever a jih Evropy jsou slučitelné do jednoho ekonomického kmene. Nefunguje to. A s jistotou bych předpověděl, že všechny jižní země, včetně Itálie, vystoupí z EU v řádu 5 až 10 - let.

...není tu jen Rusko, ale také Čína. Po nějakou dobu Číňané značně v Řecku investovali. A Putin samozřejmě hledá spojence. Většina lidí zapomíná, že tu máme řeckou ortodoxní církev a ruskou ortodoxní církev. Tedy je tu náboženský rozměr vztahu mezi Řeckem a Ruskem. A Řekové byli rozhodně sankcemi na Rusko znepokojeni.

Celkově musím říct, že jsme zcela neodhadli Rusko a Putina. Hrajeme hloupou hru.

Na Ukrajině, ať se nám to líbí nebo ne, byl sesazen demokratický leader. Veřejnou demonstrací a převratem. A všichni mávali vlaječkami Evropské Unie. Ukrajinu jsme postavili před to, že rozšiřujeme naše působení a že se k EU a k NATO připojí. A tento konflikt jsme provokovali.

To neznamená, že jsem kamarád s Putinem. Nepojedu s ním v létě na ryby. Ale chci tím říct, že myslím, že strategicky bychom neměli v Putinovi vidět takového nepřítele, jak ho teď vidíme. Řekl bych, vztahy s Putinem a s Assadem budou hrát roli v tom, jak v příštích letech naložíme s islámským extrémismem.
5 Komentářů k Nigel Farage – referendum jako demokratický precedent, vztahy Ruska s Řeckem a „nepřítel“ Putin

 1. Robo napsal:

  To ja sa nebojím priznať, že ísť s Putinom na ryby, týždeň predtým by som od rozrušenia a tej pocty nespal.
  Ja ale nesedím v EP, môžem povedať svoj názor naplno.

 2. Jaris napsal:

  Robo, mne se libi, jak jsi uprimny. Ja bych zase rada s Putinem sla do divadla nebo na koncert.

 3. Car Ivan napsal:

  A já bych pro něho a za něho stiskl tlačítko jaderné likvidace SSA.

 4. martin bareš napsal:

  Vždycky jsem považoval Farage za politického kecala a exhibicionistu.

  Ale mluví hezky, takže se svými soudy počkám.

  • Jan napsal:

   Projev má vždycky strhující. V Británii se vyšvihl možná trochu díky náckům. Svými mírně agresivními projevy jestli není náznakem do Sládka. Ale žeru ho. Každopádně zaplať pámbu za něj!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!